Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lord British powróci z nowym projektem

34 postów w tym temacie

Chciałoby się tylko cichutko jęknąć: ''znowu...???'' Nie ma co ukrywać - LB należy do upartych, a ponieważ MMO jest obecnie uznawane za zbawcę gier na PC i konieczny etap rozwoju konsol, to z pewnością znajdzie się wydawca skłonny poświęcić gruba kasę na pomysły Lorda Richarda. Niestety po ostatnich produktach wygląda na to, że geniusz błyszczący w Ultimie, gdzieś uleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tabula Rasa to klapa, City of Heroes/Villains ciekawe, ale mało popularne... po co pchać się ciągle w MMO? Przeca ludzie po rękach by go całowali gdyby zrobił PORZĄDNĄ singleplayerową Ultimę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MMORPG. I na dodatek fantasy. Co za niespodzianka.

Zamiast inwestować w klimaty inne niż fantasy (np. w space operę czy cyberpunk) wszyscy się uparli, by wygrać z WoWem. Pokonanie produkcji Blizzarda to faktycznie taki prestiż dla wydawcy i dewelopera czy po prostu ich totalna głupota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić. Wszyscy jadą na koniku zwanym fantasy, jakby dookoła nic innego nie było. OK, rozumiem, mamy Eve Online, Auto Assault (zamknięty), ale...ile osób tak naprawdę gra w Eve???

Dałeś plamę, Richard...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 12:43, lurynowicz napisał:

(...) PORZĄDNĄ singleplayerową Ultimę!


TAK! Z tym też pięknym hasłem prowadź nas wodzu na Kowno! Znaczy się do Britisha. ;)

A tak całkowicie poważnie. Seria Ultima to jedna z największych legend gatunku cRPG. Jej pierwsze części wprowadziły jako pierwsze element teraz utożsamiany z tym gatunkiem, czyli żywy świat. Niestety marka znajduje się obecnie w rękach naprawdę nieodpowiedzialnego wydawcy (czyt. EA), przez co szanse na wskrzeszenie tej sagi są nikłe.

Z drugiej jednak strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby twórca tej serii wykorzystał swoje doświadczenie przy tworzenie zupełnie nowej IP, jakiegoś nowego tytułu cRPG. British ma ku temu sposobność i wszystkie potrzebne cechy (wyboraźnię...). Dlatego też smucę się widząc, jak taki twórca gier woli skupiać się na jakiś durnych, nieambitnych produkcjach MMO. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrescie odszedł od NCsoftu. Jedyny projekt ktory wypalil wspolpracujac z nimi to L2. Chcialbym, zeby powtorzyl sukces genialnej Ultimy. Toć to do dzisiaj najlepsze imo MMO.

@Spector 109948 przeciez byla nie dawno odswiezana, ale tak najlepsza jest stara dobra w 2d grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xczar0: zgadzał się. Ciekawe jaki teraz będzie miał pomysł na grę. Poczekamy zobaczymy. Ja chciałbym coś w rodzaju M&B MMO. Trzymam w kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam nic przeciwko kolejnemu MMORPG fantasy. Od dawna marzy mi sie taka gra gdzie kazdy bedzie mogl byc kim chce, bez z gory narzucanych questow itp. Ktos chce zarabiac na zycie zabijaniem potworow ? Prosze bardzo. Ktos chce byc drwalem ? Czemu nie ! Innych pociaga latwy zarobek i chca napdac kupcow na szlakach ? Droga wolna ! Tylko zeby nie rozzuchwalili sie za bardzo bo inni gracze bedacy czlonkami Gwardii Krolewskiej zaczna ich sciagac. A co jezeli im sie nie uda ? Oczywiscie poslemy za nimi lowcow glow bo i takich graczy z pewnoscia by nie zabraklo. Poprostu symulator krolestwa fantasy w konwencji MMORPG. Branzy potrzebni sa ludzie z wizja tacy jak Lord British

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh... zbyt dużo tych mmo, zbyt duzo... wszyscy poszaleli na tym punkcie... normalnie żal słuchać...
takie życie, lepiej zrobiliby porządna grę single a nie bawią się w MMO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jakie szanse na przebicie się mają kolejne mmo fantasy? Przy konkurencji jaka jest naprawdę niewielkie... musieliby stworzyć coś naprawdę rewolucyjnego, ale nie tak jak AoC, czy WAR, ale jak WoW, czy GW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 16:12, leszeq napisał:

A ja nie mam nic przeciwko kolejnemu MMORPG fantasy. Od dawna marzy mi sie taka gra gdzie
kazdy bedzie mogl byc kim chce, bez z gory narzucanych questow itp. Ktos chce zarabiac
na zycie zabijaniem potworow ? Prosze bardzo. Ktos chce byc drwalem ? Czemu nie ! Innych
pociaga latwy zarobek i chca napdac kupcow na szlakach ? Droga wolna ! Tylko zeby nie
rozzuchwalili sie za bardzo bo inni gracze bedacy czlonkami Gwardii Krolewskiej zaczna
ich sciagac. A co jezeli im sie nie uda ? Oczywiscie poslemy za nimi lowcow glow bo i
takich graczy z pewnoscia by nie zabraklo. Poprostu symulator krolestwa fantasy w konwencji
MMORPG. Branzy potrzebni sa ludzie z wizja tacy jak Lord British


Przeciez masz Ultima Online. Są nawet klimatyczne freeshardy w ktorych musisz odgrywac postac np. drwala czy inkwizytora gdzie sa prowadzone sesje RPG przez GMow. Pamietajcie, ze UO jest kolebka MMO. Czy sukces sie powtorzy? Byc moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować