• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Anamitr

Problem z włączeniem Mass Effecta [rozwiązano].

Pytanie

Na początek zaznaczę, że mam orginalną EK Mass Effect. Mam problem z włączeniem gry. Cała instalacja przebiega poprawnie. Po instalacji komputer ustawia mi konfigurację i włącza grę. Tyle, że bez skutku. Czasami pojawia się czarny ekran i komputer się resetuje, czasami się nie resetuje tylko po prosu wyłącza się gra. Czasem po pojawieniu się obrazka z napisem Mass Effect nic się nie dzieje.
Mój komputer spełnia zalecane wymagania gry. Procesor Intel Core 2 Quad CPU, Windows XP Service Pack 2, 4 GB pamięci RAM, karta graficzna GeForce 9600 GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dzięki za pomoc, ale już poradziłem sobie z problemem.

Dla tych, którzy mają ten sam problem co ja:
- jeśli po włączeniu Mass Effecta pojawia się tylko obrazek na środku ekranu, a potem nic się nie robi - trzeba zainstalować DirectX''a, który jest na płycie. W razie czego podam link do ściąnięcia. http://www.pobieralnia.pl/plik-540-directx.html
- Jeśli po zniknięciu obrazka ekran staje się czarny, a potem komputer się resetuje, wyłącza się gra lub nic się nie dzieje; jest większy problem. W takim wypadku najskuteczniejszym sposobem jest przeinstalowanie lub całkowite sforamtowanie dysku, na którym jest zainstalowany Windows. Można próbować czegoś innego (naprzykład usuwania zawartości folera TEMP), ale formatowanie jest skuteczniejsze i w wielu przypadkach szybsze.

Są to rozwiązania w przypadku orginalnej kopii gry (naprawde, ja nie żartuję). W innym przypadku 100% skutecznym sposobem jest ruszenie swoich zacnych czterech lub pięciu liter spod monitora do sklepu, gdzie można zakupić pięknie opakowane pudełeczko z grą. Sposobem alternatywnym, w przypadku braku możliwości ruszenia powyższych liter jest zamówienie gry na poczciwym gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2008 o 21:42, suchy2222 napisał:

Dzięki za pomoc, ale już poradziłem sobie z problemem.


W takim razie, skoro problem rozwiązany, to pozdrawiam i temat zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować