Zaloguj się, aby obserwować  
szoszosz

TOP GEAR - temat ogólny

1000 postów w tym temacie

Panowie forumowicze, fani TopGeara....
Richard Hammond zwany też Chomikiem miał wypadek, podczas kręcenia kolejnego odcinka naszego ulubionego Show... Coś się tało podczas jazdy tzw. Jet-Carem (napęd idruztowy O.O??), ale bliżej nie wiadomo co... oficjalna strona milczy, ale nic dziwnego - informacja została podana o 21:30, więc news jeszcze nie został podany. Więcej będzie wiadomo później. Podaję link do strony BBC (Dzięki za cynk, Latniak), na której możecie przeczytać co-nie-co o wypadku... http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/north_yorkshire/5365676.stm
21.09.2006 może być dniem, w którym dowiemy się nieco więcej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 23:48, RX-8 napisał:

Panowie forumowicze, fani TopGeara....
Richard Hammond zwany też Chomikiem miał wypadek, podczas kręcenia kolejnego odcinka naszego
ulubionego Show... Coś się tało podczas jazdy tzw. Jet-Carem (napęd idruztowy O.O??), ale bliżej
nie wiadomo co... oficjalna strona milczy, ale nic dziwnego - informacja została podana o 21:30,
więc news jeszcze nie został podany. Więcej będzie wiadomo później. Podaję link do strony BBC
(Dzięki za cynk, Latniak), na której możecie przeczytać co-nie-co o wypadku... http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/north_yorkshire/5365676.stm
21.09.2006 może być dniem, w którym dowiemy się nieco więcej....


a wiesz co jest niezłe - poznałem (jeśli można tak określic :) tego gościa jak pracowałem w hotelu w North Yorkshire jakiś rok temu :)

mam nadzieje - że wyjdzie bez szwanku i bedzie w stanie żartować z całej tej sytuacji

[pozdrawiam maniaków Top Gear!

ps: aston martin db 9 rządzi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 00:07, RX-8 napisał:

Jak to "Poznałem"??? O.o Osobiście?


no... piwko mu sprzedałem :) (poszperaj po necie na temat whitby - miasteczko; wioski Goathland; jest tam stacja amerykanska radarowo/antyrakietowa - 1 z 3 w UK; nie ma jej na mapach niestety :) no i ewentualnie o serialu Heartbeat - tam go tez kręcą - wiec telewizja się tam też pojawia :D

polecam tamtejsze wrzosowiska (NY Moors) (sławne na cały świat jako jedyne w swoim rodzaju) na wypoczynek i zwiedzanie - tam anglia jest całkiem inna

a co do samochodów i top gear - mazda rx-8 była moim marzeniem jakiś czas temu - teraz mi przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 23:48, RX-8 napisał:

(Dzięki za cynk, Latniak),


Nie ma sprawy, zapodam dwa linki do reacji BBC na ten temat (TV)

http://news.bbc.co.uk/media/avdb/news_web/video/9012da680052158/nb/09012da6800521ae_16x9_nb.asx

I narazie chyba najnowsze info
http://news.bbc.co.uk/media/avdb/news_web/video/9012da680052158/nb/09012da6800521b1_16x9_nb.asx

Jego stan jest uważany jako krytyczny. Ma urazy główy, czyli najgorsze co może być.. ;( Mam nadzieję ze się z tego wyliże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej ( z tego co zrozumiałem) przyjechała ekipa TopGear.. nie opuścili go w chwili potrzeby, przyjechali jeszcze przed rodziną... Oby przeżył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwila uslyszalem ta wiadomosc w radiu. Szkoda - moj ulubiony prezenter TG :/. Jesli w ogole beda kontynuowac ten program to bez niego to juz nie bedzie to samo. Niestety, sadzac po informacjach (czyli proba bicia rekordu predkosci na ladzie w UK, kilkukrotne dachowanie przy predkosci 450km/godz) czeka go bardzo dluga rekonwalescencja. Mam tylko nadzieje, ze wroci do zdrowia :-)...

Linki Latniaka jakos mi nie dzialaja. U mnie dziala to:
http://skocz.pl/wypadek_hammond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo tych "nowych wieści"
Zawarta jest w nich informacja, że stan Hammonda tyćkę się poprawił - to daje jakąś nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 10:30, WorldWar3PL napisał:

Apropo tych "nowych wieści"
Zawarta jest w nich informacja, że stan Hammonda tyćkę się poprawił - to daje jakąś nadzieję.

Wszystko zależy czy "urwało mu nogi" czy tylko jest poobijany .
A mogło by się zdawać że taka praca jest lekka i przyjemna . Ja jednak bym zaryzykował i to całując codziennie rano szefów po rękach za taką robotę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiono, że ma poważne obrażenia głowy, w końcu na tym dragsterze dachował pare razy, a wiadomo, że uderzanie co chwila głową o asfalt i to pod ciężarem dragstera miłe nie jest. Choć, może zakończy się tylko na gipsie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 10:41, WorldWar3PL napisał:

Mówiono, że ma poważne obrażenia głowy, w końcu na tym dragsterze dachował pare razy, a wiadomo,
że uderzanie co chwila głową o asfalt i to pod ciężarem dragstera miłe nie jest. Choć, może
zakończy się tylko na gipsie ;-)

Ciekawe czy to puszczą , ale mimo wszystko jakieś zabezpieczenia poza kaskiem chyba miał .Przecież każdy pojazd wyczynowy musi mieć klatkę bezpieczeństwa , wydaje mi się że ma ponaciągane ścięgna karku bo na pewno mu głową rzucało i pewnie przez długi czas w kołnierzu będzie musiał chodzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do TVN TURBO o wypadku, dałem adres do news.bbc.co.uk po informacje i zawiadomiłem o wypadku, poprosiłem też, aby przed programem w sobotę zawiadomili widzów. Niech wszyscy wiedzą... ;-) Myślę, że tylko tak możemy mu pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 10:46, spider88 napisał:

Ciekawe czy to puszczą , ale mimo wszystko jakieś zabezpieczenia poza kaskiem chyba miał .Przecież
każdy pojazd wyczynowy musi mieć klatkę bezpieczeństwa , wydaje mi się że ma ponaciągane ścięgna
karku bo na pewno mu głową rzucało i pewnie przez długi czas w kołnierzu będzie musiał chodzić
.


Na pewno były zabezpieczenia. Można powiedzieć że wszystko to wina spadochronu hamującego, który się całkowicie nie otworzył bo trawa go powstrzymywała, przez to jet-car zjechał na trawę i się prawie w nią "wkopał".

Co do środków bezpieczeństwa stosowanych przez Top Gear to one są bardzo wysokie. Przecież w samochodzie za rozsądną cenę jeżdżą gwiazdy, a Stig prowadzi nowiutkie samochody nawet jeszcze nie wprowadzone do produkcji (np. Pro Drive P2), tylko Veyrona im nie dali do testowania... (ale chyba im dadzą, chociaż teraz to nie wiadomo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 10:47, WorldWar3PL napisał:

Napisałem do TVN TURBO o wypadku, dałem adres do news.bbc.co.uk po informacje i zawiadomiłem
o wypadku, poprosiłem też, aby przed programem w sobotę zawiadomili widzów. Niech wszyscy wiedzą...
;-) Myślę, że tylko tak możemy mu pomóc.

Z ciekawością teraz będę czekał na sobotę , ciekawy jestem czy to przemilczą czy jednak dadzą jakąś informację .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować