• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
rakcio

IPod nano [M]

Pytanie

Cześć, mam i poda nano 8 giga i mam z nim taki problem że niemoge wgrać badż też nieumiem filmów i teledysków jak mam to zrobić?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

27 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 27.12.2008 o 22:17, rakcio napisał:

Cześć, mam i poda nano 8 giga i mam z nim taki problem że niemoge wgrać badż też nieumiem
filmów i teledysków jak mam to zrobić?????

Po pierwsze, IPod. Najczęściej jest tak, że musisz zainstalować coś na komputerze, później podłączasz kabel od IPoda do gniazdka Bluetooth w komputerze i to, co chcesz kopiujesz do pamięci Twojego IPoda Nano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2008 o 22:17, rakcio napisał:

Cześć, mam i poda nano 8 giga i mam z nim taki problem że niemoge wgrać badż też nieumiem
filmów i teledysków jak mam to zrobić?????

Zwyczajnie wrzucasz to co chcesz na nim mieć do odpowiedniego folderu, lub głównego katalogu być może odtwarzacz sam segreguje sobie później pliki i dzieli je na filmy mp3 a nawet gatunki muzyczne (moja siostra ma coś takiego:)). Co do filmów to prawdopodobnie trzeba je najpierw skonwertować np total video converterem (można użyć tylko kilka razy potem jest płatny) do formatu który obsługuje odtwarzacz. Przypuszczam, że jest to 3gp albo mp4, bo są to najpopularniejsze formaty do takich odtwarzaczy czy też telefonow. Jeśli nie, to zobacz czy na płycie (pewnie dostałeś jakąś płytę ze sterownikami) nie ma programu konwertującego bo być może twój i pod odtwarza filmy tylko w swoim formacie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam program itunes i muzyka wchodzi bez problemu i wystarczy przeciągnąć na niego piosenke ale teledysku nie daq się w ten sposób wgrać,tak samo jest z filmami , mam zakładke teledyski w tym programie lecz tam też nie wystarczy przeciągnięcie teledysku i niewiem jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Proszę nie mącić koledze w głowie.
Do transferu plików do ipoda jest potrzebny program iTunes. Gdy zainstalujesz program, podłącz mp3 do kompa, iTunes sam powinien się uruchomić. Dodajesz do iTunes muzykę (tak jak w Winampie. Zaznaczasz to co chcesz wrzucić do iPoda i przeciągasz na ikonkę urządzenia. Dodam, że można ustawić program by sam dodawał nowe pliki zaraz po wykryciu sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2008 o 23:32, rakcio napisał:

mam program itunes i muzyka wchodzi bez problemu i wystarczy przeciągnąć na niego piosenke
ale teledysku nie daq się w ten sposób wgrać,tak samo jest z filmami , mam zakładke teledyski
w tym programie lecz tam też nie wystarczy przeciągnięcie teledysku i niewiem jak to
zrobić

Pliki muszą być w odpowiednim formacie wykrywanym przez iPoda użyj odpowiedniego prgramu np Free Video to iPod and PSP Converter 3.1.2.1 i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Filmy i teledyski muszą być przekonwertowane. avi nie wejdą do iTunes bo sobie tak Apple wymyśliło. Do konwertowania polecam program Videora iPhone Converter. Ma opcję dla iPoda nano 3 i 4 generacji. Tylko wybierz opcję Power Mode bo inaczej filmy będą zajmować b dużo miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ok , już zrobiłem to dziękiprogramowi,tylko teraz mam problem ponieważ gdy przesunełem teledysk w itunes to ok weszło ale gdy podłaczam ipoda i pózniej odłaczam to teledysku jak nie było tak nie ma chodz w programie jest co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A prz okazji ajpierw chciałem użyć programu Videora iPhone Converte przy instalowaniu wgrała mi się jakaś przeglądarka ask.com czy jakoś tak i co mam zrobić aby wrócić do mozilli?instalacje tego przerwałem i wgrałem Free Video to iPod and PSP Converter program bardzo fajny i łatwo bez problemów się instaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2008 o 12:45, rakcio napisał:

A prz okazji ajpierw chciałem użyć programu Videora iPhone Converte przy instalowaniu
wgrała mi się jakaś przeglądarka ask.com czy jakoś tak i co mam zrobić aby wrócić do
mozilli?

Mnie tam się żadna przeglądarka nie wgrywała. Jeśli chcesz powrócić do domyślnego FF to spróbuj utworzyć jakiś skrót internetowy, kliknij na nim ppm -> uruchom za pomocą -> mozilla firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam już skrót internetowy Mozilli lecz gdy go klikam wyskakuje mi wyszukiwarka Ask.com Search Engine - Better Web Search - Mozilla Firefox, co zrobić,aby zmienić ją na typową wyszukiwarkę Mozilli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po pierwsze musisz mieć iTunes do zarządzania plikami. Zakładka z teledyskami dla mnie też dalej jest tajemnicą ( chociaż mam poda prawie rok już), ta zakładka jest chyba na jakieś teledyski zakupione przez Itunes store? (też tam nie umiem nic władować, obojętnie jaki format próbowałem, ja swoje teledyski i przekonwerterowane filmy ładuję po prostu do folderu filmy)
I pody obsługują : quicktime MOV, MP4, Mpeg 4, AVC H264 ( polecam bo to najlepsza jakość).
Do konwersji używam Total Video Converter 3.11 tam są zakładki jak: phone video, psp video, apple Ipod video itd ( po kliknięciu na tą tyko wybierasz rodzaj kodeka, a do wyboru są tylko te obsługiwane przez Ipoda)
Życzę wiele radości z urządzonka

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam wszystko tylko po skonwersowaniu filmu i przeciagnieciu go do itunesi podlaczeniu i poda to i tak filmu nie ma a w filmach jest , to wie ktoś może jak pozbyć się tej wyszukiwarki ask.com
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2008 o 13:39, rakcio napisał:

mam wszystko tylko po skonwersowaniu filmu i przeciagnieciu go do itunesi podlaczeniu
i poda to i tak filmu nie ma a w filmach jest , to wie ktoś może jak pozbyć się tej wyszukiwarki
ask.com
?


hmm, w I tunes kliknąłeś w zakładkę swojego I poda, później u góry masz zakładkę filmy, tam masz kilka opcji synchronizuj: wszystkie z katalogu filmy, tylko zaznaczone itd. najlepiej kliknij wszystkie i synchronizuj. Poda nie odłączaj na "silę" bo mogą się nie skopiować. W ITunes masz opcję "odłącz" Mpże tak spróbuj?

Jak znajdę w tym śmietniku poda, to pokażę na screenie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tu masz wszystko zaznaczone, by mieć pewność, że filmy zostają odłączaj poda przyciskiem zaznaczonym niebieską strzałką ( hehe strzałka mi wyszła że... :D )

(od paru minut staram się dodać obrazek ale wyskakuje błąd non stop więc link na imageshacka daję po prostu kliknij na zdjęcie 2x LPM do powiększenia)

http://img171.imageshack.us/my.php?image=podjg5.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki film w i podzie jest tylko że,gdy chce go odtowrzyć pisze takie coś Wyjście tv włączone ,Podłącz urządzenie video , o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2008 o 14:25, rakcio napisał:

Dzięki film w i podzie jest tylko że,gdy chce go odtowrzyć pisze takie coś Wyjście tv
włączone ,Podłącz urządzenie video , o co chodzi?


heh, trzeba było tak od razu ^_^ ( mam menu ENG bo przy PL mi w kilku grach napisów nie wyświetla. ale załapiesz od razu)

Wchodzisz do katalogu VIDEOS > Settings > TV Out > ustawiasz na OFF i będzie śmigać
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

śmiga :P ,dzięki, a wiesz może bo mam inny problem pownieważ przez przypadek pobralem jakąś przeglądarke ask.com i niewiem jak wrócić do mozilli , reszta problemu w poprzednich postach w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hmm, tylko "gdybam" bo ask. com nie miałem:
-odinstaluj te badziewie (ask.com) z panel sterowania> dodaj usuń programy
- w menu Start>wszystkie programy> masz skrót > mozilla firefox> zamieść na pulpicie i powinno działać
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować