Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS2 i WoW najdłużej zatrzymują graczy przy sobie

39 postów w tym temacie

Ja wiem, że Pepsi to... a z resztą.

Kilka uzupełnień do tego co wydusił Pepsi (przepisując zapewne treść jakiegoś zagranicznego newsa):
- ranking dotyczy tylko i wyłącznie Stanów Zjednoczonych
- skoro 0,723% to blisko 1% to w takim razie 0,163% to blisko 0%. Albo zaokrągla się wszystkie dane albo żadnych. W efekcie stosunek ilości graczy w przypadku WoW i CoD4 został "zmataczony" tak, że z 4,5-krotnej przewagi zrobiła się sześciokrotna (wzrost o jedną trzecią, cuda się dzieją!)
- DS i PSP nie jest uwzględnione w rankingu bo nie są to konsole video...
Ale oczywiście to nie wina piszącego newsa. On tylko przepisywał...

TOP 10 najpopularniejszych gier PC w Stanach zajmuje tylko 1,5% czasu jaki poświęcają Amerykanie na granie - innymi słowy gracze są bardzo rozstrzeleni na przeróżne tytuły. I gdzie ta rewolucja Spore? Spore rozczarowanie, EA.

No i warto też podawać skąd się bierze informacje:
http://www.nielsen.com/media/toptens_yearend_2008.html

A czemu się dziwić, że PS2 zajmuje najwięcej czasu? Tych konsol jest w stanach 42 miliony, Wii "tylko" 15 milionów, Xpudło 11 mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 00:33, hallas napisał:

Kilka uzupełnień do tego co wydusił Pepsi (przepisując zapewne treść jakiegoś
zagranicznego newsa):


Nie jakiś tylko Gamasutra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 7# Diablo II (Blizzard) - 313 minut tygodniowo (0.065%)
> 8# Team Fortress 2 (Valve) - 371 minut tygodniowo (0.063%)

Tu jest chyba błąd :S
TF2 powinien być na 7# a Diablo na 8#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stareńki (bo już blisko 9-letni) Diablo II na 7 miejscu? Tak, gry Blizzard''a mają naprawdę to "coś'', są tworzone z pasją, mają duszę (czego nawiasem mówiąc nie posiada 99% współczesnych tytułów), a i piractwo temu gigantowi nie przeszkadza (gry, które wyszły spod ich klawiatur nie posiadają żadnych zbędnych zabezpieczeń, a sprzedają się w milionach egzemplarzy tylko na PC). Nieco zdziwiła mnie trzecia pozycja - Halo: Combat Evolved. Co prawda od czasu do czasu lubię sobie "pofragować" Spartanem-117, serwerów jest masa, ale czy to wystarczyło aby pobić bardziej grywalnego i uwielbianego Counter-Strike''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 11:15, Metalhead86 napisał:

Stareńki (bo już blisko 9-letni) Diablo II na 7 miejscu? Tak, gry Blizzard''a mają naprawdę
to "coś'', są tworzone z pasją, mają duszę (czego nawiasem mówiąc nie posiada 99% współczesnych
tytułów)...


no neeee no bez przesady to bardziej gracz sie starzeje a później sobie wymyśla ze te stare były tworzone z pasją i maja to coś >< Teraz do D2 za cholerę nie powróce jest ciekawszy Sacred 2 znacznie wiekszy i ładniejszy


A co do listy to na co tak narzekacie? na www.xfire.com też jest ciekawa lista tutaj diablo 2 na 7 a dla tych co graja i uzywają xfire jest na 33 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W PS2 czasami pocinam z kumplem u niego w domu, i jedyna gra, która przypadła mi do gustu to "EyeToy" :D
W WoW''a nie grałem, i nie żałuję (jestem podatny na uzależnienia). Nawet spróbować się przełamać boję, bo.. yyy ? Nie chcę stracić życia ;p

Pozdrawiam, Colin mcrae

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 11:41, zzajac napisał:

no neeee no bez przesady to bardziej gracz sie starzeje a później sobie wymyśla ze te
stare były tworzone z pasją i maja to coś >< Teraz do D2 za cholerę nie powróce
jest ciekawszy Sacred 2 znacznie wiekszy i ładniejszy

Aha, rozumiem. Gra jest wg. Ciebie lepsza "bo jest większa i ładniejsza" (co ma grafika do grywalności?)... Sacred 2 (jak i jego pierwsza część) to moim zdaniem bubel bez klimatu (vide Loki, Throne of Darkness i masa innych gier h''n''s) i masą bugów. Kolekcjonowanie coraz lepszego ekwipunku nie sprawia przyjemności, co jest jednym z najważniejszych czynników budujących grę Hack''n''Slash. Diablo II jest perfekcyjne, kropka ;). To, że teraźniejsze gry nie mają duszy i nie są tworzone z pasją, a jeno w celu "natrzaskania sporej kasy", to nie wymysł starzejących się graczy, a FAKT.

Dnia 03.01.2009 o 11:41, zzajac napisał:

A co do listy to na co tak narzekacie? na www.xfire,com też jest ciekawa lista tutaj
diablo 2 na 7 a dla tych co graja i uzywają xfire jest na 33 ;]

Pierwszy Halo jest na miejscu 22 - well?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krutko : Wow chipnotyzuje mimo iż jest platny i tego nie rozumiem. A PS2 jest tanie i jest pełno tanich gier na niego. Swietna konsola, ciekawe czy PS3 będzie tak samo odbierane za kkilka lat.

Zdziwiłem się, nie spodziewalem że team forest jest bardziej popularny od Unreala3, choć jego sukces opiera się o orange box a nie o zwykle osobno kupioną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 00:00, Pile napisał:

Brawo xbox :D
A tak serio to miło zobaczyć na rankingu diablo 2 ;D

Mój 60 letni wujek wracając po nocce ciupie w multi w Diablo2. To ja się nie dziwie że jest w rankingu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 11:15, Metalhead86 napisał:

gry, które wyszły spod ich klawiatur
nie posiadają żadnych zbędnych zabezpieczeń, a sprzedają się w milionach egzemplarzy
tylko na PC

Co to znaczy zbędnych? Mają przecież BN który występuje tutaj jako DRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w tym rankingu zdziwił mnie stary, poczciwy zapomniany Xbox, na którego nikt już nic nie wydaje, a wyprzedził supernowoczesne uberpro PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 13:19, Namaru napisał:

Co to znaczy zbędnych?

Zbędny:

Taki, bez którego można się obejść.

<źródło - http://sjp.pwn.pl>

Dnia 03.01.2009 o 13:19, Namaru napisał:

Mają przecież BN który występuje tutaj jako DRM.

Chodziło mi tutaj o utrudnianie życia graczom PeCetowym, dla przykładu ograniczona liczba możliwych instalacji, czy potrzeba łączenia się z internetem w celu zweryfikowania płyty (przez co, nawiasem mówiąc, nie mogłem uruchomić Crysis Warhead przez parę ładnych miesięcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mnie brali do rankingu to bym podwyższył o jakąś małą cząstkę PS2 ;P. Co by nie mówić konsola stara, ale jak to się mówi jara ;P. Wciąż gry wychodzą, a tak naprawdę grafika nie ma znaczenia... chodzi tutaj o grywalność ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 16:38, garrick napisał:

Gdyby mnie brali do rankingu to bym podwyższył o jakąś małą cząstkę PS2 ;P. Co by nie
mówić konsola stara, ale jak to się mówi jara ;P. Wciąż gry wychodzą, a tak naprawdę
grafika nie ma znaczenia... chodzi tutaj o grywalność ;).


W pełni się z tym zgadzam. Bardziej cenię chwilę spedzone przy Medal of Honor Vanguard na PS2, niż grę na PC w Medal of Honor Airborne.

Ta konsolka, ma coś co przyciąga na bardzo długo. PS3, może się schować przy PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe te rankingi. O ile jeszcze pierwsza trójka konsol i pierwsza piątka gier, wydają się jak najbardziej zgodne z prawdą, to już cała reszta wygląda, szczerze mówiąc jak jedna wielka bzdura, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego... Ale jest to oczywiście tylko moje zdanie i nie mam na to żadnych dowodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 13:00, capral napisał:

Według mnie konsola PS2 za jakieś 3-4 lata wymięknie. Gry będą po prostu słabsze od tych
na ps3.


Myśl czasem coś pisząc - zastosowanie samego słowa, że gry będą słabsze jest samo w sobie nie na miejscu. Powód? Za te 4 lata mogą nie ukazywać się już gry na Playstation 2. Sony obecnie skupia się na PS3 oraz PSP, ale PS2 też nadal otrzymuje gry - co prawda znacznie mniej, a większość z nich to przeciętniaki, ale i tak jest nieźle. Jednak nawet za te kilka lat nie będzie można powiedzieć, że gry na PS2 są słabsze od tych dostępnych na PS3 - nawet w przypadku innych konsol takie coś byłoby niestosowne. Wiek gry nie ma tu nic do rzeczy, chyba że ktoś patrzy na grafikę - wtedy może tak mówić. Grywalność nie ulegnie zmianie i gry nadal będą cieszyć.

Wracając jednak do samego newsa - zdziwienia nie ma. Ilość posiadaczy PS2 na terenie Stanów Zjednoczonych jest bardzo duża, na całym świecie jest to najpopularniejsza konsola i nie ma się co dziwić - szkoda tylko, że tak łatwo już nie ma Sony przy okazji PS3 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować