Zaloguj się, aby obserwować  
KulpaDawid

Knights&Merchants

92 postów w tym temacie

Zakładając temat jesteś zobowiązany do wypowiedzi.
Co Ty możesz powiedzieć o tej grze???
Ja osobiście jej nie znam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w to gralem. :) Wrecz dawno temu w odleglej galaktyce i pamiec juz nie ta. :P To byla bodajze taka sympatyczna strategia. W glowie utkwilo mi z niej tylko jedno - otoz gdy konczyl sie nam surowiec zywnosci, to jednostki (teraz nie wiem czy zwykli chlopi, czy wszystkie...) wolaly takim grubym glosem: "Czas na zarcie!", "Dawac zarcie!" czy "Gdzie jest zarcie!?". Bylo to dosc zabawne, glownie ze wzgledu na akcentowanie. Choc z drugiej strony niezwykle wnerwiajace, bo robili to "ciut" za czesto. :P Moze cos pokrecilem, mowie, nie pamietam juz tego dobrze, hehe... :P W kazdym badz razie ktos i z jakiegos powodu to wolal. Wsio. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 11:45, kviathus napisał:

W glowie utkwilo mi z niej tylko jedno - otoz gdy konczyl
sie nam surowiec zywnosci, to jednostki (teraz nie wiem czy zwykli chlopi, czy wszystkie...)
wolaly takim grubym glosem: "Czas na zarcie!", "Dawac zarcie!" czy "Gdzie jest zarcie!?"

Tak, pamiętam to:). Wołały tak jednostki wojskowe gdy spadała im wytrzymałość...
A co do samej gry - przyjemna dla oka grafika i niezła grywalność.
Wyszła nawet jej kontynuacja, prawdę mówiąc, średnio udana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanien gra była wspaniała, dobra muzyka, świetna grafika jak na te czasy no i grywalność...ciekawa fabuła. Niestety miała także swoje minusy... Po pierwsze średnio jedną misję przechodziło się przez 8 godzin!! W pierwszej części było 20misjii, poiązanych ze sobą fabułą. Gra powoli mogła się nudzić, bo zawsze na początku budowanie wioski zajmuje jakieś 2 godziny, cały czas to samo... Jednak mi osobiście się podoba, często do niej wracałem (jakieś 10 razy :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 00:37, kulpiszonek napisał:

Czy ktoś słyszał o tej grze, może chce się czymś podzielić?
Ciekawostki mile widziane.


Hehehe grałem baaardzo dawno temu i nawet jeszcze mam. Świetna strategia jak na tamte czasy. Ja w to grałem jakieś - ja wiem 5 lat temu i już wtedy ta gra była uznawana za bardzo starą. W każdym razie naprawdę dobra, trzymała klimat średniowiecza, a muzyka po prostu super. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 11:45, kviathus napisał:

Kiedys w to gralem. :) Wrecz dawno temu w odleglej galaktyce i pamiec juz nie ta. :P To byla
bodajze taka sympatyczna strategia. W glowie utkwilo mi z niej tylko jedno - otoz gdy konczyl
sie nam surowiec zywnosci, to jednostki (teraz nie wiem czy zwykli chlopi, czy wszystkie...)
wolaly takim grubym glosem: "Czas na zarcie!", "Dawac zarcie!" czy "Gdzie jest zarcie!?". Bylo
to dosc zabawne, glownie ze wzgledu na akcentowanie. Choc z drugiej strony niezwykle wnerwiajace,
bo robili to "ciut" za czesto. :P Moze cos pokrecilem, mowie, nie pamietam juz tego dobrze,
hehe... :P W kazdym badz razie ktos i z jakiegos powodu to wolal. Wsio. :P

Tak to było śmieszna, ale też wnerwiające... Ja razem z kuzynem (kiedy jeszcze byliśmy zafascynowani tą grą) zrobiliśmy śmieszną historyjkę "mówioną" wykorzystując właśnie głosy z Knights&Merchants. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra była świetna. Zagrywałem się w nią długimi wieczorami. Co prawda misje strategiczne w większości były zbyt łatwe, ale taktyczne wymiatały. Nad jedną męczyłem się kilka dni. Zanim wygrałem to poległem z kilkadziesiąt razy. Fajna gra była. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tej gry zabardzo nie lubiałem nie było molziwości garna tak dla rozrywki tylko misje nawet na multipleyer (mam nadzeje ze dobrze napislem :D)nie dało się grać, grafika morze być, ale rozbódowa budynków była dość trudna ale tak to nawet fajnie sie grało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jedna z tych gier które wciągnęły mnie na dłużej. Na początku grałem w wersję niemiecką "Hunger!!! Essen fassen!" kilka lat temu dodano ją do KS-Gry i rzeczywiście mówiono że jest stara. Ale bardzo grywalna i dopracowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To byla moja pierwsza w zyciu strategia. Z poczatku nie chcialo mi sie w to grac, ale jak juz sie wciagnelem to uuuu... na dlugie godziny :) Nawet wagarowalem przez ta gre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra była super...nocami nie mogłem się od niej oderwać. Bajkowa grafika, doskonała muzyka, gigantyczna grywalność oraz rozbudowany maksymalnie wątek ekonomiczny. Kiedyś w nią jeszcze zagram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 12:07, ProChaoS napisał:

Niezla kicha... ta gra. Proba zrobienia gry lepszej od settlersow. Jednak cos nie wyszlo.


Lol? Jedna z lepszych strategi pod względem ekonomi i taktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheh, wypaśna gierka. Kiedyś to się zagrywało, a każdą misje to w minimum dwie godziny się przechodziło :). Trochę za długa ta ekonomia i gospodarka, dlatego choć gra jest świetna to nie pobije Settlersów. Obie gry mają swój klimacik, ale Settlers pozostanie zawsze, choćby z lepszej jak dla mnie grafiki, no i możliwości zrobienia już dobrej bazy w 30 minut :). Armia łuczników z apgrejdem i walą się mury :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie jedna z niewielu strategii w ktorej ''zarcie'' bylo bardzo wazne. Pamietam jak przez bite 6 godz. dazylem do stworzenia poteznej armii (w tej grze nie ma takie czegos jak rushowanie jak w np. starcrafcie) i prawie mi sie udalo. Juz za momencik chcialem przeprowadzic inwazje, a tu mi... armia z glodu padla. (!) Hehe, zle gospodarke prowadzilem widocznie.
P.S. W gre ralem przez pol roku az zdobylem dodatek pt. THE PEASANTS REBELLION. Pozniej chyba drugie tyle czasu spedzilem z ta gra. Bardzo wciaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra była absolutnie genialna, nawet teraz chętnie bym w nią zagrał, ale gdzieś zgubiłem moje egzemplarze (miałem chyba trzy czy cztery). To była pierwsza strategia w jaką zagrałemi nie muszę chyba mówic, że wydawała mi się wtedy piekielnie trudna. Ja lubiłem to wielogodzinne budowanie miasta, trzeba było wszystko dokladnie zaplanowac... bo inaczej słyszało się tylko "dawac żarcie", "gdzie jest żarcie!?" :D I miało się już po chwili miasto duchów, niczym na dzikim zachodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz racje ja naprzykład rozbudowuje sobie fajnie baze gdzieś tak max do godziny, później kopalnie żelaza węgla broń , armie i na wroga:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować