Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rok PS3 przesunięty o... rok?

100 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2008 o 12:44, Polak477 napisał:

mam jeden z nowszych modeli PC bardzo dobry procek karta graficzna itd. ale mam np. FIFĘ
09 na X''a i jest 100 razy lepsza niz na PC więc nie gadac ze "Tez mi frajda grac w gry
ktore rownie dobrze mozna pograc na PC"


Tyle, że FIFA 09 PC to ta sama wersja, którą dostało PS2 (no moze nieco podrasowana, ale nie wiele)... FIFA 09 PC a FIFA 09 X360 to inne tytuły. Taka ciekawostka zresztą - kiedy FIFA była kojarzona z PC to dla konsolowców była to słaba kopanina, która nie jest godna nawet lizać butów PES''owi. Teraz nagle to jest taki super argument przeciwko piecom...

Dnia 29.12.2008 o 12:44, Polak477 napisał:

na PC te gry są słabsze trzeba mieć dobry sprzęt i kupować co chwile procki karty itd.
zeby gra działała dobrze


Złóż PC z głową i masz spokój na długi czas. Upgready co chwila to mit.

Kafar:

Czyli rozumiem, że w Wiedźmina zagrałeś na PC, a nie czekałeś aż się zlitują i ogłoszą wersje na konsole? ;]

Pile:

"Tylko zagraj na kompie w gearsy 2, w chociażdy serie god of war albo pgr, forze, crackdowna, havy rain, motostorm, resistience. Wymieniać dalej? A do tego jeszcze dochodzą komputerowe obsuwy, np.mirrors edge. ;]"

Typowe podejście. W jednym poście twierdzisz, jak to X360 wygrało bitwę konsol, a w następnym radośnie wystawiasz przeciwko PC tytuły z każdej możliwej konsoli. A tymczasem dzikq mówił tylko o grach z X''a... A że obsuwy? Co z tego, gra straci przez te kilka tygodni? No chyba, że to kolejna "gra na lata*".

* lata - nowa jednostka miary czasu. Jest równa odległości w czasie od premiery gry na konsole do chwili ogłoszenia prac nad wersją PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieję, że 2009 będzie należał do PS3, bo sam rzeczoną konsolę posiadam od 5 dni i jestem zeń bardzo ukontentowany. Ale w żadnym razie nie uważam, że jest ona lepsza od Xboksa, którego siłą rzeczy nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 16:47, Spector 109948 napisał:

"Rok PS3" jest co roku, niech się skupią na grach.

Zgadzam się.

Dnia 29.12.2008 o 16:47, Spector 109948 napisał:

I obniżce ceny konsoli.

Cóż, wysoka cena konsoli to fakt, ale zauważ, jakie ma PS3 możliwości no i ma Blu-Ray. :)
Gdyby tylko stworzyli gry wykorzystywujące potencjał tej konsoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 12:59, Łeber napisał:

Co do reklamy, ja widzę po przykładach reklam telewizyjnych, że więcej znajdziemy na
temat PS3 niż X360. ;)

I na budynkach i billboardach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2008 o 15:56, Bambusek napisał:

> na PC te gry są słabsze trzeba mieć dobry sprzęt i kupować co chwile procki karty
itd.
> zeby gra działała dobrze

Złóż PC z głową i masz spokój na długi czas. Upgready co chwila to mit.


kupiłem kompa rok temu i był to super komp z bardzo szybkim procesorem i jedna z lepszych kart graficznych (nie liczac z chlodzeniem woda bo to jest za drogie :D) i jedyne co teraz nie wymienialem byla karta dzwiekowa a tak wymienilem wszystko a x''o wymienilem dopiero jak wyszla wer z hdmi i nie musze sie martwic ze procesor za slaby czy karta graficzna wiec nie mow ze to mit bo po roku po 2 latach jmuz trzeba wymienic sprzet bo wychodza nowe gry ktore sa zbyt dobre na starego kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 17:06, Polak477 napisał:


A no chyba że chcesz włączyć wszystkie dostępne opcje graficzne no ale wtedy można obniżyć detale.
Ja tak robie zawsze a kompa wymieniam... co 3 lata? Bambusek ma racje, jak kupowac to z głową.

Jeśli użyłeś najlepszych komponentów z tego okresu (a nie np. GF 8500 z 1GB pamieci:) ) to wymiana tak czesta jest zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak spadnie cena PS3 poniżej 1000zł to spokojnie może konkurować z X360 i Wii... z resztą sam bym się zastanawiał nad kupnem chlebaka bo trzystasześćdziesiątka jest strasznie głóśna... -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z jednym gramowiczem, który powiedział, że wymienianie cześci co pół roku w kompie to mit, wystarczy ze kupisz kompa za 2 tysiaki i masz go na kilka lat, ja złożyłem swojego za zaledwie hmmm jakieś 1000zł i starczył na 2 lata i wszystkie gry na full detalach chodziły, tylko trzeba mieć łeb do składania kompów, a nie muchy zamiast mózgu,


Sprzedałem wkońcu tego kompa ale jeszcze niedawno grałem na nim w Mass effect na full detalach, na karcie graficznej Geforce 8600GT 256mb.

Więc jeśli ktoś ma 3-4 tysiaki na kompa to starczy mu spokojnie na conajmniej 5 lat. Tylko trzeba składać kompa z głową, jak ktoś kupuje w takich marketach albo niedajbóg w VICO, to niech się nie dziwi, że komputer mu na dlugo nie starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 17:06, Polak477 napisał:

kupiłem kompa rok temu i był to super komp z bardzo szybkim procesorem i jedna z lepszych
kart graficznych (nie liczac z chlodzeniem woda bo to jest za drogie :D) i jedyne co
teraz nie wymienialem byla karta dzwiekowa a tak wymienilem wszystko a x''o wymienilem
dopiero jak wyszla wer z hdmi i nie musze sie martwic ze procesor za slaby czy karta
graficzna wiec nie mow ze to mit bo po roku po 2 latach jmuz trzeba wymienic sprzet bo
wychodza nowe gry ktore sa zbyt dobre na starego kompa


To coś słabo kupowałeś. Mój pierwszy PC to był Celeron 333 z Rivą TNT. Grałem spokojnie we wszystko przez 3 lata (a kupowany był w 1999). Potem Riva została wymieniona na GF 2 MX i dołożony większy dysk. Starczyło na kolejne dwie wiosny. Nie trzeba od razu grać we wszytko na maksymalnych ustawieniach graficznych. Ba, teraz to niektórzy robią gry tak, że jeszcze nie ma sprzętu, który te maksymalne detale pociągnie. Komputer to organizm, tutaj rzeczy ze sobą współpracują i zdarza się, że sprzęt złożony ze słabszych podzespołów działa lepiej jak ten chodzący na silniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Bambusek, tak jak juz to powiedziałem, trzeba umieć składać kompy, a jak kupuje się w marketach to nic dziwnego, że wam na krótko starcza.

Tak na marginesie, ja maiłem Athlona 64 3000+(czyli 1.8 GHz) 2x512mb ddr2, HDD seagate barracuda 160GB, geforce 8500GT 256mb ale właściwie to był 8600, trafiłem po prostu na okazje na allegro. bo to był przerobiony 8500GT, Płyta głowna MSI z całkiem niezłym chipsetem teraz już nei pamiętam jakim, ale też kupiłem po akazyjnej cenie o normalnie kosztowała 299 a ja kupilem, za 199, też na allegro.

I grałem zarówno w NFS pro street jak i Mass effect na najwyżysz detalach i przy najwyższej rozdzielczości.

Trza tylko umieć se dobrać sprzęt, a nie jak głupi kupowac co popadnie ja nigdy jeszcze nie kupowałem całego komap w sklepie, bo na tym się nigdy dobrze nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 17:06, Polak477 napisał:

kupiłem kompa rok temu i był to super komp z bardzo szybkim procesorem i jedna z lepszych
kart graficznych

Podaj dane to ocenimy czy tak były rzeczywiście dobre podzespoły. Wymiana po roku? Daj spokój. Ja kupiłem kompa dwa lata temu i w te wakacje wymieniłem procesor i kartę graficzną. I żałuję zakupu nowej karty, bo tylko w Crysis widzę różnicę. Wystarczyłby mi tylko nowy procesor by wykorzystać pełną moc poprzedniej karty.
Kupujesz komputer do grania - kupuj z głową a nie z wężem w kieszeni.
Gdybyś miał jedną z lepszych kart graficznych chyli na ten przykład GF8800 lub nawet GF8600 to po co byś miał po roku zmieniać kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 09:38, JaN-J napisał:

> Tak tak, niech jeszcze God of War zrobią multiplatformowe i Sony będzie miało niezły

> orzeszek do pogryzienia.
nie bój, nie bój, GOw''a robi SCE, więc będzie tylko 1 platforma ;p


Bać to ja się nie mam czego, jeśli chodzi o nextgeny już dawno mam xboxa ;)
A dla samych Uncharted, Ratcheta i GoW nie kupię aż tak kretyńsko drogiej konsoli jak PS3. Może w przyszłości jak potanieje poniżej 700pln (a kiedyś to nastąpić musi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sry mój błąd bo licząc że mamy już 2009r. to można powiedzieć ze prawie 2 lata bo kompa kupowalem w styczniu 2007 a nie jak myslalem 2008 karta dźwiękowa jaką mam do dziś to była wychwalana przez sprzedawce Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio dobry dźwięk to jej nie wymieniałem Karta graficzna z Radeona x1950 na GF9800 GTX chciałem grać w gry w HD a radeony były tylko do filmów ramu mialem 2GB teraz mam 6GB procesor monitor też trzeba było wymienić nie pamiętam już jaki ale jakis SAMSUNGA z serii SyncMaster 700 wymienilem na syncmaster T220HD i pewny nie jestem ale chyba procesor Intel Core juz nie pamiętam modelu ale mial prawie 6GHz nie wszystkie informacje mogą być prawdziwe bo juz nie pamiętam wszystkiego ale mialem cos kolo tego byly to najlepszy dostepny sprzęt w sklepie komputerowym w moim miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee tam bzdury niektórzy piszą jak diabli tyle by tylko jechać po PS3 i nic więcej.
Numer 1. Na konsoli PS3 nie ma w co grać.
Bzdura jak ich mało. Pewnie że jest w co grać. To tylko kwestia gustu kto w co lubi grać.

Numer 2. PS3 ma mało tytułów na wyłączność.
Kolejna bzdura. PS3 ma sporo wymiataczy(choć nie przeczę że są przeciętne, ale X360 też takie ma). Po za tym, exy na PS3 pozostają na swojej konsoli. A exy z X360 wychodzą po jakimś czasie na PC.

Numer 3. Konsola za droga.
Za droga? PS3 to kombajn multimedialny. Jak na konsola to ten sprzęt potrafi bardzo wiele. To Blu-Ray, konsola do gier, odtwarzać filmów w HD, odtwarzacz zdjęć w wysokich rozdzielczościach itp. jeszcze można wymieniać. Ten sprzęt jest tani jak na to co on potrafi.

A ja i tak ciągle tutaj widzę dużo fanboyów Xboxa którzy ciągle gadają o tym samym że konsola droga, mało gier itp. ciągle kierują się tym samym.

A mi tam to wisi jakiej konsoli rok był ten i jaki będzie następny. Ja mam PS3 i jakoś gier mi nie brakuje.Przeciwnie, nie wyrabiam z kasą żeby wszystkie tytuły które mnie interesują kupić. Poza tym mam już PS3 długi czas i jakoś nie mam wyrzutów sumienia że przepłaciłem. Wręcz przeciwnie myślę że dokonałem słusznego zakupu.
Nawet moja Mama powiedziała że dobrze że kupiłem PS3 bo ona może też filmy oglądać i nie tylko gadać że ja ciągle gram.

Wiem że X360 też może odtwarzać filmy. Ale nie oszukujmy się, Multimedialnie PS3 bije na głowę X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 21:27, Meykan napisał:

Ee tam bzdury niektórzy piszą jak diabli tyle by tylko jechać po PS3 i nic więcej.

Taaaa, ale jak napisał ktoś wyżej że konsola x360 jest bardzo głośna w porównaniu do PS3 to dobrze. Mnie np to bardzo denerwuje gdyż posiadam x360 premium i zgrywając gry na dysk chodzi bardzo cichutko, ciszej niż mój komp w stanie spoczynku.

Dnia 29.12.2008 o 21:27, Meykan napisał:

Numer 1. Na konsoli PS3 nie ma w co grać.

Gdybym nie zagrał w gears of war 2 to bym nie narzekał, ale teraz jak już zagrałem w życiu bym nie zamienił tego na jakieś little big planet.

Dnia 29.12.2008 o 21:27, Meykan napisał:

Kolejna bzdura. PS3 ma sporo wymiataczy(choć nie przeczę że są przeciętne, ale X360 też
takie ma). Po za tym, exy na PS3 pozostają na swojej konsoli. A exy z X360 wychodzą po
jakimś czasie na PC.

Oczywiście, Gears of War 2 , Fable 2, cudowny imo Braid, 2 dodatki niedługo do GTAIV, Lost Odyssey , Too Human, Ninja gaiden 2, Halo Wars... dalej mam wymieniać? Mogę jeszcze mówić o tych co mają wyjść :)

Dnia 29.12.2008 o 21:27, Meykan napisał:

Za droga? PS3 to kombajn multimedialny. Jak na konsola to ten sprzęt potrafi bardzo wiele.
To Blu-Ray,

No tak, wszystko teraz wychodzi w Blu-Ray , zomg jak ja na tym swoim biednym dvd cokolwiek sobie obejrzę? :/

Dnia 29.12.2008 o 21:27, Meykan napisał:

konsola do gier,

to również exclusive, tylko dla PS3. Niestety akurat z tym się zgodzę, w x360 nie ma takiej funkcji jak konsola do gier :/

Dnia 29.12.2008 o 21:27, Meykan napisał:

odtwarzać filmów w HD,

Czyli jednak mnie oszukano dzisiaj kiedy zobaczyłem do wypożyczenia za MS points Batmana w SD i HD!

Dnia 29.12.2008 o 21:27, Meykan napisał:

odtwarzacz zdjęć w wysokich rozdzielczościach

No tak, x360 obsługuje tylko zdjęcia do rozmiaru 500x500 , dalej zwyczajnie się zawiesza.

Dnia 29.12.2008 o 21:27, Meykan napisał:

itp. jeszcze można wymieniać. Ten sprzęt jest tani jak na to co on potrafi.

Prawda, niewiele sprzętów teraz potrafi takie rzeczy.

Dnia 29.12.2008 o 21:27, Meykan napisał:

A ja i tak ciągle tutaj widzę dużo fanboyów Xboxa którzy ciągle gadają o tym samym że
konsola droga, mało gier itp. ciągle kierują się tym samym.

Wiadomo, tylko by narzekali. Przecież PS3 jest świetne, nie może być inaczej bo przecież jest DROŻSZE.

Dnia 29.12.2008 o 21:27, Meykan napisał:

A mi tam to wisi jakiej konsoli rok był ten i jaki będzie następny. Ja mam PS3 i jakoś
gier mi nie brakuje.Przeciwnie, nie wyrabiam z kasą żeby wszystkie tytuły które mnie
interesują kupić. Poza tym mam już PS3 długi czas i jakoś nie mam wyrzutów sumienia że
przepłaciłem. Wręcz przeciwnie myślę że dokonałem słusznego zakupu.

" Gears of War 2 zdobywca 30 tytułów gry roku. " To mówi samo za siebie.

Dnia 29.12.2008 o 21:27, Meykan napisał:

Nawet moja Mama powiedziała że dobrze że kupiłem PS3 bo ona może też filmy oglądać i
nie tylko gadać że ja ciągle gram.

No tak, na x360 nie ma takiej opcji jak oglądanie filmów! Oglądanie zdjęć, obrazów, filmów to jedna wielka bujda! ...

Dnia 29.12.2008 o 21:27, Meykan napisał:

Wiem że X360 też może odtwarzać filmy. Ale nie oszukujmy się, Multimedialnie PS3 bije
na głowę X360.

Oczywiście, co szczególnie widać na tych skrinach -
http://xbox360.ign.com/dor/objects/890664/prince-of-persia/images/head-to-head-prince-of-persia-20081205045112650.html?page=mediaFull

http://xbox360.ign.com/dor/objects/890664/prince-of-persia/images/head-to-head-prince-of-persia-20081205045852470.html?page=mediaFull


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 21:58, ony Dzekson napisał:

> Ee tam bzdury niektórzy piszą jak diabli tyle by tylko jechać po PS3 i nic więcej.

Taaaa, ale jak napisał ktoś wyżej że konsola x360 jest bardzo głośna w porównaniu do
PS3 to dobrze. Mnie np to bardzo denerwuje gdyż posiadam x360 premium i zgrywając gry
na dysk chodzi bardzo cichutko, ciszej niż mój komp w stanie spoczynku.
> Numer 1. Na konsoli PS3 nie ma w co grać.
Gdybym nie zagrał w gears of war 2 to bym nie narzekał, ale teraz jak już zagrałem w
życiu bym nie zamienił tego na jakieś little big planet.

Nie grałeś a się wypowiadasz :/ LBP na zagranicznych portalach jest powyżej 95% oceniany

Dnia 29.12.2008 o 21:58, ony Dzekson napisał:

> Kolejna bzdura. PS3 ma sporo wymiataczy(choć nie przeczę że są przeciętne, ale X360
też
> takie ma). Po za tym, exy na PS3 pozostają na swojej konsoli. A exy z X360 wychodzą
po
> jakimś czasie na PC.
Oczywiście, Gears of War 2 , Fable 2, cudowny imo Braid, 2 dodatki niedługo do GTAIV,
Lost Odyssey , Too Human, Ninja gaiden 2, Halo Wars... dalej mam wymieniać? Mogę jeszcze
mówić o tych co mają wyjść :)

Fable II na PC ma wyjść. Braid? Na PC ma być, na PS3 też jak tylko Sony będzie chciało.

Dnia 29.12.2008 o 21:58, ony Dzekson napisał:

> Za droga? PS3 to kombajn multimedialny. Jak na konsola to ten sprzęt potrafi bardzo
wiele.
> To Blu-Ray,
No tak, wszystko teraz wychodzi w Blu-Ray , zomg jak ja na tym swoim biednym dvd cokolwiek
sobie obejrzę? :/

Twoja sprawa jak oglądasz. Mówię to co konsola ma.

Dnia 29.12.2008 o 21:58, ony Dzekson napisał:

> konsola do gier,
to również exclusive, tylko dla PS3. Niestety akurat z tym się zgodzę, w x360 nie ma
takiej funkcji jak konsola do gier :/

Patrze wyżej. Mówię co to PS3.

Dnia 29.12.2008 o 21:58, ony Dzekson napisał:

> odtwarzać filmów w HD,
Czyli jednak mnie oszukano dzisiaj kiedy zobaczyłem do wypożyczenia za MS points Batmana
w SD i HD!

Możliwe :P.

Dnia 29.12.2008 o 21:58, ony Dzekson napisał:

> odtwarzacz zdjęć w wysokich rozdzielczościach
No tak, x360 obsługuje tylko zdjęcia do rozmiaru 500x500 , dalej zwyczajnie się zawiesza.
> itp. jeszcze można wymieniać. Ten sprzęt jest tani jak na to co on potrafi.
Prawda, niewiele sprzętów teraz potrafi takie rzeczy.
> A ja i tak ciągle tutaj widzę dużo fanboyów Xboxa którzy ciągle gadają o tym samym
że
> konsola droga, mało gier itp. ciągle kierują się tym samym.
Wiadomo, tylko by narzekali. Przecież PS3 jest świetne, nie może być inaczej bo przecież
jest DROŻSZE.

Przecież ja nie wychwalam konsoli. Ale ciągle widzę jak po niej jadą.

Dnia 29.12.2008 o 21:58, ony Dzekson napisał:

> A mi tam to wisi jakiej konsoli rok był ten i jaki będzie następny. Ja mam PS3 i
jakoś
> gier mi nie brakuje.Przeciwnie, nie wyrabiam z kasą żeby wszystkie tytuły które
mnie
> interesują kupić. Poza tym mam już PS3 długi czas i jakoś nie mam wyrzutów sumienia
że
> przepłaciłem. Wręcz przeciwnie myślę że dokonałem słusznego zakupu.
" Gears of War 2 zdobywca 30 tytułów gry roku. " To mówi samo za siebie.

No owszem GoW 2 to super gra. Zazdroszczę posiadaczom X''a tej gry.

Dnia 29.12.2008 o 21:58, ony Dzekson napisał:

> Nawet moja Mama powiedziała że dobrze że kupiłem PS3 bo ona może też filmy oglądać
i
> nie tylko gadać że ja ciągle gram.
No tak, na x360 nie ma takiej opcji jak oglądanie filmów! Oglądanie zdjęć, obrazów, filmów
to jedna wielka bujda! ...

Ale PS3 ma te opcje bardziej rozwinięte. Ale i tak pewnie będziesz się swojego trzymał jak zwykle.

Dnia 29.12.2008 o 21:58, ony Dzekson napisał:

Ja się nie kieruję takim czymś. Takie portale zazwyczaj są postronne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować