Zaloguj się, aby obserwować  
MiroLbn

Konflikt Izraelsko-Palestyński

211 postów w tym temacie

Izrael - Hamas -Wojska lądowe Izraela wkroczyły już do strefy gazy. Mi się wydaje że Izrael ma racje, ale niewinni ludzie ginął niepotrzebnie. A co wy o tym sądzicie? Ktoś mądry powiedział wojny wywołują starzy ludzie, a ginął w niej młodzi :D w sumie nie wiem do czego to napisałem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 17:19, Młody miro napisał:

Izrael - Hamas -Wojska lądowe Izraela wkroczyły już do strefy gazy. Mi się wydaje że
Izrael ma racje, ale niewinni ludzie ginął niepotrzebnie. A co wy o tym sądzicie? Ktoś
mądry powiedział wojny wywołują starzy ludzie, a ginął w niej młodzi :D w sumie nie wiem
do czego to napisałem XD

Wojna to straszna rzecz, dlatego nie rozumiem czemu powiedzenie "wojny wywołują starzy ludzie, a ginął w niej młodzi" tak cie raduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - tytuł tematu niewiele mówi. A co do wojny - od 1187 roku Jerozolima jest muzułmańska. A tu po zgoła 800 lat jakieś "Wieśki" przychodzą i wywalają Arabów z Ziemi Świętej. Wiem, że to Ziemia Obiecana dla Żydów, ale to nie jest tak jednoznaczne. A najbardziej denerwuje mnie takie głupie tłumaczenie Izraela: Przez wiele lat Hamas ostrzeliwał ludzi żyjących obok strefy Gazy - tych zginęło ogólnie 15. Od czasu tejże wojny(?) zginęło 300 Palestyńczyków w tym 1/4 to cywile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 17:55, Damianuss1 napisał:

Wojny nie wyrządzają krzywdy nikomu poza tym, którzy zginęli.

Hmm znaczy się ci którzy zostali ranni, stracili kończyny, przyjaciół, męczą ich potem przez wiele lat koszmary, tak naprawdę nie doznają żadnej krzywdy ??
Co do samej wojny to ciężko tu cokolwiek powiedzieć, ale mogę się zgodzić z darth 16. Świat "zachodni" sam się o to wszystko prosił gdy dał Izraelowi... Izrael, Amerykańce ciągle się tam pakują i chcą "ulepszać" muzułmanów za pomocą kul i granatów, a to nie tędy droga. Jeśli oni naprawdę chcą tam coś zmienić to niech inwestują w szkoły i edukacje. Człowiek wykształcony nie jest tak podatny na fundamentalistyczną propagandę i widzi że "ci po drugiej stronie" to nie jakieś diabły i szatany tylko zwykli ludzie jak my. Gdy się człowieka próbuje na siłę zmieniać to ten człowiek się broni, przecież my Polacy chyba najlepiej to powinniśmy wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 17:19, Młody miro napisał:

Izrael - Hamas -Wojska lądowe Izraela wkroczyły już do strefy gazy. Mi się wydaje że
Izrael ma racje, ale niewinni ludzie ginął niepotrzebnie. A co wy o tym sądzicie? Ktoś
mądry powiedział wojny wywołują starzy ludzie, a ginął w niej młodzi :D w sumie nie wiem
do czego to napisałem XD


Niestety w tej częsci świat,od wielu lat jest "nieprzyjemnie" mam nadzieje tylko że od tego "incydentu" między tymi obiema frakcjami nie dojdzie do jakichś powarzniejszych walk[patrz początek II WŚ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:03, Damianuss1 napisał:

Można to powiedzonko potraktować bardziej ogólnikowo. W TV trąbią o tym od samego rana.
Co to się dzieje na tym świecie : (.

To samo od kilku tysięcy lat. Człowiek to być głupia małpa to i po małpiemu się zachowuje. Jeśli mam być szczery to akurat Nie Jest Tak Źle. W porównaniu do przeszłości gdzie ciągle rąbały się nawzajem te większe państwa teraz mamy względny spokój. O zaawansowanej broni precyzyjnej nie wspominam, dzięki tym zabawkom JEDNAK można ograniczyć liczbę zabitych. Gdyby Izraelczycy stosowali stare dobre naloty dywanowe to z Palestyny nie było by czego zbierać. Jest źle, ale nie jest najgorzej mówiąc krótko. A tym którzy zginęli i tak już jest wszystko jedno, to ci zostali muszą sobie jakoś z tym światem radzić, ci którzy zginęli mają już przynajmniej święty spokój :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 17:19, Młody miro napisał:

mądry powiedział wojny wywołują starzy ludzie, a ginął w niej młodzi :D w sumie nie wiem
do czego to napisałem XD

Zastosowałeś uśmiechy w najgłupszy sposób, jakim się kiedykolwiek spotkałem. Zobaczycie, że będzie to wojna na wielką skalę, nie ucierpi na tym tylko Izrael.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Twoje dwa posty i znów mi włosy dęba stanęły... :]
1. Świat zachodni jak zwykle winny - winni to chyba tylko Ci z tego świata, którzy tego Izraela chcieli. No a teraz to już raczej świat zachodni za to nie odpowiada, poza może Stanami, które zdaje się Izrael zbroją.
Wojna nie zaczęła się od dziś - od lat już bodaj były drobne bombardowania zdaje się z obu stron. Izrael teraz postanowił po prostu mocniej odpowiedzieć. Nie ma tu 100% ofiary, ani 100% agresora. Izrael przesadził z tym atakiem rąbiąc w co popadnie, z drugiej strony nie zaatakował bez przyczyny.
Całe szczęście, że nasz prezydent nie wpieprzył się w ten konflikt, tak jak zrobił to w Gruzji podczas wojny gruzińsko - rosyjskiej.
2. Twój drugi post - krytyka człowieka, karygodne porównanie nas do małp. :P Już po raz któryś chyba Ci to pisze - Wy krytyce rasy ludzkiej patrzycie tylko na tą złą stronę? Bomba atamowa, wojny... Cała reszta, cała masa poszczególnych kultur poszczególnych społeczności, ras i narodów w historii nie ma znaczenia. No, ale to akurat nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wojna mnie dziwi: mówi się o Izraelu jako narodzie wybranym przez Boga, aby dali początek chrześcijaństwu (tym samym powinni dawac przykład jak mają życ chrześcijanie) a tym czasem napadają na Strefe Gazy, która wiadomo: nie ma zbyt dużych szans w tym konflikcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:56, michciu1 napisał:

Ta wojna mnie dziwi: mówi się o Izraelu jako narodzie wybranym przez Boga, aby dali początek
chrześcijaństwu (tym samym powinni dawac przykład jak mają życ chrześcijanie) a tym czasem
napadają na Strefe Gazy, która wiadomo: nie ma zbyt dużych szans w tym konflikcie.

ale Izraelici o nie chrześcijanie oni wierzą w Koran według ich wiary oni czekają jeszcze na zbawiciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2009 o 19:01, gto65 napisał:

ale Izraelici o nie chrześcijanie oni wierzą w Koran według ich wiary oni czekają jeszcze
na zbawiciela

To tym bardziej, według Koranu powinni życ w pokoju, a nie napadac na bezbronnych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 19:01, gto65 napisał:

ale Izraelici o nie chrześcijanie oni wierzą w Koran według ich wiary oni czekają jeszcze
na zbawiciela


Yyy, co? Może by tak przecinki?
chrześcijanie -> Biblia (Stary i Nowy Testament)
żydzi -> Stary Testament
muzułmanie -> Koran (a sunnici jeszcze Sunnę)

Co do tematu: wiara nie ma tu nic wspólnego. Jest tylko używana jako wymówka. No i kolejna wojna. War, war never changes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:52, Vaxinar napisał:

Przeczytałem Twoje dwa posty i znów mi włosy dęba stanęły... :]

Pożyczyć ci grzebień, jak go już porządnie naładujesz to będę nim torturował ludzi elektrowstrząsami :-)

Dnia 05.01.2009 o 18:52, Vaxinar napisał:

1. Świat zachodni jak zwykle winny - winni to chyba tylko Ci z tego świata, którzy tego
Izraela chcieli. No a teraz to już raczej świat zachodni za to nie odpowiada, poza może
Stanami, które zdaje się Izrael zbroją.

Widzisz świat zachodni Jest winny bo to on stworzył Izrael, w końcu zmajstrowano go po drugiej wojnie światowej, mylę się ?? I to właśnie zachodni przywódcy maczali w tym palce.

Dnia 05.01.2009 o 18:52, Vaxinar napisał:

Wojna nie zaczęła się od dziś - od lat już bodaj były drobne bombardowania zdaje się
z obu stron. Izrael teraz postanowił po prostu mocniej odpowiedzieć. Nie ma tu 100% ofiary,
ani 100% agresora. Izrael przesadził z tym atakiem rąbiąc w co popadnie, z drugiej strony
nie zaatakował bez przyczyny.

Zgadzam się, obie strony są winne, tyle że... nazwij mnie anty-semitą, ale czy to przypadkiem nie jest tak że to Żydzi się tam pierwsi wpakowali i narobili sobie kłopotów ?? Na chwilę obecną nie ma jednak sensu wskazywać winnego bo to nie ma sensu. Obie grupy zdążyły sobie już tak nagrabić że

Dnia 05.01.2009 o 18:52, Vaxinar napisał:

Całe szczęście, że nasz prezydent nie wpieprzył się w ten konflikt, tak jak zrobił to
w Gruzji podczas wojny gruzińsko - rosyjskiej.

Tu się zgodzę, Polska ma naprawdę malutki wpływ na sprawy świata, a nasi kochani przywódcy próbują zgrywać jakichś władców Wielkiej Rzeczpospolitej z batalionami Sobieskich na jedno ich skinięcie ;-)

Dnia 05.01.2009 o 18:52, Vaxinar napisał:

No, ale to akurat nie na temat.

Dokładnie, nie na temat, ale jest jeszcze coś. Wspominasz o tych różnorakich bogatych kulturach, ale nie zapominaj że ludzie sami je często niszczyli. Dla ludzi nie liczył się rozwój kulturalny, jak wiele cywilizacji zostało zadeptanych pod butami zdobywców ?? Choćby tylko podam przykład Indian, cała masa plemion, każde z nich miało odmienne wierzenia i kulturę. I co się z nimi stało ?? Zostali niemalże doprowadzeni do wyginięcia przez naszych kochanych Hamerykańców. Innym przykładem jak sądzę mogli by być sami muzułmanie, popraw mnie jeśli się mylę, ale w średniowieczu mięli bardzo rozwiniętą kulturę, prawda ?? Ale jakoś tej kultury tam teraz nie widzę, czy ktoś mający łeb na karku doprowadziłby do upadku rozwiniętej kultury ??. Ale ale zapędziłem się odrobinę. Ogólnie w tamtym poście chodziło o tą część człowieczeństwa odpowiedzialną za wojny. Ludzie nie zmienili się ani trochę, ciągle prowadzą wojny i ciągle się zabijają, zmieniają się powody, uzbrojenie, metody, ale fakt pozostaje faktem. Ludzie to rasa tak kompletnie ograniczona że musi im wymrzeć połowa populacji by zebrali się przy stole i zaczęli dogadywać w sprawie pokoju mimo że mogli to dużo wcześniej zrobić.
Zresztą... mówiąc że człowiek jest wielki dzięki kulturom które stworzył chwalisz go za coś czego na dobrą sprawę... nie zrobił. Kultury, wierzenia i tradycje nie są czymś nad czym człowiek ciężko pracował, tworzył i w ogóle się orobił. One przyszły same razem z przesądami, przyzwyczajeniami i próbami wyjaśnienia sobie świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 17:34, darth 16 napisał:

Wiesz - tytuł tematu niewiele mówi. A co do wojny - od 1187 roku Jerozolima jest muzułmańska.

A przedtem?
Chrześcijańska, Rzymska...
Nawet Żydzi byli tam elementem napływowym. Była Ziemią Obiecaną, ale przestała nią być wiele wieków temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 17:55, Damianuss1 napisał:

Wojny nie wyrządzają krzywdy nikomu poza tym, którzy zginęli.
Salvador Dali



Dali był świetnym malarzem, ale jak widać rozumu mu trochę zaoszczędzono...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 19:09, michciu1 napisał:

/.../ > To tym bardziej, według Koranu powinni życ w pokoju, a nie napadac na bezbronnych ludzi

To od mniej więcej 8 wieków były ziemie arabskie. A Koran mówi, ze najeźdźców mają zabijać.
Ludzi, którzy przychodzą w pokju, tak, zostawić w pokoju ale najeżdźców zabijać. Od okresu tuż po II wojnie światowej to Żydzi są dla Arabów najeźdźcami. I Żydzi nie są bezbronni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:14, Yutima napisał:

Zastosowałeś uśmiechy w najgłupszy sposób, jakim się kiedykolwiek spotkałem. Zobaczycie,
że będzie to wojna na wielką skalę, nie ucierpi na tym tylko Izrael.


No wiesz, mimo wszystko to już... któraś nasta wojna między Izraelem a państwami arabskimi, strefa Gazy od dawna nie jest spokojnym miejscem, a Izrael, pozornie się broni, ale tak naprawdę atakuje... być może kiedyś to się rozprzestrzeni na kontynent, świat, ale tutaj nie ma komunizmu ani Rosji, przynajmniej nie w takim stopniu, a Ameryka bądź co bądź nie jest tak zaangażowana w konflikt jak w wojnie w Korei... to nie jest UE, UW, albo NATO. Nie przeczę jednak, że powoli zaczyna się to robić coraz poważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 17:34, darth 16 napisał:

Wiesz - tytuł tematu niewiele mówi. A co do wojny - od 1187 roku Jerozolima jest muzułmańska.
A tu po zgoła 800 lat jakieś "Wieśki" przychodzą i wywalają Arabów z Ziemi Świętej.


A Wilno i Lwów to niby co?Wilno przez długi okres było litewskie, potem polskie, aż wreszcie przyszły jakieś"wieśki" i znowu jest litewskie...Lwów ukraiński był tak samo jak Wrocław Polski...o Szczecinie już nie mówie, który do Polski należy od 1945...
A tak swoją drogą? Pamiętacie kto chciał wysłać Naród Wybrany na Madagaskar?
Tak, tak, to też nasz pomysł...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować