Zaloguj się, aby obserwować  
crash807

Tom Clancy''s H.A.W.X.

122 postów w tym temacie

Właśnie jestem po 40 minutach gry w demo, i nie mogę dojść do siebie. Gra wgniotła mnie w fotel.
Takiej akcji już dawno nie widziałem. Na początku spokojnie, pierwsza plansza/lokacja, lecimy w treningu, ale już za chwile wyłączamy wspomaganie/kontroler samolotu i się zaczyna, lecenie ponad 600 km/h nawrót odłączenie na chwile silników i zakręcamy w miejscu, po prostu miażdży.
Nie trzeba się też martwić o wymagania na swoim kompie(podpis) grałem w 1280x1024 AAx8 wszystko na maks (niestety demo nie obsługuje DX10) i gra nie spadała ani razu poniżej 75 fps.
Tak więc ściągać demo(1,2 giga), bo jest naprawdę warto.

Dnia 03.03.2009 o 21:48, Athes napisał:

Właśnie jestem po 40 minutach gry w demo, i nie mogę dojść do siebie. Gra wgniotła mnie
w fotel.

A wrażenia takie osiągnąłeś na graniu na padzie czy na klawie?

Jedno pytanie, czy w trybie z wyłączoną kontrolą da się zmienić widok kamery, bo u mnie ustawia się on z boku gdzieś kawałek za samolotem i w zasadzie psuje całą zabawę? Zamiast bawić się w akrobację skupiam się tylko żeby jak najszybciej żółty prostokącik zrobił się czerwony, a walka blisko ziemi jest prawie niemożliwa.

Dnia 04.03.2009 o 11:58, darkwind21 napisał:

Jedno pytanie, czy w trybie z wyłączoną kontrolą da się zmienić widok kamery, bo u mnie
ustawia się on z boku gdzieś kawałek za samolotem i w zasadzie psuje całą zabawę? Zamiast
bawić się w akrobację skupiam się tylko żeby jak najszybciej żółty prostokącik zrobił
się czerwony, a walka blisko ziemi jest prawie niemożliwa.

Właśnie to według mnie jest fajne, dopiero wtedy można się wykazać umiejętnościami.

Ja jestem po graniu na klawiaturze i powiem nie jest tak źle jak podejrzewałem. Oczywiście grając na joy''u byłoby mi znacznie łatwiej,ale nie jest źle i po kilkunastu minutach można się przyzwyczaić. A sama gra wgniata, cóż grafika mogłaby być lepsza,ale samo latanie z wyłączonym trybem wspomagania jest boskie :>. Demo warte było ściągania tego 1,3 gb ;p.

Dnia 04.03.2009 o 19:53, rafekx 12 napisał:

No to chyba sobie w H.a.w.x na PC za szybko nie pogramy :(

Premiera nastąpi tydzień później. Rzeczywiście, tragedia. -.-''

Dnia 04.03.2009 o 19:59, xbit71 napisał:

> No to chyba sobie w H.a.w.x na PC za szybko nie pogramy :(
Premiera nastąpi tydzień później. Rzeczywiście, tragedia. -.-''

Tak tylko doczytaj komentarze,to nie jest jeszcze ostateczna data premiery.

Raczej nikt o tym nie wspomniał, a na hawx.pl ludzie odblokowali multiplayer po LANie (Hamachi), tryb Free Flight i samoloty/rakiety nieodstępne w normalnej wersji dema. Już się rozbijałem Berkutem z rakietami namierzającymi cel pod każdym kątem ;)
Multi nie sprawdzałem, może postawimy jakiś gramowy serwer na Hamachi?

Dnia 05.03.2009 o 18:14, Qbli napisał:

...

Wielkie thx, za info :). Pograłem sobie z kumplem w co-op''a dzięki tobie (z TDM''u go wywalało więc nie sprawdziliśmy kto jest lepszy). Co do samej gry, to może i graficznie nie jest jakaś cudowna (według mnie jest bardzo ładna, tylko ziemia taka trochę słaba, ale wystarczy latać 2km nad ziemią :P), ale zestrzelenie 4 myśliwców naraz, czy wyminięcie kilku rakiet naraz czasami sprawia wielką frajdę. Nie potrafię sobie jednak wyobrazić, jak można w nią grać na klawiaturze, tak jak zawsze radziłem sobie w każdej innej grze grając na klawiaturze, tak teraz korzystam wyłącznie z pada ;p.

Dnia 05.03.2009 o 20:14, bartek-jan napisał:

Podobno gra jest po polsku. Demo też?

Nie, demo jest w wersji angielskiej,ale nie przeszkadza to w grze ;].

Po ukończeniu demka grę wpisałem na listę must-have. Świetna rozgrywka, klimat i grafika. Pokłony dla ludzi odpowiedzialnych za optymalizację. Gra u mnie chodzi na ustawieniach średnio-wysokich (tekstury na high i coś jeszcze, a reszta na medium) z 2xAA i rozdziałce 1280x800 płynnie jak cholera. Od dziś ta gra powinna być stawiana jako wzór dobrze odwalonej roboty.

Dnia 05.03.2009 o 18:14, Qbli napisał:

Raczej nikt o tym nie wspomniał, a na hawx.pl ludzie odblokowali multiplayer po LANie
(Hamachi), tryb Free Flight i samoloty/rakiety nieodstępne w normalnej wersji dema. Już
się rozbijałem Berkutem z rakietami namierzającymi cel pod każdym kątem ;)
Multi nie sprawdzałem, może postawimy jakiś gramowy serwer na Hamachi?

Możemy spróbować nie mam z kim zagrać a lotnik ze mnie taki jak z koziej dupy trąba, a chętnie bym zagrał z kimś.

Ja pada nie używam, w sumie mam tylko starego jak świat Sidewindera gdzieś w szafce... na klawiaturze gra mi się bardzo fajnie, za to gra z myszą to była prawdziwa porażka ;)
Nawet na klawiaturze wychodzą mi fajne triki, chociaż przyciski są nieco za czułe. Praktycznie nie mogę podnieść nosa o tak mały kąt, żeby trafić serią z działka.

dziś oglądałem Gram.TV i krótką recenzję gry H.A.W.X. oczywiście jak najbardziej mnie to zachęciło do bliższego zapoznania się z grą więc już wkrótce zacznę ściągać demo tej gry... starego joya trzeba będzie wyciągnąć, kiedy to ostatnio był używany w Lock On... Gra zapowiada się rewelacyjnie, więc jest nieźle...
I jeszcze kilka słów o recenzji w TV... wszak dlatego w ogóle piszę ten post... otóż nie wiem kto pisze teksty dwóm prowadzącym Gram.TV, ale być może znają się oni tylko i wyłącznie na grach... i tylko na tym. Marcin Sońta eden z prowadzących mówił pewnie nieświadom swojego, jak i wielu innych ludzi błędu... otóż Tom Clancy który jakoby patronuje grze mimo iż raczej nie miał zbyt wiele z tworzeniem chociażby scenariusza tej gry NIGDY NIE NAPISAŁ POWIEŚCI KRYMINALNEJ !!!!!!!!!
Tom Clancy pisze powieści nazywane techno-thrillerami, lub też powieści sensacyjne.
Jeżeli ktoś by chciał kryminał sobie poczytać, to niech sięgnie po Agathę Christie, lub Polaka Joe Alexa..

eee... chociaż to się trochę kłóci ze sobą czyż nie? czytanie książek i granie...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować