Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony ma kilka tajemniczych asów w rękawie

69 postów w tym temacie

wymienie kilka za i przeciw tak średnio obie konsole:
PS3
-drogie blueray troche nietrafiony bo jeszcze nie popularny ( może za kilka lat...)
+/- trudniej sie pisze na to gry z czego wniosek ze poźniej wychodzą ( chyba że więcej osob zatrudnia zeby szlo szybciej )
-pad bez "wstrzasów" czy jak to ta sie zwie
+/- że tak powiem ch****o wielka konsola ^^
+ brak czegos takiego jak sony Live xD

xbox360
+ gier od groma
+ łatwiej się pisze na x-a gry mniej skaplikowana konstrukcja czy cos takiego
-xbox live -.- ( bez komentarzy)
-kiedys 3 diody śmierci xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ilość sprzedanych sztuk konsoli ma jakiś wpływ ilość fun-u z grania?
Ja jestem posiadaczem ps3 i na 4 z 8 moich tytułów, to exclusivy dla ps3, które są bardzo dobrymi grami.
Kolega powtarza puste teksty propagandowców pracujących dla microsoftu.
Spójrz prawdzie w oczy, Sony w 2008 roku dostało 2(według mnie) wielkie produkcje(mgs 4 i LBP), a xbox co dostał?
Gears of war 2(super gra) i co jeszcze? nic specialnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebolihno widać że nie dawno nie widziałeś PS 3...

-Blue-ray minusem? Bez jaj... Coraz więcej twórców narzeka na małą pojemność płyt DVD w tym nasi rodzimi twórcy Wiedźmina na konsole... DO tego dochodzi opcja oglądania filmów FullHD jak dla mnie to była wielka zaleta przy zakupie...

- Trudniej się pisze OK... Ale obecnie to się zmienia, bo ostatnio gry najpierw pisane są pod PS 3 potem przenoszone na Xboxa ( Patrz Mirrors Edge, Far-Cry 2, Burnout Paradise, Skate 2 ). Przez co żadna konsola nie traci. Bądź obie wersje robione są od podstaw równolegle ( Wiedźmin Rise Of The White Wolf ) poprzednie problemy to efekt lenistwa nic więcej.

- Pad bez wstrząsów???? Że jak? A Dual SHock 3 to co to niby jest? Obecnie w każdym pudełku z PS 3 dają tylko nowego DS 3...

-Sony Live nie ma, ale mamy darmowe Playstation Network i Playstation Store....

-No dobra jest trochę większa od Xboxa ale MOIM zdaniem nieco ładniejsza... ( MOIM ) Zresztą nie ma być ona "przenośna"

-w dodatku OBECNIE na PS 3 też jest gier "od groma"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma sensu tak patrzeć kto jakie gry i kto lepszy kwestia gustu i tyle i i tak nikt nie przekonam fana ps3 ze xbox360 jest lepsze ani na odwrót i taki by się ciągnął pojedynek kto lepszy a kto gorszy ....
Heh nieźle by było jak by w ogóle nitendo Wii położyło wszystkich xP ale oni poszli w inna stronę ^^
I takie podniecanie się co tu wyszło na obie konsole a co na jedna z nich nie ma znaczenia na te chwile lepiej się trzyma x pudło większa sprzedaż ogółem co mają. Sony znając życie ich za jakiś tam czas pewnie dogoni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Line up mocnych tytulów exclusive zapowiada się imponująco mamy
Killzone 2
inFamous
Heavy Rain
God of War 3
Demon Souls
Uncharted 2
Yakuza 3
Gran Turismo 5

a są jeszcze MAG, Quantum Theory,, The Agency, The Punisher: No Mercy, White Knight Chronicles i mniejsze tytuły
W tle słychać o grze świetnego teamu Ico, wczoraj poszła informacjia o kolejnym tajemniczym exclusive na ps3.
Sam osobiście wątpię by zdążyli w 2009 r z God of War 3, MAG i Gran Turismo 5, ale i tak line upem dystansują xboxa 360.

Co do 2008 r myślę, że n apewno MGS4, LBP, Resistance, Motorstorm 2, BUZZ tv, Siren, Wipeout HD nie były słabsze od Gears 2, Fable2, Too Human, Ninja Gaiden czy Viva Pinata2. Że xboxa lepiej sie sprzedał w ostatnie 2 miesiące nadrabiając wcześniejszą stratę do ps3 i wyprzedzając ja to juz inna para kaloszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt silenthill zapomniałem o inFamous i DemonSouls... :) Obie gry zapowiadają się świetnie. Jednak co do Gran Turismo 5 nie byłbym tak pochopny to tylko plotki że wychodzi w 2009... :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 20:53, Mrocz napisał:

Widać, że niektórym "specom" trzeba pokazać jakie exclusivy na PS 3 wyszły podkreślam
wymieniam same NAJWIĘKSZE HITY, zignoruje takiego Haze i inne średnie tytuły:

-Metal Gear Solid 4
-Little Big Planet
-Motorstorm 2
-Resistance 2
-Wipeout HD
-Valkyrie Chronicles

A Xbox 360?

-Gears Of War 2
-Fable 2
-Braid? No dobra niby gra z XBL ale WIpeout HD też z PSN więc zaliczmy...

( jak coś pominąłem to mnie poprawcie )

Nie wiem więc skąd przekonanie, że PS 3 zaliczyło porażkę pod względem wydanych gier...
( Zwłaszcza jak dodamy jeszcze do tego tytuły multiplatformowe które ukazały się na obie
konsole. ) Tak więc przestańcie już jechać po PS 3 bez żadnego powodu -__-''''

Przyszły rok nie bez powodu zapowiada się bosko dla PS3 ( znowu wymieniam największe
hiciory )
-Uncharted 2
-God Of War 3
-Killzone 2
-Heavy Rain
-Yakuza 3

i? Jeszcze mają nie zapowiedziane tytuły jeszcze to naprawdę robi wrażenie. Zwłaszcza,
że każdy tytuł to niemalże pewny "must-have" osiągający oceny ponad 85/100 ( a stawiam
że nawet 90/100 )

I nie pisze tutaj, że konsola Xbox 360 jest zła, bo ma za sobą naprawdę mocny rok i pełno
genialnych gier, w które z chęcią bym zagrał, chodzi mi tylko o to, byście skończyli
( mowa o fanboyach Xboxa ) ten bezpodstawny pojazd po PS 3...

Nie dobierajcie sobie sprzętu pod kątem "ilości sprzedanych kopii" Xboxa jest więcej
bo jest tańszy... logiczne... Co z tego, że Xboxa jest 23 miliony a PS 3 17? ( liczby
orientacyjne ) lepiej się z tym czujecie? Dla mnie ważne są gry i ich jakość a nie STATYSTYKA...

Hej - zaliczasz Braida i Wipeouta, a Castle Crashers nie? foch ~ .~
Faktycznie - w tym roku, przynajmniej jeżeli chodzi o exclusive''y, PS3 dał radę. Szkoda tylko, że gracze nie kupują tych produkcji. Nie oszukujmy się - Sony przesadziło z marketingiem nastawionym na Blu-raya i mamy tego efekty. LittleBigPlanet - casualowa twarz konsoli - ledwie wydusiło te 1,5 miliona egzemplarzy. Dlaczego jest to istotne? Bo zniechęca to twórców do dalszego inwestowania w PS3, które przecież wymaga sporych nakładów w trakcie produkcji. Valkyria Chronicles - co prawda grafika nie powala, ale to wciąż zacna pozycja dla miłośników "japońskiej turowych gier taktycznych" - sprzedane zaledwie 300 tys. egzemplarzy. To co mówiłem już wcześniej - Sony ma w rękach spory potencjał, ale nieudolny marketing zaprzepaszcza wszystko. Może to i dobrze? Dają szansę Xboksowi na zaskarbienie sobie jakiejś części rynku, przez co wywiązuje się jakaś konkurencja na polu bardziej hardkorowych gier. Oczywiście z korzyścią dla graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że twórcy konsolowego Wiedźmina marudzą na płytkę DVD bo pewnie chcą się zmieścić w jednej max w dwóch płytach DVD. A przecież można dać 3 - 4 płytki i będzie po sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam narazie bierny Obserwator ;D chodzę przez fora X pudełka i ps3 i raz jadna raz druga konsola mnie kusi :D
Heh jaki w ogóle był mój zonk jak zobaczylem ze niektore choc malo gier ( zawsze cos) jest w wersji PL ^^
narazie zbieram na konsole ale nie wiem jaka kupie ten dylemat wkurzający jest xD ale zanim uzbieram tak na czerwiec moze kupie ....^^ pewnie samą konsole bo 1 gre to miech pozniej dopiero :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 20:45, Mr Black napisał:

Poprzedni rok miał być rokiem PS3. I co? Nic z tego nie wyszło. PS3 pozostało w cieniu
Xboxa (widać to choćby w ilości sprzedanych egzemplarzy - 28 mln X360, 20 mln PlayStation
3). Dlatego z dystansem podchodzę do składanych przez Sony obietnic. Może tym razem im
się uda, kto wie. Ale trzeba pamiętać, że raz już zawiedli.


Niestety, to nie rok 2007 miał być rokiem PS3, a jedynie mowa była o jesieni 2007. I tak bardzo nie zawiedli, bo pomimo "słupków" wydano 3 doskonałe gry, które w sumie nawet dobrze się sprzedają (na pewno każda przekroczyła milion sprzedanych egzemplarzy, ale czytałem o tym na początku grudnia, więc nie mam pojęcia jak jest teraz).
I zgadzam się z przedmówcami. Największą zaletą X360 nie są gry tylko cena, 2x niższa niż PS3. Ale i Sony przebąkiwało coś o obniżce cen w I kwartale 2009.

@ Sebolihno
1.Tak, tak - Blu-ray jest nietrafiony, ale chyba tylko w Polsce. No może jeszcze w Ameryce Południowej i w Afryce, bo reszta świata już się przestawiła na "niebieski laser", a za 4 lata to on już będzie jak teraz DVD, czyli past-genem.
2.Nie wiem skąd wytrzasnąłeś, że Dualshock 3 nie ma wibracji, ale to już twoja sprawa.
3.Konsola jest wielkości zwykłego odtwarzacza DVD, który stoi pod TV. Dzięki swoim gabaytom prezentuje się świetnie, a już na pewno nie jest to wadą.
4.Gry wychodza pozniej? Moze kilka, ale to zalezy jakie. Jesli jest jakis super hicior to wyjdzie w tym samym momencie. Jak jakas troszke "mniejsza" gierka to moze i ma obsuwe ok. miesiąca. No i racja, trudniej sie pisze, bo to inna architektura.
5.Co to niby Sony Live? Jeśli chodzi ci o usługę online, to jak najbardziej posiada. Niestety, nic nie wiesz o konsoli SONY.
6. Na PS3 nie jest wcale mniej gier, a zapowiada sie, że w najbliższym czasie będzie więcej - "od groma" :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, rok 2008 NIE był dla PS3 rokiem świetnym. Był rokiem wręcz słabym, jeżeli się spojrzy na to, o co zapewniało Sony. Możecie wymienić kilka exclusive''ów (których było zresztą więcej niż na X360), ale to tylko świadczy o tym, że posiadaczom PS3 było miło. Sony tak miło nie miało - mniejsza sprzedaż względem X360. LBP podobno jest grą genialną, wyniki sprzedaży jakoś o tym nie świadczą. A koniec roku to już zupełnie odpuszczony przez Sony. A exclusive''y, które nie są kontynuacjami dobrych marek na pewno nie będą zachwycały sprzedażą. Ludzie lubią rzeczy sprawdzone, więc prawo bytu będą miały GoW3, Killzone 2, Uncharted 2. Życzę Sony jak najlepiej (konkurencja jest najważniejsza), ale mimo to nie wróżę roku sygnowanego znaczkiem PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wy tu piszecie ile exclusive''wó wyjdzie na PS 3, w tym roku, ale trzeba zauważyć też, że wiele gier które trafią na PeCeta trafią też na Xbox''a jak np. Dragon Age czy Risen, a tych tytułów jest jeszcze więcej, z resztą chyba w poprzednim roku było podobnie. I na przykład ja jestem graczem, którego komputer ma dobrych parę lat i nowych gier nie ruszy, za to na xbox''ie spokojnie sobie pogram. Mogło to zabrzmieć trochę fanboy''owsko, przepraszam. A tak w ogóle to, denerwują mnie ludzie, którzy chwalą exclusiv''y, najlepiej jest gdy gra wychodzi na jak największą ilość platform, przecież to przy okazji dodatkowy zarobek dla twórców, nie wiem więc czemu ciągle są wydawcy (oprócz Sony i Microsoft, bo u nich to jest normalne) którzy, wydają grę na jedną konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 21:17, Zaitsev napisał:

Hej - zaliczasz Braida i Wipeouta, a Castle Crashers nie? foch ~ .~


OMG Faktycznie zapomniałem :<

Dnia 06.01.2009 o 21:17, Zaitsev napisał:

Faktycznie - w tym roku, przynajmniej jeżeli chodzi o exclusive''y, PS3 dał radę. Szkoda
tylko, że gracze nie kupują tych produkcji. Nie oszukujmy się - Sony przesadziło z marketingiem
nastawionym na Blu-raya i mamy tego efekty. LittleBigPlanet - casualowa twarz
konsoli - ledwie wydusiło te 1,5 miliona egzemplarzy. Dlaczego jest to istotne? Bo zniechęca
to twórców do dalszego inwestowania w PS3, które przecież wymaga sporych nakładów w trakcie
produkcji. Valkyria Chronicles - co prawda grafika nie powala, ale to wciąż zacna pozycja
dla miłośników "japońskiej turowych gier taktycznych" - sprzedane zaledwie 300 tys. egzemplarzy.
To co mówiłem już wcześniej - Sony ma w rękach spory potencjał, ale nieudolny marketing
zaprzepaszcza wszystko. Może to i dobrze? Dają szansę Xboksowi na zaskarbienie sobie
jakiejś części rynku, przez co wywiązuje się jakaś konkurencja na polu bardziej hardkorowych
gier. Oczywiście z korzyścią dla graczy.


Nie przeczę, prawdą jest, że Xbox jest po prostu tańszy= lepsza sprzedaż. Zwłaszcza w dobie kryzysu, gdzie wydatki na rozrywkę schodzą na dalszy plan. Stosunek ceny do tego co oferuje Xbox 360 jest naprawdę zaskakujący... W końcu tylko 200zł różnicy względem starego już PS 2...

Chodziło mi jednak tylko o to, by ludzie przestali pisać, że na PS 3 NIE ma gier/Mniej niż na Xbox 360 Bo prawda jest taka, że PS 3 już dawno dogonił Xboxa pod tym względem, a teraz zaczyna go przeganiać...
Brak gier na PS 3 jest już po prostu mitem używanym przez Fanboyów, takim samym jak RROD w konsolach Xbox''a...

Dnia 06.01.2009 o 21:17, Zaitsev napisał:

Dobra wy tu piszecie ile exclusive'wó wyjdzie na PS 3, w tym roku, ale trzeba zauważyć
też, że wiele gier które trafią na PeCeta trafią też na Xbox'a jak np. Dragon Age czy
Risen,


Dobra dobra... Ale co za problem by posiadacz PS 3 zagrał w to na PC? PC ma każdy, a nowe gry wcale nie mają takich nieziemskich wymagań sprzętowych. W Crysisa na przykład gram na laptopie i to BARDZO komfortowo a nie wydałem na lapka jakiś kokosów. My tu gadamy o prawdziwych exclusivach. Takich WYJĄTKOWYCH dla jednej platformy... A prawda jest taka, że fakt iż największe ( starsze ) exclusivy wyszły na PC ) ( Gears Of War, Mass Effect, i Fable 2 ma wyjść jeszcze ) przeważyło w moim przypadku nad zakupem PS 3 :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nareszcie może dzięki tej rywalizacji wyniknie coś dobrego dla graczy! Niech konkurują o miano najlepszej konsoli i niech wypuszczają coraz to lepsze tytuły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dam jeden argument :

GOD OF WAR 3
a potem drugi
Uncharted 2

Więcej pytań nie mam :) co do najlepszej gry to bez wątpienia jest nią MGS4 który jest najlepszą grą od czasu wojny next genów, i tyle w temacie

Tak, tak, mam PC, PS3, oraz XBOX360, tak, tak gram na obu mam 43 tytuły na Xboxa 360 i 39 na PS3. Uważam że poza kilkoma mocnymi pozycjami jak Gears of War 1,2, dobrym cRPG jak Lost Odyssey to PS3 zmiażdżył xbox 360 jeśli chodzi o exclusiv''y

Pozdrawiam
Alek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A warto dodać, że Yakuza 3 dostała od Famitsu ocenę 9/9/9/10 a warto przypomnieć, że Famitsu ocenia bardzo surowo wiec na pewno można powiedzieć, że Y3 to HIT!!! Miejmy nadzieje, że podciągnie sprzedaż ps3 w KKW, bo tam ciągle rządzi Ninny i nikt Wii i DS nie może podskoczyć, chociaż w tym tygodniu najlepiej sprzedającą sie tam grą było White Knight Chronicles. A wracając do newsa to rok 2008 można uznać za nieudany patrząc przez pryzmat Wii ale nie x360, zdaje mi się, że przez cały rok Sony sprzedało więcej ps3 niż MS x360. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.W każdym bądź razie według mnie(tylko i wyłącznie moje zdanie!!!) rok 2008 należał do Sony.
Pozdrawiam wszystkich fanbojów ps3 i x360!!!
Nintendo nie lubię więc nie pozdrawiam :b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coż nam po obietnicach. Jak na razie to widzę 3 tytuły : Killzone 2, God Of War 3 oraz Uncharted 2 . No i może OFP2 ( ale ona tak jest też na xboxa 360). Pozostaje czekać. Mam nadzieję, że Sony nie zapomni o PSP - tam też potrzeba czegoś nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować