Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce GTX 295 w sklepach, GTX 285 w przyszły czwartek

16 postów w tym temacie

No tak. A przypomnieć sobie śmieszne 8800 Ultra ;]
No cóż, dla mnie się nie opłaca. Wciąż czekam, aż będzie jakaś sensowna alternatywa dla mojego 8800 GTS 640 MB ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sobie wyobrażam tą wydajność po podłączeniu czterch takich potworów. Ale pewnie teraz niewiele gier by to obsłużyło, więc na takie rozwiązania najlepiej poczekać do spadku cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu jakaś konkurencja dla mojego ATi Radeona HD4870 X2. Widać nVidia wzięła się do pracy :) Jednakże taktowanie pamięci w GTX295 to tylko 1998 MHz? Trochę mało zważywszy na to, że HD4870 X2 ma 3600 i 2 GB pamięci, a nie 1792.

Widać, że karty są bardzo dobre, a co do GTX295 to na pewno przebije w 3D markach i grach 4870 X2 choćby dlatego, że sterowniki ATi są słabiutkie w porównaniu do NV.


GTX295:
+ Nowa technologia (chip GT200b)
+ Sporo pamięci
+ Cuda / PhysX

-Zapewne lubi pożerać prąd
-no i ta cena... teoretycznie lepszy HD4870 X2 tyle kosztuje, a nawet mniej gdzie nie gdzie.

Ciekawe jak będzie wyglądać sytuacja z temperaturą, gdyż 4870 X2 bez podkręcenia pracy wiatraka osiąga 90*C

GTX285:
Hmm... Kolejna mocna karta z jednym układem ze stajni Nvidii :)

Podsumowując, doczekaliśmy się na odpowiedź Nvidii (jeżeli chodzi o kartę z dwoma chipsetami) na produkt ATi.
Miejmy nadzieję, że nie skończy się to tak jak wydanie 9800 GX2, który został szybko wycofany ze sprzedaży :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 16:49, Cukier i sól napisał:

No w końcu jakaś konkurencja dla mojego ATi Radeona HD4870 X2. Widać nVidia wzięła się
do pracy :) Jednakże taktowanie pamięci w GTX295 to tylko 1998 MHz? Trochę mało zważywszy
na to, że HD4870 X2 ma 3600 i 2 GB pamięci, a nie 1792.


3600Mhz to taktowanie efektywne, rzeczywiste to 900Mhz.

Karta i tak będzie zachowywała się jakby miała 896MB pamięci, ponieważ w SLI/CrossFire pamięci się nie sumuje. Moim zdaniem Nvidia mogłaby "zaszaleć", dając 2GB pamięci (w praktyce 1GB) i przejść na GDDR5. Karta wtedy byłaby warta swojej ceny, a tak jest za droga. Oczywiście to nowość i cena powinna w bardzo krótkim czasie spaść.

Dnia 09.01.2009 o 16:49, Cukier i sól napisał:

GTX295:
+ Nowa technologia (chip GT200b)


GT200b to nic innego jak GT200 w 55nm. To nie nowa technologia, tylko przejście na mniejszy wymiar technologiczny.

Dnia 09.01.2009 o 16:49, Cukier i sól napisał:

+ Sporo pamięci


A moim zdaniem nieco za mało.

Dnia 09.01.2009 o 16:49, Cukier i sól napisał:

-Zapewne lubi pożerać prąd


Tak samo jak 4870X2. Choć jej zapotrzebowanie na energię jest nieco mniejsze aniżeli rywala od AMD.

Dnia 09.01.2009 o 16:49, Cukier i sól napisał:

Ciekawe jak będzie wyglądać sytuacja z temperaturą, gdyż 4870 X2 bez podkręcenia pracy
wiatraka osiąga 90*C


Sytuacja wygląda podobnie. Karta niestety do najcichszych nie należy, tak samo jak 4870X2.

Dnia 09.01.2009 o 16:49, Cukier i sól napisał:

GTX285:
Hmm... Kolejna mocna karta z jednym układem ze stajni Nvidii :)


Raczej odgrzewany kotlet w świeżym sosie :) . To nic innego jak GTX280 w 55nm. Cena teoretycznie powinna być taka sama jak GTX285, ale znając Nvidię, karta będzie sprzedawana jako zupełnie nowy model i jej cena będzie kilkaset złotych wyższa aniżeli GTX280.

Dnia 09.01.2009 o 16:49, Cukier i sól napisał:

Miejmy nadzieję, że nie skończy się to tak jak wydanie 9800 GX2, który został szybko
wycofany ze sprzedaży :)


Jeśli zostanie tak szybko wycofana ze sprzedaży, będzie to oznaczało, że na rynku są już karty o wiele wydajniejsze i bardziej opłacalne, tak więc nic tylko się cieszyć z takiego obrotu sprawy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 14:50, InterFejS napisał:

No tak. A przypomnieć sobie śmieszne 8800 Ultra ;]
No cóż, dla mnie się nie opłaca. Wciąż czekam, aż będzie jakaś sensowna alternatywa dla
mojego 8800 GTS 640 MB ^^

Czemu śmieszne? Wcale nie było takie złe jak na "tamte czasy". Ja nadal mam GeForce 7300 GT i dobrze prawie wszystko chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Ciciek <- Kolego drogi. 4870 X2 jest kartą wydajniejszą. GDDR5 i 2GB pamięci (teoretycznie 1GB jak to podkreślił perdos1) robi swoje. W dodatku cena GTX295 jest większa w tym momencie od Radeona. Także ogarnij się i wróć na Ziemię :)

Przeczytaj http://pclab.pl/art34932.html a się przekonasz, że na roździelczości 2560x1600 GeForce''y wysiadają. W niektórych grach również na 1920x1200 (na takiej właśnie gram), więc nie będę się bał zmienić monitora na większy bo jestem pewien, że będę mógł sobie jeszcze płynnie pograć [nie to co na GTX295] :).
Jeżeli chodzi o wydajność już na tej rozdzielczości 1920x1200 to kłócimy się tutaj o pare klatek (w Left 4 Dead i Far Cry 2 jest to 10-20 FPS), które i tak w płynności nie będą przekszadzały.

Do "FanBoy''ów" ATi nie należę, ponieważ sam posiadałem GF 8800 GTS z którego byłem zadowolony, ale po zmianie karty na Radeona HD4870 X2 jestem naprawdę szczęśliwy :)

P.S. Dla przyszłych posiadaczy GeForce''ów GTX295 innych niż Asusa: Jeżeli nie ma w sterownikach nVidii możliwości podkręcania wiatraka w karcie, to módlcie się żeby ta funkcja weszła w życie gdyż temperatura będzie wręcz ogromna. W ten sposób nabrałem też lekki szacunek do sterowników ATi :p

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam tyle kasy ani odpowiednio dużego monitora aby sobie kupić GTX 295 który puki co nie jest najbardziej wydajną kartą ale to kwestia sterowników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować