Zaloguj się, aby obserwować  
MiroLbn

Konflikt Izraelsko-Palestyński

211 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2009 o 16:46, audioslave2000 napisał:

Wojny powinny toczyć się
na bezludnej pustyni. Jeden kraj stawia swoje wojsko, drugi swoje i niech się "bawią",
a nie zabijają niewinnych ludzi.


Nie. Wojny powinny się odbywać na ringu, gdzie prać powinni się skłóceni politycy. Masz absolutną rację co do potępiania bombardowania szkół i budynków mieszkalnych. Ale co my, malutkie polaczki, możemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gorączkuj się tym że ktoś ma "specyficzne" toki myślenia po prostu to olej .

audioslave2000 - masz racje , tak pownio być , kiedyś procent strat w cywilach wynosił 5% , podczas I wojny światowej 14% zaś podczas drugiej 95% - ( dane mało pewne procentowy wskaźnik może się znacznie różnic , źródło - nie pamiętam ) .

Nie zapominajmy jednak że Hamas ukrywa swoich ludzi w miastach i Izraelici nie mają wyboru albo oni albo nasi .
To jednak nie usprawiedliwia tylu ofiar , szczególnie wtedy kiedy bombardowane są obiekty nie związane z Hamasem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurczak-AFC

To swoją stroną prawda. Cóż, jak zauważyłeś my nic nie jesteśmy w stanie zrobić. Ludzie nie wymyślili jeszcze takiego systemu politycznego, który pozwoliłby na pokojową egzystencję i raczej nigdy do tego nie dojdzie.

KonradRębkowski

Hamas nie atakował jak dotąd szkół ani synagog. Dlaczego "precyzyjne" bombardowania uderzają w budynki, gdzie Hamas ukrywał się kilka miesięcy wcześniej? Czyżby Mossad aż tak nawalił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano nie dojdzie. Zawsze znajdzie się kilku, co się do władzy jak świnia do koryta ryć będą. Każdy z nich znajdzie inną grupę zwolenników. I tak konflikt przerodzi się w kolejną wojnę... I ten świat niby stworzył ktoś miłosierny...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:11, kurczak-AFC napisał:

Ano nie dojdzie. Zawsze znajdzie się kilku, co się do władzy jak świnia do koryta ryć
będą. Każdy z nich znajdzie inną grupę zwolenników. I tak konflikt przerodzi się w kolejną
wojnę... I ten świat niby stworzył ktoś miłosierny...?


Deiści mają widocznie rację.

Wracając do wojny. Czytałem niedawno, że G. W. Bush (dla kompletnie niekumatych, "prezydent" US i A) podobno zapobiegł izraelskim bombardowaniom na punkty, gdzie Iran rzekomo wzbogaca uran. Żydzi chcieli kupić od US i A specjalne bomby burzące bunkry, Bush się nie zgodził na to. Nie, nie, mordercę "prezydenta" nie dopadło sumienie. O po prostu wiedział, że Iran dowie się skąd Żydzi mają broń i zgniecie amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Iraku bądź Afganistanie. Żydzi sobie trochę zbyt hardo poczynają, nie dość, że odebrali ziemię, która należała do Arabów przez kilkaset lat, to jeszcze teraz tych Arabów wybijają do nogi. I pal go licho, kiedy zabijają żołnierzy, ale dlaczego muszą "chirurgicznie precyzyjne" bombardowania zabijać niewinnych? Naprawdę nie zdziwiłbym się, gdyby niedługo doszło do nowych zamachów terrorystycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:11, kurczak-AFC napisał:

Ano nie dojdzie. Zawsze znajdzie się kilku, co się do władzy jak świnia do koryta ryć
będą.

Tak właściwie to ludzkość bez wojen żyć nie może taka prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 13:45, Vaxinar napisał:

> /.../ Mam wrażenie, że ONZ NIC nie znaczy
na arenie międzynarodowej.

Ależ znaczy! Co prawda tylko wtedy, kiedy wszyscy stali członkowie Rady Bezpieczeństwa są w jakiejś kwestii zgodni (albo lepiej, mają wspólny interes) ONZ potrafi działać skutecznie.
We wszystkich innych przypadkach jest źródłem dobrych pensji, przywilejów dyplomatycznych (masz pojęcie jak jest róznica miedzy ceną rynkową benzyny w Paryżu czy Genewie a benzyną bezcłową dla dyplomatów!?) i emerytury juz po 5 (tak! po 5!) latach pracy. Co prawda, po pięciu latach pracy emerytura jest mała, ale pokaż mi drugie takie miejsce pracy, gdzie emeryturę masz po 5 latach! Każdy by chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:37, Budo napisał:

> /.../ > W ilu krajach arabskich byłeś? Araby to są dzikusy ;]

Ja byłem. W jednym, ale przez mniej więcej dwa lata. Mieszkałem i pracowałem. Chodziłem też po Kazbie w Algerze, zreszta pare tygodni mieszkałem na skraju Kazby. Miałem okazję poznać Arabów bliżej.
To nie są dzikusy. Nie zapominaj, ze Arabowie tworzyli wielkie cywilizacje, jak o Polsce nikt nie słyszał.

Dnia 11.01.2009 o 14:37, Budo napisał:

A jak jedziesz z dziewczyną to jej lepiej dobrze pilnuj.

Według ich standardów zachowuje się wyzywająco. Jak tego nie jest w stanie pojąć i przystosować się do warunków kraju pobytu, to niech tam nie jedzie.
Zresztą, jest i druga strona medalu. Spróbuj wejść do synagogi bez nakrycia głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:33, KrzysztofMarek napisał:

Ależ znaczy! Co prawda tylko wtedy, kiedy wszyscy stali członkowie Rady Bezpieczeństwa
są w jakiejś kwestii zgodni (albo lepiej, mają wspólny interes) ONZ potrafi działać skutecznie.

Oh, no tak.... Jak mogłem to przeoczyć, wybaczysz Waść? :p
Zważywszy, że w ONZ są wszystkie - prócz jednego bodaj - państwa świata, kiedy mamy wspólny interes? Prawie nigdy, a jak mamy to i ONZ nam nie potrzeba.

A co się robi podczas tych 5 lat pracy? Jeździ na zgromadzenia ONZ, ile takich będzie przez pięć lat pracy? Dwa? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:48, Vaxinar napisał:

> /.../> A co się robi podczas tych 5 lat pracy? Jeździ na zgromadzenia ONZ, ile takich będzie
przez pięć lat pracy? Dwa? :P

A niekoniecznie trzeba jeździć. ONZ ma Biura w różnych miejscach. I nie trzeba być aż tak wielkim dyplomatą, zeby bywać na Zgromadzeniach Ogólnych - wystarczy być tłumaczem, nawet zwykłym technikiem - byle z dyplomatycznym paszportem i zatrudnionym w ONZ.
Większość ma zwykłą, biurową pracę. Potrzebną dokładnie tak samo, jak zwykła biurowa praca w państwowych urzędach krajów socjalistycznych.
Ale nie pytaj mnie, co konkretnie robi sie podczas tej biurowej pracy. Nie wiem, bo tam nie pracowałem. Chyba nie wątpisz, ze gdybym się na taka pracę załapał, to od razu bym zważniał i teraz wykańczał trzecią willę dla rodziny i nie miałbym czasu na forum ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 20:35, kurczak-AFC napisał:

> Wojny powinny toczyć się
> na bezludnej pustyni. Jeden kraj stawia swoje wojsko, drugi swoje i niech się "bawią",

> a nie zabijają niewinnych ludzi.

Nie. Wojny powinny się odbywać na ringu, gdzie prać powinni się skłóceni politycy. Masz
absolutną rację co do potępiania bombardowania szkół i budynków mieszkalnych. Ale co
my, malutkie polaczki, możemy?


polaczki nie mogą, male żydki też nie - jak ich kretynscy dorosli rozwalaja niewinnych. W sumie jak poczytałem http://www.pardon.pl/artykul/7458/iii_wojna_s...takowac_iran
to dochodzę do wniosku że zydki to naprawde powinni dac sobie kulkę w głowę i będzie spokój dla świata, tylko się przekonuje ze jednak racja lezy po ludziach którzy uwazaja ze zydzi przesadzili i robia to co kiedys im robiono. Taka wojna to była by wojna na skale kolosalna w tym rejonie, zydom pewnie by zabrakło kul w karabinach jakby wszystkie araby napadli ich jak mrówki, a użycie atomu w miejscu zamieszkania raczej chyba było by śmieszne.

Szok! Zydzi naprawde przeginają pałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 01:13, alexds napisał:

polaczki nie mogą, male żydki też nie - jak ich kretynscy dorosli rozwalaja niewinnych.
W sumie jak poczytałem http://www.pardon.pl/artykul/7458/iii_wojna_s...takowac_iran
to dochodzę do wniosku że zydki to naprawde powinni dac sobie kulkę w głowę i będzie
spokój dla świata, tylko się przekonuje ze jednak racja lezy po ludziach którzy uwazaja
ze zydzi przesadzili i robia to co kiedys im robiono. Taka wojna to była by wojna na
skale kolosalna w tym rejonie, zydom pewnie by zabrakło kul w karabinach jakby wszystkie
araby napadli ich jak mrówki, a użycie atomu w miejscu zamieszkania raczej chyba było by śmieszne.

Izrael to kraj o ogromnym potencjale militarnym, największym w regionie Bliskiego Wschodu. Już kiedyś pokazali w trakcie wojny sześciodniowej, że poradzą sobie z sojuszem krajów arabskich (m.in. Egipt, Syria, Jordania, Irak). W 67'' Izrael miał zniknąć, a nie zniknął, pokonał Arabów. Dziś ich przewaga jest chyba jeszcze wyraźniejsza. Izrael jest jednym z największych producentów broni na świecie, ich technika wojskowa jest jedną z lepszych w świecie. Skoro Amerykanie poradzili sobie z wojskami irackimi praktycznie bez strat, to zapewne podobnie wyglądałoby to w przypadku wojny izraelsko-arabskiej. Jeżeli przewaga technologiczna po jednej ze stron jest tak znacząca, to wynik jest z góry przesądzony. Dziś nie liczy się liczba żołnierzy, ale jakość wojska, a jakość wojska izraelskiego jest bardzo wysoka.
Poza tym - jaki inny naród wytrzymał by przez tyle lat otoczony ze wszystkich stron przez wrogów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak zobaczą mordę Kaczora i ten jego dar przekonywania... Klękajcie narody! Prezydent RP nadchodzi! Ja tam uważam, że nasi politycy nie powinni się tam wtrącać. Skończy się to na ''pokojowej interwencji'' polskich Wojsk w tamtym rejonie. W ogóle nie czaję, po co oni się ryli do tego Iraku... -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 13:27, kurczak-AFC napisał:

No tak, jak zobaczą mordę Kaczora i ten jego dar przekonywania... Klękajcie narody! Prezydent
RP nadchodzi! Ja tam uważam, że nasi politycy nie powinni się tam wtrącać. Skończy się
to na ''pokojowej interwencji'' polskich Wojsk w tamtym rejonie. W ogóle nie czaję, po
co oni się ryli do tego Iraku... -.-''

Dobrze ze nasze spraw za granica zalatwia Tusk ktory nas dobrze reprezentuje, a nie Kaczor:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, co racja to racja xD. Polska powinna być państwem neutralnym. Jak Szwajcaria. Spokój mają przynajmniej... I nie grozi im żaden atak ze strony Iraku lub innego Izraela ;). Przynajmniej teoretycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinniśmy absolutnie mieszać się do tego konfliktu. To jak wybór między kiłą a cholerą, to nie jest wojna dobra ze złem, a zła z bardziej pop*** złem (już nie będę osądzał które jest bardziej pop***). i obie strony są siebie warte - Izrael za zabijanie cywili w tym dzieci, nawet kiedy są bezbronni (dobra, rozumiem że wpadki się zdarzają i na każdej wojnie giną cywile, ale spędzanie wszystkich do jednego domu i ostrzeliwanie go to zwykła zbrodnia wojenna) także za zorganizowanie największego getta na świecie znanego jako strefa Gazy, a Hamas za wykorzystywanie cywili jako tarczy.

Rozumiem że kolejne wojny są coraz bardziej zdehumanizowane i brutalne, ale na litość Boską jakieś resztki honoru trzeba mieć. I niech się nie dziwią że raz jednych nazywa się dzikimi arabami - terrorystami, a drugich wrednymi żydami. Bo sami tak swój wizerunek kreują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2009 o 15:25, Luk Zombi napisał:

Rozumiem że kolejne wojny są coraz bardziej zdehumanizowane i brutalne, ale na litość
Boską jakieś resztki honoru trzeba mieć.


- żydzi nie mają honoru, to jest naród z którego wywodził się Hitler ich ulubieniec, teraz tylko czekać aż powtórzy się historia, zostawiam bez komentarza to co robią bo tak tylko mogą zachowywać się upośledzeniu ludzi którymi pewnie są. U nas za ostrzał cywilów żołnierze dostali areszt, mają sprawę sądową ... w USA żołnierze siedzą, a w Izraelu dostają pochwały. O taki naród hitlerowski, a tutaj mamy najlepsze podsumowanie ich flagi.

http://wiadomosci.wp.pl/gid,10737094,title,Swiat-przeciwko-interwencji-w-Gazie,gpage,12,img,10737100,galeria.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować