Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD Athlon Neo nie będzie bezpośrednim konkurentem Intel Atoma?

13 postów w tym temacie

Hmm, cóż, AMD wydaje się znów spóźniać. Inna rzecz, że umiejętnie walczy cenami, więc ich procesory zawsze były u mnie na liście "do rozważenia", a przez wiele ostatnich lat, w tym i obecnie, we wszystkich moich systemach, no ale z tego miejsca każdy nazwać mnie może fanboyem... ;) Inna rzecz, że wszystkim naokoło polecam Intela... :P

A co do samego Neo - cóż, zobaczymy czy będzie tak jak powyżej napisałem. Być może procesor nadrobi ceną, a może i wydajność będzie na przyzwoitym poziomie (bynajmniej o Atomach tego powiedzieć się nie da). Pożyjemy, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kifa
Atomy nie są wydajne? Przykro mi ale niestety muszę stwierdzić że nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz.

A AMD pewno jak zwykle zrobi bubel ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, bo Intel jest zawsze nieomylny i nigdy nie wykorzystywał swojej pozycji by wykańczać nieuczciwie konkurencje i sprzedawać crap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel i crap? aha spoko. Core 2 Duo to dopiero porażka, to był jeden wielki crap. A ty gdybyś był Intelem (lub kimś innym) to byś nie chciał byś być monopolistą? Ta firma jak wszyskie inne po prostu chce wykończyć konkurencje i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klinga - akurat posiadam sprzęt na Atomie i testowałem go trochę i do moich potrzeb jest to procesor jednak ciutkę za słaby, ale może po prostu za dużo wymagam od nettopa. ;)

A co do AMD i robienia bubli - no nie wiem czy "jak zwykle"... P4 vs AthlonXP na przykład? Początki Athlonów 64 vs P4? A i obecne procesory to nie buble - po prostu są nieco słabsze niż te Intela, i tyle. Ale od tego mamy wolność wyboru, że każdy kupuje, co chce. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj bawią mnie fanboye Intela, którzy cały czas tylko atakują AMD, choć powinni dziękować, że ta firma istnieje, że istnieje postęp w świecie procesorów, że jest konkurencja, że są niższe ceny, bo jeśli AMD zniknie szybko przekonacie się, że Intel znów popadnie w samozadowolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej AMD będzie podgryzało Intela, tym lepiej. Chociaż po ostatnich wcale-nie-tak-cudownych wynikach Phenomów II - dopóki nie zobaczę, nie uwierzę. Podobną taktykę mam, jeśli chodzi o zapewnienia nVidii. ATI i Intel jak na razie mi nie podpadły aż tak bardzo :P

@Harpen Przed ''niż'' nie ma przecinka. Pierwsze zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kifa
No właśnie zbyt duże wymagania są tutaj kluczowe ;) . To że atom nie spełnia zbyt wygórowanych wymagań nie oznacza ze nie jest wydajny. Przypomnija sobie jak funkcjonował sprzęt podobnego typu postawiony na ARM''ach. Atom jest przeznaczony do systemów embeded.

@Krusty
Nie jesteś fajboyem intela, nigdzie nie napisałem że "o Intel jesteś wielki". Stwierdziłem jedynie ze AMD robi buble, chociaż być może stwierdzenie "jak zwykle" okazało się trochę niefortunne. Chodziło mi bardziej o dotychczasową działalność tej firmy co jest faktem, choć Athlona XP sam dobrze pamiętam w swoim blaszaku - miodzio. Wcale też nie stwierdziłem że "AMD do piachu", bo konkurencja czasem wychodzi na dobre. Choć co prawda ze strony AMD imo trudno to nazwać konkurencją... Więc nie unoś się tak na zwykłe stwierdzenia faktów. Wykańczanie konkurencji nie jest nieuczciwe, tak działa rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio AMD nie wiedzie się zresztą trudno już konkurować z takim świetnym procesorem jakim jest Atom a co dopiero mówić o nowej dopieszczonej wersji Atoma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Live is brutal i prawda jest taka ze kiedy Intel pokona AMD to wtedy tylko oni (tj. INTEL)będą liczyć się na rynku procesorów=będą mieli monopol=popadną w samozachwyt i nic nie stanie im na przeszkodzie żeby sprzedawac badziewne procki za horendalne ceny bo NIKT im w tym nie przeszkodzi!
Póki Intel konkuruje z AMD jest dobrze.
Co prawda AMD robi procki słabsze niż INTELE i spóźnia się z innowacjami ale za to nadrabia to cenami swoich produktów.
Pamiętacie pewnie jak Athlony XP gromiły wszystko, teraz to Intel dyktuje warunki. W tym roku wszystko może się mienić i AMD znowu wysunie się na prowadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować