Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #27: Które z wydarzeń 2008 roku w świecie gier było Twoim zdaniem najważniejsze?

41 postów w tym temacie

Utrata exclusivow z PS3... nie obchodzi mnie to za bardzo, ale myślę, że zdania będą podzielone w zależności od posiadanych konsol:
Fanboy''e PS3 będą płakać nad rozlanym mlekiem, a pocieszać będzie ich tylko myśl o Metal Gear Solid 4...
Z kolei XboX''owcy będą skakać pod sufit, bo zyskają przecież nowe odsłony słynnych tytułów.
Wchłonięcie przez EA tych dwóch firm... BioWare naprawde mnie zdziwił... Wydanie takiej świetnej gry jak Mass efect, a cała chwała zejdzie w równej części na EA? Uważam, że to się nazywa pomiatanie samym sobą i niska samoocena :P.
Muszę przyznać, że najdłużej zastanawiałem się nad tą opcją. Ta gra jest dla mnie wspomnieniem, żywię do niej sentymentalne uczucia. Od początku wiedziałem, że w końcu wyjdzie na PC mimo zapowiedzi Rockstar''u (zresztą wszyscy to wiedzieli :) ). Z drugiej strony bugi, tak znienawidzone fatal errory i tym podobne pokazały mi, że znakomitej firmie zaprzestaje chcieć się już bronić platformy PC... Nie starali się, potem wydali patch, kóry niedużo zmienił... chłopcy z Rockstar są świetni, mam nadzieję, że zrozumią swe błędy i wydadzą SUPER ŁATKĘ (podobną do tej, którą można było kupić za 20 zł do Wiedźmina)!
Zapowiedzi Blizzarda już skomentowałem pod innym kontekstem :P.
No i najważniejsza dla nas, graczy, czyli wiernych patriotów (cemu wypisuję takie pierdoły? :P) = CD Projekt przedsiębiorcą roku. To świetnie, że polski rynek się rozwija... Wiedźmin jest I krokiem do tyłu znad przepaści nad jaką staliśmy. Rynek gier zapominał już co to za słowa "polska firma wydała znakomitą grę", a coraz częściej słyszało się "z polskie firmy to tylko ochłap i śmieci z paszczy wypluwają" (NC :P)... Niechaj nasz kraj pracuje tak dalej ( możliwe tylko po podwyżkach dla developer''ów :P)! Znów (no, tak mi się powiedziało) będziemy świecili chwałą na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I SZCZERZE przepraszam za wstawienie kilku postow pod soba, ale program nie pozwolil mi wstawic ich jako jednego więc musiałem je rozdzielić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sukcesem jest CD Projekt jako przedsiębiorca roku, mam nadzieję, że bardzo solidnie wydadzą EMPIRE Total War w marcu czy tam w kwietniu.

Natomiast totalną porażką -także ze strony GRAM.PL jest wrzucenie tutaj premiery GTA IV, bo równie dobrze można było wrzucić premierę Fallouta albo jakiejś innej gry, a biorąc pod uwagę, że GTA IV na PC-ta jest jak narazie totalną porażką, więc dorzucenie premiery tej gry do tej sondy jest wtopą kompletną ze strony GRAM.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Calsberg76: Mówimy tu o ogólnym znaczeniu frazy "Premiera GTAIV"... doskonale wiem jak jest z wersją na PC... Ale to żadna porażka ze strony gram.pl!! PREMIERA oznacza wydanie gry, dzień premierowy to wiadomo, a chyba nie powiesz, że wydanie GTAIV na xbox360 i ps3 było porażką. Jeśli tak twierdzisz, to z całym szacunkiem uważam, że to wprost głupie z twojej strony! Dla wielu ... setek tysięy, być może milionów graczy, było to wydarzenie roku!! napięcie, które towarzyszyło premierze tej gry jest poprostu warte wspomnienia w 10 najw. wydarzeniach, a poza tym była tam mowa także o innych grach, więc nie masz co narzekć, wyszczególniono poprostu najbardziej oczekiwaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie te wydarzenia są bardzo ważne lecz przeciętny gracz nie zna wszystkich marek, gier więc zagłosuje na to co zna najlepiej np.GTA 4(ta gra mnie nie kręci szczerze mówiąc ale niektórych tak).Lecz reszta graczy którzy mają jako takie pojęcie o świecie gier zagłosuje inaczej.Gdy pierwszy raz zobaczyłem Diablo II pomyślałem sobie żenada,lecz gdy stworzyłem pierwszą postać ta gra mnie bardzo ale to bardzo wciągnęła;p więc zagłosowałem na ''''Zapowiedzi Blizzarda'''' oraz ''''CD Projekt przedsiębiorcą roku, Wiedźmin rozrastającą się marką''''
sam gram w Wiedźmina więc nie miałem innego wyboru.Z niecierpliwością czekam na DIII od zapowiedzi prac nad nim w wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sukces CD-P tez jest wielkim osiągnięciem, ale dla mnie najważniejszym było oparcie się TT, które pokazało, że nie trzeba się ugiąć przed monopolistą o którym możemy powoli zacząć mowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem odpowiedź dot. sukcesów CDProjektu. Może i to nic w porównaniu z gigantami jak Rockstar, Blizzard czy EA, ale zależy mi, aby Polska wybiła się, i CDProjekt był słowem nie obcym, lecz znanym jak w/w giganty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Acti i Vivendi ma/będzie miało największy wpływ na gry nie tylko w 2008 roku ale i później. Z kolei utrata exclusivów ps3 na rzecz xboxa czy nowa lara to moim zdaniem nawet nie news tygodnia. Ten pierwszy oznacza tylko tyle, że w niektóre gry będzie można pograć też na xboxa...łaaaaaał. Z kolei nowa lara to kolejna sztuczna panienka, która ... ? No właśnie, czym się przysłużyła ? Premiera GTA IV IMO na drugim miejscu, na trzecim zapowiedzi blizzarda :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować