Zaloguj się, aby obserwować  
DonSzabla

Call of Juarez 2: Więzy Krwi - Temat Ogólny

580 postów w tym temacie

Krótka partyjka w CoJa po raz któryś już (i nie szkodzi, że przeszedłem grę już dwa razy) i krótka refleksja po skończonej sesji: przydałby się patch do singla, w którym to poprawiono by statystyki sekretów. Ostatnio rozgrywałem czwarty epizod. Pamiętam, że jak grałem pierwszy raz Ray''em, to znalazłem dwa sekrety, potem zagrałem Thomasem i znalazłem trzy pozostałe. A na koniec co mi się pokazało? Odnaleziono 3 z 5 sekretów. Nie uwzględnili mi poprzednich rayowskich. A żeby było śmieszniej, to w niektórych epizodach podsumowanie jest dobre - na przykład, atak na posiadłość Juareza, gdzie Ray''em uzbierałem 5 sekretów, a gdy drugi raz zagrałem i poświęciłem Tomaszkowi więcej uwagi, uzbierałem nim 4 i na koniec wyświetliło mi się 9 sekretów z 10. Do tego jakiś filtr przy przeglądaniu naszych zdobyczy: oddzielić wspomnienia od ilustracji, żeby to jakoś się ładnie układało, albo żeby było pokazane, z jakiego etapu jest dany sekret. Bo tak to nie pamiętam, ile w jakim etapie mi zostało, nie wiem w którym mam poświęcić uwagę na szukanie, a w którym mogę sobie śmiało pośmigać i postrzelać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie uwzględnili

Dnia 17.07.2009 o 15:31, Prosiaq napisał:

mi poprzednich rayowskich.

Bo wyświetlają się statystyki dot. tylko tego brata którym przed chwilą grałeś. Nie sumuje sekretów i nie sumuje czasu spędzonego przez dwóch braci w jednej misji.
>A żeby było śmieszniej, to w niektórych epizodach podsumowanie

Dnia 17.07.2009 o 15:31, Prosiaq napisał:

jest dobre - na przykład, atak na posiadłość Juareza, gdzie Ray''em uzbierałem 5 sekretów,
a gdy drugi raz zagrałem i poświęciłem Tomaszkowi więcej uwagi, uzbierałem nim 4 i na
koniec wyświetliło mi się 9 sekretów z 10.

Eeee... A ile miało się wyświetlić? W tej misji gra się i Rayem i Thomasem, więc i czas spędzony na graniu każdym z braci jak i ilość sekretów jest dodawana. To nie błąd.
>Do tego jakiś filtr przy przeglądaniu naszych

Dnia 17.07.2009 o 15:31, Prosiaq napisał:

zdobyczy: oddzielić wspomnienia od ilustracji, żeby to jakoś się ładnie układało

O. To by się przydało.

Dnia 17.07.2009 o 15:31, Prosiaq napisał:

Bo tak to nie pamiętam, ile w jakim
etapie mi zostało, nie wiem w którym mam poświęcić uwagę na szukanie, a w którym mogę
sobie śmiało pośmigać i postrzelać.

Ja zapisywałem wszystko na kartce.
A tak z ciekawości: Ile masz sekretów? Ja chyba gdzieś 72-74 (nie pamiętam dokładnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sekretów? Bodaj 70, albo trochę ponad. Najwięcej zostało mi w epizodach, gdzie mozemy sobie pośmigać i powykonywać zadania, ale mam też taką głupią sytuację, że sporo epizodów zakończyłem zostawiając 1 sekret. Niby nie problem, bo czuję, że w CoJa będę grał jeszcze przez długi czas, ale jednak ciężko przechodzić cały etap przystawiając łeb do monitora, niuchając za tym jednym sekretem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś zaspoilerować (lub nie) ze 2-3 przykłady sekretów, bo Więzy Krwi mi jeszcze nie doszły, a strasznie bym chciał wiedzieć :) Czy są to takie sekrety, jak w "jedynce" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O nie, nie. W jedynce sekrety były po prostu ciekawostką dla wytrwałych, natomiast w dwójce mamy dwa typy: pierwszy, to ilustracje - zdjęcia lub ryciny z dawnych lat, autentyczne. Ciekawostka taka historyczna. Natomiast drugi typ jest duuuużo fajniejszy, bo są to wspomnienia braci z ich podróży - krótkie fragmenty ich rozmów. Nic szczególnego, ale buduje klimat gry i czuć tę więź między Ray''em, Thomasem i Williamem (on też się czasem udziela). Tutaj naprawdę warto pobuszować i poświęcić czas na sekrety, bo są naprawdę zacne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Natomiast drugi typ jest duuuużo fajniejszy, bo są to wspomnienia braci z ich podróży - krótkie fragmenty ich >rozmów. Nic szczególnego, ale buduje klimat gry i czuć tę więź między Ray''em, Thomasem i Williamem (on też się >czasem udziela). Tutaj naprawdę warto pobuszować i poświęcić czas na sekrety, bo są naprawdę zacne.
Do tego co napisał Prosiaq dodam jeszcze, że część tych tekstów "jest wrzucana" do rozgrywki. Czyli jak odblokujesz jakiś fragment rozmowy braci (nie wspomnienia) to dana rozmowa będzie zaimplementowana w grze (w jednej misji) przy kolejnym jej przechodzeniu.
A trzeba przyznać, że te teksty są naprawdę świetne i budują klimat gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak spolszczyć CoJ:BiB na x360 i czy to w ogóle legalne. Wiem ,że się da ,ale nie wiem jak to zrobić. Byłbym wdzięczny za porady ,bo szykuję się za przechodzenie tej znakomitej gry trzeci raz.

Ten filmik pokazuje ,że tak się da:
http://www.youtube.com/watch?v=6hhUe74i6Go

edit: Fail. To po prostu wyszła polska pudełkowa wersja językowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy grają w CoJ1 i CoJ2 przez sieć.
Co sądzicie o snajperach?
Ja uważam , że to najbardziej lamerska postać w grze.
Najłatwiejsza właściwie do grania no i camperska strasznie.
80-90 % graczy w sieci grają tymi postaciami ,a szczególnie w CoJ1 gdzie jest mniej klas.
Ja lubię najbardziej strzelca i hombre(CoJ2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 10:58, R3clus3 napisał:

Poza tym widziałem Cię na kilku serwerach. :-)
Nick:Eff3ctve ,jakby co ;-)


A to ty mnie tak wczoraj wkur***... xD W ogóle ostatnio coś (od czasu kiedy odblokowałem sobie weterana), albo więcej pr0 się zrobiło, albo mi coraz gorzej idzie (najlepiej to mi i tak kiedyś szło wojownikiem, nikt mnie w ogólle nie widział, jak się w krzakach schowało).
BTW, mam Edycje kolekcjonerską, ale jak się wprowadzi ten kod to ma się srebrną, a nie złotą broń...

Co do snajperów, to tak, to jest strasznie lamerska klasa, ale jak mi już kompletnie nie idzie to tym gram ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydawało ,że jak się wprowadziło kod to było napisane , że dają kasę i złotą broń , ale może mi się mylę.
Hombre jest dobry do mapy Magnificient czy jakoś tak, bo to teren miejski.
Trzeba po prostu dobierać postać odpowiednią do mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 11:49, R3clus3 napisał:

Dzięki za sprostowanie.
A da rade mieć złotą broń w multi?


No właśnie chyba można, bo widziałem kilku gości ze złotymi sawed offami, albo rangerami

\co do wyboru klasy do mapy, to to jest różnie, ja np. jeszcze niedawno wymiatałem Traperem na każdej, ale to każdej mapie, szczególnie na obławach, bo shotgun jest po prostu świetny do obrony swojego ściganego, albo do obrony siebie, kiedy jest się ściganym (ja niestety za często jestem łontedem).
A jesli mam już dobierać sobie klasę do mapy to jak jest Nogales to zawsze wybieram rewolwerowca (szczególnie jeśli gram na legendach), jest szybki, ma świetny domage, jednak jedyna jego wada to strasznie mało życia, pada praktycznie zawsze po strzale z classic rifle''a, już o heavy rifle nie mówiąc.

edit: właśnie znalazłem w internecie, że żyby mieć złotą broń należy zdobyć w sumie milion dolców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 12:14, R3clus3 napisał:

O to strasznie dużo.


No trochę, ale jak się kupi wszystkie postaci to jest 340.000...

Dnia 21.07.2009 o 12:14, R3clus3 napisał:

Trzeba będzie dużo spędzić godzin żeby tyle uzbierać.


No trochę

Dnia 21.07.2009 o 12:14, R3clus3 napisał:

Będziesz dzisiaj grał?


Nie wiem właśnie, chyba nie, ale jutro na pewno

Dnia 21.07.2009 o 12:14, R3clus3 napisał:

Masz xfire?


No jasne: trutututu7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować