Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Age of Conan 2009 PL – pierwsze wrażenia

62 postów w tym temacie

gram.pl

Na tę premierę polskim graczom przyszło czekać dość długo. Jednak już za kilka tygodni uruchomiony zostanie pierwszy polski serwer Age of Conan. Zapraszamy do lektury naszych wrażeń z wersji beta oraz do zapoznania się z naszymi nadziejami i obawami dotyczącymi tego tytułu.

Przeczytaj cały tekst "Age of Conan 2009 PL – pierwsze wrażenia" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że CDP nie zajął się lokalizacją bardziej popularnych gier i przede wszystkim gier z przyszłością takich jak WoW, LotRO czy WAR a nie gry, która prędzej czy później podzieli los np. Tabula Rasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłaby opcja grania w WoW na polskich serwerach i z niższym abonamentem, to spodziewałbym się wielkiego hitu i szumu. Mimo, że obecnie np. taki Burning Legion (serwer w WoW) jest zdominowany przez Polaków, o tyle polski serwer na polskiej ziemi zmniejszyłby lagi, a abonament poszerzyłby grono klientów. Dlaczego jednak się tak nie stanie? Proste - Blizzard ma tyle kasy, że po prostu doesn''t give a crap ;] A takiemu Funcomowi przyda się potencjalny przyrost graczy, bo o ile w takim WARze już podobno hula stały milion graczy i liczba rośnie, o tyle Age of Conan chyba nawet nie osiągnął tego pułapu, a liczba graczy maleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja biore udział w polskiej becie i powiem że jestem pod dużym wrażeniem AoC.

Zamówienie złożyłem i grę kupię jak tylko będzie premiera.
Jeżeli chodzi o serwery PvE czy PvP to dla mnie nie ma to jakiejś różnicy jaki serwer dostaniemy.

Daje dychę dla AoC PL !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w AoC od bety, przez Early Access do końca czerwca w najsilniejszej polskiej gildii. Trzeba przyznać, że było fajnie - fatality, cap dla graczy 18+, pvp bez ograniczeń, piękna muzyka, grafika oraz świat. Jednak masa bugów oraz podejście deweloperów sprawiło, że praktycznie wszyscy odeszli. Teraz pojedyncze osoby wracają spojrzeć, co przez pół roku niecałe Funcom wprowadził.
Gratuluję CDP wynegocjowaniu świetnych warunków dla polskich graczy. Być może okaże się jeszcze Conan warty opłacenia abonamentu i nawet przeniesienia postaci na polski realm. Jednak na razie podchodzę do tego z rezerwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać jakiegoś mmo to właśnie conana :] Język angielski mi nie przeszkadza jednak rodzimy język na pewno pozwala bardziej wgłębić się w fabułę :] I jeszcze cena. 30 zł jest według mnie przyzwoitą sumą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam wielki szum wokół tego tytułu kiedy to wychodził na rynek : P. Przyznam, że jeszcze wtedy chciałem go wypróbować, ale tak jakoś się o nim całkiem zapomniało. Teraz AoC znowu powraca. Mimo to wątpię w sukces tego MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kocham Funcom za Anarchy Online - gre ktora totalnie zawladnela moja wyobraznia w roku 2002. Stalem sie fanem sci-fi i cyberpunk po tym MMO. Wielokrotnie marzylem aby nastepne MMO jakie Funcom stworzy bylo umiejscowione w podobnym swiecie sci-fi. Niestety, FC stworzyl AoC - a ja z milosci do tej firmy kupilem AoC i bylem zalogowany w pierwszym tygodniu premiery. AoC jest unikalny i ma atmosfere, ale jednak czegos w nim braklo - gra nie zatrzymala mnie na dluzej niz miesiac.

Gratuluje CDP za wynegocjowanie swietnego abonamentu oraz za *cojones* ktore teraz pokazuja poprzez wspieranie wlasnie tego MMO. Mysle, ze ta gra bedzie strzalem w dziesiatke dla tzw. casuali, czyli graczy grajacy po 1-2 godziny kilka razy w tygodniu. Sam mialbym ochote sobie "pocasualowac" w AoC PL.

Ciekawi mnie, co z polskimi graczami ktorzy zakupili wersje angielska? W jaki sposob my mozemy wyprobowac polski serwer? Czy mozemy bez kupna polskiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grałem w AoC od premiery ale funcom dal niezłe d*** ... współczuje CDP bo pewnie niezłe wybulił za lokalizacje a kasa nigdy się nie zwróci...

w naszej biednej Polsce mało kto będzie płacił 30zl za abonament... ludzie kupują grę raz na jakiś czas i jeszcze mieli by za to płacić co miesiąc? chyba kogoś głowa boli ... ( pracuje w sklepie z grami i to jest typowa odpowiedz jak proponuje wowa czy inny mmorpg )

w zasadzie to nie wiem dlaczego CDP zdecydował się na lokalizacje innego mmo niż wow to dla mnie bezsensu.... w wowa gra mało polaków a co dopiero w age of crap który był pełen błędów i ma zła reputacje na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak do końca z recenzentem zgodzić się nie mogę. Lub też graliśmy w dwie nieco różne bety AoC PL.
Po pierwsze w Tortage grając kobietą wszyscy NPC zwracali sie do mnie jak do pana. Jak łatwo się domyślić do nadmienionych w artykule "literówek" bardzo ciężko to zakwalifikować.
Po drugie. Podczas mojej zabawy klient z serwerem rozłączał się raz dziennie. Wiem wiem, zaraz mi dopiszą, że coś upgradowali ale jednak ja widzę to jako rozłączenie z serwerem. Więc stwierdzenie ze sie nie rozłączał jest nie prawdziwe.
Z resztą się zgodzę. Zabawa przednia i po polsku.
Faktycznie CDP sie postarał, choć bardzo dużym niesmakiem dla mnie pozostał fakt podniesienia ceny o 20 zł. Należę do osób, które zamówienie preorderowe złożyły jeszcze po cenie 99 zł a tu stoi teraz za 119... Nie ładnie... Przez takie zachowanie zastanawiam się nad rezygnacją z zakupu.
Po za tym widać naprawdę wiele pracy włożonej w spolszczenie tego tytułu.
Acha i do autora recenzji... Stwierdzenie "pierwszy miesiąc gramy za darmo" jest delikatnie mówiąc nie trafne. Pierwszy miesiąc gramy za 119 (cena boxa) zł, lub za 20 zł (cena podwyzki w trakcie preorderu)*.

*niepotrzebne skreslić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym "cudownym" zmniejszeniem opłaty abonamentowej do 30 zł. dla polskich graczy. No niby wszystko OK, tylko że kartę pre-paid (60 dni) w np. takim sklepie Ultima.pl można kupić do AoC za... 65 zł. co daje miesięczną opłatę 32.50 zł.. Tak więc wspaniale wynegocjonowany abonament dla polskich graczy jest niższy o całe 2.50 zł. w stosunku do abonamentu dla reszty graczy grających na zagranicznych serwerach.
Faktycznie, sukces CDP jak cholera :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Pafun
Brygadzista
03.01.2009, 19:58

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym "cudownym" zmniejszeniem opłaty abonamentowej do 30 zł. dla polskich graczy. No niby wszystko OK, tylko że kartę pre-paid (60 dni) w np. takim sklepie Ultima.pl można kupić do AoC za... 65 zł. co daje miesięczną opłatę 32.50 zł.. Tak więc wspaniale wynegocjonowany abonament dla polskich graczy jest niższy o całe 2.50 zł. w stosunku do abonamentu dla reszty graczy grających na zagranicznych serwerach.
Faktycznie, sukces CDP jak cholera :-/


-----------------------

Jak latwo zauwazyc karta prepaid na 30 x 2 wychodzi drozej niz za prepaid 60 dni wiec analogicznie 30 zl w polsce ze miesiac. Ale karta prepaid 60 dni dla polakow bedzie kosztowala np 45 zl ... Mysle ze tak to bedzie wygladalo..

I nie wspomnieli ze pierwsze 3 miesiace gry sa za 19.90 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Fenrisulfr
Przodownik
03.01.2009, 20:29

Spolszczenie do WoWa lepiej zróbcie, bo moja kobieta nie może grać :) a AoC ? Who cares :P

Polski rynek jest za maly , twoja kobieta ? who cares? Angielski dla każdego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy coś cię trapi pani? żyję po to by ci złużyć
2. Pani, jeśli ktoś cię rozgniewał, powiedz tylko żywcem a obedrę go ze skóry.
3. Goodbye


hahahhahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować