Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Age of Conan - wywiad o przyszłości, planach i polskiej wersji gry

111 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 15:20, SwietyAbb napisał:

a co do argumentu "brygadzisty" --> "on ma, a ja nie = zle"


Zdaje sobie kolega sprawę, że "brygadzista" to nie jest nick?

Dnia 30.12.2008 o 15:20, SwietyAbb napisał:

kilkaset postaci przeniesionych z innych serwerow (a osoby ktore planuja przenosiny
zajmuja sie praktycznie tyllko i wylacznie zbieraniem surowcow - co zreszta na PL serwerze
beta oglaszaja) potrafia zdominowac swiat dowolnego MORPG, wiec ile bedzie musialo minac
czasu zanim "swieze" klany/gildie beda mogly nawiazac jakakolwiek rywalizacje z tymi
"jestesmy wypasieni od poczatku"? Bo o ile sie nie myle w grze jest mozliwosc prowadzenia
oblezen, wojen i tym podobnych? wiec mimo ze serwer pve to pvp jak najbardziej istnieje.
chyba ze CP zamierza AoC zmienic w gre dla pacyfistow



Oj, znów kolega nie bardzo wie o czym mówi:

Po pierwsze "siege" czyli oblężenie jest możliwe tylko w przypadku gildii które posiadają w swoim mieście battlekeep, czyli w zasadzie mają swoje miasta w pełni rozwinięte. Co oznacza, że obie gildie biorące udział w oblężeniu będą mialy w zasadzie te same bonusy z budynków.

Po drugie oblężenie to tak na prawdę minigra PvP, czyli mówiąc jasno rodzaj rozgrywki na którą obie strony się umawiają. Co z koleji oznacza, że nie ma możliwości by "wypasieni na początku" zmusili do walki "świeżych".

Co znów sporowadza post kolegi do poziomu "oni mają , my nie = źle", bo tak naprawdę różnica pomiędzy tymi którzy już kilka miesięcy grają, a tymi którzy dopiero zaczną będzie taka, że ci pierwsi szybciej wybudują swoje miasta (głównie dzieki temu, że ich postacie już mogą zbierać wszystkie surowce i posiadają umiejętności budowy wszystkich budynków, a nie tylko dzięki temu że nazbierają surowców na zapas - bo budynki mają w AoC zdecydowanie wysokie koszty) i będą mogli brać udział w tego typu minigrze. Nowi gracze zakładające nową gildię będą zaś musieli najpierw opanować odpowiednie umiejętności (czyli tak czy inaczej podnieść swoje postaci na odpowiedzni lvl i wykonać wszystkie zadania zbieractwa i sporą część z rzemiosła - co kilka ładnych tygodni zajmie samo z siebie). Co w zasadzie jest jak najbardziej zrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zdaje sobie sprawe ze brygadzista to nie jest nick, miedzy innymi dlatego byl ujety w cudzysłowiu,

Jak widze kolega stara sie ukryc brak argumentow protekcjonalnym traktowaniem.

Kolega omija tez istotne kwestie i pytania czyli te ktore interesuja wiekszosc osob na tym forum (jak widac po zamieszczonych komentarzach).

Ale dziekuje za przyznanie mi racji, czyli CD projekt planuje zmienic AoC w gre dla pacyfistow.

ponowie pytania, moze dostaniemy wkoncu jasne i klarowne odpowiedzi:

1. dlaczego serwer PvE? - przecierz AoC ma byc rewelacyjna wlasnie ze wzgledu na PvP
2. dlaczego samo pudełko z gra jest drozsze niz na zachodzie?
3. jakies konkrety co do ewentualnego serweru PvP?

prosze tylko o konkretne odpowiedzi, a mydlane przemowienia zostawmy dla politykow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe sobie to wykalkulowali. Przycięli na abonamencie to zwiększyli cenę za pudełko. Widocznie statystyki wyraźnie pokazują, że większość graczy ucieka z tej gry, zaraz po pierwszym darmowym miesiącu. Więc cena abonamentu tak na prawdę ma małe znaczenie. I tak na samych polskich pudełkach chcą sobie zarobić.

W Irlandii Edycja Kolekcjonerska AoC na polskie kosztuje ok 65 zł i to z darmową przesyłką !!!
Edycja zwykła ok 40 zł.


kpina z polaków ! Anuluje moje zamówienie bo to złodziejstwo i wyzysk . Najwyżej kupie sobie EK za granicą ewentualnie dodam patch pl i zaoszczędzę 155 zł !

Heh te Edycje Kolekcjonerskie CiDIprojektu od czasów gram.pl są żałosne. tanie tekturki z rolek po papierze toaletowym + chińskie gadżeciki za 30 centów. A jak komuś dadzą niekompletny zestaw EK to niech nie liczy na to, że mu wymienią albo dostaniecie brakujący element.

Po tym co zobaczyłam w becie PL. Nie wiem czy mam ochotę w to grać. Ja się dziwię, że ta gra ma już pół roku od premiery, sprawia wrażenie gorszej od alfy. Tę grę wymyślił jakiś amator. A jakie wymagania systemowe. I jeszcze kasę z ludzi zdzierają co miesiąc. Polskie tłumaczenie jest beznadziejne. Dialogi jak dialogi, ale cała reszta ? Ktoś powiedział, że takie świetne tłumaczenie i teraz wszyscy to powielają. Bzdura . Ani składu ani ładu. Zresztą będzie otwarta beta, kto ciekawy niech sam zobaczy zanim kupi .

Za cenę polskiego pudełka mam abonament do wowa na łohoho i jeszcze dłużej.
Zresztą założę się, że za max pół roku gra będzie free to play tak jak to było z Archlordem.

Obniżcie cenę pudełek tego czego to może więcej ludzi da się nabrać na polską wersję z niskim abonamentem za imitację płatnego MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PvE tylko ?:( a najgorsze jest to że ten człowiek mówi o tym ŻE MOŻE zostaną PvP uruchomione. Eh ja od początku twierdziłem że trzeba najlepszą grę mmo wziąć i wprowadzić jako pierwszą na rynek a nie jedną z najgorszych na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 18:25, SwietyAbb napisał:

Jak widze kolega stara sie ukryc brak argumentow protekcjonalnym traktowaniem.


Argumenty odnoszące się do części postu kolegi, którą zacytowałem, jak najbardziej były. Jeśli kolega nie może ich przeczytać, to radzę złożyć wizytę u okulisty. Ja jednak sadzę, że kolega po prostu nie umie przyznać, że się myli.

Dnia 02.01.2009 o 18:25, SwietyAbb napisał:

Kolega omija tez istotne kwestie i pytania czyli te ktore interesuja wiekszosc osob na
tym forum (jak widac po zamieszczonych komentarzach).


Po pierwsze tych kwestii nie cytowałem. Po drugie nie jestem pracownikiem CDProjekt Red, gram.pl ani Funcomu. Po trzecie sam kolega swój post podzielił na dwie części: jedną owymi kwestiami właśnie, a drugą adresowaną do mnie.
Powstaje pytanie: dlaczego więc nagle to ja właśnie mam udzielić odpowiedzi na te pytania?!? Ja mogę co najwyżej wyrazić moją opinię (zresztą już to zrobiłem), co jak znam życie, kolegi i tak nie zadowoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MarcusBrutus
>Po pierwsze "siege" czyli oblężenie jest możliwe tylko w przypadku gildii które posiadają w swoim mieście battlekeep, czyli w zasadzie mają swoje miasta w pełni rozwinięte. Co oznacza, że obie gildie biorące udział w oblężeniu będą mialy w zasadzie te same bonusy z budynków<

trochę to dalekie od prawdy..

>Po drugie oblężenie to tak na prawdę minigra PvP, czyli mówiąc jasno rodzaj rozgrywki na którą obie strony się umawiają. Co z koleji oznacza, że nie ma możliwości by "wypasieni na początku" zmusili do walki "świe

tez nie do końca prawda, bo "umawia" się atakujący tylko, obrońcy nie maja wyjścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 13:57, 3men napisał:

@MarcusBrutus
>Po pierwsze "siege" czyli oblężenie jest możliwe tylko w przypadku gildii które posiadają
w swoim mieście battlekeep, czyli w zasadzie mają swoje miasta w pełni rozwinięte. Co
oznacza, że obie gildie biorące udział w oblężeniu będą mialy w zasadzie te same bonusy
z budynków<

trochę to dalekie od prawdy..



Tak? To wyjaśnij może, kiedy można oblegać. I podaj źródło tych informacji. Bo wystarczy wejść na oficjalne forum gry i poszukać co nieco, żeby się przekonać, że jednak mówię prawdę.

A jak już "udowodnisz" że nie trzeba mieć battlekeepa do oblegania, to wyjaśnij to GM na moim serwerze (Bori) - bo jakoś dopóki nie mieliśmy keepa T3 to nikt nie mógł nas zaatakować.

Dnia 05.01.2009 o 13:57, 3men napisał:


>Po drugie oblężenie to tak na prawdę minigra PvP, czyli mówiąc jasno rodzaj rozgrywki
na którą obie strony się umawiają. Co z koleji oznacza, że nie ma możliwości by "wypasieni
na początku" zmusili do walki "świe

tez nie do końca prawda, bo "umawia" się atakujący tylko, obrońcy nie maja wyjścia :)



No co ty nie powiesz? Czyli można na ten przykład napaść na miasto w którym nikogo nie ma (np. wykorzystując fakt ze z zaatakowanej gildii nikogo nie ma na serwerze) ? To może podaj jakieś przykłady takich oblężeń - gildie zazwyczaj podają na swoich stronach informacje o oblężeniach, więc powinno Ci być łatwo coś znaleźć. I wyjaśnij gdzie tu zabawa ...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już Ci tłumaczę:
po pierwsze (na PvP serwerach) oblegać można tylko i wyłącznie Battle Keep, który nie jest w mieście gildyjnym tylko w innej instancji i aby go wybudować trzeba wcześniej mieć Keep t3 w mieście gildyjnym, po drugie, bonusy daje tylko i wyłącznie Battle Keep i budynki przy nim, które są takie same jak w mieście gildyjnym i też trzeba je wybudować (choć dużo taniej), a co za tym idzie gildia, która nie ma postawionego Battle Keep''a (a spotów pod nie jest tylko 8), i zapisuje się na siege, nie posiada bonusów, które daje Battle Keep, więc ma niższy weapon def, rezisty, ma mniej HP itp. ergo mniejsze szanse. Co więcej, żeby zapisać się na siege, trzeba wydać tzw. punkty gildiowe, które uzyskuje się podczas siege''ów i za wygrane (3 pkt) i przegrane (1 pkt) mini-gry, mało tego, tych punktów trzeba mieć dwa razy więcej niż gildia, której BK chcemy zdobywać.
Innymi słowy, stawiamy miasto gildyjne, w nim Keep t3, potem dopiero w innej instancji Battle Keep i budynki, które mają podobną gradacje t1, t2 i t3 (i wzrost bonusów wraz ze wzrostem tier). Zapisać się na siege może każda inna gildia z tym, że przejąć spot może tylko ta, która nie jest w posiadaniu BK, te które go mają, poprzez zniszczenie BK i reszty budynków przy nim, poważnie osłabiają atakowaną gildie gdyż cd na odbudowę jest długi.
Informacja, że BK jest mozliwy do zaatakowania jest wyświetlany na chacie gildiowym z 24 godzinnym wyprzedzeniem, a w przypadku jesli inna gildia zapisze sie na siege w PvP Option jest info jaka to gildia. GM danej gildii może "ustawiać" w pewnym zakresie przedział czasowy, kiedy siege będzie dostępny ale tylko wtedy, gdy nikt sie nie zapisał wcześniej. Owszem, może być taka sytuacja, że BK będzie nie broniony, bo nikt nie przyjdzie :)
Tak sprawa się ma na sererach PvP, jak na PvE nie wiem, możliwe że tak jak to przedstawiłeś, ale o tym że grasz na Bori napisałeś, zdaję mi się, dopiero w ostatnim poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 15:57, rafekx 12 napisał:

W AoC chętnie bym zagrał naprawde,zważywszy na to że w wirtusie kosztuje tylko 69 zł.....:)

mam nadzieje ze w EU wersję i na Fury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal istnieje możliwość grania w betę? Wczoraj zamówiłem grę i dostałem maila maila z propozycją zagrania, dostęp do klucza itd. Dziś na stronie głównej gram.pl również znalazłem zaproszenie do wzięcia udziału w becie. A tu w treści pisze, że jest to do 3''ciego oraz samej gry odpalić nie jestem w stanie.
Czy mam rozumieć, ze dzięki podaniu mylnych informacji zmarnowałem cały dzień na ściągniecie instalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić?

Ciekawe jest też to, że dostałem maila z linkiem do ankiety jak mi się polska beta podobała. Ciekawe, co też mam im konkretnie odpisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 15:55, 3men napisał:

już Ci tłumaczę:
po pierwsze (na PvP serwerach) oblegać można tylko i wyłącznie Battle Keep, który nie
jest w mieście gildyjnym tylko w innej instancji i aby go wybudować trzeba wcześniej
mieć Keep t3 w mieście gildyjnym, po drugie, bonusy daje tylko i wyłącznie Battle Keep
i budynki przy nim, które są takie same jak w mieście gildyjnym i też trzeba je wybudować
(choć dużo taniej), a co za tym idzie gildia, która nie ma postawionego Battle Keep''a
(a spotów pod nie jest tylko 8), i zapisuje się na siege, nie posiada bonusów, które
daje Battle Keep, więc ma niższy weapon def, rezisty, ma mniej HP itp. ergo mniejsze
szanse. Co więcej, żeby zapisać się na siege, trzeba wydać tzw. punkty gildiowe, które
uzyskuje się podczas siege''ów i za wygrane (3 pkt) i przegrane (1 pkt) mini-gry, mało
tego, tych punktów trzeba mieć dwa razy więcej niż gildia, której BK chcemy zdobywać.

Innymi słowy, stawiamy miasto gildyjne, w nim Keep t3, potem dopiero w innej instancji
Battle Keep i budynki, które mają podobną gradacje t1, t2 i t3 (i wzrost bonusów wraz
ze wzrostem tier). Zapisać się na siege może każda inna gildia z tym, że przejąć spot
może tylko ta, która nie jest w posiadaniu BK, te które go mają, poprzez zniszczenie
BK i reszty budynków przy nim, poważnie osłabiają atakowaną gildie gdyż cd na odbudowę
jest długi.
Informacja, że BK jest mozliwy do zaatakowania jest wyświetlany na chacie gildiowym z
24 godzinnym wyprzedzeniem, a w przypadku jesli inna gildia zapisze sie na siege w PvP
Option jest info jaka to gildia. GM danej gildii może "ustawiać" w pewnym zakresie przedział
czasowy, kiedy siege będzie dostępny ale tylko wtedy, gdy nikt sie nie zapisał wcześniej.
Owszem, może być taka sytuacja, że BK będzie nie broniony, bo nikt nie przyjdzie :)
Tak sprawa się ma na sererach PvP, jak na PvE nie wiem, możliwe że tak jak to przedstawiłeś,
ale o tym że grasz na Bori napisałeś, zdaję mi się, dopiero w ostatnim poście.



Primo: Jako że wedle informacji z artykułu do którego to są komentarze wynika, że w Polsce planowany był tylko serwer PvE (obecnie są już wiadomości że będą dwa serwery: PvE i PvP) to chyba jasne jest że mowa jest o grze na takim właśnie serwerze - co zresztą jasno powiedziałem w moich wcześniejszych postach i tu cytuję sam siebie: "Co dokładnie daje posiadanie lepszego sprzętu, czy miasta, na serwerze PvE?". Więc to gdzie ja, czy ty gramy to akurat i tak nic w tej dyskusji nie zmienia.

Secundo: Może nie napisałem tego dość jasno, bo nie jestem architektem w mojej gildii, ale z tego co zrozumiałem z rozmów z moim architektem, Battlekeep jest "budynkiem miejskim" - tzn. plany na niego trzeba zakupić u odpowiedniego moba w mieście. Właśnie to miałem na myśli pisząc że "posiada się go w swoim mieście". To że fizycznie stoi on w innym regionie jest dla mnie oczywiste - i powinno być dla każdego, kto nawet tylko czytał podstawowe informacje o przebiegu rozgrywki: oblężenia można rozgrywać tylko w trzech rejonach "Border" które są na serwerach PvE regionami minigier PvP (a na serwerach PvP regionami oblężeń).

Może powinienem to dokładnie opisać, ale cóż - nie zawsze można napisać tyle ile by się chciało. Teraz rozwinę tę myśl, żeby nie było już niedomówień:


Żeby wybudować Battlekeep trzeba mieć w mieście Keep T3, bez tego się nie obejdzie. Co więcej, większość znanych mi gildii stawia Battlekeepy, po tym jak rozbuduje inne budynki swojego miasta dające bonusy w grze do poziomu T3 - tak by mieć z nich bonusy w trakcie gry, także POZA czasem kiedy się bierze udział w grach PvP (czyli na serwerach PvE - przez większość czasu rozgrywki).

No i na koniec - nie znam gildii na serwerze PvE, która rozpoczynałaby oblężenie Battlekeepa innej gildii nie mając przynajmniej własnego Keepu T3. Powód jest dość prosty i logiczny: nawet ewentualne przejęcie spotu pod BattleKeep jest, jak rozumiem, możliwe tylko kiedy ma się możliwość taki budynek wybudować ...

A ponieważ na większości serwerów PvE (wedle oficjalnych danych na forum) mniej niż 8 gildii w ogóle posiada Battlekeepy (na pewno jest tak na Bori), nowa gildia na ogół buduje własny (i to tego samego poziomu), zanim zacznie oblegać innych - ergo na ogół obie gildie uczestniczące w oblężeniach na serwerach PvE mają te same budynki o te same z nich bonusy.

Więc jeśli chodzi o zarzut "dominowania" całości gry na serwerze PvE (a taki zarzut postawił SwietyAbb) przez gildie "wypasione od początku" i posiadające Battlekeep, to jest on śmieszny: gildii bez Battlekeepa nijak nie da się zmusić do udziału w oblężeniu - nie da się oblec jej Battlekeepu, bo go nie ma, a taka gildia może oblegać innych tylko wtedy kiedy sama tego chce i uzbiera owe punkty, o których pisałeś. Przewaga w oblężeniu, jeśli chodzi o bonusy, może wystąpić zaś tylko wtedy gdy gildia be z Battlekeepa oblega inną by zająć jej spot - a wtedy będzie to podczas tej jednej konkretnej minigry, a nie całości rozgrywki trwającej przecież kilka ładnych miesięcy (czyli czasu by gracz w pełni rozwinął postać) . Poza tym, jak już mówiłem na serwerach PvE taka sytuacja, wedle moich informacji przynajmniej, nigdy nie wystąpiła - więc nie ma podstaw żeby założyć że na polskim serwerze będzie miała miejsce.


Tertio: Nie znam sytuacji by gildia posiadająca Battlekeep została zmuszona do jego obrony na serwerze PvE, wbrew woli swoich graczy. Po pierwsze właśnie dlatego że po wybudowaniu tego budynku ustala się przedział czasowy, w jakim może on być oblegany (jest to opcja dostępna zaraz po ukończeniu budowy). Po drugie dlatego że na serwerach PvE ludzie jednak się umawiają na minigry PvP, w tym oblężenia (bo co to za sukces zdobyć miasto nie bronione wcale, albo bronione przez kilku zaledwie wrogów?) . Zaś właśnie dlatego że aby rozpocząć oblężenie, trzeba najpierw się zapisać i ta informacja jest widoczna dla "obrońcy" z dużym wyprzedzeniem jest możliwośc dogadania się - jakby co można przełożyć termin minigry. Po trzecie w jedynym znanym mi przypadku próby oblężenia Battlekeepu bez obrońców, do walki nie doszło - bo gra nie pozwoliła na minigrę z jedną tylko stroną (nawet gdzieś było zgłoszenie tego jako buga - ale GM chyba tego nie uznał, bo nie chodziło o jedyne wolne miejsce pod Battlekeep).

Może na serwerach PvP sytuacja jest inna, a walka o spoty pod Battlekeep tak zacięta, że gracze nie cofną się przed niczym, nawet wykorzystaniem braku obrońców (co mnie akurat nie dziwi - w końcu gankerzy to plaga serwerów PvP), ale jako że mowa była o serwerze PvE, gdzie podstawą kontaktów między graczami jest głównie kooperacja i czasem normalne współzawodnictwo w uzgodnionym miejscu i czasie, to wypraszam sobie zarzuty, że nie mówię prawdy - no chyba że podasz kolego przykłady oblężeń z tylko jedną stroną biorącą w nich udział i dasz do nich linki. O co już prosiłem, a czego jakoś nie zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad primo: nie komentowałem cytowanej przez Ciebie wypowiedzi, mało tego zgadzam się z nią z małą jednak uwagą, wcale z niej nie wynika że dotyczy to serwera PvE.

ad secundo: "...lub czasopism...", też niby mało znaczące, a jednak :),

ad tertio: mając BK t3, gildia dostaje określone bonusy - jak powszechnie wiadomo. Są one tak zauważalne podczas open pvp, że każda, mająca ambicje gildia chce posiadać własny. Sprzęt dostępny za pvp lvl jest ogólnie dostępny lecz każdy dodatkowy bonus jest mile widziany. Dla przykładu na 2 lvl pvp z samych tylko pvp itemków mamy około 10 inv. na obrażenia i mniej więcej tyle samo na magie. Dodanie do tego to, co daje BK sprawia, że nasza "przeżywalność" wzrasta dość radykalnie, że nie wspomnę o magic rating, tap health/mana/stamina. Podczas walk na mini, a szczególnie open pvp są to bonusy, z których nikt nie chce zrezygnować i uwierz mi, nikt tu nie bawi sie w ceregiele, i nie pyta czy może łaskawie zgodzicie sie na siege. GM i owszem ma pewne pole manewru z ustalaniem daty i godziny, ale w razie gdy oblegani nie będą w stanie wystawić pełnych 2 rajdów, to atakujący tylko będa się cieszyć i napewno skorzystają z okazji.

co do linków, to nie muszę ich dawać, bo sami poddaliśmy bez walki siege, więc moje słowo musi Ci wystarczyć "kolego". BK zastaliśmy całkowicie zniszczony i nikt nas się nie pytał czy to "be" czy "cacy".
Na zakończenie dodam jedynie, że - co inni także już zauważyli - Twój protekcjonalny ton staje sie co najmniej męczący :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 12:13, 3men napisał:

ad primo: nie komentowałem cytowanej przez Ciebie wypowiedzi, mało tego zgadzam się z
nią z małą jednak uwagą, wcale z niej nie wynika że dotyczy to serwera PvE.


To że nie komentowałeś tej akurat mojej wypowiedzi, to wiem. Ale to że w niej aż dwukrotnie wymieniam nazwę typu serwera o jakim mówię, widzi chyba każdy. Skoro więc włączyłeś się do dyskusji (która się od tej wypowiedzi w zasadzie zaczęła) powinieneś się zapoznać z poprzednimi wypowiedziami osób którym chcesz zwrócić uwagę - ot choćby po to by wiedzieć lepiej o czym mowa. Inaczej sam sobie jesteś winny, jak Ci ktoś zwróci uwagę, że nie na temat piszesz - tak jak to ma miejsce tutaj.

Dnia 07.01.2009 o 12:13, 3men napisał:

ad secundo: "...lub czasopism...", też niby mało znaczące, a jednak :),


Może rozwiniesz tą myśl? Bo nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z tymi czasopismami...

Dnia 07.01.2009 o 12:13, 3men napisał:

ad tertio: mając BK t3, gildia dostaje określone bonusy - jak powszechnie wiadomo. Są
one tak zauważalne podczas open pvp, że każda, mająca ambicje gildia chce posiadać własny.
Sprzęt dostępny za pvp lvl jest ogólnie dostępny lecz każdy dodatkowy bonus jest mile
widziany. Dla przykładu na 2 lvl pvp z samych tylko pvp itemków mamy około 10 inv. na
obrażenia i mniej więcej tyle samo na magie. Dodanie do tego to, co daje BK sprawia,
że nasza "przeżywalność" wzrasta dość radykalnie, że nie wspomnę o magic rating, tap
health/mana/stamina. Podczas walk na mini, a szczególnie open pvp są to bonusy, z których
nikt nie chce zrezygnować i uwierz mi, nikt tu nie bawi sie w ceregiele, i nie pyta czy
może łaskawie zgodzicie sie na siege. GM i owszem ma pewne pole manewru z ustalaniem
daty i godziny, ale w razie gdy oblegani nie będą w stanie wystawić pełnych 2 rajdów,
to atakujący tylko będa się cieszyć i napewno skorzystają z okazji.



No fajnie, ale ty mówisz o serwerze PvP (i o sprzęcie do PvP), a ja o serwerze PvE - jakoś nie możesz zaakceptować tego faktu. Wiięc twoje zastrzeżenia "z definicji" nie odnoszą się do tego co ja powiedziałem. A że tym razem wyraźnie napisałem że piszę o oblężeniu, bonusach i "niesprawiedliwej przewadze" na serwerze PvE ... więc nawet nie masz wymówki "bo w wypowiedzi, do której się odnoszę tego nie było" - po prostu znów napisałeś coś, co wcale nie daje cio prawa do twierdzenia, że ja mijam sie z prawdą.


Dnia 07.01.2009 o 12:13, 3men napisał:

co do linków, to nie muszę ich dawać, bo sami poddaliśmy bez walki siege, więc moje
słowo musi Ci wystarczyć "kolego". BK zastaliśmy całkowicie zniszczony i nikt nas się
nie pytał czy to "be" czy "cacy".


I też było to na serwerze PvP, prawda? A o jakim serwerze ja całyczas mówię - o tym innym typie - o PvE!. Więc twoje osobiste doświadczenia, jakkolwiek interesujące, wcale nie dowodzą, że nie mam racji. Dla wyjaśnienia - wiem że można na sewerze PvE mozna oblec BK gildii która już nie istnieje (tzn. jej gracze nie są aktywni) i zniszczyć ją bezkarnie. Ale dopóki sam nie będę uczestniczył, lub nie usłyszę z zaufanego źródła, że można to zrobić z BK aktywnej gildii, która nie przystapi do obrony na serwerze PvE, to nie będę twierdził, że to jest na pewno możliwe, szczególnie że wiem iz jedyna jak na razie taka próba się nie powiodła ...

Dnia 07.01.2009 o 12:13, 3men napisał:

Na zakończenie dodam jedynie, że - co inni także już zauważyli - Twój protekcjonalny
ton staje sie co najmniej męczący :)


Wiesz co - w najlepszym razie to "przyganiał kocioł garnkowi".

To ty napisałeś, że to co napisałem mija się z prawdą, prawda? A kiedy przycisnąłem Ciebie wychodzi na to, że wcale nie. Bo ja nie mówiłem o sytuacji na serwerach PvP, tylko na PvE. A ty z uporem maniaka opisujesz jak mają się sprawy na serwerze PvP. Może twoi znajomi pozwalają Ci wyrywać ich wypowiedzi z kontekstu i udowadniać że się mylą, ale u mnie na coś takiego nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować