Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"100% mocy Xboksa 360" w nowym Red Faction

103 postów w tym temacie

Łatwo jest się chwalić czymś co nie jest widoczne na pierwszy rzut oka.
A czy podobne przechwałki były przy okazji gry "Fracture"? Też miała fajny system zniszczeń ale tez i kształtowania otoczenia. Wykorzystywała 100% mocy? Jesli tak to ile w tym przechwalania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:08, Irc100 napisał:

Dla twórców pewnie lepsza jest maszynka sony. Nie dość że ma blu-ray czyli nie ma problemu
z dodaniem jednego pojazdu to jeszcze ma większy procesor a to chyba w tej grze najważniejsze
bo chodzi o fizykę.



:D Po pierwsze nie chodzi o pamięć na dvd
A pod drugie to wszyscy wiemy jak jest z mocą ps 3 w grach, ja wolę poczekać zanim zdecyduję się na tego typu komentarze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:42, aope napisał:

Chciałbym się dowiedzieć, czemu mój komentarz, w 100% odpowiadający tematowi został usunięty?


Jak usuniety, jak jest:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:50, bzuq99 napisał:

> Chciałbym się dowiedzieć, czemu mój komentarz, w 100% odpowiadający tematowi został
usunięty?

Jak usuniety, jak jest:-P


Fakt, dopiero po rozwinięciu całego wątku. Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka nowina to nie jest. Niestety, konsole są wyjątkowo słabe, jeśli chodzi o pamięć. I kto mówi, że PC są gorsze? Za tą samą cenę, gdy trochę podkręcę i pokombinuję, mogę mieć 5-6x więcej niż na konsolach. Niestety, aby konsole mogły konkurować z PC non-stop, musiałyby wypuszczać nowe generacje co 2-3 lata, a może jeszcze mniej, albo udostępnić konsole masom, tak jak zrobiono z PC (tzn. jest open-source, i każdy może przy nim kombinować, wymieniać procesory, dyski, systemy, wydawać i robić gry bez pozwolenia tych na górze itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:01, bartek1392 napisał:

To tak jakby powiedzieć, że GTA 4 na PC wykożystała nawet 110% mocy współczesnych kart
graficznych. ;) A poprostu twórcom nie chciało się optymapizować silnika.



Myślę że twórcom chodziło o to że optymalnie wykorzystali moc obliczeniową konsoli - czyli dobrze zoptymalizowali silniki gry i mapy.

W przypadku GTA na PC, prawie wszystkie obliczenia spadają na procesor, a w przypadku nisko taktowanych procesorów(>3Ghz) po prostu brakuje mocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:09, AvP2 napisał:

I tak pewnie oprawa wesji na X360 będzie ustępowała tej na PC... :P



Tak, też tak myślałem o wielu grach zanim kupiłem konsolę. Teraz już tak nie uważam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:33, likop2 napisał:

Wielka nowina to nie jest. Niestety, konsole są wyjątkowo słabe, jeśli chodzi o pamięć.
I kto mówi, że PC są gorsze? Za tą samą cenę, gdy trochę podkręcę i pokombinuję, mogę
mieć 5-6x więcej niż na konsolach. Niestety, aby konsole mogły konkurować z PC non-stop,
musiałyby wypuszczać nowe generacje co 2-3 lata, a może jeszcze mniej, albo udostępnić
konsole masom, tak jak zrobiono z PC (tzn. jest open-source, i każdy może przy nim kombinować,
wymieniać procesory, dyski, systemy, wydawać i robić gry bez pozwolenia tych na górze
itd.).



Tak, tylko po co to wszystko. Wymienianie co chwila procesora czy karty grafiki. Czy gracze aż tak bardzo są zapatrzeni w grafikę? Przecież w grach chodzi o klimat, grywalność i fabułę. O to "coś". Przedewszystkim mają dostarczać masę zabawy. A coraz więcej ludzi traktuje je jak pokaż slajdów z ładnymi widoczkami i efektami. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Już bardziej nie możemy zoptymalizować silnika wiec czas oświadczyć światu, że wykorzystuje on 100% mocy konsoli".

Jassne. Powinni napisać, że zapchali już zasoby dostępne w Xbox 360 w 100% i nie potrafią sobie poradzić z dalszym rozwijaniem silnika. Jest się czym chwalić? Oznacza to tyle, że gdy gracz zacznie zaleć i puszczać wodzę fantazji w czasie gry to uświadczymy sllide show - ot taka jest wymowa tego newsa. Żaden problem napisać program, który zapcha w 100% RAM, w 100% będzie wykorzystywał procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marketingowy bełkot - pewnie za rok, dwa pojawi się gra ktora będzie wygladać ładniej i mieć lepszą fizykę od produktu Volition (pomijam już fakt, że na screenach nowy Red Faction absolutnie nie powala).

Podpisuje się również pod tym co napisał aope - pierwszy Saint''s Row jest absolutnym "dnem, dna" - i jedynym moim nietrafionym zakupem na klocka (nie wiem co mnie podkusiło - chyba to że był w przecenie). Gra jest brzydka, denna, ma bugi - do GTA (ktore również nie jest grą mojego życia) nie ma co startować (przy czym porownuje do starszych części, w IV nie gralem). Także Saint''s Row 2 odpuszczam calkowicie, a nowe Red Faction - cóż... najpierw musze zobaczyć demo, ale w zasadzie nie bardzo na ta grę liczę.

Jeszcze co do newsa - to raczej ekipa Volition wykorzystała 100% swoich możliwości (niezbyt zresztą duzych, biorąc pod uwagę jak wyglądał Saint''s Row), a nie 100% mozliwości 360 :)

likop2 ---> Konsole nie mają konkurować z nowymi PC. To są maszynki o zamknietej architekturze przeznaczone do grania. Nie ma upgrejdów - gdyby były... to to już by nie były konsole, tylko PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to te wszystkie gadki o wykorzystaniu 100% mocy jakiejś konsoli to bzdura...

Takie stwierdzenie oznacza nie mniej nie więcej: wykorzystywanie przez całą rozgrywkę 100% czasu wszystkich trzech procesorów oraz procesora graficznego, a także zajmowanie przez grę non-stop całej pamięci RAM, a to wszystko w 100% w optymalny sposób(tak, aby nie dało się usunąć ani jednego atomowego działania). Brzmi prosto, ale w rzeczywistości jest to praktycznie niewykonalne. Proste jest jedynie zajmowanie 100% czasu jednego z procesorów(robi to każda gra). Pozostałe warunki są nie do spełnienia.

To co napisali panowie i panie z Volition oznacza jedynie, że ich gra momentami zajmuje praktycznie całą pamięć konsoli. Ale czy ich rozwiązania są optymalne i czy wykorzystują pozostałe zasoby w podobnym stopniu? NIE!

PS jeśli chodzi o graczy PC to wy nie powinniście się tym podniecać bo komputery teoretycznie już od bardzo dawna mają o wiele większe możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po co wykorzystywac konsole w 100% mozliwosci? Mecza tylko sprzet i jeszcze zapewne klatkowanie bedzie. Ech ci rozmarzeni developerzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanboyem PC ale jakos nigdy specjalnie mi nie zalezalo na kupnie konsoli i ubolewam nad tym ze przez nastepne +- 2-3 lata nie nastapi w grach zaden skok technologiczny NO BO przeciez gry sa teraz downgradowane tak aby konsole aktualnej generacji mogly je przelknac :S Swiatelko w tunelu widac jedynie w sequelu Crysisa, ktory ma graficznie bic na glowe poprzednika a jego tworcom wciaz zalezy na rynku PC (TAK, uwazam Crysisa za bardzo dobra gre.... Moze dlatego, ze zamiast grac w minimalnych lub srednich detalach wolalem sobie zarobic na maszyne pozwalajaca mi w pelni cieszyc sie produktem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować