Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ranking sprzedaży gier na Wyspach, czyli witamy w 2006 roku. Znowu...

59 postów w tym temacie

Jednak trochę dziwnym by było gdyby Polacy grali na konsolach (nie chodzi mi tu o piractwo) bo jednak zdaje mi się że oprócz cRPG gier dużo gramy w RTS''y a podaj mi jakieś tytuły na konsole tych gatunków które przebiją serie Total War, SimCity (do 4) lub Gothic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wii Play będzie w TOP 10 tak długo jak długo Wii będzie się dobrze sprzedawać - ta gra to tylko dodatek do dodatkowego kontrolera. Z tego co wiem Nintendo nie wydaje żadnych zestawów gry + konsola poza zestawem podstawowym czyli Wii Sports + konsola.

A Mario Kart - jedna z najlepszych ścigłek od 1999 roku (co najmniej - nie wiem jak było wcześniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na taką sytuację na pewno wpłynęło to że są święta.
Większość ludzi po prostu pokupowała sobie dobre klasyki na konsole Nintendo żeby mile spędzić czas świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:23, MadeinHell napisał:

Mario Kart Wii w 2006 roku? Czy aby coś ci się nie pomieszało Zaitsev? :P

to o 2006 roku dotyczy tylko Wii Play

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:04, daamian napisał:

taa my jesteśmy nawet wcześniej niż w 2006, Polacy grają na piecach i na ps2 żenua


Twoim zdaniem granie na PC to powód do wstydu? Jeśli tak, to pogratulować mentalności.

A dane, zwłaszcza z Chart Track są mało wiarygodne, bo m.in. nie obejmują sprzedaży online. Drugi ranking pokazuje, że koncepcja exclusive''ów uchowała się właściwie tylko na platformach Nintendo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:04, daamian napisał:

taa my jesteśmy nawet wcześniej niż w 2006, Polacy grają na piecach i na ps2 żenua


Może na przykład dlatego, że na moim zaściankowym piecu gry wyglądają dużo lepiej, niż na jakiejkolwiek konsoli? Nie wspominając o tym, że znalezienie czegoś co można nazwać STRATEGIĄ na maszynki podpinane do telewizora jest po prostu niemożliwe? To, że cały świat idiocieje, nie znaczy, że my też musimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:04, daamian napisał:

taa my jesteśmy nawet wcześniej niż w 2006, Polacy grają na piecach i na ps2 żenua


Skoro tobie wystarczy bycie owcą, co leci bezmyślnie za stadem to proszę bardzo. Ja jednak wolę mieć własne zdanie a nie podzielać gusta większości, bo to takie trendy.

Żenua to jest jechanie komuś za to, na czym gra. Aż się przypominają piękne lata 80 i 90 i wojny Amigi z Atari czy Atari z Commodore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Mario Kart nie jest gra z 2006 roku. Wrecz przeciwnie, to tytul tegoroczny, wydany 27 kwietnia 2008 r.

2) Wii Play to zestaw: gra (a raczej kilka gier) + dodatkowy kontroler. Pragniesz drugiego Willota = kupujesz Wii Play, stad tradycyjna, wysoka pozycja na liscie sprzedazy softu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwni są ludzie według których granie na PC jest staroświeckie i jest powodem do wstydu......
a skoro już tak uważacie to może chociaż jakieś uzasadnienie ku temu??

co do listy...
NFS: Undercover na 6 i 3 miejscu? O_O podobno to straszny gniot.... a tu coś takiego?

widzę FIFA 09 a w PES 09 nikt nie gra? ja od kumpli słyszę że PES ma dużo lepszą rozgrywkę, ale za to nie ma licencji i komentarza PL... ja tam gram w FIFA 09 na PS3...

ci anglicy to rzeczywiście dziwni są... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:35, Myszasty napisał:

> taa my jesteśmy nawet wcześniej niż w 2006, Polacy grają na piecach i na ps2 żenua

Może na przykład dlatego, że na moim zaściankowym piecu gry wyglądają dużo lepiej, niż
na jakiejkolwiek konsoli? Nie wspominając o tym, że znalezienie czegoś co można nazwać
STRATEGIĄ na maszynki podpinane do telewizora jest po prostu niemożliwe? To, że cały
świat idiocieje, nie znaczy, że my też musimy...


Ostatnie zdanie to juz obraza. Akurat IMO w strategiach najbardziej widac to, ze one ciagle sa takie same, wiec np. zeby cos zmienic to EA to Red Alert 3 dodaje panienki w filmikach... zal. Natomiast jest bardzo duzo strategii na konsolach (nawet ten Red Alert, Command and Conquer, niedlugo Halo Wars), wiec nie widze powodu zeby nie grac w nie na padzie, jesli interfejs jest przystosowany (tak, da sie...). A ten wasz arguemnt, ze serwisy nie zbieraja danych ze sprzedazy online, to mozna miedzy bajki wlozyc, bo jesli producenci mowia ze za malo pieniedzy zarabiaja ze sprzedazy na pc, to tak jest. Zreszta na konsolach tez duzo sie sprzedaje gier online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:27, Zaitsev napisał:

> Mario Kart Wii w 2006 roku? Czy aby coś ci się nie pomieszało Zaitsev? :P
to o 2006 roku dotyczy tylko Wii Play



Ekhm, ekhm...

"W top 10 znalazły się aż 2 tytuły sprzed 2 lat. Wszystkie od Nintendo."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:42, Valium napisał:


>/ciach/

Red Alert, czy C&C zalicza się oficjalnie do strategii czasu rzeczywistego. I owszem słowo "strategia" tam występuje. Dla mnie to jednak od zawsze były zręcznościówki z większą niż przeciętnie liczbą "ludzików". Ja piszę o strategiach. Strategią jest na przykład Supreme Ruler. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć obiektywnie na gatunki gier w które gramy, dalej znajomość własnego sprzętu, nowinek technicznych, umiejętność składania, modernizacji i od razu mamy odpowiedź dlaczego w Polsce istnieje kult peceta, a w Anglii konsoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jak dla mnie to Anglikom rzuciło się na głowę. Już sobie wyobrażam te otyłe dzieci (w Angli otyłość u dzieci jest niezwykle wysoka) skaczące przy Wii albo stojące na WiiBoardzie. Śmieszne to trochę, acz prawdziwe niestety. Zaskoczył mnie z lekka LBP, bo juz myslalem, ze sie nie pojawi na listach sprzedazy w Wlk. Brytanii :) IMO tylko Gow2 zasługuje na miejsce w pierwszej piątce, bo CoD5 to też pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować