Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"100% mocy Xboksa 360" w nowym Red Faction

103 postów w tym temacie

Tak, Shinigami, masz rację. Lepiej wydać 3k na komputer, usprawiedliwiając się przy okazji, że "gry na konsole są droższe"
(Ps3 1300zł + 10 gier to ten twój komp), po roku dojść do wniosku, że trzeba kupić kolejną kartę graficzną (czyli jakieś 6, 7 gier) i pisać na gram.pl jakie to konsole są słabe. Ja natomiast będę siedział sobie przy swoim ps3 jeszcze ładne parę lat ciesząc się dopracowanymi grami z przyzwoitą grafiką a nie bublami z dx10 (kto mi powie, że Crysis bije na głowę Quake, Unreala?), okazjonalnie wymieniał gry za 30zł w sklepach lub z graczami, co jakiś czas dokupując nowsze gierki i cieszyć się niczym nieskrępowaną zabawą. Jeżeli chcesz przepłacać (albo bawić się w pirata), to przynajmniej nie pisz głupkowatych śmiechów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 14:06, Daronk napisał:

po roku dojść do wniosku, że trzeba kupić kolejną kartę graficzną (czyli jakieś 6, 7 gier)

Nastepny, ktory o PC gamingu slyszal plotki od kolegow z bloku.

Synek, wytlumacz mi, jak ja to osiagnalem, ze do 3 letniego kompa raz dokupilem tylko ram za 70zl ? Cos mi tu ta twoja logika pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że pierwotnie X360 miał mieć np tylko 256 MB pamięci. Jeśli faktycznie zrobią grę,która wyciśnie z niego max to taka konsola i tak długo wytrzymała. Przeciętne PC starcza na ok. 1,5 roku, bo mamy postęp pozorowany a twórcy zamiast optymalizować swoje produkty robię je pod sprzęt, który ma raptem kilka % graczy Pc-towych i narzekają, że gra się słabo sprzedaje( pomijając już piractwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i zalatuje ściemą zdanie typu "nasza gra korzysta ze 100% konsoli"... Nie zmienia to jednak faktu, że osoba co wypowiedziała te słowa dostała to czego chciała ;] Gadacie o tej grze, i wiecie o niej... :P Ten news ma już 67 komentarzy i ciągle rośnie tak więc darmową reklamę uzyskali... ;]

PS. Tylko jednym twórcom uwierzę jak powiedzą że wykorzystali PS3/Xbox360 w 100%... Crytek przy tworzeniu portu Crysisa na konsolę... :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 14:11, SoundWave napisał:

> po roku dojść do wniosku, że trzeba kupić kolejną kartę graficzną (czyli jakieś
6, 7 gier)
Nastepny, ktory o PC gamingu slyszal plotki od kolegow z bloku.

Synek, wytlumacz mi, jak ja to osiagnalem, ze do 3 letniego kompa raz dokupilem tylko
ram za 70zl ? Cos mi tu ta twoja logika pada.

Po pierwsze,Chciałbym zobaczyć, jak na twoim trzylatku śmiga wychwalany przez PCciarzy (święty gral PC, no bo przecież Baldurs Gate za brzydkie) Crysis, synku. Logika wciąż żywa?
Po drugie, intensywnie grałem na PC przez ok. 10 lat, parę lat temu zmieniłem orientację.
Po trzecie, chodziło mi o absurd typu "gra to grafika", ja się wychowałem na trochę innych grach, gdzie pixele zmuszały do ruszenia wyobraźni. Teraz dziesięcioletni "gracz" dostaje orgazmu na widok Crysisa i wyśmiewa konsole nie znając nawet bibliotek (ot, chociażby ps2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"po roku dojść do wniosku, że trzeba kupić kolejną kartę graficzną (czyli jakieś

6, 7 gier)
Nastepny, ktory o PC gamingu slyszal plotki od kolegow z bloku.

Synek, wytlumacz mi, jak ja to osiagnalem, ze do 3 letniego kompa raz dokupilem
tylko
ram za 70zl ? Cos mi tu ta twoja logika pada."


Po pierwsze,Chciałbym zobaczyć, jak na twoim trzylatku śmiga wychwalany przez PCciarzy
(święty gral PC, no bo przecież Baldurs Gate za brzydkie) Crysis, synku. Logika wciąż
żywa?
Po drugie, intensywnie grałem na PC przez ok. 10 lat, parę lat temu zmieniłem orientację.
Po trzecie, chodziło mi o absurd typu "gra to grafika", ja się wychowałem na trochę innych
grach, gdzie pixele zmuszały do ruszenia wyobraźni. Teraz dziesięcioletni "gracz" dostaje
orgazmu na widok Crysisa i wyśmiewa konsole nie znając nawet bibliotek (ot, chociażby
ps2).
Ps. A jak znowu odpowiesz mi jednozdaniowcem, to i tak nie odpiszę, więc się nie wysilaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 14:16, wosq napisał:

Przeciętne PC
starcza na ok. 1,5 roku, bo mamy postęp pozorowany a twórcy zamiast optymalizować swoje
produkty robię je pod sprzęt, który ma raptem kilka % graczy Pc-towych i narzekają, że
gra się słabo sprzedaje( pomijając już piractwo:)


Człowieku, o czym ty piszesz? Chyba o graniu na PC wiesz tylko z opowieści. Jakoś ja swoje aktualne PC mam już 3,5 roku, raz zieniałem kartę i mogę grać we wszystkie najnowsze gry (łącznie z Crysisem, którego konsole by nie uciągnęły)

A co do piractwa, to w zeszłym roku częściej słychać było afery z piractwem na xboxa niż na PC.

Jakoś ani Blizzard, ani Valve, ani Activision nie narzekają...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahaha to mnie rozśmieszyłeś że nie słychać o piractwie na PC to nie znaczy że go niema a ja nie widziałem monitora z zielonym światełkiem czyli takie nie istnieją? a na xboxa 360 jak masz pirata i podłączysz się do sieci to masz bana na konsole więc wiadomo że pisza o tym więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 15:24, Polak477 napisał:

hahaha to mnie rozśmieszyłeś że nie słychać o piractwie na PC to nie znaczy że go niema
a ja nie widziałem monitora z zielonym światełkiem czyli takie nie istnieją? a na xboxa
360 jak masz pirata i podłączysz się do sieci to masz bana na konsole więc wiadomo że
pisza o tym więcej


Nigdy nie pisałem, że piractwa na PC nie ma. Ale na konsole (z wyjątkiem PS3) jest także. Bo widzisz, to czy dana gra się dobrze sprzeda, zależy od wielu czynników, głównie od tego czy jest po prostu dobra (ale także liczy się reklama, cena, żywotność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 14:41, Daronk napisał:

Po pierwsze,Chciałbym zobaczyć, jak na twoim trzylatku śmiga wychwalany przez PCciarzy
(święty gral PC, no bo przecież Baldurs Gate za brzydkie) Crysis, synku. Logika wciąż
żywa?

Nie wiem jak bo nie mam. Zwykle shootery malo mnie interesuja ;] Jakos na moim 3 latku moglem grac nawet w wydane niedawno Left 4 Dead bez spadkow FPSow wiec twoja logika mozna sie najwyzej podetrzec.

Dnia 04.01.2009 o 14:41, Daronk napisał:

Po drugie, intensywnie grałem na PC przez ok. 10 lat, parę lat temu zmieniłem orientację.

I tutaj dluuugo ZIEEEEEEEEEEEEEWAAAAM. Co mnie obchodzi ile lat grales na PC skoro pojecie o PC gamingu masz male?

Dnia 04.01.2009 o 14:41, Daronk napisał:

Po trzecie, chodziło mi o absurd typu "gra to grafika", ja się wychowałem na trochę innych
grach, gdzie pixele zmuszały do ruszenia wyobraźni. Teraz dziesięcioletni "gracz" dostaje
orgazmu na widok Crysisa i wyśmiewa konsole nie znając nawet bibliotek (ot, chociażby
ps2).

Ja wysmiewam ludzi, ktorzy gadaja glupoty jak "na pc trzeba wymieniac karte graficzne co rok".
O czekaj, to bedziesz ty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 15:24, Polak477 napisał:

hahaha to mnie rozśmieszyłeś że nie słychać o piractwie na PC to nie znaczy że go niema
a ja nie widziałem monitora z zielonym światełkiem czyli takie nie istnieją? a na xboxa
360 jak masz pirata i podłączysz się do sieci to masz bana na konsole więc wiadomo że
pisza o tym więcej


nie dostaniesz bana, możesz nawet rok grać i nie dostaniesz, wystarczy poczytać co na forach xboxowych ludzie piszą, a z tego co wyczytałem to prawie nikt kto nie grał online przed premiera bana nie dostał, a mając pirata na PC niemal w 70% nie pograsz online.

Co do samego wykorzystania w 100% nie am się z czego cieszyć, bo tylko będzie się grzać bardziej konsolka, a pamięci jest adekwatnie do scenerii im więcej tym mniej trzeba szatkować grę, bądź nie trzeba robić ciągłego doczytywania tekstur jak np w GTA 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 12:48, J.a.k napisał:

http://www.gamespot.com/features/6202552/index.html?tag=feature;sidenav

Porównanie grafiki gier które są dostępne na wszystkie platformy. Trzeba wziąć pod uwagę,
że PC na którym zrobiony shot''y był 3 krotnie droższy od PS3.

Jak dla mnie największa różnica to rozdzielczość. Dla mnie zabawa w "apgrejdy" nie jest
warta świeczki. Nawet gdyby różnice były jeszcze większe to i tak bym grał na konsoli
bo po prostu bardziej mi to odpowiada.


Nice... Tylko jak to się ima tematu?

Zabawniejszy jest natomiast fakt, iż parę lat temu, krótko po premierze "next-genowego" Xboksa 360 konsolowcy wychwalali grafikę Crackdown''a czy Halo 3 nad niebiosa, próbując uświadomić innym, że grafika jest jednym z najważniejszych czynników "budujących" grywalność. Teraz, gdy ich gry zaczynają gubić klatki (vide Grand Theft Auto IV, Gears of War 2) dochodzą do wniosku, że grafika jednak nie jest najważniejsza. Smells like hypocrisy...

Wymienianie bebechów blaszaka co rok? Mit ;).

Wykorzystanie 100% mocy X360 to nie żaden problem. Problemem jest dobra optymalizacja (po raz pierwszy zgodzę się z kolegom aope - Saints Row 2 odpuściłem sobie po mniej więcej godzinie, tak samo jak to było z drugim, gniotowatym RF) - bo na cholerę mi gra, która co prawda wykorzystuje te 100% mocy, skoro często mam do czynienia z pokazem slajdów? Co do samej gry - jeśli Red Faction to tylko jego pierwsza, rewolucyjna (i rewelacyjna) część. Wątpię abym "Guerrilla" sobie sprawił, choć zapowiada się w miarę przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Metalhead86
Racja co do tego, że część użytkowników chwaliła grafikę dopóki gry nie zaczęły troszkę gorzej chodzić. Jednak tu już widać twoja nieznajomość tematu, bo nikt nie narzeka na działanie Gears of war 2 w tym ja także. A co do gta IV to prawda, ale trudno o zachowanie płynności także na pecetach. Naprawdę mały procent graczy ma sprzęt by udźwignął gta IV, który nawet jak na kryteria konsoli ma przeciętną grafikę.

Ap ropo Red Faction to najbardziej wymagający będzie silnik fizyczny. Bo jakiegoś szału po screenie nie widzę (jeśli chodzi o tekstury modele) a mówienie o 100% wykorzystania mocy zawiera ukryte zdanie "coś spierdzieliliśmy i nie działa jak powinno".

Tak BTW to największą bolączką obydwu konsol jest zbyt mała ilość pamięci RAM i bufora ramki w kartach graficznych. Przez to obniżone rozdzielczości w niektórych grach i miejscami szwankująca płynność(Call of Duty 4 600p X360, PS3, GTA IV 640p - PS3, halo 3 640 p -X360, płynność w GTA IV)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ojej to straszne szykuje się upgrade konsoli a potfel cieniutki!Na razie kręcenie proca pozostaje tak do 3.7 na każdy rdzeń chociaż, eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 17:00, Ziemniak13 napisał:

@Metalhead86
Racja co do tego, że część użytkowników chwaliła grafikę dopóki gry nie zaczęły troszkę
gorzej chodzić.

Cóż, spadki FPS nie były tak poważne jak w przypadku GTA IV (w tym przypadku nie były to tylko spadki klatek, a parosekundowe "zwieszki"), choć z pewnością nie można powiedzieć, że nie miały prawa bytu. Często zdarzało się to podczas tzw. "roadie run" i przy sporych potyczkach z szarańczą (liczba klatek na sekundę wynosiła, na oko oczywiście, 15-20).

Dnia 04.01.2009 o 17:00, Ziemniak13 napisał:

Jednak tu już widać twoja nieznajomość tematu, bo nikt nie narzeka na
działanie Gears of war 2 w tym ja także.

Nieznajomość tematu? Grę nie tyle posiadam, co zaliczyłem dwukrotnie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 14:06, Daronk napisał:

Tak, Shinigami, masz rację. Lepiej wydać 3k na komputer, usprawiedliwiając się przy okazji,
że "gry na konsole są droższe"
(Ps3 1300zł + 10 gier to ten twój komp), po roku dojść do wniosku, że trzeba kupić kolejną
kartę graficzną (czyli jakieś 6, 7 gier) i pisać na gram.pl jakie to konsole są słabe.
Ja natomiast będę siedział sobie przy swoim ps3 jeszcze ładne parę lat ciesząc się dopracowanymi
grami z przyzwoitą grafiką a nie bublami z dx10 (kto mi powie, że Crysis bije na głowę
Quake, Unreala?), okazjonalnie wymieniał gry za 30zł w sklepach lub z graczami, co jakiś
czas dokupując nowsze gierki i cieszyć się niczym nieskrępowaną zabawą. Jeżeli chcesz
przepłacać (albo bawić się w pirata), to przynajmniej nie pisz głupkowatych śmiechów...


Takie dane z rzyci wyjęte możesz opowiadać emerytom. Upgrade kompa pod Crysisa wyniósł mnie ok. 1300 zł (o zgrozo, tyle co PS3!) co po dziś dzień wystarcza mi na wszystkie najnowsze gry bez problemu. A swego czasu na miesiąc kupowałem po 5-6 oryginałów i to w dodatku EK gdzie tylko dają, bo mam taki fetysz (dzięki czemu dziś mam bardzo wiele nie ukończonych gier :P). Więc na razie ani nie widzę potrzeby specjalnego upgrade''u ani nie narzekam na to jak moje gry wyglądaja i działają. Fakty.

Widzisz, wystarczy mieć głębsze pojęcie o swoim sprzęcie i zarabiać na siebie a nie żerować na opiekunach czy bóg wie czym jeszcze.

A patrząc na gry z dzisiejszego punktu widzenia, tak, Crysis JEST lepszy od Quake czy Unreala. Ma o wiele bardziej urozmaiconą rozgrywkę, jest mniej liniowy, posiada zaawansowaną fizykę orai AI itd. Nie widzę czemu dziś miałbym usiąść ponownie do Quake''a, to nie Planescape: Torment czy inna tego typu gra, której magią nie jest czysta technologia w niej zawarta, tylko klimat fabuła i takie tam pierdoły których brak dzisiejszym grom na konsole - nastawionym na "casuali".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 17:54, Furrbacca napisał:

Brawo!
Tak!
Pojechałeś mu!
Napisz jeszcze, że jest niedojrzałym psychicznie i fizycznie gimnazjalistą, idiotą, trollem
forumowym!

O, przepraszam, już to zrobiłeś.
Czujesz się teraz lepszy...?


Zły dzień kolega dziś miał? O dziwo Twój wiele wnoszący do tematu post świetnie opisuje Twoja sygnatura, więc nie muszę dodawać nic ponadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować