Zaloguj się, aby obserwować  
DonSzabla

Call of Juarez 2: Więzy Krwi - Temat Ogólny

580 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2010 o 22:09, Markush napisał:

Grało ci się źle bo komputer samemu broni nie kupuje... Ja miałem tam odwrotnie, grę
przeszedłem Thomasem, a tam gdzie trza było grać Rayem nie mogłem dać sobie rady.


Zobaczymy, w tej jednej misji miałem do dyspozycji snajperkę, a na bliski dystans tylko słaby rewolwer, także trybu koncentracji nie miałem okazji użyć za często. Ale Thomasem zagram dopiero jutro :)

Dnia 23.01.2010 o 22:09, Markush napisał:

Nie jest mało, sporo jest, jak na grę, do której multi jest dodatkiem.


W porównaniu do pierwszej części... Mogli postarać się bardziej.

Dnia 23.01.2010 o 22:09, Markush napisał:

Co tu do martwienia, chyba lepiej, że jest bardziej urozmaicone.


Większość klas jest wymyślona na siłę. W jedynce było o tyle dobrze, że każda z klas miała swoją unikalną broń (wyjątkiem było to, że i Rewolwerowiec, i Górnik mieli dynamit). Dodatkowo dokupowanie postaciom zdrowia lub szybkości za kasę. Bezsens. Bez profesji Zwiadowca gra też nie byłaby gorsza.

Dnia 23.01.2010 o 22:09, Markush napisał:

Bullshit, cztery klasy z jedynki nie starczały bo i tak każdy grał snajperem.


Na serwerach Techlandu gram już rzadko, chociaż i tam snajperów nie było tak wiele. Jeżeli trafiłeś na jakiś bardziej profesjonalny serwer, to mogłeś zauważyć, że snajperzy są na wymarciu.

Dnia 23.01.2010 o 22:09, Markush napisał:

Nie wiem czy wiesz, ale te klasy odblokowuje się za pieniądze, ale takie w grze, które
możemy zdobyć grając i nowi gracze w dodatku mają lepiej, bo zdobycie kasy za rundę nie
jest już cudem, a normalką.


Oczywiście, że wiem, pograłem w multi jakiś czas. Jednak nie zmienia to faktu, że nadal jest to dla mnie bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2010 o 23:18, Gumisiek2 napisał:

Dodatkowo dokupowanie postaciom zdrowia lub szybkości za kasę.

I znowu Cię nie rozumiem, toż to fajne jest. A kasę na takie ulepszenie można zdobyć za 2 kille.

Dnia 23.01.2010 o 23:18, Gumisiek2 napisał:

Bezsens. Bez profesji
Zwiadowca gra też nie byłaby gorsza.

Co masz do zwiadowcy, to bardzo dobra klasa, wymaga dosyć dużego skilla niczym granie łukiem. Zwiadowca to taki noob (czyt. snajper) hunter. Chociaż snajper po updatcie zrobił sie mniej noobski.

Dnia 23.01.2010 o 23:18, Gumisiek2 napisał:

jest to dla mnie bezsens.

A ja myślę, że szukasz dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się już starzeję i takie "skomplikowanie" klas i punktów zdrowia/szybkości nie jest dla mnie ;-) Wolałbym też rozwiązanie z pierwszego CoJ-a dotyczące punktów życia. Wolę prostszą pierwszą część, IMO jest bardziej grywalna w multi i to przy niej zostanę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Właśnie ukończyłem Więzy Krwi i zastanawiam się nad

Spoiler

Łiliamem i jego żoną (Ray na końcu gry udziela im ślubu). Co się później z nimi dzieje? W pierwszej części gry jest o nich w ogóle mowa?

Swoją drogą świetna gra. Bardzo się zdziwiłem kiedy odkryłem, że wszystko hula u mnie na full detalach, dobra optymalizacja. Piękna grafika, malownicze otoczenie, świetna i ciekawa fabuła, soundtrack też daje radę. Dawno nie miałem w rękach tak dobrego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup i się przekonaj ;] Grafika genialna, IMO Crysis miał gorszą ^^ Soundtrack lepszy w "jedynce".

OK, pierwsza część zaczyna się, gdy

Spoiler

Billy, syn Juareza i Marisy wraca do domu, gdzie zastaje martwe ciała swoich rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to grałem już w jedynkę, ale to było dawno temu i nic nie pamiętam kompletnie.

Spoiler

Wychodzi na to, że jakby to wszystko skumulować, fabułę z jedynki i fabułę z dwójki to ... wszyscy nie żyją oprócz Bilego zgadza się?

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 01:11, Damianuss1 napisał:

Spoiler

Wychodzi na to, że jakby to wszystko skumulować, fabułę z jedynki i fabułę z dwójki
to ... wszyscy nie żyją oprócz Bilego zgadza się?

:P

Zgadza się.

Spoiler

Wszyscy z głównych bohaterów giną. Tylko nie pamiętam, czy ta dziewczyna Billego, córka tego ranczera, ale ona dużego znaczenia nie ma.


Dnia 13.02.2010 o 01:11, Damianuss1 napisał:

[...] mi brakowało w Więzach Krwi to więcej misji na "wolny czas". Podczas gry miałem tak tylko dwa razy.

Te "wolno czasowe qesty" są w IV i VIII rozdziale i razem jest ich sześć, po trzy w każdym. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega chciałby rozpocząć przygodę z CoJ-em, ale jest jeden dylemat: od której części zacząć? :P Ale chyba jednak powiem mu, żeby poleciał standardowo, najpierw CoJ, później CoJ2 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 01:22, Albii napisał:

Zgadza się.

Dzięki za odpowiedź :).

Dnia 13.02.2010 o 01:22, Albii napisał:

Kolega chciałby rozpocząć przygodę z CoJ-em, ale jest jeden dylemat: od której części
zacząć? :P Ale chyba jednak powiem mu, żeby poleciał standardowo, najpierw CoJ, później
CoJ2 ;]

Trzeba będzie tą pierwszą część przejść jeszcze raz aby sobie wszystko przypomnieć. Pamiętam, że byłem nią zachwycony :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yeah gra przyszła z konkursu i muszę przyznać że mi się bardz podoba jedynie ten soundtrack nie wpada w ucho i chmury brzydko wyglądają ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak na PC, ale grałem na konsoli i byłem zachwycony całokształtem oprawy wizualnej. ;) Co do soundtracka to też mi pasował. Nawiasem teraz będę przechodził jeszcze raz i zbierał znajdźki. Wyszedł patch polonizujący, więc zrozumiem w 100% tą ciekawą fabułę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od CoJ, a potem CoJ2, gdyż dwójka jest znacznie lepsza i 1 po 2 mogłaby go tylko odrzucić. Najpeirw CoJ, potem CoJ2 a potem multi(nie wiem czy serwy dalej zyją, ale mi się grało b. fajnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o samą grywalność, ale o związki fabularne. Mi tam single "jedynki" podobał się bardziej, chociaż "dwójka też" nie jest zła (w multi jest już dużo gorsza od pierwszej części). Co do grywalności... 172 godziny nabite w Call of Juarez na moim profilu w Xfire o czymś świadczą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No OK, zmieniam zdanie, dwójka ma bardziej emocjonujący single, choć z początku nie podobało mi się automatyczne celowanie i wychylanie zza przeszkód. No i ten humor, jest genialny ;] Ciekawy jest w multi tryb historyczny (nie pamiętam dokładnej nazwy), ale nie tak łatwo będzie nakłonić mnie do zmiany gry (choć obecnie w grze wieloosobowej katuję Call of... Duty 4 ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne celowanie można wyłączyć po zainstalowaniu patcha 1.1 multi jest lepszy pod wieloma względami np koleś nie wali do ciebie ze strzelby jak z miniguma.Ja akurat teraz zakładam serwery i zawsze mam pełen serwer,
myśle że problem z multi w coj 2 jest to że nie ma dedyków a nie wszyscy mogą robić serwery bo ich net tego nie wytrzymuje i są lagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować