Zaloguj się, aby obserwować  
BaRt3K

MP3-Obróbka itp.

79 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2006 o 20:02, Arar napisał:


> Mam nadzieję, że udało mi się napisać wszystko co i jak.

Mam małe pytanko. Zmieniam format w CDexie, pokazuje mi "licznik", dochodzi do końca.
I no własnie. No ten teges, maksymalnie n00bowskie pytanie. Gdzie są te pliki jako mp3
? (tak wiem lol i te sprawy, ale kto pyta nie błądzi)


Musisz wejść w Menu Ustawienia - nazwy plików tam znajdziesz ścieżki, pod którymi kryją się twoje pliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś dobry program do "odchudzenia" pliku mp3 przy niezbyt rzucającym się w uszy spadku jakości?
Jak na razie kombinuję z WavePad Sound Editor, ale plik 44,1kHz stereo, 128CBR po zamianie na mono + VBR (32-128) "schudł" tylko o połowę (jakieś super osiągnięcie to nie jest - samo usunięcie jednego kanału powinno przecież dać zbliżony efekt :().

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
ostatnio wzialem sie za porzadki w swoich bibliotekach MP3. Otagowalem wszystkie moje albumy i na pierwszy rzut oka wszystko jest ok. Jezeli jednak chce przegrac dany utwor muzyczny na odtwarzacz to niestety nie wszystkie okladki sa widziane w nim. I juz sam nie wiem czy to zly format okladki czy to cos innego, ale juz sie poddaje i nie mam zadnego pomsylu. Jezeli wiecie jakie powinny byc najlpesze ustawienia dot. okladki to prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 19:32, Blackhand napisał:

Zna ktoś jakiś dobry program do "odchudzenia" pliku mp3 przy niezbyt rzucającym się w
uszy spadku jakości?

Wszystko zależy od pliku i jego zawartości. Przede wszystkim wiedzieć trzeba czym jest VBR - zmienna transmisja bitów. W odróżnieniu od stałej (CBR) przydziela ona na każdą sekundę pliku dźwiękowego tyle bajtów, ile jest to niezbędne do zachowania dobrej jakości np. na obszary ciszy przydzielanych jest ich możliwie najmniej. Wiedzieć trzeba, że inne zapotrzebowanie na bajty mają utwory jazzowe (mniejsze), a inne death metalowe (większe). Generalnie bitrate większości plików muzycznych w VBR w jakości 0 (zero strat) oscyluje w granicach 220-260, dlatego też konwersja pliku mp3 128 CBR do tego formatu (w zakresie 32-128) w praktyce nie przynosi korzyści. Jeżeli planujesz bezstratnie kompresować mp3 do VBR, to tylko w przypadku 320 i ewentualnie 256 kbps.
Poza tym nie wiem po co konwertujesz do mono. Jeżeli chodzi o ustawienia kanałów, to zdecydowanie najpraktyczniejszym jest joint stereo, który sprytnie zachowuje dobrą jakość i przestrzeń dźwięku z zaoszczędzeniem cennych kilobajtów. Działa to na zasadzie wykorzystania podobnych właściwości w obu kanałach i zapisania ich jako jeden.
Jeżeli zaś chodzi o program, to zdecydowanie polecam GoldWave 5.2.5 - sam używam i chwalę sobie.

No, liczę, że ten post przyda Ci się jeszcze po sześciu miesiącach. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 00:00, Kardithron napisał:

...

No, liczę, że ten post przyda Ci się jeszcze po sześciu miesiącach. :]


Um, tak szczerze, to nie pamiętam nawet, do czego potrzebowałem odchudzić mp3 (dzwonek do komórki? być może...). Tak więc, niestety, chyba mój "problem" jest nieaktualny :). Ech, ta skleroza - za dużo masła ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 18:13, Blackhand napisał:

Tak więc, niestety, chyba mój "problem" jest nieaktualny :).

Trudno. :P Może moja porada przyda się Tobie/komuś innemu w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś darmowy program do cięcia MP3 do czasu dłuższego niż 30 sekund bo narazie tylko takie znalazłem, znajdzie się coś z nielimitowanym okresem albo chociaż do minuty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest jakiś odpowiedniejszy temat na moje pytanie więc zapytam tutaj - dawno temu korzystałem z takiego programu jak CDex. Teraz mam problem bo ... mam oryginalną płytkę z muzyką [ zresztą mam ich więcej więc problem jest dość ważny ] i po pierwsze części płytek chciałbym zrobić kopie zapasowe [ co zresztą jest legalne ] a po drugie - nie pamiętam czy w tym programie da się zrobić taki bajer żeby skonwertowany z formatu .cda na .mp3 plik miał zachowane tagi czyli wykonawcę i tak dalej i tak dalej. Nigdzie tego nie widzę ... tego nie ma w opcjach czy się nie da tak zrobić? A jeżeli da się to jak lub ewentualnie jaki program moglibyście do tego polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w czym problem skonwertować pliki, a następnie ręcznie wpisać odpowiednie tagi?
Programy nie zawsze odpowiednio tagują, ale zdolny do tego jest już chociażby Nero, ale też i zwyczajny Windows Media Player (tutaj najczęściej jest komedia z tagami, kiedyś z Kultu chciał mi zrobić jakiegoś amerykańskiego rokendrelowca z lat 60 czy 70tych. ;]).

Ja do ripowania używam starego Nero 7, którego kupiłem przed laty i tagi dopisuję ręcznie później, bowiem ta metoda jest najskuteczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dodawać okładki do MP3. Próbowałem przez iTunes. Na kompie wszystko było ok ale jak poszło na smartfona to już okładka zaginęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować