Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 181.20 WHQL wydane

28 postów w tym temacie

GTA IV jest tak wykonane, że nie ma jak działać poprawnie nawet na komputerach. Pewnie dlatego Nvidia dała sobie z tą grą spokój. Sam Rockstar przyznał, że GTA jest przeznaczone dla komputerów, które jeszcze nie powstały. Ale jakim cudem tą grę zaprojektowali(czyżby mieli prototypy jakichś nieistniejących kart?)To wie tylko Rockstar i Crytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Sam Rockstar przyznał, że GTA jest przeznaczone

Dnia 09.01.2009 o 11:01, Ziemniak13 napisał:

dla komputerów, które jeszcze nie powstały.

intel core i7 krecony do 4 ghz , z 6 gb ram windows vista 64 bit, i grafika z 2 gb ram :-) taki sprzet mozna miec juz teraz:) oczywiscie zartuje, pewnie rokstar mial na mysli przecietny sprzet. a taki jak wyzej napisalem stanie sie przecietny za jakies hmm 3 lata..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziemniak13 a co niby masz do Crytek? Crysis Warhead to jedna z bardziej zoptymalizowanych gier. I pamiętaj, czasy Pentium 4 i GeForce 7900 już dawno się skończyły. Czas zmienić sprzęt na taki standardowy min. tzn. Intel Core 2 Duo i 8800GT a nie pisać głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie narzekam tak bardzo na to GTA IV, juz poprzednie stery dawaly wystarczajaco duzo by w miare komfortowo pojezdzic sobie po Liberty City. Gram na srednich ustawieniach i zwalnia zauwazalnie tylko jak deszcz zaczyna padac, a i wtedy da sie grac.
Zeby nie bylo, nie mam nie wiadomo jak wykreconego sprzetu a gram na 22'' monitorze a wiec i rozdzialka calkiem jest spora (1680:1050).
C2D 6750 2,66@3,00
4 GB RAM 800MHz CL4 (32 bitowy stystem wiec tylko 3GB wykorzystywane)
BFG 8800GT OC2
X-Fi eXtreme Gamer (jesli to cokolwiek zmienia).
Jezeli wiec te stery powoduja ze inne rzeczy lepiej chodza, super fajnie, tym bardziej ze 5 z tych gier posiadam to i lepiej grac sie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze to lepiej mieć nowe sterowniki, które dają wiekszą wydajność, że GTA IV nie zacznie chodzic na fulla ze srednia płynnością 35fps, cóż ja nie marudzę, szczerze omijam tą grę wielkim łukiem moze za rok się skuszę jak zmienię sprzęt, albo sobie odpuszczę pakowanie w blaszaka i poważnie zakupię PS3 tam nie bedzie trzeba dokładać do pudełka gry w tym GTA IV pójdą bez bólu a i odtwarzacz BR przydałby się:) póki co jadę na DFI i AMD X2 5200+ 2,6Ghz@3,4Ghz na wodnym 3,7Ghz - kupilem selekta, GF8800GT i 3GB ramu (wiecej w Vista 32bit nie ma sensu miec) do SC2 czy Diablo 3 bedzie musiało wystarczyc do neta filmow styka a do innych gierek tych coraz to nowszych, eh szkoda gadac chyba zawita u mnie PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2009 o 11:23, MorTimer napisał:

4 GB RAM 800MHz CL4 (32 bitowy stystem wiec tylko 3GB wykorzystywane)

no a z tego tylko 2 gb jest na gre- takie uroki 32 bitowych systemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu tych sterownikow zauwazylem:

- minimalny spadek wydajnosci w GTA (ustawienia, ktore wczesniej byly automatycznie ustawiane jako optymalne, teraz zostaly okreslone jako za wysokie i ponowne uruchomienie auto-detecta spowodwalo wygenerowanie ustawien o kilka punktow nizszych) // w samej grze jednak nie widac roznicy i nie ma tutaj problemu

- black screen przy uruchamianiu Far Cry 2, ktore wczesniej dzialalo bez problemu. Gra jest nie do ruszenia. Reinstalacja nie pomogla.

Nie wiem czy ktos jeszcze moze potwierdzic moje spostrzeznia, czy moze to tylko moje przygody z nowymi sterami.

Moja karta to 8800GTS 320mb.

Po raz pierwszy zainstalowanie nowszych sterow Nvidii (nie bedacych betą) powoduje u mnie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajność poprawiona w stosunku do sterów w wersji 178 (nie 179 jak w tekście); co oznacza że w stosunku do sterów w wersji 180 nie zmieniło sie nic pod względem wydajności a jedynie dodano obsługe najnowszych GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect jak się sypał tak robi to dalej, ostatnie na jakich chodził stabilnie 175.19 (8800GT). Ciekawe kto tym razem dał ciała, Bioware czy nVidia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do sterowników 180.48 z 19.11.2008 nie zmieniło się kompletnie nic,oprócz wsparcia dla nowych kart gtx285 i gtx295,więc po co to w ogóle instalowac.No chyba ,że ktoś już zakupił najnowszego gtx-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 12:37, Ascarib napisał:

fajnie, że 185.20 BETA mają pełne wsparcie dla Windows Seven :)
te mają?


raczej nie muszą, be stery bez wsparcia też działały zresztą prawie wszystkie stery z visty działają, bo to niemal to samo jądro jest przynajmniej na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o GTA IV, bo to zapewne wielu interesuje.
Wcześniejsze stery - średnio 39 fps
Nowe - 44 fps.
Sprzęt to C2D e8400 @3,59; GF 8800 GTS 512, 2GB ram.

Na takim kompie GTA chodzi na prawdę płynnie na prawie max ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 14:15, rafexe napisał:

Wcześniejsze stery - średnio 39 fps
Nowe - 44 fps.
Sprzęt to C2D e8400 @3,59; GF 8800 GTS 512, 2GB ram.

Na takim kompie GTA chodzi na prawdę płynnie na prawie max ustawieniach.


Ciekawi mnie tylko jak na karcie, która posiada tylko 512 MB pamięci udało Ci się te "prawie maksymalne" ustawienia włączyć. Z tego co mi wiadomo to tekstur w tym przypadku na wyżej niż medium nie ustawisz, a to oznacza że do max detali jeszcze droga bardzo daleka. Co do sterów to ściągnę je i zobaczę, choć akurat GTA IV nie mam zamiaru testować, ale i w innych grach (np. FC2) raczej na przyrost wydajności raczej nie liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 14:36, dave03 napisał:

> Wcześniejsze stery - średnio 39 fps
> Nowe - 44 fps.
> Sprzęt to C2D e8400 @3,59; GF 8800 GTS 512, 2GB ram.
>
> Na takim kompie GTA chodzi na prawdę płynnie na prawie max ustawieniach.

Ciekawi mnie tylko jak na karcie, która posiada tylko 512 MB pamięci udało Ci się te
"prawie maksymalne" ustawienia włączyć. Z tego co mi wiadomo to tekstur w tym przypadku
na wyżej niż medium nie ustawisz, a to oznacza że do max detali jeszcze droga bardzo
daleka. Co do sterów to ściągnę je i zobaczę, choć akurat GTA IV nie mam zamiaru testować,
ale i w innych grach (np. FC2) raczej na przyrost wydajności raczej nie liczę.



Polecam google.pl o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować