Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wii Sports najlepiej sprzedającą się grą w historii branży (według VGChartz)

19 postów w tym temacie

Piotr Wiejak

Serwis VGChartz donosi, że Wii Sports - z wynikiem ponad 40,5 miliona - stało się w grudniu zeszłego roku numerem jeden pod względem sprzedaży w całej historii gier wideo. Z tronu zleciał inny, klasyczny już tytuł Nintendo.

Przeczytaj cały tekst "Wii Sports najlepiej sprzedającą się grą w historii branży (według VGChartz)" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograł bym sobie, ciekawe jak to wciąga. Zapewne bardzo :)
Pogratulować zatem nintendo odwagi i determinacji (względem olania mocy konsolki, a przyłożenia uwagi do innowacyjności). To klucz do sukcesu, jak widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał (na jakimś forum innej stronie lub tej mniejsza o to) że według statystyk nikt w to nie gra po zakupach. Gratuluje 40 milionom ludzi ktorzy kupili gry które by mieli na pc za free machać wiilotem żadna przyjemnosc z rozgrywki wracam do (innej) gry. Taka jest moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC4ever - oj wierz mi, wciąga jak bagno... :) Ja sam, mimo że gracz ze mnie już dość "dojrzały" (stażowo i wiekowo) bawiłem się (i bawię) przy WiiSports wyśmienicie - gry zawarte w tym zestawie są stosunkowo prymitywne, a potrafią dawać bardzo dużo radości. A jak masz pod ręką jeszcze paru znajomych chętnych do wygłupów - gwarantuję, że każdy dostanie banana na gębie po chwili grania. ;)

Co do samej statystyki - cóż, ja bym jednak był z tym ostrożny. To gra typu bundle, i o ile wiem to tylko w Japonii w pierwszych rzutach Wii na rynek nie było tego w zestawie. Inna rzecz, że pośrednio świadczy to też o popularności Wii i o sukcesie komercyjnym tej konsoli. Ciekawym jest wyników sprzedaży innych pozycji na tę platformę, to sporo by powiedziało o tym, czy dla ludzi Wii jest konsolą per se, czy tylko ciekawostką na jeden raz...?

A, i proszę, nie zaczynajmy kolejnego flame-wara o to, która konsola "ma większego"... ;) Każdy na rynku szuka czegoś dla siebie, i tyle. Ja jako stary pececiarz, a wcześniej komodorowiec, wybrałem Wii, bo jest inne. Ot, wszystko. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest doskonała w gronie zarówno rodziny, jak i przyjaciół.
Oczywiście wiem, że zaraz zostanę pożarty przez, ekhm, 13 letnich "pr0 graczy", ale taka jest prawda - Wii to tuż po NDS (największy wybór różnorodnych gier) najlepsza konsola. Cały świat się o tym już przekonał, a Polska? Polska to kraj wspomnianych już tzw "Hardcore Gejmerów", graczy opierających swoje doświadczeni na przemiennie kolejnym FPSem i kolejnej części "Rozpie*dolmy kilku ch*jów" aka GTA. I to jest w tym najgorsze.


Inna sprawa - jakoś nigdy nie widziałem, by ktoś skarżył się na Wii. XBoxowcy ciągle toczą wojnę z PS-trójkowcami, gdzie nawzajem wypominają błedy konsolom "przeciwnika". Sprawa jest prosta - nie chcę tu uogólniać, ale tacy właśnie chwalący sie swoimi wynikami w grach typu "hardcore", (nie znoszę tego słowa w znaczeniu innym niż gatunek punka), na każdym kroku jadący na produkty Nintendo to zwykle nastolatki, ze słabymi ocenami w szkole, z marną liczbą znajomych i trybem życia typu "szkoła/praca - komputer/konsola - fora o grach - komputer/konsola - spanie".


Wiem, że sprawę postawiłem bardzo brutalnie, ale chciałem się właśnie w takiego najeżdżaczać wcielić, tyle że zamiast na Wii napierać, starałem się je obronić.

A do tych co mi zaraz będą grozić spaleniem chaty - nie ma sprawy, spalcie. I tak mam drugą, na co Wy przez całe życie nie będziecie mogli sobie pozwolić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

peed - jeśli chciałes bronic swojej ukochanej konsoli to ci średnio wyszło bo prymitywizm twojego posta dobrze o targecie ninntendo nie mówi , poza tym jakbys był naprawde szczesliwy z konsolki to bys teraz na niej napieprzał zamiast pisac bezsensowne posty na pół strony a potem uzywac argumentu - ja jestem od was lepszy bo jestem bogatszy....(co każdy niedowartosciowany dzieciak może powiedziec bo uważa sie za "anonimowego" w internecie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć... Nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Jakiś czas temu miałem przyjemność w Wii Sports zagrać razem z moim znajomym - od tego czasu planuje kupno Wii. Prawdziwie next-genowa konsola, genialna na imprezy.

@juhas7
Pardon? Nie rozumiem co "prymitywnego" zobaczyłeś w tym poście - kolega peed jak najbardziej słusznie prawi. Wii jest nie tyle najlepszą konsolą, co prawdziwą rewolucją. Prawdę mówiąc to poziom TWOJEJ wypowiedzi sięga dna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówili - świat się kończy.

Poza tym, skoro gra była dodawana do konsoli, to jest to dość głupi rekord - tak naprawdę to nie tą grę ludzie kupowali, tylko cały zestaw. Więc Mario jest niepokonane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i co się dziwić... to wciąga jak cholera! Grałem z kumplami kiedyś, po prostu nie chciało się od tego odchodzić. Niestety mieliśmy tylko dwa pady i graliśmy na zmianę ale i tak zabawa przednia :D. Tenis najlepszy ;). Boks też jest super :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPALE CI CHATĘ, JUŻ NIE ŻYJESZ!
A tak na serio to mądrze gadasz. Tylko z tą chatą przegiąłeś, ale to co innego :D.
Masz rację, że Wii to najlepsza konsola ;). Ja mam tylko PSP ale grałem i na Xbox''ie i na PS3 i żadna mnie tak nie zaskoczyła jak Wii. Ta konsola jest zrobiona z prawdziwym pomysłem (X też, ale jednak Wii imo jest fajniejsze). PS3 to zero kreatywności ze strony twórców, wszystko to już było (mówię o wyglądzie, nie o możliwościach). O ile w Xbox''ie już ktoś coś z siebie dał i zaprojektował cudownie wyglądającą konsolę o tyle konstruktorzy Wii wykonali ósmy cud świata. Po Xbox''ie i PS3 spodziewałem się czegoś wiele lepszego, okazało się, że to właściwie tylko konsola... Natomiast po Wii nie spodziewałem się niczego a okazało się, że to cud nie konsola :).
A co do DS to nie powiem nic, bo ja mam PSP i moim zdaniem ono jest lepsze, ale każdy ma swoje zdanie.
Metalhead86, może nie rewolucją a reaktywacją. Takie pomysły już były, tylko nikt nie wykorzystał ich tak, jak konstruktorzy Wii (mówię o kontrolerach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 14:14, peed napisał:

Oczywiście wiem, że zaraz zostanę pożarty przez, ekhm, 13 letnich "pr0 graczy", ale taka
jest prawda - Wii to tuż po NDS (największy wybór różnorodnych gier) najlepsza konsola.
Cały świat się o tym już przekonał, a Polska? Polska to kraj wspomnianych już tzw "Hardcore
Gejmerów", graczy opierających swoje doświadczeni na przemiennie kolejnym FPSem i kolejnej
części "Rozpie*dolmy kilku ch*jów" aka GTA. I to jest w tym najgorsze.


Cóż... 100% racji w Twoim poście :] Wii jest bardzo innowacyjną konsolą, prawdziwy next gen, tak samo jak DS (posiadam obie konsolki i dają mi wiele frajdy). Także druga sprawa zawarta w Twoim poście jest prawdą flame od dzieciaków typu "świat się kończy" albo "wii jezd gupie ps3/xbox 4 evah n00b!11" jest często spotykany.

Co by tu dalej gadać - pogratulować Nintendo wypada - ich konsolka nadal króluje i daje mnóstwo frajdy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 11:03, Niesiej napisał:

machać wiilotem żadna przyjemnosc z rozgrywki

Problem polega na tym, że właśnie machanie Wiilotem sprawia iż Wii jest tak popularne. Nic innego. Konsola nie posiada gier, dla których kupuje się dany system (no chyba, że Mario Galaxy...). Wii kupuje się dla machania Wiilotem właśnie - oczywiście chodzi o machanie zbiorowe najczęściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, swoją drogą całkiem fajne rozwiązanie z tymi pałeczkami do ręki - na drugi dzień nie umiałem się pozbierać z powodu zakwasów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 20:06, Jarys napisał:

Nieźle, swoją drogą całkiem fajne rozwiązanie z tymi pałeczkami do ręki - na drugi dzień
nie umiałem się pozbierać z powodu zakwasów :)

Skąd ja to znam. Grający w boks zawsze kończą spoceni, po baseballu bolą ręce jak diabli, kumpel dnia następnego po graniu w kręgle użalał mi się na to, że go plecy bolą... ciemne strony grania na Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 20:12, hallas napisał:

Skąd ja to znam. Grający w boks zawsze kończą spoceni, po baseballu bolą ręce jak diabli,
kumpel dnia następnego po graniu w kręgle użalał mi się na to, że go plecy bolą... ciemne
strony grania na Wii.

Stosunkowo bezpieczny pozostaje tylko golf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis VGChartz może nie jest idealnym źródłem informacji, chociażby dlatego, że statystyki sprzedaży gier na PC są tam bardzo nielicznie prowadzone. Ale mimo to jest to chyba wiarygodne źródło i trzeba się z tym pogodzić, że to właśnie Wii Sports jest najchętniej kupowaną grą w historii tej branży. Szkoda tylko, że uwielbiany przez gracz Super Mario Bros. stracił ten zaszczytny tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować