Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD Dragon XPS 625 - komputer dla graczy firmy Dell

28 postów w tym temacie

Tylko po grzyba dali tu VelociRaptora dysk ma 10.000 obrotów i hałasuje strasznie w dodatku tylko 300 Gb. Mogli dać 2x750 Gb RAID 0 albo 1 TB WD Black. A tak to przepłacimy a wydajność niewiele większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o całej nowej platformie AMD, wiec jeszcze dla przyzwoitosci wypadałoby podać, na jakiej płycie to wszystko pracuje. Tym bardziej, że to sprzet do krecenia, więc możliwości płyty są kluczowe. I co z chłodzeniem procka? W końcu to Black Edition. Bardzo źle, że tego nie ma w newsie. A ten dysk to co za potworek? Nie lepiej jakieś 2x500 w RAID 0? Taniej, szybciej i pojemniej niż ten Velo. A poza tym, ogólnie bezsensem jest kupowanie markowego kompa - samodzielne złożenie jest tańsze (znacznie), zwykle lepiej sie na tym wyjdzie (jak sie wie, co i jak) i daje troche satysfakcji. ... ... Ale za to obudowa daje radę

PS.
"Nawet, nawet ten komputer, ale z tym procesorem to niezbyt trafili."

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:39, niunkaaaa napisał:

komp przeciętny. Nic czym można się podniecać.

komp z 4 rdzeniowym procesorem o wydajności Quada intelowskiego, 2 karty z serii 4800 co są wydajniejsze od GTX 280 i 8 GB RAMU hm? za 999 dolarów to chyba jednak się opłaca, i wydajne jest więc nie wiem na jakiej podstawie ty oceniasz wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:49, kindziukxxx napisał:

> komp przeciętny. Nic czym można się podniecać.
komp z 4 rdzeniowym procesorem o wydajności Quada intelowskiego, 2 karty z serii 4800
co są wydajniejsze od GTX 280 i 8 GB RAMU hm? za 999 dolarów to chyba jednak się opłaca,
i wydajne jest więc nie wiem na jakiej podstawie ty oceniasz wydajność



po pierwsze to nie ma 8GB RAM bo napisali ,,do 8GB RAM" tak więc pewnie połowe tego ma. Po drugie nie wiadomo co to za karta graf. konkretnie bo moze wsadza 4830 czy jakis inny badziew i co, tez jest z serii 4800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"do 8 gigabajtów pamięci operacyjnej, jedna lub dwie karty graficzne z serii Radeon HD 4800"

DO 8 GB = że na pewno nie jest tyle, bo tyle można jako opcję wybrać (dopłacamy, dopłacamy :D )
Nie 2 karty z serii 4800 tylko jedna lub dwie > wybierasz jaką chcesz kartę (jak 4870 to na bank drożej zapłacisz niż za 4830 itp.; druga karta znów jako opcja >> znowu dopłacamy, dopłacamy i już nie jest taka atrakcyjna cena....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:49, kindziukxxx napisał:

> komp przeciętny. Nic czym można się podniecać.
komp z 4 rdzeniowym procesorem o wydajności Quada intelowskiego, 2 karty z serii 4800
co są wydajniejsze od GTX 280 i 8 GB RAMU hm? za 999 dolarów to chyba jednak się opłaca,
i wydajne jest więc nie wiem na jakiej podstawie ty oceniasz wydajność


Problem w tym, że nie wiesz, czy to 999 to za dwie karty i za jakie. Masz w njusie "jedna lub dwie karty graficzne z serii Radeon HD 4800" i jedna cena... Poza tym, żaden pojedynczy radek nie jest szybszy od gtx280 (tylko 4870 X2).

Phenom II 940 - 300$
Velociraptor 300GB - 230$
8GB RAM DDR2 - 130-200$
MOBO - 100$ przynajmniej
+ Obuda, napęd, vista oem (pewnie home premium) daje prawie 1000 baksów. Jakos wątpie, żeby za ta cene było coś lepszego niz 4830

EDIT: Luki zdążył wyjaścić - wszystko za dopłatą :) I taki masz z tego interes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie słaby news, powinni podać więcej szczegółów, a nie kopiuj/wklej skądś tam. Żadnych szczegółów o producencie pamięci, jego taktowaniu i MoBo. Oj, nieładnie nieładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:36, AsHaan napisał:

Mówicie o całej nowej platformie AMD, wiec jeszcze dla przyzwoitosci wypadałoby podać,
na jakiej płycie to wszystko pracuje. Tym bardziej, że to sprzet do krecenia, więc możliwości
płyty są kluczowe. I co z chłodzeniem procka? W końcu to Black Edition. Bardzo źle,
że tego nie ma w newsie. A ten dysk to co za potworek? Nie lepiej jakieś 2x500 w RAID
0? Taniej, szybciej i pojemniej niż ten Velo. A poza tym, ogólnie bezsensem jest kupowanie
markowego kompa - samodzielne złożenie jest tańsze (znacznie), zwykle lepiej sie na tym
wyjdzie (jak sie wie, co i jak) i daje troche satysfakcji. ... ... Ale za to obudowa
daje radę


Samodzielne złożenie dla burgerożercy to spore wyzwanie :] najcześciej kupuje się właśnie gotowce.
U nas albo sami składają albo proszą kogoś o pomoc.
Interes ryzykowny i niezbyt opłacalny - ani więcej info ani tego że trzeba dopłacić troszkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie sa kompy do oc, ceny troche z kosmosu sobie bierzecie (dell skupuje te czesci za polowe ceny w wersji oem...)
plyty glowna to nawet nie wiem czy jest nazwa na laminacie podana, zazwyczaj wszystko jest pisze ze jest dellowe (niema nazwy producenta)
tak wiec to ze ktos tam sobie wyliczyl 1k$ to niech odejmnie z tego polowe bo ceny z ebaya moze sobie miedzy bajki wzucic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:36, AsHaan napisał:

Mówicie o całej nowej platformie AMD, wiec jeszcze dla przyzwoitosci wypadałoby podać,
na jakiej płycie to wszystko pracuje. Tym bardziej, że to sprzet do krecenia, więc możliwości
płyty są kluczowe.

Seria Black Edition ma odblokowany mnożnik, czyli nie potrzebne jest podnoszenie częstotliwości szyny FSB żeby kręcić tego Phenoma. Mocna płyta główna w takim przypadku nie jest niezbędna.

>Nawet, nawet ten komputer, ale z tym procesorem to niezbyt trafili.
To dziecko nieświadomie ma tutaj troszkę racji. Uważam, że Dell powinien sie wstrzymać i wsadzić do tego komputera Phenoma II BE. Osoby obeznane z tematyką wiedzą zapewne dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym XPS jest zasilacz Dell 750W(jakiś OEM),a chłodzenie Arctic Freezer Extreme(o to chociaż zadbali). Nie widziałem na stronie Della informacji o tym aby znajdował się tutaj dysk VelociRaptor(są jakieś HDD od 500 do750Gb zależnie od opcji). Konfiguracja za 999 dolarów ma kartę HD 4670 512 MB zaś konfig za 1749$ ma dwie karty HD 4850 512 MB. Płyta główna też DELL z całą pewnością wyprodukowana przez Asrock ;) . Jak dla mnie to shit nawet Amerykanie za bardzo tego nie kupują, bo mają najczęściej konsole do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:19, Ziemniak13 napisał:

Tylko po grzyba dali tu VelociRaptora dysk ma 10.000 obrotów i hałasuje strasznie w dodatku
tylko 300 Gb. Mogli dać 2x750 Gb RAID 0 albo 1 TB WD Black. A tak to przepłacimy a wydajność
niewiele większa.

a to ciekawe bo miałem tego Velociraptora i jakoś nie hałasował , więc nie wiem skąd wziąłeś tą informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować