Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MSI zapowiada 17-calowego notebooka dla graczy

24 postów w tym temacie

Trzeba być hardkorowym graczem w stare gry, lub internetowe flashki, żeby kupować laptopa do gier. Nie wyobrażam sobie wydawać 5000 (lub więcej) PLN za sprzęt na którym nie uruchomię gry w wysokich detalach, a tytułów, które ukażą się za pół roku - rok albo wcale, albo w najniższych ustawieniach.
W cenie tego lapka, będę rozbudowywał swojego stacjonarnego kompa jeszcze przez 3-4 lata ciesząc się komfortową grą w najnowsze tytuły.
Jak dla mnie laptop jeszcze przez długi czas będzie narzędziem do pracy/oglądania filmów/ okazjonalnego grania na wyjeździe w Guild Wars i Fallout Tactics.
Żeby nie było - nie znam ceny tego laptopa, ale nie sądzą aby kosztował mniej niż 2000 zł (która to cena jest maksymalną jaką wydałbym na komputer "jednorazowy", a i to po dłuższym namyśle), a raczej oscylował w okolicach 6-7 tys. zł (jak nie więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole MSI Wind maly 10'' wyswietlacz mozna pograc np. w fallouta, gta san andreas, quake , csa i wiele takich gierek ;) oczywiscie nowych gier nie odpalimy ale mi ten lapek potrzebny na uczelnie a wiadomo na wiekszosci uczelni laweczki sa za male na zwyklego lapka :) pozdro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh i znowu robią coś nikomu nie potrzebnego... Po co mam kupować notebooka za 5 kawałków jak mogę za tą samą cenę mieć kombajn graficzny, który uciągnie wszystkie gry nawet za 5 lat? I po co taki duży wyświetlacz... Obecnie zapomina się po co skonstruowano pierwszego notebooka. Był on narzędziem do pracy, nie do gier, czy innej zabawy. Nigdy laptopy i notebooki nie będą miały takich osiągów w grach jak stacjonarne komputery... Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarki niby lepsze do gier ale w ostatnich latach ludzie częściej mykają na lapkach. Sprzedasz laptopów jest ostatnio większa. A co do ceny to ja za SAMSUNGA z tymi samymi parametrami tyle że bez blu-rey i z GF z seri 9000 dałem 2800zł to to w 5tys powiano się zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten Radeon będzie wydajniejszy od GF9800GTX 512MB w Qosmio :D
No dość ładna maszyna nam się zapowiada, ale wątpię aby była wydajniejsza od Qosmio Toshiby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie również sprawa ciekawi, biorąc pod uwagę to, że ów Radeon jest dość skromnie wykastrowany w porównaniu do wersji przeznaczonej dla stacjonarnych komputerów, a ten GF9800gtx w Qosmio nie ma zbyt wiele wspólnego z blaszakowymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech ludzie... Laptop zajmuje mniej miejsca :) I jest znacznie wygodniejszy od PCta. I będę się powtarzał po raz kolejny, że dużo łatwiej przenieść takiego lapka i podłączyć pod TV, żeby pograć czy pooglądać filmy, niż PCta.

I jeśli uważacie, że takie laptopy nadają się tylko do gier flashowych to chyba nigdy nie mieliście okazji ich używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

laptop już dawno przestał być jednorazowy, a jeśli to zwykła 17 calowa matryca to ten radek spokojnie pociągnie gry w jej natywnej rozdziałce. Inną sprawą jest to, że to komputer stacjonarny ;] Przynajmniej klawiature ma pełnowymiarową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 16:09, damianino hyper napisał:

Ale wiesz, teraz wszystko podzielono na dwie klasy: netbooki i notebooki. Teraz to netbooki
są do pracy


Nie jak wyobrażasz sobie pracę na netbooku, ale ok. Netbook jak sama nazwa wskazuje służy do przeglądania internetu i nic poza tym w sumie, taka zabawka akurat do pociągu itp. Pracować się na tym nie da, karta za słaba na autocada, wyświetlacz za mały i za kiepski dla grafika, ogólnie mało wydajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za swojego laptopa (Samsung R560) dałem 3500zł i spokojnie mogę grać w Crysisa na średnich detalach z włączonym HDR i Sunshafts ( custom config ), a Assasins Creed chodzi na maks detalach PŁYNNIE. O innych grach nie wspomnę bo chodzą jeszcze lepiej. A za to, nie mam wielkiej ogromnej skrzyni pracującej głośno jak silnik od F-15 zżerającej tyle prądu, że elektrownie atomową powinienem pod niego podczepić, i grzejącą się jak jądro słońca ( przerysowane wiem :P ). Takie laptopy są po prostu dla ludzi, co grają okazyjnie, potrzebują przenośnego sprzętu/nie zawalającego miejsca sprzętu. Wierzcie mi... Nowe gry wcale nie mają takich wymagań sprzętowych, a laptopy nie są z drugiej strony aż tak słabe pod względem wydajności jak kiedyś, żeby nie nadawały się do gier. Bo śmiało można grać ( przy odpowiednim sprzęcie ) we wszystkie najnowsze gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować