Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"100% mocy Xboksa 360" w nowym Red Faction

103 postów w tym temacie

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Wykorzystanie 100% mocy? Mam rozumieć, że 3 rdzenie taktowane 3.2 GHz zostały wykorzystane w 100%?! Muszę pomyśleć nad zmianą procesora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko te "100 % mocy" nie powodowało RRoD.

Tak na prawdę popieram poprzedników i uważam, że to tylko część reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

? ? to chyba lekko przesadzone chwyt reklamowy żeby wiecej ludzi kupowało . . a pozatym nie ma gry która wykorzystuje max możliwosci X-klocka i PS 3 :) tak samo z najlepszymi kartami Graficznymi :P przesadzają albo chcą naciągnąć ludzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak 100% wykorzystania konsoli XBOX, to dopiero 50% PS3. ;P

/Zaraz się do mnie fani M$ dorwią/

Słaba reklama im wyszła, tak samo ja mogę powiedzieć, że wykorzystuje w 100% pudełko jogurtu, ponieważ jem z tegoż oto pudełka, a druga osoba z tego pudełka zrobi karmnik dla ptaków... I kto wtedy wykorzystał je w 100%?

Temat, studnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 22:39, Ecko09 napisał:

Aż się boję o wymagania na PC ;o


To zależy jaka będzie optymalizacja.

Weźmy takie Gears of War. Napewno wykorzystywał z 80% mocy konsoli. Na PC wyglądał znacznie, znacznie lepiej (nawet wygląda lepiej niż GoW2 a to ze względu na duuużo lepsze tekstury i lepsze AA) a mimo to miał naprawdę rozsądne wymagania sprzętowe.

Takie GTA4 - wszyscy psioczą, że optymalizacja tragiczna. Tylko, że GTA4 na konsole wygląda jak GTA4 na pc ale z ustawieniami między medium a low (sami panowie z Rockstar to podkreślali). Na średnich detalach ta gra wcale nie potrzebuje rakiety a wygląda lepiej niż na Xboxa360 czy PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:42, zermithon napisał:

> Aż się boję o wymagania na PC ;o

To zależy jaka będzie optymalizacja.

Weźmy takie Gears of War. Napewno wykorzystywał z 80% mocy konsoli. Na PC wyglądał znacznie,
znacznie lepiej (nawet wygląda lepiej niż GoW2 a to ze względu na duuużo lepsze tekstury
i lepsze AA) a mimo to miał naprawdę rozsądne wymagania sprzętowe.

Takie GTA4 - wszyscy psioczą, że optymalizacja tragiczna. Tylko, że GTA4 na konsole wygląda
jak GTA4 na pc ale z ustawieniami między medium a low (sami panowie z Rockstar to podkreślali).
Na średnich detalach ta gra wcale nie potrzebuje rakiety a wygląda lepiej niż na Xboxa360
czy PS3.


Psiocze na GTA IV, bo nie ma AA, gra jest cudowna, fabuła jest cudowna, rosyjska nutka klmatyczna jest cudowna, ale na miłość boską nie ma AA. Wiesz jak to boli wciąż musieć patrzeć na te migające punkciki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklama dla Gry, porażka dla M$, jeśli już się pojawiają gry które wykorzystują xboxa na 100%, czyli ledwie je ciągnie przyszłość konsoli jest krótka, chyba sony wiedziało co mówi że ps3 starczy na 10 lat... :>
(Boże, jak ja nienawidzę microsoftu..... - ale konsoli sony nie mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale news imo głupi a komentarze jeszcze głupsze. "Jeśli chodzi o strone wizualną, musieliśmy iść na kompromisy"
To dla mnie mniej wiecej znaczy tyle co grafika nie będzie wcale fajna.
Gears of War 2 to przykład jak gra może być świetna graficznie i wcale dużo nie wymagać, więc nawet w wywiadzie jest że chcą jakiś system destrukcji bla bla bla. W każdym bądź razie moim zdaniem to jest jedna wielka ściema żeby ludzie z ciekawości kupili grę. Generalnie jak będzie kiepska optymalizacja no to czemu się dziwić gra nie musi być piękna żeby mogła się zacinać.
Zresztą najbardziej prawdopodobne jest że po prostu nawrzucali tam różnych rzeczy przez co gra nie mieści się na płycie dvd dlatego tak wybierają i cudują wręcz. Jakby nie mogli dodać dodatkowej płytki dvd... hmm nie da się tak?
Zresztą nowy NFS undercover też już nie nadaje się na konsole bo się zacina na nich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zresztą najbardziej prawdopodobne jest że po prostu nawrzucali tam różnych rzeczy przez co gra nie mieści się na płycie dvd dlatego tak wybierają i cudują wręcz. Jakby nie mogli dodać dodatkowej płytki dvd... hmm nie da się tak? "

Tu nie chodzi o pojemność nośnika tylko o dostępną pamięć RAM konsoli moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludziska xD Przeciez oni nie piszą o wykurzystaniu x''a w 100%, piszą ze ramu im nie starcza..., nic nie piszą o cpu i gpu... Pamieć to chyba ram jest, wiec ps3 powinno miec identyczny problem...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. LOSEK92 ma w 100% racje... chociaż... PS3 ma 2x 256Mb RAM''u(znaczy chodzi o to że podzielone)... czyli może mieć przypadkiem większy problem...(X'' ma całe 512Mb)
2. nie chce mi się czytać postów ale już po przeczytaniu newsa stwierdzam że fanboy''e PS3 już tłuką głupoty choć z braku umiejętności czytania ze zrozumieniem i z braku wiadomości na temat swojego sprzętu nie wiedzą że wogle nie powinni sie odzywać bo się tylko pogrążają...
3. tak swoją drogą... obydwie konsole powinny mieć więcej RAM''u... można by wtedy wyciągnąć z nich znacznie więcej... nie mówiąc o PS3 w przypadku której tak mała ilość RAM''u praktycznie uniemożliwia wykożystanie jej procesora w więcej niż 50-60%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 09:28, ony Dzekson napisał:

Zresztą nowy NFS undercover też już nie nadaje się na konsole bo się zacina na nich :P

No i właśnie to nie jest wina konsol w tym momencie.
To wina producenta że tak zoptymalizował grę.

Można wykorzystać konsolę jak najlepiej się da. Ale trzeba to zrobić dobrze.

Bo samym gadaniem że wykorzystują max możliwości konsoli itd. nikt daleko nie zajedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma się specjalnie czym przejmować, wszystko się kiedyś kończy. Wszyscy, którzy uważają, że to jest dowód na przewagę PC nad konsolami, są w olbrzymim błedzie. Na PC nie ma takich problemów, bo jak im gra nie chodzi płynnie na 1GB RAM, to nie próbują zoptymalizować kodu, żeby jednak poszła, tylko wrzucają jeszcze 512 MB. Tak to właśnie wygląda i tu jest problem ze sprzętem komputerowym. Skoro na sprzęcie, którego do PC się już nie montuje od kilku lat, przez 3-4 lata są dobre gry i dopiero po tych 3 latach jest to wpełni wykorzystane, to chyba kogoś tu robią w ch***.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... czytajcie ze zrozumieniem. 100% mocy w tym wypadku oznacza, że dodanie choćby jednego skomplikowanego elementu może rozsypać grę, bo xbox nie podoła. Nie oznacza to, że biegnąc przez mapę wykorzystujesz 100% mocy, ale przy pełnym rozpierdzielu konsola zostanie wykorzystana niemal na maxa (chociaż nie wiadomo, bo 100% przy testowaniu gry przez programistów i każdego pojedynczego elementu to co innego niż przemierzanie pustej bazy wojskowej).

ranma11- podając ilość ramu konsoli, porównując ją do xboxa, a później obrażając "fanboyów PS3" robisz z siebie głupca. Konsola to nie komputer, gdzie Mozilla zajmuje 131 000 K pamięci... zobaczymy, jak ten problem rozwiążą twórcy MAG, gdzie w potyczkach sieciowych ma uczestniczyć do (bodajże) 256 osób naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

R E K L A M A
:/ nie wątpię że ten zaawansowany silnik fizyczny wyciska z 360 dość sporo, niemniej jakoś STRASZNIE trudno mi uwierzyć żeby było to 100%... a jeżeli w istocie tak jest, nie oznacza to, że trzeba czekać na kolejną generację 360, jeno to że twórcy spieprzyli sprawę i stworzyli potwornie pamięciożerny system fizyczny... czyli zwyczajnie nie wykonali swojej roboty do końca.

Anyway, ja i tak kupię wersję PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamespot.com/features/6202552/index.html?tag=feature;sidenav

Porównanie grafiki gier które są dostępne na wszystkie platformy. Trzeba wziąć pod uwagę, że PC na którym zrobiony shot''y był 3 krotnie droższy od PS3.

Jak dla mnie największa różnica to rozdzielczość. Dla mnie zabawa w "apgrejdy" nie jest warta świeczki. Nawet gdyby różnice były jeszcze większe to i tak bym grał na konsoli bo po prostu bardziej mi to odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 12:48, J.a.k napisał:

http://www.gamespot.com/features/6202552/index.html?tag=feature;sidenav

Porównanie grafiki gier które są dostępne na wszystkie platformy. Trzeba wziąć pod uwagę,
że PC na którym zrobiony shot''y był 3 krotnie droższy od PS3.

Jak dla mnie największa różnica to rozdzielczość. Dla mnie zabawa w "apgrejdy" nie jest
warta świeczki. Nawet gdyby różnice były jeszcze większe to i tak bym grał na konsoli
bo po prostu bardziej mi to odpowiada.


Haha, ciekawe... Failout 3 był pisany z myślą o X360 i optymalizowany pod X360, dużo więcej z niego na PC nie da się wyciągnać (w wersji "vanilla", w sieci jest już MASA modów reteksturującyh na PC które robią ZNACZNĄ różnicę). Weź no wrzuć screeny porównujące grafikę w Crysisie na w/w platformach to pogadamy... że co? Nie możesz? Buahaha.

Oto przykład "zabawy nie wartej świeczki" na przykładzie FO3: http://img90.imageshack.us/my.php?image=166211229467109hk5.jpg Enjoy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że gra będzie idealna - no bo jak inaczej odczytać stwierdzenie, że czegoś się już nie da poprawić (znaczy, że pracowali nad nią geniusze, którzy nie mają sobie równych). Pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować