Zaloguj się, aby obserwować  
MiroLbn

Konflikt Izraelsko-Palestyński

211 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2009 o 01:47, 21question napisał:

Arabowie nie maja żadnej armii Izrael jest silniejszy niż wszystkie kraje arabskie



Bardzo dokładnie powiedziane , Izrael ma jedną z najsilniejszych armii świata i okoliczne kraje arabskie dostały już z razy próbując zlikwidować to państwo .
Hamas jak to głośno mówi Izrafel92 jest organizacją terrorystyczną , która jako główny cel wzięła zlikwidowanie Izraela , podobne cele mają inne kraje arabskie , chociaż niektóre porzucają ten cel np. Egipt .
Jednak Hamas jest słaby , niedługo skończą mu się rakiety dalekiego zasięgu ( Chińskiej roboty ) i pozostaną rakiety ręcznej roboty ( celność prawie zerowa ) , zaś Izrael ma w planach zajęcie północnej strefy Gazy więc bojownicy pozostaną w kropce - nie będą odpalać pocisków w swoich "rodaków" .
Sprawa wyglądał by inaczej gdyby do wojny przystąpiła teraz inna organizacja antyizraelską Hezbollah ( ciekawi mnie czemu właśnie nie atakuje ) http://pl.wikipedia.org/wiki/Hezbollah .

A jeśli chodzi o sam konflikt to zaczął go Hamas zrywając rozejm , Izrael ma prawo się bronić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 00:32, Izrafel92 napisał:

O tak, bo Hamas to nic tylko dazy do pokoju ...


Daży do spokoju. Każdy chcce mieć spokój.

Dnia 11.01.2009 o 00:32, Izrafel92 napisał:

co wam ludzie odbija, ze tak wam zal
tych terrorystow. Jasne, sa niewinni cywile, dlatego codziennie na 3h izrael nie ostrzelwuje
niczego zeby mozna im bylo jakos pomoc ale nie mozna winic ich, ze w koncu chca miec
spokoj na granicy i dosc samobojcow w autobusach ...


Wyrwij sie z tej medialnej propagandy. Pare postów wyżej KM napisał coś madrego o tym konflikcie. Te 3h to tylko taka pokazowka dla świata. Nie ma mozliwosci by ta pomoc miała jakieś realne znaczenie dla całego kraju. Wątpie by w 3 godziny udało się objechać cały kraj, rozdać pomoc i wrócic.
Naprawdę nie widzisz, że Izrael jest tylko marionetka USA? Przecież to oni dali im wszystko. Piszesz o jakiś tam ich wynalazkach - co po nich jak 3-4 atomówki i nie ma Izraela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 10:24, KonradRębkowski napisał:

A jeśli chodzi o sam konflikt to zaczął go Hamas zrywając rozejm , Izrael ma prawo się
bronić .


Jak zerwali ten rozejm? Jesteś pewien, że to nie tlyko wymówka Izraela/? Troche dziwne by tek kto ma tylko kamienie zrywał rozejm z kimś kto ma atomówki.

Bodajze w tamtym roku Palestyna byla bombardowana bo podobno byli tam członkowie Hezbollahu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 10:44, Ceteris Paribus napisał:

Jak zerwali ten rozejm? Jesteś pewien, że to nie tlyko wymówka Izraela/? Troche dziwne
by tek kto ma tylko kamienie zrywał rozejm z kimś kto ma atomówki.

Bodajze w tamtym roku Palestyna byla bombardowana bo podobno byli tam członkowie Hezbollahu.


1) Hamas nieustannie od jakiegoś czasu przeprowadza ataki rakietowe na Izrael ze strefy gazy o czym na takim BBC przykładowo było wspominane przed obecna operacją wojskową. To ,że akurat teraz Izrael dokonuje odwetu to czysto przedwyborcza zagrywka ze strony obecnego rządu izraelskiego. Po za tym Hamas to religijna fanatyczna organizacja której jedyne na czym zależy to na tym ,żeby Izrael przestał istnieć. Pokojowa koegzystencja z Izraelem jest niezgodna z ich planami więc to ,że atakują kamieniami państwo najprawdopodobniej posiadające broń atomową i jedną z najnowocześniejszych armii świata jest nieistotne bo i tak są fanatykami.

2) To południowy Liban był bombardowany oraz najechany po tym jak Hezbollah również przez jakiś czas dokonywał ataków rakietowych na Izrael.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 09:13, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ Nie dosc ze jestes antysemitą to jeszcze wyzywasz sie na osobach ktore nic
nie maja
> do zydów...
Nie zapominaj, ze Palestyńczycy to też Semici i Ty też jesteś antysemitą! Bi jesteś przeciwko
Palestyńczykom!
A dla rozrywki wklejam Ci felieton pana Michalkiewicza:

OMg kolejny... gdzie ja napisales ze jestem za Izraelem i nienawidze arabów? To ze wiem ze sa silniejsi (to prawda) to nie znaczy ze ich kocham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby członkowie hamasu mieli jaja i walczyli jak faceci, to by nie było żadnych cywilnych ofiar. Ich polityką jest chowanie się wśród niewinnej ludności, by w razie ataku na nich można było odwalić szopkę przed całym światem (co, jak widać, skutkuje) i stworzyć propagandę w celu zaciągnięcia nowych członków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Trudno im się dziwić, że chcą pozbyć się najeźccy ze swojego podworka.
ad. 2 Myślalem, że to Palestyna. W każdym razie niech teraz Rosja zbombarduje USA bo podobno jest tam paru czeczenów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 11:26, 21question napisał:

> > /.../ Nie dosc ze jestes antysemitą to jeszcze wyzywasz sie na osobach ktore /.../

Dnia 11.01.2009 o 11:26, 21question napisał:

OMg kolejny... gdzie ja napisales ze jestem za Izraelem i nienawidze arabów? To ze wiem
ze sa silniejsi (to prawda) to nie znaczy ze ich kocham

Jeśli zarzucasz komuś antysemityzm, to miej swiadomość, że w tym konflikcie obie strony to Semici. Obojetne, czy opowiadasz się za Izraelem, czy opowiadasz się za Palestyńczykami, stajesz się antysemitą. Każdy, kto opowiada się za którąś ze stron staje się antysemitą.
W tym konflikcie nie ma podziału racji stron na czarne i białe. Obie są nawet nie szare, tylko ubrudzone. Mocno ubrudzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę po wypowiedziach też w moją stronę, oraz do innych, że dyskusja tutaj nie ma sensu. Niektórzy zamiast wykazać się wiedzą być obiektywni, to jedyne co potrafią to usprawiedliwiać zabijanie, a ich lizanie tyłków dla zydow osiągnęło zadziwiającą skalę. Więc albo macie nie tak cos z głowami i lubicie przemoc, zabijanie, gry komputerowe uszkodziły wam głowy, albo po prostu założyliście ten topik sami jesteście zydami i prowadzicie propagand. Bo jak można nazwać wasze wypowiedzi popierające przemoc, chwalące się potęga Izraela itd. Czemu człowiek ma tak krótką pamięć, czy tak dawno to nie zydzi byli tak uciskanym narodem, czy nie tak dawno zabijano ich setkami, za nic. Teraz robia to samo i przez swoje kompleksy ciągle się zbroją i zbroją. Bo chcą mieć czym się bronić, a to nigdy nie prowadzi do takiego rozwiązania. Może Państwa Arabskie nic nie zrobią w tej sprawie, bo wojna jest złem, i zginęło by bardzo dużo ludzi po jednej i po drugiej stronie. Ale terroryści nie opowiadają się za żadnym krajem. Ci ludzi którzy od dziecka widzą tylko przemoc, zabijanie, koczują nad ciałami swoich matek (widziałeś takie zdjęcia, jak nie to lepiej wejdź na inne strony z wiadomościami np. stacje francuską, czy angielską). To jest koszmar, myślisz, że co oni jak dorosną nie będą chcieli zemsty. Może nie jeśli Izrael po tej wojnie będzie chciał odbudować ten kraj i się z tymi ludzi zbratać, bo jak zostawi ich na pastwę losu, to za ileś tam lat jakaś terrorystyczna organizacja zafunduje zydom atomówkę. I nie będzie komu oddać, bo Ci ludzie będą z nikąd, może nawet sami się zabiją przy tym. A ci co piszą głupoty o broni atomowej to aż was żal słuchać. Gdzie kol wiek taka bron zostanie użyta to dla tego Państwa jest to praktycznie cios nokautujący, a szczególnie dla takiego małego Izraela. Poza tym po tym co się teraz stało, zydzi jeszcze bardziej będą narażeni na ataki. W wielu krajach przyznanie się do tego obywatelstwa jest równe min pobiciu, w innych nawet śmiercią (czy tak ma ten naród żyć w XXI wieku ?) Jakbyście zrobili sondaż kto ich lubi, to większość ich nie lubi, nie dla tego ze maja obrzezane siurki, czy pejsy, czy brody, czy czapeczki, tylko za zabijanie i szerzenie zła. Życie to wzloty i upadki, byli na dnie, obecnie są państwem bardzo rozwiniętym, ale dno może ich jeszcze spotkać. Poza tym myślicie, że jakiś z krajów arabskich z atakuje Izrael aby co dostać kontratak, albo Iran dać pretekst dla USA na atak ? Nie sądzę. Ale kiedyś oberwie się im, i to szybciej niż USA które jest na drugim kontynencie.
Największym dla mnie szokiem jest jak niektórzy rozrzucają się hasłem antysemityzm. Nie sądzę aby kogokolwiek można było z ludzi na tym forum tym mianem obrzucić. Bo nikt nie jest przeciwny komukolwiek za nic. Raczej można napisać że wiele ludzi na tym forum jest anty zabijaniu czy to po jednej stronie czy po drugiej. A w chwili obecnej najeźdźcą jest Izrael więc wielu z nas jest przeciwny temu.

Mam nadzieje ze przestaniecie pisać takie brednie i w ten sposób bo naprawdę zrażacie wielu ludzi do państwa Izraelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tutaj dla przypomnienia jak jeszcze niedawno żydzi wyglądali i jak żyli, i teraz to samo robią w Gazie innemu narodowi

http://www.allegro.pl/item515923584_zyd_fotografia_zyda_getto_baranow_1941_rok.html

dla przypomnienia polecam kupić i dać na ścianę aby wam przypominało jak było i co robicie innym
polecam też zapoznać się z tą ksiażką, to wtedy wasz światopogląd penie ulegnie zmianie

http://www.allegro.pl/item520709873_zydzi_polscy_historia_zydow_3000_lat_zyd.html

straszne jest robienie innym tego co samemu się zaznało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w rządzie zarówno Palestyny jak i Izraela zasiadają starzy, bądź jeszcze do niedawna czynni terroryści i nie ma mowy o jakimkolwiek pokoju w tym rejonie. Szkoda cywilów, ale co zrobić? Izrael nie pozwoli wprowadzić sił ONZ do strefy, zaś ONZ nie ma tam żadnego interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 13:27, Nekromantik napisał:

Izrael nie pozwoli wprowadzić sił ONZ do strefy, zaś ONZ nie ma tam żadnego interesu.


ONZ? Człowieku, a co to jest ONZ? To jest trup, co doskonale pokazały inne konflikty zbroje jak na przykład ostatni rosyjsko - gruziński. Mam wrażenie, że ONZ NIC nie znaczy na arenie międzynarodowej.

A ONZ ma tam interes, a przynajmniej powinno - utrzymać pokój, skoro napieprzają się dwa państwa do tak zwanego ONZetu, organizacji trupa należące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 01:03, Izrafel92 napisał:

Piszac "zydow" kreaujesz sie nieco na antysemite ... co ci ci zydzi zrobili.
No co jak co, ale jednak okreslenie "zyd" wyrobilo sobie w Polsce malo chwalebna marke xd moze nie o to ci ? > chodzilo, ale mi sie to jednak dosc negatywnie kojarzy. Sorry jakby co ;] Moze nie zrozumialem.


Chyba nie zrozumiałeś. Żyd to nazwa narodu jak każdy inna. Z tego co podaje Wikipedia znaczy "chwalący Jahwe", więc jest to mocno pozytywne określenie tego narodu.
Jak wg Ciebie mamy Ich nazywać?
Za niedługo to w ogóle nie będzie wolno nic mówić bo jak użyje słowa "Żyd" to będę antysemitą, słowa "Murzyn", "Afroamerykanin" rasistą, a "gej" homofobem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ONZ to zgraja patałachów, którzy chcą tylko zarobić. Nie robią NIC konkretnego aby ten konflikt powstrzymać, zaczynają się ośmieszać tak jak ośmieszały się organizacje, które miały zapobiec II wojnie światowej.

Moja opinia na temat arabów jest taka: spuścić tam dwie atomówki i po kłopocie dla całego świata. Wiem, że są tam też niewinni ludzie ale do póki na świecie jest choćby jeden palestyńczyk i jeden izraelczyk dopóty jest konflikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 13:58, kurczak-AFC napisał:

Moja opinia na temat arabów jest taka: spuścić tam dwie atomówki i po kłopocie dla całego
świata. Wiem, że są tam też niewinni ludzie ale do póki na świecie jest choćby jeden
palestyńczyk i jeden izraelczyk dopóty jest konflikt.


Mam nadzieję, że to jest jakaś prowokacja, czy coś w tym stylu, bo aż strach pomyśleć, że mógłbyś mieć naprawdę takie zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 13:58, kurczak-AFC napisał:

Dokładnie, ONZ to zgraja patałachów, którzy chcą tylko zarobić. Nie robią NIC konkretnego


Ale oni nie maja juz nic do powiedzenia raczej, a szkoda bo to by byla fajna organizacja tym bardziej ze w sumie jednoczy caly swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ONZ zabezpiecza głównie rejony z których teoretycznie można zagrabić, sprzedać jakieś dobra, surowce, oraz w ostateczności układy, ludzi u żłoba popierających taki system itd. ONZ w założeniu są wielonarodowymi wojskami pokojowymi, ale nigdy nie były organizacją charytatywną i nie mają w strefie gazy żądnego interesu, bo i pewnie jeśli taki kiedyś mieli to Żydzi wybili im go z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to jest okrutne, ale poważnie mam takie zdanie. Nikogo nie prowokuję. Spójrzmy wstecz, kiedy był spokój z arabami? To jest dziki naród. Oni chcą mieć wszystko dla siebie, jak dzieci. O wszystko się leją i przez nich giną niewinni ludzie! Politycy grzeją dupy na swoich posadkach a za nich giną żołnierze i cywile! Tak nie może być! Politycy się kłócą to dawać ich na ring i niech się mordują! Co za to mogą zwykli ludzie?! I nie żebym jakoś nienawidził arabów, dla mnie oni są po prostu DZIKUSAMI i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale to idiotyczne myślenie.
To że są jakieś jednostki, organizacje terrorystyczne, w świecie arabskim to oznacza że mamy ten cały świat, tych wszystkich ludzi wymordować?
Głupota, idiotyzm. Zastanów się nad tym jeszcze parę razy. Zastanów się nad wartością ludzkiego życia.
Bo to jest podobne myślenie do faszyzmu (oni są gorsi od nas więc muszą zginąć/zostać zniewoleni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować