• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
lipek1888

Mój sprzęt PC wariuje pomocy !!!

Pytanie

58 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Wszystko muli przy włączeni większej ilości programów przy ruch kursor znika a gdy instaluje cokolwiek nie mogę nic innego robić dźwięk podczas instalacja brzmi tak jak by się zawieszał filmy przerywają gry hodżą płynie lecz co parę sek hakują się ,ogólnie system jest niestabilny nie wiem myślę że to nie jest od systemu lecz od sprzętu nie wiem co to morze być proszę o wasze porady

>NVidia GeForce7600 Gs
>Intel pentium D 3.00x2 BOX
>Płyta główna ASUS P5L-VM 1394

proszę o poradę specjalisty albo kogokolwiek kto się zna na sprzęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja strzeliłbym formata, a jeżeli to nie pomoże to szukał przyczyny w sprzęcie. Jeszcze możesz uruchomić kompa z jakiegoś systemu live cd, pendrive''a i sprawdzić jak się sprzęt zachowuje. Tak zwykle robię, bez najmniejszego żalu z powodu utraty zawartości dysków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2009 o 15:10, Nekromantik napisał:

Ja strzeliłbym formata, a jeżeli to nie pomoże to szukał przyczyny w sprzęcie. Jeszcze
możesz uruchomić kompa z jakiegoś systemu live cd, pendrive''a i sprawdzić jak się sprzęt
zachowuje. Tak zwykle robię, bez najmniejszego żalu z powodu utraty zawartości dysków
;)


przez ostatni miesiąc grudzień formatowałem i instalowałem od nowa system 7 razy i zawsze powracał problem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.01.2009 o 15:29, lipek1888 napisał:

przez ostatni miesiąc grudzień formatowałem i instalowałem od nowa system 7 razy i zawsze
powracał problem .

Może instalujesz cały czas te same sterowniki powodujące konflikt ze sprzętem, albo coś rzeczywiście fizycznie nie gra ze sprzętem. A co, tego nie wiem, szukaj chłopie i pisz więcej o objawach to może ktoś coś mądrego wymyśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No wiec szczególnie martwi mnie ten dźwięk ,wyobraź sobie jak byś pościł sobie muzykę i zamiast normalnie grac to zwalnia znaczy się przeciąga itd zastanawiałem się nad zasilaczem może jest za słaby ? jak myślisz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2009 o 16:03, lipek1888 napisał:

znasz jakiś program który może przetestować podzespoły czy działają prawidłowo ?



Jeśli muzyka ci zwalnia, i przy uruchomianiu większej ilości programów zaczyna ci mulić to chyba wina procka, może sie przegrzewa, sprawdź temperature i może odwiedź zakładke wydajnośc w menadżerze zadań, i sprawdź jak sie procek zachowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2009 o 16:03, lipek1888 napisał:

znasz jakiś program który może przetestować podzespoły czy działają prawidłowo ?

Najszybszy i najlepszy to zadzwonić po serwisanta, który w ciągu jednego dnia przetestuje Ci kompa na wszystkie strony, ba nawet rozbuduje, odkupi Twoje części, a swoje odsprzeda po promocyjnej cenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2009 o 16:30, Jan Czarny napisał:

A może wirus ? , gdzieś siedzi na twoich nośnikach i robi zamieszanie



To na pewno nie jest wirus :/ wolał bym żeby to był wirus ale nie jest bo mam Kasperskiego skanowałem już parę razy i nic niema #:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

macie pewnie racje ale na razie muszę utrzymać stabilność komputera do piątku bo muszę prace napisać a jak się rozwali to klapa na całej Lini .

I mam pytanie jak mam sprawdzić temperaturę procka nie znam się na tym wiedź niech mnie ktoś oświeci bo zupełnie nie wiem gdzie tej temperatury proca szukać ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2009 o 16:58, Nekromantik napisał:

A jak działa np na linuksie sprawdzałeś?


nie sprawdzałem bo nie znam się na tym systemie kompletnie bym się pogubił !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.01.2009 o 16:59, lipek1888 napisał:

nie sprawdzałem bo nie znam się na tym systemie kompletnie bym się pogubił !

A widzisz ja właśnie lubię sobie przetestować konfiguracje w razie jakichś wątpliwości i przy okazji zobaczyć co tam nasi nowego wprowadzili ;) Ściągnij Sobie takiego slaxa usb, rozpakowujesz go na penie klikasz bootinst.bat i masz w ciągu kilku sekund system ;)
http://www.slax.org/get_slax.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2009 o 17:13, Nekromantik napisał:


> nie sprawdzałem bo nie znam się na tym systemie kompletnie bym się pogubił !
A widzisz ja właśnie lubię sobie przetestować konfiguracje w razie jakichś wątpliwości
i przy okazji zobaczyć co tam nasi nowego wprowadzili ;) Ściągnij Sobie takiego slaxa
usb, rozpakowujesz go na penie klikasz bootinst.bat i masz w ciągu kilku sekund system
;)
http://www.slax.org/get_slax.php


no i co jak ściągnę ten pliczek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2009 o 16:51, lipek1888 napisał:

> A może wirus ? , gdzieś siedzi na twoich nośnikach i robi zamieszanie


To na pewno nie jest wirus :/ wolał bym żeby to był wirus ale nie jest bo mam Kasperskiego
skanowałem już parę razy i nic niema #:/



są wirusy które nie zostały jeszcze dodane do baz danych wirusów , nowe egzemplarze , może stałeś się jedną z pierwszych ofiar ?

Btw. z Biosem Wszystko OK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować