Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony ma kilka tajemniczych asów w rękawie

69 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2009 o 21:32, Mrocz napisał:

Nie przeczę, prawdą jest, że Xbox jest po prostu tańszy= lepsza sprzedaż. Zwłaszcza w
dobie kryzysu, gdzie wydatki na rozrywkę schodzą na dalszy plan. Stosunek ceny do tego
co oferuje Xbox 360 jest naprawdę zaskakujący... W końcu tylko 200zł różnicy względem
starego już PS 2...

Wybacz, ale gry na PS3 są w tej samej lub tylko nieco większej cenie niż te na Xboksa. Ja nie mówię o sprzedaży sprzętu, a softu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt, że żadna z tych gier mnie nie interesje no oprócz Heavy Rain, to znowu nie ma nawet wzmianki o obniżkach PS3, gówno im dadzą nowe gry, jeżeli nie obniżą ceny konsoli, ja już bym dawno kupił PS3, gdyby tylko kosztowało z 999zł, czekałem na to z utęsknieniem, ale wkońcu sie znudziłem i postanowiłem, że wybiore xboxa.

Jeśli nie obniżą cen, to ten rok, będzie jeszcze gorszy niż poprzedni, Dlaczego? chyba każdy zna odpowiedź "KRYZYS" będa mieli jeszcze gorszą sprzedaż w 2009, natomiast xbox jeszcze bardziej się umocni, bo większośc ludu z przyczyn czysto ekonomicznych wybierze xboxa. Dopóki nie zobaczę na półce w sklepie niższej ceny, to nie wierzę w ani jedno słowo SONY, że 2009 rok będzie lepszy, oni sami kopią pod sobą dołki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jeden fakt dochodzi do tego, ja akurat jadę na samych oryginałach, ale to każdy wie, że wiele xboxsowców jedzie na piratach, i w dobie kryzysu fakt, ze na xboxa można piracić gry, jeszcze bardziej się przyczyni do wzrostu sprzedaży xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może w końcu coś ciekawego będzie.. ale z tytułów które pojawiły się w newsie to tylko killzone 2 i ogólnie tytułów o których mi wiadomo to są dwa zapowiedziane na 2009 rok.. ale to ciągle za mało chociaż czekam na te asy :P jak będzie dla mnie z 6-8 tytułów na ps3 biorę.. a na razie pozostaje mi 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 22:08, marek5mln napisał:

Jeśli nie obniżą cen, to ten rok, będzie jeszcze gorszy niż poprzedni, Dlaczego? chyba
każdy zna odpowiedź "KRYZYS" będa mieli jeszcze gorszą sprzedaż w 2009, natomiast xbox
jeszcze bardziej się umocni, bo większośc ludu z przyczyn czysto ekonomicznych wybierze
xboxa. Dopóki nie zobaczę na półce w sklepie niższej ceny, to nie wierzę w ani jedno
słowo SONY, że 2009 rok będzie lepszy, oni sami kopią pod sobą dołki.


No własnie chodzą słuchy po internecie, że SONY szykuje niespodzianke na premierę KillZone2 i chce obniżyć cene konsol. SONY jeszcze oficjalnie sie nie wypowiedziało, co jest jeszcze bardziej prawdopodobne :P
A piracenie gier na konsole wcale nie daje korzysci M$, wrecz przeciwnie. Na konsolach nie zarabiaja zbyt duzo, a kazdy tego typu producent najwieksze zyski zbiera z akcesorii i gier. Za akcesoria maja duzo kasy, ale jesli kazdy zacznie priacic, to jakies 60% zysku M$ z X360 pojdzie w p***u. Taka prawda niestety. Naszczescie, dla M$ nie piraca na tak duza skale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 22:02, Zaitsev napisał:

Wybacz, ale gry na PS3 są w tej samej lub tylko nieco większej cenie niż te na Xboksa.
Ja nie mówię o sprzedaży sprzętu, a softu...



Tak, ale ilość sprzętu definiuje niejako ilość sprzedanego softu na niego :) Gdyby konsola była tańsza, ludzie kupiliby ją + parę gier. Tak przynajmniej mi się zdaje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 22:16, mister.piotr napisał:

> Jeśli nie obniżą cen, to ten rok, będzie jeszcze gorszy niż poprzedni, Dlaczego?
chyba
> każdy zna odpowiedź "KRYZYS" będa mieli jeszcze gorszą sprzedaż w 2009, natomiast
xbox
> jeszcze bardziej się umocni, bo większośc ludu z przyczyn czysto ekonomicznych wybierze

> xboxa. Dopóki nie zobaczę na półce w sklepie niższej ceny, to nie wierzę w ani jedno

> słowo SONY, że 2009 rok będzie lepszy, oni sami kopią pod sobą dołki.

No własnie chodzą słuchy po internecie, że SONY szykuje niespodzianke na premierę KillZone2
i chce obniżyć cene konsol. SONY jeszcze oficjalnie sie nie wypowiedziało, co jest jeszcze
bardziej prawdopodobne :P
A piracenie gier na konsole wcale nie daje korzysci M$, wrecz przeciwnie. Na konsolach
nie zarabiaja zbyt duzo, a kazdy tego typu producent najwieksze zyski zbiera z akcesorii
i gier. Za akcesoria maja duzo kasy, ale jesli kazdy zacznie priacic, to jakies 60% zysku
M$ z X360 pojdzie w p***u. Taka prawda niestety. Naszczescie, dla M$ nie piraca na tak
duza skale.



stary ja mówię o wzroście sprzedaży xboxa, i niestety fakt mozliwości piracenia, własnie przyczyni się do większej sprzedaży konsoli, bo ci co mieli zamiar kupić PS3, to wybiorą xboxa i włąśnie są na to dwa powody jedno, że konsola jest tania jak barszcz, dwa, że nie będą musieli kupowac gier, bo sobie je ściągną, i tu chyba sie ze mna zgodzisz. CO prawda wtedy, rzeczywiśie MS traci, bo mniej osób kupuje oryginały, ale jak to sam stwierdziłeś naszczęście mało osób to robi, zresztą MS zarabia krocie za pobieranie opłat za korzystanei z live, więc i tak wychodza na swoje.

Co do plotki o obniżce, wiesz juz wiele razy miałem na to nadzieje, nie uwierze dopóki nie zobaczę, jednak bardzo bym chciał, bo jeśli by cena zeszła chociaż to tego tysiąca, to już napewno postarałbym się kupić PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt , PIĘKNY rok się zapowiada . sporo ciekawych gier na PS3 się szykuje - i bardzo dobrze !!!!!! już się nie mogę doczekać KILLZONE 2 , Uncharted 2 i kilku innych gier . Odnośnie Wiedźmina , kolego CYPERS , nie ma się co martwic ponieważ płytka Blue - Ray jest pojemna i gra się spokojnie zmieści . Pozdrawiam wszystkich GRACZY Kompowych i Konsolowych , bo w końcu gry to nasze hobby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 22:57, Pitii napisał:

Pozdrawiam wszystkich GRACZY Kompowych i
Konsolowych , bo w końcu gry to nasze hobby .


Nie, naszym hobby jest kłócenie się :))
A tak serio, podoba mi się ten post (ten cytowany, częściowo), bo nie ma co kłamać, rok 2009 zapowiada się świetnie dla posiadaczy PS3. No ale przecież na PC i X360 też będzie na pewno w co zagrać, więc.. grajmy panowie, i się już nie kłóćmy, bo tak naprawdę każda konsola jest inna i celuje w inną grupę społeczną. Boli momentami tylko to, że takie komentarze padaja z ust redaktorów strony, ale trudno się mówi, przecież wyroczniami nie są, więc nie musimy się z nimi zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh fakt, zgadzam się się mister piotr.

hmm ja na xbxoa to najbardziej czekam na Mass effect 2, ale jeszcze daleko do niego bo to będzie chyba pod koniec 2009r. ehhhh chyba do tego się powieszę, tak uwielbiam tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 20:55, Sebolihno napisał:

wymienie kilka za i przeciw tak średnio obie konsole:
PS3
-drogie blueray troche nietrafiony bo jeszcze nie popularny ( może za kilka lat...)
+/- trudniej sie pisze na to gry z czego wniosek ze poźniej wychodzą ( chyba że więcej
osob zatrudnia zeby szlo szybciej )
-pad bez "wstrzasów" czy jak to ta sie zwie
+/- że tak powiem ch****o wielka konsola ^^
+ brak czegos takiego jak sony Live xD

xbox360
+ gier od groma
+ łatwiej się pisze na x-a gry mniej skaplikowana konstrukcja czy cos takiego
-xbox live -.- ( bez komentarzy)
-kiedys 3 diody śmierci xD


Od pewnego czasu można kupic dual shocka 3 który ma wibracje, a konsola nie jest wcale dużo większa od "iksa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"> + brak czegos takiego jak sony Live xD "

a PlayStation Network to pies ? :P

ja również liczę na dobry rok PS3 (głównie dlatego, że właśnie tą konsolę posiadam :P ), choć i tak najbardziej oczekiwane przeze mnie gry są multiplatformowe (Resident Evil 5, europejska premiera Silent Hill 5, Witcher) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 23:08, marek5mln napisał:

hmm ja na xbxoa to najbardziej czekam na Mass effect 2, ale jeszcze daleko do niego bo
to będzie chyba pod koniec 2009r. ehhhh chyba do tego się powieszę, tak uwielbiam tę
grę.

Mnie pierwsza część na PC zawiodła, bo była troszeczkę uproszczonym RPG, a wiecie jak to jest jak do cRPGa podchodzi wielki fan neverwinter Nights i Baldur''s gate :P Ale pod względem wykonania bardzo dobra, a na konsolę i uproszczenia pewnie nie psują zabawy, bo niestety na konsolach (wszystkich!) tylko takie RPGi sie pojawiają, więc nikomu to nie przeszkadza. Gra świetna, ale jaka pewność, że pojawi się w 2009 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"(...) zaczynając od Killzone''a 2,(...) " a kończąc na Heavy Rain... Szkoda. WIdziałem jeszcze jedną wartą uwagi gierkę na PS3, coś w stylu superman + GTA, lecz zapomniałem nazwy. Wypisałem te 2 tytuły, bo tylko te mi przychodzą do głowy... dziwne bo na X360 kojarzę więcej gier na rok 2009... PS3 potrzebuje gieer, !!!! AAAaaaaa

marek5mln < - nie wieszaj się, życie nie kończy się na grach, lub z kumplami np. na narty, lub na panny, od razu lepiej, zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MisioKGB... przeczytaj poprzednie posty, ludzie wymienili co najmniej 4 razy tyle gier co ty...

Zresztą będę łaskawy i przypomnę premiery na PS 3 2009:

Killzone 2
inFamous
Heavy Rain
God of War 3
Demon Souls
Uncharted 2
Yakuza 3
Gran Turismo 5

I jeszcze parę nie ogłoszonych tytułów, twierdzisz że to mało? ;] A ile kojarzysz tytułów na Xboxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 00:19, Mrocz napisał:

MisioKGB... przeczytaj poprzednie posty, ludzie wymienili co najmniej 4 razy tyle gier
co ty...

Zresztą będę łaskawy i przypomnę premiery na PS 3 2009:

Killzone 2
inFamous
Heavy Rain
God of War 3
Demon Souls
Uncharted 2
Yakuza 3
Gran Turismo 5

I jeszcze parę nie ogłoszonych tytułów, twierdzisz że to mało? ;] A ile kojarzysz tytułów
na Xboxa?


OOOO inFamous, to ta gra :), no i o GoW 3 ;), reszta mnie nie interesuje. Na X360 nie interesuje mnie żadna gra, ale o dziwo więcej gierek na ów konsolkę obiło mi się o uszy :). Sam tego nie rozumiem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy że Gran Turismo 5 ma być w 2010.
700 samochodów zrobić to nie w kij pierdział :D
A jeszcze zapowiedzieli patcha ze zniszczalnymi samochodami xD
Taaa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 00:00, mister.piotr napisał:

> hmm ja na xbxoa to najbardziej czekam na Mass effect 2, ale jeszcze daleko do niego
bo
> to będzie chyba pod koniec 2009r. ehhhh chyba do tego się powieszę, tak uwielbiam

> grę.
Mnie pierwsza część na PC zawiodła, bo była troszeczkę uproszczonym RPG, a wiecie jak
to jest jak do cRPGa podchodzi wielki fan neverwinter Nights i Baldur''s gate :P Ale
pod względem wykonania bardzo dobra, a na konsolę i uproszczenia pewnie nie psują zabawy,
bo niestety na konsolach (wszystkich!) tylko takie RPGi sie pojawiają, więc nikomu to
nie przeszkadza. Gra świetna, ale jaka pewność, że pojawi się w 2009 ?


heh no to nie dziwie się, ale ja nie jestem takim zapalonym rpgowcem, mnie bardziej przyciąga w grach, fabuła, a ta z Mass effect spodobała mi sie tak bardzo, że nie moge sie doczekać co dalej się stanie, system rozgrywki i inne rzeczy schodzą na bardzo daleki plan.

skąd wiem,? bo czytałem gdzieś o tym, zresztą masz chociażby tutaj http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 00:14, MisioKGB napisał:

"(...) zaczynając od Killzone''a 2,(...) " a kończąc na Heavy Rain... Szkoda.
WIdziałem jeszcze jedną wartą uwagi gierkę na PS3, coś w stylu superman + GTA, lecz zapomniałem
nazwy. Wypisałem te 2 tytuły, bo tylko te mi przychodzą do głowy... dziwne bo na X360
kojarzę więcej gier na rok 2009... PS3 potrzebuje gieer, !!!! AAAaaaaa

marek5mln < - nie wieszaj się, życie nie kończy się na grach, lub z kumplami np.
na narty, lub na panny, od razu lepiej, zobaczysz :)


hehe, ja tylko żartowałem xD, ale fakt jest taki, że nie moge sie doczekac tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować