Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Windows 7 również za darmo?

47 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2009 o 14:03, Pile napisał:

Ja mam viste. I jestem zadowolony. A 7 i tak kupię na pewno :]


Wg mnie marnotrawstwo pieniędzy. Jak już pisano wyżej, 7 będzie podobny do Visty, więc nie zyskasz jakiś nowych-super funkcjonalności.. No, ale zrobisz, jak będziesz uważał.

Miło by było, gdyby każdą Vistę dało się do 7 upgrade''ować... Jest możliwość downgrade''u (niektórych wersji), więc miło by było i w drugą stronę móc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to wypali. W końcu microsoft ma kłopoty finansowe.
No chyba że liczą na zwiększenie okropnie nędznej sprzedaży Visty... Ja osobiście poczekam ze swoim XP-iem który w obecnej chwili jest najlepszym windowsem EVER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 11:47, Chester001 napisał:

No no ale jednak wolałbym mieć 7 na płycie a nie w pliczku bo troche by to zajmowało....


Przecież z dysku twardego NIE zainstalujesz systemu... Musisz go mieć na płytce tak czy siak, więc chyba oczywiste że po ściągnięciu należy to sobie wypalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 15:07, Sth`Devilish napisał:

> No no ale jednak wolałbym mieć 7 na płycie a nie w pliczku bo troche by to zajmowało....


Przecież z dysku twardego NIE zainstalujesz systemu... Musisz go mieć na płytce tak czy
siak, więc chyba oczywiste że po ściągnięciu należy to sobie wypalić.


98 na ten przyklad sie dalo... nie wiem jak z innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tja kolejna informacja o windzie 7 nie powiem nawet pozytywna, ale aj visty i tak nie kupię, ale teraz to jeszcze jest tylko plotka, wiec nie ma co się wprzód cieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... kilka plików zmieniające Vistę w siódemkę? Czy aby Windows 7 miał mieć nowe jądro? Nie znam się na budowie systemów, ale chyba kilka plików nie wymieni całego jądra systemu, które podobno miało być pisane od nowa :?. mam nadzieje, że Windows 7 będzie jednak godnym następcą XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 15:07, Sth`Devilish napisał:

> No no ale jednak wolałbym mieć 7 na płycie a nie w pliczku bo troche by to zajmowało....


Przecież z dysku twardego NIE zainstalujesz systemu... Musisz go mieć na płytce tak czy
siak, więc chyba oczywiste że po ściągnięciu należy to sobie wypalić.

Tylko że .. instlacja visty trwa potem pewnie ten pliczek też trwa ajk masz dvd z V 7 to krócej o to chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 jest ponoć tak wydajna jak XP jednocześnie posiadając cechy i wygląd Visty - w skrócie, jest tym czym Vista być powinna od początku. Już tylko z tego powodu każdy użytkownik Visty powinien przesiąść się na 7 a taki zabieg jakim poczęstuje nas (być może) Microsoft, tylko im to ułatwi :)
Użytkownicy XP zapewne i tak pozostaną przy swoich systemach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...takie zagranie byłoby bardzo mądre ze strony M$ (mieli by fantastyczną reklamę za w sumie niewielkie pieniążki). Ja bardzo lubię XP, ale już chciałem się przesiąść na Vistę (potrzebuje 64 bity, chciałem boxowy system i wiem, że era XP się już kończy - trzeba uciekać z tonącego statku nie ważne jakby był dobry), ale na szczęście się wstrzymałem - jeszcze niecały rok (tak myślę) i będę się mógł cieszyć Windowsem 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 16:12, Gonzarion napisał:

a pfff ! Poprawiona vista i tyle....beznadzieja... :/


Z tym się nie zgodzę. 7 we wczesnej wersji działa stabilniej niż vista i zrzera tyle samo ramu co xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 22:13, vincent50200 napisał:

> a pfff ! Poprawiona vista i tyle....beznadzieja... :/

Z tym się nie zgodzę. 7 we wczesnej wersji działa stabilniej niż vista i zrzera tyle
samo ramu co xp.

Ziomuś przypomnij sobie zapowiedzi Visty - Nowy interface, nowa jakość gier, nowa wydajność aplikacji, mniejsza awaryjność. I prawie nic nie jest prawdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wasze komentarze są na poziomiec 12-latków...

> Ziomuś przypomnij sobie zapowiedzi Visty - Nowy interface, nowa jakość gier, nowa wydajność aplikacji, mniejsza awaryjność. I prawie nic nie jest prawdą...
Cóż... to nawet 11-latka xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla was dzieci jak coś wygląda podobnie(po co zmieniać coś co jest dobre) to jest identyczny system(weźmy 2000 i 95-cóż...).
Może M$ żeczywiście powinien zmieniać wygląd systemu radykalnie i traktować swoich użytkowników jak debili ze schizofrenią bo wiedzą o rzeczach, których nie ma...
Widziałem W7 na 20 platformach od gównianego 6600 z Sempronem 2600+ po GTX280 w SLI z i7, na każdej działa 2x szybciej od XP.
Większość moich znajomych twierdzi, że Vista to wolne gówno(nie będę gwiazdkował "przekleńst" bo nie uważam młodszą część czytelników za autystyczne dzieci nie umiejące tego przeczytać, zresztą po co robić głupie pozory jakie w naszym społeczeństwie są częstym zjawiskiem by się oszukiwać) na, którym gry mulą(mają karty graf. za min. 800 zł.),a ŻADEN z nich nawet nie uruchomił tego systemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 11:44, scooby01 napisał:

Tutaj muszę się lekko nie zgodzić, ponieważ windows 2000 był całkiem udanym systemem.

Stabilność i rozdzielczość zegara była tak fatalna, że do gier nadawał się gorzej niż Win98 - system starszy i prymitywniejszy o dobre 3 lata. Fakt, że stabilność była lepsza, ale to był skutek dwóch czynników - eliminował mnóstwo gorzej napisanego softu, z którym po prostu odmawiał współpracy - w tym sterownikom starszego typu. Oraz działał na zupełnie innym jądrze, które dotknąć się programom użytkowym nie dawało. Ostatecznie okazał się systemem głównie serwerowym. System nadający się wyraźnie do gier pojawił się dopiero później jako Windows XP.

Dnia 08.01.2009 o 11:44, scooby01 napisał:

było jeszcze coś takiego jak Windows Millennium Edition

Tego to już w ogóle nie warto wspominać ponieważ system ten został de facto porzucony jeszcze przed premierą i nikt nie zamierzał kontynuować jego rozwoju. To był w sumie żywy trup i przeciąganie agonii Windows 98 SE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować