Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Age of Conan - wywiad o przyszłości, planach i polskiej wersji gry

111 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2008 o 11:00, temist napisał:

Nie wiem kto to wymyslil ale to jest po prostu glupie. Nowi gracze w MMO wejdą albo w
bezabonamentowe MMO zeby sprobować albo w WoWa bo tam maja kumpli.


Not really. Do AoC wiele osób przyciągnie:
A. Niska cena.
B. Pełne spolszczenie.
Czyli to czego nie ma WoW, ani żadne inne mmo.

Dnia 22.12.2008 o 11:00, temist napisał:

Gro graczy AoC to
weterani znudzeni poprzednimi MMO, a dla nich PvE w Conanie bedzie (jest) żałosne.

Po raz kolejny zastanawiam sie za co niektórzy ludzie biora pieniadze.


Widać, że chyba nie spędziłeś w grze zbyt dużo czasu skoro takie głupoty wy"gadujesz".
Fakt, że serwery PvP są bardziej zaludnione wcale nie oznacza, że grający na nich ludzie
uważają, że PvE content jest do dupy(w ogóle, jeśli o tym mowa to AoC ma imo o wiele
ciekawsze PvE niż taki WoW, czy WAR). Serwery PvP mają po prostu zupełnie inny klimat:
czuć "zagrożenie", każdy gracz jest potencjalnym wrogiem, nigdy nie wiesz kiedy ktoś postanowi
ciebie upolować ;) Chodzi po prostu o dodatkową adrenalinę - gdyby ludziom się nie podobał
PvE content to by nie grali wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 11:40, Nvaier napisał:

>
Widać, że chyba nie spędziłeś w grze zbyt dużo czasu skoro takie głupoty wy"gadujesz".
Fakt, że serwery PvP są bardziej zaludnione wcale nie oznacza, że grający na nich ludzie
uważają, że PvE content jest do dupy(w ogóle, jeśli o tym mowa to AoC ma imo o wiele
ciekawsze PvE niż taki WoW, czy WAR).


PvE w Conanie ciekawsze niz w WoWie?
Ho ho, zobaczymy w maju/czerwcu ile osob bedzie w to grało.
Choc musze przyznac ze granie w spolszczone MMO to ciekawe doswiadczenie. Aczkolwiek nie chce tego wiecej powtarzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 13:11, temist napisał:

PvE w Conanie ciekawsze niz w WoWie?
Ho ho, zobaczymy w maju/czerwcu ile osob bedzie w to grało.


Jakość nijak się ma do sprzedaży niestety... najlepszym przykładem
jest wspomniany WoW.

Dnia 22.12.2008 o 13:11, temist napisał:

Choc musze przyznac ze granie w spolszczone MMO to ciekawe doswiadczenie. Aczkolwiek
nie chce tego wiecej powtarzac.


W sumie to może i lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że PvE serwer to kpina z graczy...
ja i wielu znajomych z Fury pewnie zmigrowalibyśmy się na polski serwer ...ale w żadnym razie nie na PvE, gdzie po nabiciu (i w trakcie pewnie też) 80lev bedą takie nudy że hey ;)
jak już musi być tylko jeden serwer docelowo to może przeprowadzić ankiete po zakończeniu beta testow.. albo na miesiac postawic 2 serwery i potem zostawic ten co bedzie mial wiecej graczy (czyli PvP ;) )?

PvE to strzał w kolano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ciekawa propozycja naprawdę, przez 3 miechy abonament za 19.90 ?? Hm..rewelacja tym bardziej ze sama gra wygląda bardzo dobrze wreszcie jakieś dorosłe MMO a nie naiwne i bajkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie małe pytanie. W jaki sposób będzie można zmienić konta EU na takie, gdzie płaci się w PLN''ach za abonament? Osobiście mam wersję europejską(abonament skończył mi się w październiku) i chcę wiedzieć kiedy będzie można zapłacić w naszych polskich złotówkach. ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już nawet chcą nam dać dodatkowe przedmioty żebyśmy tylko znikneli z międzynarodowych serwerów xD

a tak na poważnie, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, szczególnie ze spolszczeniem, które imo (z tego co widać na filmiku) sprawdza się świetnie w praktyce, no i oczywiście abonament ;) to jest dopiero coś, tak trzymać gram.pl - świetna robota ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no ja tego nie moge zrozumiec jakie to maja byc równe szanse dla nowych graczy jesli juz w pierwszym dniu jakies zagraniczne klany poprzenoszo sie na polskie servery i jak to bedzie wygladało goscie z max lev i sprzetem a obok nowi gracze bez niczego, co jak co ale zawsze na poczotek ludzi do grania w MMORPG zacheca to ze wszyscy startuja od zera i karzdy ma równe szanse

Przeciesz juz teraz mozna znalesc informacje na forach niekturych klanów ze jedyne na co sie teraz nastawiaja to wydobycie materiałów rzeby miec po przeniesieniu na PL serv dobrego bosta, a pozatym jeszcze patent z dawaniem im ekstra przedmiotów

I jeszcze tylko serv PvE no ludzie ta gra jest od 18 lat a ja chcac zabic innego gracza bede musiał gadac
-hey sorry moge cie zabic bo noby mi sie znudził

jak dla mnie to AoC w wersi PL moze zle skonczyc jesli takie sa rokowania co do uczciwosci w stosunku do nowych graczy

PS. jak ktos moze to niech mi odpisze cos na temat mojego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 11:58, Jay Z napisał:

> > Obecnie mam 5 postaci na europejskim serwerze. Jak będzie wyglądało przeniesienie tylko
> > 1 lub 2 z nich na serwer polski? Czy przeniesienie tylko części postaci na polski serwer
> > też wymagać będzie "spolszczenia" gry i spowoduje zmianę konta gracza na polskie
> > (oraz zmianę wysokości opłat)?
>
> Czesc. Nie mam w tej chwili pewnosci, porusze ten temat z Funcomem i dam znac.

OK, przenisienie postaci odbywa sie na zasadzie zmiany ustawien konta, na polskie, a
wiec nie bedziesz mogl wtedy grac dluzej na serwerach EU zadnymi postaciami.


Aha. No cóż, dziękuję za odpowiedź. Nie jest to co prawda odpowiedź, która by wprowadziła mnie w dobry nastrój, ale cóż ... jak to się mówi: albo rybki, albo akwarium.

Miałem nadzieję, że posiadając konto EU będzie można choć jedną postać przenieść i grać na polskich i europejskich serwerach jednocześnie, ale im więcej czytam, tym większą pewność mam, że nawet nie będzie można założyć postaci na polskim serwerze, mając niedostosowanego europejskiego klienta gry.
Pomysł rozdzielenia klientów i serwerów, polskich i europejskich w grze, bądź nie bądź, MMO osobiście wydaje mi się poroniony, szczególnie przy spadku liczby aktywnych graczy jakiego AoC doświadczyło (i w pewnym stopniu doświadcza nadal), ale rozumiem że niższy abonament dla graczy polskich musiał mieć swoja cenę (choćby tylko wymuszoną względami technicznymi).


Ciekawe, czy jak przyjdzie mi polskie EK (które zamówiłem kilka ładnych tygodni temu wstecz, głównie ze względu na dodatki, czyli w celach czysto kolekcjonerskich), to będę mógł zainstalować polską wersję gry obok angielskiej i przynajmniej spróbować Hyborii "po polsku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 08:33, SwietyAbb napisał:

nie no ja tego nie moge zrozumiec jakie to maja byc równe szanse dla nowych graczy jesli
juz w pierwszym dniu jakies zagraniczne klany poprzenoszo sie na polskie servery i jak
to bedzie wygladało goscie z max lev i sprzetem a obok nowi gracze bez niczego, co jak
co ale zawsze na poczotek ludzi do grania w MMORPG zacheca to ze wszyscy startuja od
zera i karzdy ma równe szanse

Przeciesz juz teraz mozna znalesc informacje na forach niekturych klanów ze jedyne na
co sie teraz nastawiaja to wydobycie materiałów rzeby miec po przeniesieniu na PL serv
dobrego bosta, a pozatym jeszcze patent z dawaniem im ekstra przedmiotów



Czytając ten post, do tego miejsca myślałem że kolega nie wie, że początkowo będzie tylko serwer PvE ...

Dnia 28.12.2008 o 08:33, SwietyAbb napisał:

I jeszcze tylko serv PvE no ludzie ta gra jest od 18 lat a ja chcac zabic innego gracza
bede musiał gadac
-hey sorry moge cie zabic bo noby mi sie znudził

jak dla mnie to AoC w wersi PL moze zle skonczyc jesli takie sa rokowania co do uczciwosci
w stosunku do nowych graczy

PS. jak ktos moze to niech mi odpisze cos na temat mojego posta



... a tu się okazuje, że kolega wie o tym dobrze. No i mam zagwozdkę: po jakiego grzyba narzekać na różnicę szans i ekwipunku skoro weteran w żaden sposób nie zmusi początkującego do walki na takim serwerze (nie mówiąc już o punktach morderstwa i braku zysków dla weterana w przypadku takiej walki)? Co dokładnie daje posiadanie lepszego sprzętu, czy miasta, na serwerze PvE? Chyba tylko to, że weteran będzie je miał i tyle, a nowicjusz nie. Ot i podejście do sprawy: on ma, a ja nie = źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem jedno, nie zagram nawet za darmo w grę, w której moją ukochaną klasę nazwano "Furia" lol, stanowczo protestuję przeciwko takim praktykom, nawet jesli słowo "kapłan", czy nawet sługa" Seta może być w Polsce potraktowane jako bluźnierstwo przez niektórych (wiadomo których) :))
nie wiem czy rosyjskie serwery już ruszyły, bo powinny chyba, ale jakoś nie zauważyłem gwałtownego odpływu Rosjan z AoC, to powinno być wskazówką dla CDP, że jest spora szansa na trafienie kulą w płot, bez względu na to czy serwer będzie PvE czy PvP, czy nawet oba jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze chcialem przeprosic za moja ortografie oraz ogolny styl w "moim" poprzednim poscie. coz kolega jest ciezszym przypadkiem niz ja :P

natomiast moje calkowicie osobiste, prywatne oraz jednoosobowe pytanie brzmi:

skoro PvP w AoC jest kwintesencja gry (jak wypowiadali sie jej tworcy) dlaczego dla polskich graczy bedzie dostepny "na poczatek" serwer PvE? Skoro czasy Conana byly takie brutalne, pełne gwałtu i nie leczonych chorob wenerycznych skad to wymaganie zachowania pelnego etosu rycerskiego i wymuszanie pojedynkow?

mam jednak pewną teorie:

Na serwerze pvp przenoszenie postaci by nie przeszlo - wiadomo jakby sie skonczyla walka wysokiego lv postaci ze sprzetem przeciwko newbie, zwlaszcza ze newbie nie mialby nic do powiedzania czy chce walczyc czy nie.
no a jakos trzeba tych graczy na ten serwer sciagnac wiec odpowiedzi sa cztery:
1. kasa
2. kasa
3. kasa
4. kasa


a co do argumentu "brygadzisty" --> "on ma, a ja nie = zle"

kilkaset postaci przeniesionych z innych serwerow (a osoby ktore planuja przenosiny zajmuja sie praktycznie tyllko i wylacznie zbieraniem surowcow - co zreszta na PL serwerze beta oglaszaja) potrafia zdominowac swiat dowolnego MORPG, wiec ile bedzie musialo minac czasu zanim "swieze" klany/gildie beda mogly nawiazac jakakolwiek rywalizacje z tymi "jestesmy wypasieni od poczatku"? Bo o ile sie nie myle w grze jest mozliwosc prowadzenia oblezen, wojen i tym podobnych? wiec mimo ze serwer pve to pvp jak najbardziej istnieje.
chyba ze CP zamierza AoC zmienic w gre dla pacyfistow

osobiscie chyba jednak poczekam na start serwera PvP jesli kiedykolwiek ruszy, jesli i jest mi naprawde szkoda bo co tu duzo mowiac napalilem sie na MORPG po polsku dla Polskich graczy,z abonamentem dostosowanym do Polskich realiow


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko, czemu polskie wydanie AoC jest takie drogie?
Wersja zwykła to koszt 119.90 zł. Jest to cena z rabatem bo cena sugerowana to 129.90 zł. (i znając życie to po tyle będzie w Empiku). Edycja kolekcjonerska to aż 209.90 zł. (cena sugerowana - 219.90 zł.)
W jednym z największych angielskich sklepów online z grami www.game.co.uk AoC kosztuje odpowiednio 9.98 £ za zwykłą wersję i 14.98 £ za wersję kolekcjonerską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie mogę dalej edytować swojego postu [76], tego powyżej więc dopiszę

Te 9.98 £ to wychodzi przy dzisiejszym kursie (baardzo wysokim więc dla nas niekorzystnym) jakieś 42 zł. za zwykłego AoC. Za wersję kolekcjonerską to jest ok. 63 zł.
Dlaczego więc "CDProjekt" tak przycina na polskich graczach?

By nie być gołosłownym poniżej linki do sklepu z grą:
Wersja zwykła AoC - http://tiny.pl/6snz
Wersja kolekcjonerska - http://tiny.pl/6sn3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskiej edycji nie opłaca się kupować, angielska kosztuję około 40zł, prepaid 70zł, więc za 110zł mamy 3 miesiące gry na serverze Fury, który będzie bardziej zaludniony niż polski. Kupując polską edycją stracimy 110zł na samą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zacytuje z oficjalne strony AoC http://aoc2009.pl/

"rewolucyjny system PvP

Niezależne od poziomu doswiadczenia rangi PvP, dedykowane zastawy uzbrojenia oraz system konsekwencji własnych działan, który zmusza gracza do zastanowienia sie przed odcieciem głowy przeciwnika"


PvE <---- lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować