Zaloguj się, aby obserwować  
Mr-Awesome

Colin McRae DiRT 2 - temat ogólny

371 postów w tym temacie

Potwierdzam. Na moim kompie (C2D E4300, 3GB RAM, Radek 4850) demko pomyka w 1280x1024 ze wszystkim na maxa (wszystko co sie dało to ultra, reszta high).
Kilka screenów zarzuce zaraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 12:27, Citkowsky napisał:

Screeny z gry. ilość klatek nie spada poniżej 30fpsów czyli jest super.

A edytowaleś konfiguracyjny by mieć post proces na HIGH - bo to jest tylko na dx 11 ale po edycji nawet na dx9 ponoć da się odpalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zassałem wczoraj demo i muszę powiedzieć,że gierka miażdży graficznie wszystkie ścigałki.Wszystkie detale na max,rozdzielczość 1680x1050,16CSAA i na moim GTX 260 sp 216 i najniższa ilość kl/s jaką zanotowałem to 51 czyli jest bosko :), podczas grania jest około 60-66 fps.Nie pozostaje mi nic innego jak zakupić Dirta 2 w piątek :)
Citkowsky- jest super wtedy gdy ilośc fps nigdy nie spada poniżej 60 i możesz włączyć synchronizację pionową,uwierz mi wtedy jest na prawdę super ;)V-Sync mam włączone np w Gridzie i gra wygląda o niebo lepiej przy stałych 60 fps niż jakbym miał wyłączoną synchronizację i np 80-70 kl/s gdzie występują skoki framerate i obraz jest rozrywany.Jeszcze dobrym przykładem jest TDU gdzie v-sync możesz wymusić w panelu sterowania swojej karty graficznej i gra się wtedy po prostu z idealnie czystym obrazem (oczywiście musisz posiadać odpowiednio silną kartę graficzną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poddałem plik konfiguracyjny edycji i nie widzę zbytniej różnicy z post process na high a medium tak na prawdę to nie widzę żadnej!!

20091202171953

20091202172012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej części są wyścigi nocne? Przeszedłem niedawno jedynkę (Dirta) i bardzo mi ich brakowało. Ogólnie to nie wiem czy w Colinie były kiedyś nocne wyścigi, nie grałem w poprzednie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 21:28, Lord-Tyrranoos napisał:

Jestem w szoku, jak ta gra jest zoptymalizowana.

to nie optymalizacja, ta gierka po prostu nie jest mega wymagajaca. ot duzo blura, ktory zakrywa to i owo. ofc. nie mowie, ze grafika jest zla - mnie jak najbardzej sie podoba ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie ściągłem wersję Demonstracyjną i na jednordzeniowcu chodzi przy najniższych detalach 20 fps ale o dziwo nie czuję tego jak jadę to mam wrażenie płynności jednak wkurza mnie że moja grafika mogła by na średnie pujść a procek na niskich niedomaga.
W każdym razie mam do was poważne pytanie bo u mnie przy tym drugim wyścigu na zwykłych samochodach nie na monstertruckach w menu gdzie jest wybór poziomu trudności jest taki komentarz a potem nagle zwiecha i nic nie działa czy wy macie ten sam problem i czy ktoś zdołał już go naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qrcze miałem poczekać na prezent do gwiazdki ale nie wytrzymałem i na allegro dorwałem za 60 kod do Steama, zwłaszcza że od dziś nowa grafka w kompie xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie ściągnąc dema Colina. Niby normalna rzecz ale przy moim łączu które ostatnio szwankuje to nie za bardzo :/ Jak grywalność można trochę sie w demko nagrać ewentualnie potem zakupie full ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh demo Colina nie starcza Ci na długo bo jest krótkie. Parę wyścigów. Radziłbym Ci je ściągnąć aby je sprawdzić czy np. podoba Ci się grafika, sterowanie i różne bajery. Bo możesz nie ściągnąć dema i kupić full. A jak Ci się coś nie spodoba to potem będziesz się żalił i lamentował do wszystkich że na marne pieniądze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 19:32, Rambos napisał:

Zastanawiam się czy nie ściągnąc dema Colina. Niby normalna rzecz ale przy moim łączu
które ostatnio szwankuje to nie za bardzo :/ Jak grywalność można trochę sie w demko
nagrać ewentualnie potem zakupie full ?

Warto ściągnąć sobie ściągnąć żeby sprawdzić optymalizację ale z tego co widzę w podpisie nie masz czego się obawiać!!niektórzy narzekają na model jazdy z grida ale mi taki się podoba!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już znam odpowiedź na moje pytania okazało sie że łącze mi nawalało i niemogłem ściągnąć z serwerów takich jak gram.pl itp. Więc ściągłem z Torrentów jako ,że to demo więc nie miało to znaczenia skąd ściągnę...a jednak bo w torrentach jest wersja beta. W każdym bądź razie gra dobrze zoptymalizowana i podoba mi się model uszkodzeń oraz jazdy ale jednak wole uliczne wyścigi jak Need for Speed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 00:07, benq20 napisał:

Witam właśnie ściągłem wersję Demonstracyjną i na jednordzeniowcu chodzi przy najniższych
detalach 20 fps ale o dziwo nie czuję tego jak jadę to mam wrażenie płynności jednak
wkurza mnie że moja grafika mogła by na średnie pujść a procek na niskich niedomaga.
W każdym razie mam do was poważne pytanie bo u mnie przy tym drugim wyścigu na zwykłych
samochodach nie na monstertruckach w menu gdzie jest wybór poziomu trudności jest taki
komentarz a potem nagle zwiecha i nic nie działa czy wy macie ten sam problem i czy ktoś
zdołał już go naprawić?

Problemu nie trafiłem żadnego oprócz tego, że po restarcie traci się XP, ale to może celowo. Nie udało mi się tez ustawić sprzętowego wspomagania dźwięku mimo SB X-Fi na pokładzie. Gierka niezła, chodzi lepiej niż jedynka. Niestety brakuje trochę bluru i bloomu z GRIDa. Uszkodzenia tez jakby kiepściejsze. Na klawiaturze łatwiutko się wpada w poślizgi. Trochę razi klimatem, ale i tak kupię:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że traci się xp bo pełniak korzysta z GFWL a tam trzeba się zalogować by zapisało grę!!
nie ma blurr i bloom z GRIDA?? na jakich ustawieniach detali grałeś tego jest tam ile wlezie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 13:09, Numenpl napisał:

Oczywiście że traci się xp bo pełniak korzysta z GFWL a tam trzeba się zalogować by zapisało
grę!!
nie ma blurr i bloom z GRIDA?? na jakich ustawieniach detali grałeś tego jest tam ile
wlezie!!

Wszystko na maxa oprócz drzew i obiektów. Dx9 co prawda, ale w porównaniu do GRIDA jest różnica. Grafika jest bardziej sterylna, nie licząc kurzu i fantastycznego błota:) Jeśli chodzi o uszkodzenia, to zdziwiłem sie, że auto w ustawieniach full damage może wyjść (prawie) cało z porządnego dzwonu. Powtórki bez GRIDowych wstrząsów kamery wyglądają mniej dynamicznie. Ciekawe, czy full będzie sie czymś w tym zakresie różnił. Wątpię, a szkoda, bo np. w jedynce fajny był płynny slow motion w powtórkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w lubelski MM za DiRTem 2 w edycji kolekcjonerskiej. Sztuk tej edycji było łącznie pięć, potem zostało cztery. :P Co zawiera? Fajnie wykonane, gumowa... coś jak kartonik w niektórych gra. Np w serii Top Seller. W środku jest DVD Blocka oraz zapach DiRT 2! Niestety, nie wiem jak pachnie, ale myślę że nutą rajdów. Jedynie nie podoba mi się białe pudełko gry... Czarne na pewno byłoby lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować