Zaloguj się, aby obserwować  
Tenebrael

NBA 2k9 czy NBA Live 08?

32 postów w tym temacie

Witam. Zakładam ten temat, gdyż mam dylemat (jak w temacie). Nowy temat, ponieważ tematy ogólne tych gier są już mocno zawalone, a interesuje mnie PORÓWNANIE obu gier w jednym miejscu :) Którą z nich warto wybrać?

Od siebie powiem tyle, że jak na razie grałem w demo NBA 2k9, i ogólnie gra się przyjemnie, aczkolwiek jest w niej sporo błędów:

1. Fatalny interface i poruszanie się po menu głównym
2. Po rzucie inni członkowie Twojej drużyny stoją jak kołki, zamiast przygotowywać się do zbiórki na przykład.
3. Momentami wydaje się, że gracz, którego kontrolujesz uważa, że sam wie lepiej, co powinien zrobić, i nie reaguje na polecenia (np po biegu na kosz, po wciśnięciu przycisku rzut nie przechodzi szybko do rzutu, tylko zatrzymuje się, broni piłki, wyskakuje i dopiero rzuca - strasznie irytujące w przypadku szybkich kontr)

Nie są to wady dyskwalifikujące grę, ale zastanawiam się, jak jest w NBA Live 08 (nie znalazłem nigdzie dema)

Co do NBA Live 08 to słyszałem gdzieś, że jest z nim podobnie, jak było z 2004 - to samo, co w poprzedniej części, tylko ulepszone, usprawnione, i wyeliminowane wszystkie irytujące wady. (NBA Live 2003 było do bani - NBA Live 2004 świetne, bo wszystko, co było złe w 2003 zostało poprawione). NBA Live 07 też było do chrzanu, ale jeśli tak samo postąpili jak z 2004 względem 2003, to już mi się zaczyna podobać :) Stąd prosiłbym kogoś, kto grał o opinię (tylko proszę o w miarę konkrety, a nie "świetna gra, kupuj!" czy "do zadka, szmelc i tandeta!")

Dodam, że grafika gra dla mnie absolutnie drugorzędną rolę, interesuje mnie głównie sama rozgrywka, mechanika gry, inteligencja przeciwników, płynność etc. Tak samo nie interesują mnie skłądy - te można prosto wgrać patch''em z uaktualnionym rosterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 08:47, Patryk Mogilno napisał:

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6471&u=11077
PS: Ja mam NBA 2k8 i znacznie lepiej mi się gra niż np w NBA Live 08


Tak, widziałem ten wątek, ale tam jest WSZYSTKO, i posty gubią się w kompletnym nawale różnych odpowiedzi. A że pytanie dotyczy, nota bene, gier adresowanych do specyficznej grupy odbiorców, napisałem odrębnego posta, by było klarownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nad czy dyskutować, mimo to iż 2k9 nie jest idealny (nie ma co się oszukiwać - nigdy nie będzie idealnej koszykówki jako gry komputerowej) to i tak bije te gnioty ze stajni EA na głowę. Myślę, że tu nawet nie ma co porównywać bo różnica jest zbyt drastyczna =D NBA Live 08 i NBA 2k9 łączy tylko jeden detal, tym detalem jest idea - obie mają na celu odzwierciedlić sport jakim jest koszykówka. W przypadku NBA Live sztuka ta nie sprawdza się już od bodajże 2004 roku. Z każdą częścią dostajemy tego samego odgrzewanego kotleta, w którym się nie zmienia nic prócz kosmetycznych poprawek. Co raziło mnie najbardziej w NBA Live hmm ... mógłbym lakonicznie odpowiedzieć - wszystko. I szczerze mówiąc chyba bym tu nikogo nie okłamał. Najbardziej chyba zapadły mi w pamięci anomalie związane ze znikającą i nagle pojawiającą się w innym miejscu piłką oraz strasznie niedopracowane animacje zawodników. Pewnie przypomniałbym sobie więcej tych "szczegółów" gdybym odświeżył sobie pamięć i zagrał w jakąś część NBA od EA. Jednakże nie mam zamiaru tego czynić gdyż posiadam wyśmienitą koszykówę, która się zowie NBA 2k9. Jedyną grę, której zazdrościłem konsolowcą :)

Jak już wyżej pisałem - raczej nigdy nie będzie idealnej koszykówki (choć moim zdaniem 2k9 niewiele brakuje). Gra w obronie jest trudna i raczej ciężko byłoby ją odzwierciedlić jak najbardziej realnie - to taki mały minusik. Ciut większym, lecz również niewielkim minusem jest - tak jak napisałeś - poruszanie się po menu. Jednakże i do tego idzie się przyzwyczaić. Yhh brak MJ :( szkoda. A teraz !UWAGA! poważny minus - praca kamery w powtórkach jest nie do zdzierżenia.

"Trochę o plusach" By zagrać w 2k9 musimy oswoić się ze sterowaniem. Tu najlepiej przydałby się PAD. Na klawiaturze nawet nie ryzykowałem grać. Sterowanie jest bardzo intuicyjne i przyjemne dla gracza, przynajmniej jeżeli chodzi o podstawowe zagrania umożliwiające rozgrywkę. Na rozkminienie wszystkich zagrań, tricków etc. trzeba poświęcić trochę czasu. Kolejnym plusem jest to co rzuca się na pierwszy rzut oka - grafika. Wyśmienity port z konsoli. Chyba jedyny tak naprawdę udany. Gra chodzi strasznie płynnie na moim laptopie - 40FPS - (nie chwaląc się full detale) i wygląda znakomicie, czego chcieć więcej? Mnogość różnych trybów rozgrywki miażdży i to niezwykle pozytywnie. Niestety nie mogę wypowiedzieć się zbyt dużo na ten temat gdyż ja młócę tylko blacktop 3on3 lub 4on4 (dla niewtajemniczonych streetball - koszykówka uliczna). Ciekawym trybem jest również gra we 3 na jeden kosz :D ten patent będę musiał na żywo przetestować wiosną na swoim boisku razem z kolegami. No i konkurs wsadów ha! naprawdę świetnie się prezentuje, a lista możliwych "akrobacji" do wyczyniania jest oszałamiająco długa.

Podsumowując NBA 2k9 > NBA Live (którykolwiek albo wszystkie razem wzięte).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 09:14, graska napisał:

powiem ci tak gralem w takie gry i jesli chodzi o mechanike czy inteligencje bierz NBAl08
bo rzeczywiscie w 2k9 szwankuje :D


No nie powiesz że sztuczna inteligencja komputerowego przeciwnika jest bardziej rozwinięta w NBA Live niż w 2k9 :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Jak an razie skłaniam się do 2k9, ale mam jeszcze kilka pytań w takim układzie, które mi się rzuciły w oczy w demie:

1. Grałem w demo padem. Niestety, po każdym wyjściu z gry i wejściu ponownie, trzeba wszystko od nowa konfigurować. Czy tak jest też w pełniaku? Bo jeśli tak, to chyba podziękuję...

2. Kwestia fouli. Nie wiem czemu, ale zawsze, gdy starałem się odebrać piłkę, to w większości razy mój zawodnik zaliczał defensive foul. Zaznaczę, że nie używałem agresywnego "ataku" na przeciwnika, tylko zwykłego odebrania piłki. A po 3-4 takim razie z rzędu stało się to irytujące...

3. Czy w pełniaku też jest takie kuriozalne sterowanie myszką po menu? Bo w demie, np przy zmianie konfiguracji pada, trzeba użyć myszki. Przy czym jak pierwszy raz kliknę zmianę ustawień z defensywnych na ofensywne, to nie zmienia mi menu, tylko edytuje jeden z wpisów (nie mam pojęcia, czemu).

4. Tak orientacyjnie - jak sądzicie, jak gra pójdzie na Pentium D 3,06, 1 GB RAM i GF7900GTX? (tak plus-minus pytam).

5. Czy w pełniaku można wyłączać te irytujące wstawki typu zbliżenia na graczy przed rozpoczęciem meczu etc? Może to i klimatyczne, ale po którymś razie zaczyna nużyć i denerwować, bo człowiek chce GRAĆ, a nie podziwiać facjaty zawodników ;]


No, to takie kilka moich pytań jeszcze odnośnie NBA 2k9 :)

EDIT: No i jeszcze co do tego "zatrzymywania" się zawodnikó po rzucie - to tylko moje odczucie, czy faktycznie tak się dzieje, że jak rzucisz, to Twoja drużyna "kamienieje", zamiast już ustawiać się na pozycjach np do zbiórki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 10:00, NLX napisał:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Jak an razie skłaniam się do 2k9, ale mam jeszcze
kilka pytań w takim układzie, które mi się rzuciły w oczy w demie:

1. Grałem w demo padem. Niestety, po każdym wyjściu z gry i wejściu ponownie, trzeba
wszystko od nowa konfigurować. Czy tak jest też w pełniaku? Bo jeśli tak, to chyba podziękuję...


Hmm nie wiem jak w demie ale w pełnej jest opcja save :) swój PAD skonfigurowałem bezproblemu i ustawienia się od razu zapisały. Miałem trochę problemów z PADem kumpla któremu co rusz analogi się wyłączały ale w końcu podołaliśmy i już wszystko chodzi świetnie bez bawienia się w dodatkowe zmiany buttonów.

Dnia 19.12.2008 o 10:00, NLX napisał:

2. Kwestia fouli. Nie wiem czemu, ale zawsze, gdy starałem się odebrać piłkę, to w większości
razy mój zawodnik zaliczał defensive foul. Zaznaczę, że nie używałem agresywnego "ataku"
na przeciwnika, tylko zwykłego odebrania piłki. A po 3-4 takim razie z rzędu stało się
to irytujące...


Irytujące jak dla mnie to były faule w NBA Live :D Nie dało się (przynajmniej ja nie mogłem) normalnie odebrać piłki z przechwytu czy z normalnego odebrania, gdyż ciągle były odgwizdywane faule. W 2k9 o wiele rzadziej spotykam się z tego typu przewinieniami.

Dnia 19.12.2008 o 10:00, NLX napisał:

3. Czy w pełniaku też jest takie kuriozalne sterowanie myszką po menu? Bo w demie, np
przy zmianie konfiguracji pada, trzeba użyć myszki. Przy czym jak pierwszy raz kliknę
zmianę ustawień z defensywnych na ofensywne, to nie zmienia mi menu, tylko edytuje jeden
z wpisów (nie mam pojęcia, czemu).


Wszystko robię PADem, zarówno wybieranie trybu gry, zmianę ustawień grafiki, czy jak wspomniałeś - zmianę ustawień kontrolera.

Dnia 19.12.2008 o 10:00, NLX napisał:

4. Tak orientacyjnie - jak sądzicie, jak gra pójdzie na Pentium D 3,06, 1 GB RAM i GF7900GTX?
(tak plus-minus pytam).


Ciężko mi odpowiedzieć, musiałbym sprawdzić na swoim stacjonarnym, gdyż mam podobną konfigurację. Znajdę chwilkę to zainstaluje na drugim sprzęcie.

Dnia 19.12.2008 o 10:00, NLX napisał:

5. Czy w pełniaku można wyłączać te irytujące wstawki typu zbliżenia na graczy przed
rozpoczęciem meczu etc? Może to i klimatyczne, ale po którymś razie zaczyna nużyć i denerwować,
bo człowiek chce GRAĆ, a nie podziwiać facjaty zawodników ;]


Czy da się wyłączyć tego nie wiem, nie grzebałem w ustawieniami za tym, ja je po prostu pomijam :) naciskając odpowiedni guzik.

Dnia 19.12.2008 o 10:00, NLX napisał:

No, to takie kilka moich pytań jeszcze odnośnie NBA 2k9 :)

EDIT: No i jeszcze co do tego "zatrzymywania" się zawodnikó po rzucie - to tylko moje
odczucie, czy faktycznie tak się dzieje, że jak rzucisz, to Twoja drużyna "kamienieje",
zamiast już ustawiać się na pozycjach np do zbiórki?


Hmm ja nie odczułem i nie zauważyłem takowego zjawiska. Nie wiem czy wiesz ale możesz sterować zawodnikiem z piłką jak i również zawodnikami bez piłki. Cała akcja może zależeć tylko i wyłącznie od Ciebie :) Tu możesz popisać się swoją inwencją twórczą.

PS. nauczyłem się właśnie robić alley-up`y :D Sytuacja wygląda następująco: kontrolujemy zawodnikiem bez piłki, musimy oderwać się nim od przeciwnika blokującego i zacząć nabiegać na kosz. W odpowiednim momencie naciskamy klawisz odpowiadający za podanie lobem i jeżeli dobrze nabiegliśmy zawodnikiem a piłka po drodze nie napotka żadnej przeszkody, wówczas będziemy świadkami soczystego alley-up`a :D O wiele lepsze, ciekawsze i trudniejsze rozwiązanie niż w NBA Live, gdzie owe zagranie zależało tylko od naciśnięcia jednego przycisku.

Jeszcze tylko muszę nauczyć się robić streetball`owe zwody :D i będę mógł cieszyć się w pełni rozgrywką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 10:29, 88Bonzo napisał:

Hmm nie wiem jak w demie ale w pełnej jest opcja save :)


Czyli wszystko cacy, to chciałem wiedzieć :)

Dnia 19.12.2008 o 10:29, 88Bonzo napisał:

Irytujące jak dla mnie to były faule w NBA Live :D Nie dało się (przynajmniej ja nie
mogłem) normalnie odebrać piłki z przechwytu czy z normalnego odebrania, gdyż ciągle
były odgwizdywane faule. W 2k9 o wiele rzadziej spotykam się z tego typu przewinieniami.


Hmmm, może więc ja mam albo coś źle ustawione, albo coś (w demie są tylko podstawowe opcje gry i ustawień). Ale pytanie przy okazji: W NBA Live (tych starszych, nie wiem, jak w nowszych - nie pamiętam) były różne opcje ustawień typu mogłeś włączyć tryb Proffesional (tak się chyba nazywał), i dużo prościej było o faul etc, albo Arcade, w którym foule były odgwizdywane rzadziej. Ogólnie, można było wiele opcji samej rozgrywki dopasować do siebie. Jak jest tutaj?

Dnia 19.12.2008 o 10:29, 88Bonzo napisał:

Wszystko robię PADem, zarówno wybieranie trybu gry, zmianę ustawień grafiki, czy jak
wspomniałeś - zmianę ustawień kontrolera.


A, no właśnie, a to wymaga zapisanych ustawień kontrolera. Ale skoro się da - to tu już wszystko jasne :)

Dnia 19.12.2008 o 10:29, 88Bonzo napisał:

Ciężko mi odpowiedzieć, musiałbym sprawdzić na swoim stacjonarnym, gdyż mam podobną konfigurację.
Znajdę chwilkę to zainstaluje na drugim sprzęcie.


O, byłoby bardzo miło :) Mam zamiar dzisiaj czy jutro zakupić, stąd pytanie :) Demo chodzi dobrze, więc sądzę, że pełniak też powinien, ale warto się upewnić, bo czasami robią tak, że demo działa świetnie, a pełniak, na tej samej konfiguracji chodzi jakby chciał a nie mógł (miałem tak niedawno z Tomb raider Underworld)

Dnia 19.12.2008 o 10:29, 88Bonzo napisał:

Czy da się wyłączyć tego nie wiem, nie grzebałem w ustawieniami za tym, ja je po prostu
pomijam :) naciskając odpowiedni guzik.


A, no o to mi chodziło, o pomijanie :) Bo w demie jedne się da, innych nie, poza tym nie mam instrukcji więc nie wiem, którym guzikiem :( Ale skoro w pełniaku się da - cacy :)

Dnia 19.12.2008 o 10:29, 88Bonzo napisał:

Hmm ja nie odczułem i nie zauważyłem takowego zjawiska. Nie wiem czy wiesz ale możesz
sterować zawodnikiem z piłką jak i również zawodnikami bez piłki. Cała akcja może zależeć
tylko i wyłącznie od Ciebie :) Tu możesz popisać się swoją inwencją twórczą.


Hmmm, no ja właśnie czasami widziałem takie zjawisko. Akcja w toku, wszyscy hasają po boisku aż miło, dobiegam do pozycji do rzutu, rzucam... i wtedy moi gracze "zamarzają" (albo drastycznie zwalniają) - zamiast biec pod kosz do zbiórki czy też blokować zbiórki przeciwnika, oni po prostu stoją i czekają. Wiem, że możesz teoretycznie sam podbiec pod kosz innym zawodnikiem, ale pamiętam, że w NBA Live działało to nieco lepiej, bo Twoi kumple z drużyny już byli pod koszem do zebrania. Chociaż mówię na podstawie NBA Live 2004 (jak na razie, moim zdaniem, chyba najlepszy NBA Live jaki wyszedł) bo w 07 było już spooooro gorzej...

Szczerze, to po tym, co mówisz, brzmi to BARDZO obiecująco :) Chyba się skuszę na 2k9 :) Jeszcze takie ostatnie czysto techniczne pytania, aby mieć już pełniutki obraz:

1. Jak ze stabilnością gry? Nie wywala, nie wiesza się? Bo to jednak port z konsoli, a z tym bywa czasem różnie.

2. Jak ze składami? Są aktualne? Wszyscy zawodnicy licencjonowani, bez kwiatków w stylu Toma Duckana ? (w którejś grze takie coś widziałem, nie pamiętam gdzie :P)?

3. Jeszcze jakieś inne refleksje? Mam na myśli ewentualne minusy, które by mogły zniechęcać do gry (wiesz, zawsze wolę o to dopytać, kiedy jestem już prawie zdecydowany :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 11:10, Mati1990 napisał:

Mam pytanko czy NBA 09 wyjdzie? Czy teraz tylko NBA2K… będzie wydawane?


Jak na razie nikt wyjścia NBA Live 09 nie planuje. Ale, jak to w branży gier - nic nie wiadomo. Choć raczej ja bym na to nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 11:10, Mati1990 napisał:

Mam pytanko czy NBA 09 wyjdzie? Czy teraz tylko NBA2K… będzie wydawane?


Na PC nie wyjdzie, z resztą teraz to nawet by już sensu nie było wydawać tej gry gdy jest 2k9. Każdy napalony fan koszykówki z pewnością jeżeli chciał się zaopatrzyć w grę o tej tematyce wybrał 2k9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kilka dni temu wróciłem do serii NBA 2K (mówiąc dokładnie - do 2K8, 2K9 jest zdecydowanie droższa, a w sumie różnice niewielkie ;)) po kilkuletniej przerwie (poprzednio grałem chyba w 2K5) i podtrzymuję to co powiedziałem już dawno - to taki PES koszykówek. W pierwszej chwili gra wydaje się być raczej nieprzystępna (zdaję sobie sprawę, że Pro Evo może być dla początkujących podobne), w czym główna zasługa systemu sterowania - rozbudowanego systemu sterowania i ogólnej dynamiki rozgrywki. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli miałbym komukolwiek polecać koszykówkę - wskazałbym 2K. Od czasów pierwszej odsłony tej serii (jeszcze na Dreama) nie zmieniłem zdania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 08:41, 88Bonzo napisał:

>
> Dobra, nie powiem. A małe pytanie... co za kawałek leci w tle ?? :D:D:D

Hehe Olympos Mons - Frozen


Mrrr, taka muzyka to ja rozumiem :D Szkoda, że producenci sportówek szerokim łukiem omijają metal, za to wszędzie wciskają bardziej czy mniej ambitny i tandetny hip-hop ;]

Swoją drogą, przekonałeś mnie - stałem się szczęśliwym posiadaczem NBA 2k9 i bynajmniej nie żałuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 14:12, NLX napisał:


Swoją drogą, przekonałeś mnie - stałem się szczęśliwym posiadaczem NBA 2k9 i bynajmniej
nie żałuję :D


I zapewniam Cię że żałować nie będziesz :) Co do muzyki w NBA no nie ma się co oszukiwać, "czarna muza" tworzy tu specyficzny klimat, zwłaszcza w BlackTop i nawet nasz ukochany metal nie ma co się mierzyć. RAPu nie słucham ale myślę, że ten lepiej pasuje niż jakikolwiek inny gatunek. Jednakże jeżeli ktoś sądzi inaczej zawsze może ścieżkę dźwiękową wyciszyć i zapuścić swoją nutę :) Zapomniałem o jednym znaczącym minusie - brak multi :( szkoda bo miło by było ściągać aktualizacje składów na bieżąco i mierzyć się np. z amerykanami w koszykówce ulicznej :P Mielibyśmy szanse udowodnić, że biali (choć wirtualnie) też potrafią skakać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować