• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
PretoGCC

Siła sygnału sieci bezprzewodowych - Jak to zwiększyć ?!

Pytanie

Witam.
Od kiedy wprowadziłem się na nowe mieszkanie i postanowiłem mieć internet bezprzewodowy(pech -.-) mam problemy z siła sygnału. Strony internetowe śmigają świetnie. Transfer plików - nie narzekam. Ale! No i jest to jedno ALE. Gdy miałem neta "przewodowego" na starym mieszkaniu net - bez zarzutów. Grywałem wtedy w Neverwinter Nights - chodziło bez zarzutów. I właśnie chwile przed przeprowadzką przerzuciłem się na NWN2. Wtedy śmigalo wspananialeee. Teraz gdy mam neta bezprzewodowego mam ciągłe lagi. I te lagi nie są spowodowane winą serwera(ów) tylko siły sygnału.
Więc teraz rodzi się moje pytani "Jak zwiększyć siłę sygnału"
-Kupiłem mocniejsza antenę do modemu
-Kupiłem jeszcze lepszą antenę do karty sieciowej do kompa ;p
-Wyczytałem gdzieś że jak się zrobi taki "talerz" za anteną z sreberka siła się zwiększy, no i się zwieszyła. 1-2%(średnio mam 50)
Proszę o pomoc, z góry dziękuje za wszelką.
Pozdrawiam i życzę wesołych świąt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

a gdzie jest ta antena od modemu? nalepiej by było żeby wisiała "na zewnętrz" na takiej ścianie żeby "widziała" nadajnik (chodzi o to żeby między nią a nadajnikiem było jak najmniej przeszkód. wysokość też ma znaczenie (wyżej - lepiej powody podałem przed chwilką)). pozatym antena kierunkowa zwiększy siłę sygnału (co prawda będzie wtedy "łapać" dużo mniej sieci, ale o ile dobrze rozumiem tobie tylko jedną trzeba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hm. Modem sobie grzecznie leży na telewizroku(nie pytajcie, wcale bym się nie ździwił gdyby to on był jedną z przyczyn) Ale za radą Siga przeniosę modem na szafę(coś koło 2.5m)

Jeszcze tak powiem że u mnie na biurku leży dysk przenośny a NA nim antena, obok anteny głośnik a łokieć dalej Subbufer. Tak wymieniam najbliższe urządzenia żeby nie było ;p Ograniczają one silę sygnału ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.12.2008 o 19:44, Xsardas pl napisał:

Hm. Modem sobie grzecznie leży na telewizroku(nie pytajcie, wcale bym się nie ździwił
gdyby to on był jedną z przyczyn) Ale za radą Siga przeniosę modem na szafę(coś koło
2.5m)

Jeszcze tak powiem że u mnie na biurku leży dysk przenośny a NA nim antena, obok anteny
głośnik a łokieć dalej Subbufer. Tak wymieniam najbliższe urządzenia żeby nie było ;p
Ograniczają one silę sygnału ?


Czy masz internet radiowy? Bo nie bardzo rozumiem... Ja też mam bezprzewodowy tylko, że z orange. Antenka faktycznie zwiększa siłę sygnału ale nie byłbym co do niej przekonany (sam jej nie kupiłem bo na takim zasięgu i tak nie będę miał większej prędkości niż 15-18kbps)... U mnie siła zależy od zasięgu- im lepszy tym lepszy transfer (choć na zwykłym zasięgu EDGE i tak jest marne 15kbps). Dopiero na zasięgu z 3G transfer się podnosi do 70kbps (ale limit 1Gb i tak zostaje:/)
To, że cały sprzęt leży koło głośników też może mieć znaczenie bo to się jednak ze sobą gryzie. Zrób jak radzi Sig. wystaw wszystko za okno. U mnie to i tak nie ma znaczenie w domu czy nie i tak jest ten sam zasięg:) Prawda też jest taka, że czy to internet radiowy czy taki jak mój, to niestety po sieci nie pociorasz:/ Spowodowane jest to tym, że może taki internet ma duży transfer ale jest bardzo niestabilny. Nie ma ciągłej prędkości tak jak neo tylko ciągle się zmienia, a poza tym w przypadku radiówki ilość osób korzystających z neta też ma znaczenie. Im więcej aktywnych użytkowników tym mniejszy transfer, a co za tym idzie większe lagi. Np u mojego brata tylko przez pewien czas mogłem spokojnie grać w csa (jak na transfer ok90kbps miałem lagi po 60 a później i 100) obecnie praktycznie nie da się grać lagi wyskakują po 500-600 bo bardzo dużo osób korzysta. Radzę przy najbliższej sposobności przenieś się na przewodowy internet:) Ja chyba też starszych w końcu namówię i przerzucimy się z tego może nawet przed wygaśnięciem umowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To jest telpol - net z kablówki. Odsunę subbufer i dysk, coś może pomoże. A modem przeniosę na szafe jak tyko przedłużacz dokupię bo modem ma strasznie krótki kabel od zasilania ;p
A jeśli te i inne sposoby nie pomogą to będzie wysoce zirytowany i chyba naprawdę się przeniosę na kablowy. Ale puki co trzeba coś wykombinować.
Z tego modemu korzystają 2 osoby, ja i brat. I to nie jest radiówką. :P

Dziękuje za pomoc i czekam na kolejne propozycje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przeniosłem Subbufer i siła skoczyła o 10%, dziękuje za rade. Prosze o następne "ulepszacza" :D
(Przepraszam że post pod postem ale tu chyba nie ma opcji "edytuj")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować