Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 kontra Vista - wydajność w grach (odsłona druga)

78 postów w tym temacie

Mysle ,ze windows 7 bedzie godnym przesiadki systemem operacyjnym i zapewne jesli nic w nim nie spartola to go kupie na 100% bo Vista 64bit. tez jest niczego sobie ale jakos mi nie lezy i wole pracowac/uzywac poczciwego XPeka.CZAS to zmienic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak na betę Windows 7 i tak trzyma sie niedaleko w tyle za Vistą.

Jeśli będzie dobrze zoptymalizowany i nie będzie się sypał to naprawdę może być godny następca dosyć chłodno przyjętej Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 17:08, player000 napisał:

myślałem że z wydajnością będzie lepiej a tu lipa...



To dopiero wczesna beta , więc jak na te wyniki narazie jest bardzo dobrze , po dopracowaniu (moim zdaniem) spokojnie przegoni Viste jak nie XP-eka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 17:14, JackXP PL napisał:

XP jest, był i pozostanie najlepszym systemem operacyjnym.


Mylisz się.

Beta bardzo dobrze daje sobie radę,hmm... mam cd-key i kusi mnie, żeby ją (bete) zainstalować :).

Dobik, Vista nie leży? Czemuż ? Wiem wiem z początku denerwują wyskakujące okienka i kontrola konta użytkownika, ale to można szybko wyłączyć. Aktualnie przez 2 miesiące nie miałem BS''a. Wszystko chodzi bardzo dobrze ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam zamiaru sie oszukiwac, ze to tylko beta i potem bedzie lepiej bo... Nie bedzie. Windwos 7 to nieznacznie zupgradowana Vista ktora pewnie powtorzy wiekszosc bledow poprzedniczki, po zaznajomieniu sie z wersja testowa nie mam najmniejszego zamiaru przesiadac sie z WinXP na nowszy system dopoki gry nie beda wymagaly wiecej jak 4gb RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tyle, ze używam windows 7 beta od paru dni i jestem bardzo zadowolony, jak na bete wszystko śmiga dobrze, miałem tylko jeden problem, ale to już tak bywa w betach^^
gierki o dziwo chodzą lepiej niż na viście :)
nie wiem co za testy, ale u mnie w takim warhammer online przyrost okolo 5 fps w ostrym tlumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lipa? 1,4 klatki na sekundę mniej to dla Ciebie lipa? Ok, w testach widać że 7 wypada "gorzej".
Ale po pierwsze, nie jest to 5 klatek przy różnicy 18 i 23 tylko 1-2 klatki przy 90-92 - czyli niewidoczne...
A po drugie to jest Beta...
Od miesiąca używam 7 jako główny system - sprawdza się znakomicie. Wykrywa każdy sprzęt, działa znacznie lepiej niż moja vista, do xp nie mam ochoty wracać...

P.S. Pomimo miesiąca użytkwania nie mam wrażenia, że w systemie mam bałagan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bart_gt
Grosz do grosza, a będzie kokosza. Co jak co, ale jeśli chodzi o wydajność to powinni ją znacznie poprawić w stosunku do visty. To ile vista bierze np. RAM''u jest zupełnym nieporozumieniem. Mimo iż jest to wersja beta Windows 7 widać, że na pewno nie będzie lepiej, a sytuacja może się jeszcze pogorszyć. Może nieznacznie, ale jednak. To nie jest to na co czekało wiele osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem 7 będzie moim nowym systemem:) Tylko że CoD4 w Multi mi nie działa;/ Wie ktoś może czemu? Bo tylko przez to nie korzystam codziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście autor (na gram.pl) nie wspomniał, że Windows 7 testowano na sterownikach beta przeznaczonych pod ten system, które działają o wiele wolniej od tych na Vistę. Gdyby użyto w obu systemach tych samych sterowników do karty graficznej wyniki mogłyby byćy zgoła inne. Z resztą w oryginalnym artykule jest wzmianka o tym, mimo że tamten autor wątpi w przyrost mocy:"The performance was consistently slower in every test for Windows 7. It''s worth noting though that the Windows 7 drivers are still very early betas from Nvidia, which could simply explain the difference in a heartbeat. However, since Windows 7 is built around Vista with the same driver model (unlike the change from XP to Vista), it shouldn''t change it too much - there''s still room for some optimisations though, we''re sure."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 17:59, Nefarel napisał:

@bart_gt
Grosz do grosza, a będzie kokosza. Co jak co, ale jeśli chodzi o wydajność to powinni
ją znacznie poprawić w stosunku do visty. To ile vista bierze np. RAM''u jest zupełnym
nieporozumieniem. Mimo iż jest to wersja beta Windows 7 widać, że na pewno nie będzie
lepiej, a sytuacja może się jeszcze pogorszyć. Może nieznacznie, ale jednak. To nie jest
to na co czekało wiele osób.



Ok to teraz zaczynamy myśleć logicznie : W 2001 roku XP potrzebował 256MB RAM do normalnego funkcjonowania. Była to ogromna ilość, oraz dostatecznie droga. XP był naprawdę "RAM-ożernym" systemem. Kilka lat do przodu, rok 2007. Vista proponowane 512MB Ram, tak, na tym nie dało się pracować. 1GB Ram, także za mało. 2GB, ok teraz jest już idealnie. Przeczekajmy kilka miesięcy, i co ? RAM jest tani jak barszcz. Kupujemy te 2GB i co ? Vista zżera nam 1GB. Czyli pozostaje nam 1GB na aplikacje, otóż NIE, podczas startu aplikacji cała moc przechodzi właśnie na nią ale o tym już pisać nie będę, bo mi klawiatura padnie.

Ulżyło mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 17:45, Bart_GT napisał:

Od miesiąca używam 7 jako główny system - sprawdza się znakomicie. Wykrywa każdy sprzęt,
działa znacznie lepiej niż moja vista, do xp nie mam ochoty wracać...


No to u mnie siódemka nie potrafiła wykryć sprzętu zintegrowanego z moją czteroletnią płytą główną. Chodzi tu o sieć i dźwięk. Stery do dźwięku znalazłem w Windows Update. Ale do karty sieciowej nie ma sterowników. Na szczęście korzystam z odrębnej karty sieci bezprzewodowej. Tu siódemka zaskoczyła mnie, konfigurując sieć zaraz przy pierwszym uruchomieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i koło zaczyna się powtarzać. Tak jak Xp był poprawionym 2000, tak teraz 7 będzie dopracowaną Vistą. Dlatego właśnie nie przesiadałem się na Viste mając na uwadze doświadczenia przeszłości. Nie chciałem być bowiem testerem systemu i jeszcze za niego płacić. Teraz być może przesiądę się na 7 jeśli okaże się dostatecznie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 18:31, arcybiszop napisał:

No i koło zaczyna się powtarzać. Tak jak Xp był poprawionym 2000, tak teraz 7 będzie
dopracowaną Vistą. Dlatego właśnie nie przesiadałem się na Viste mając na uwadze doświadczenia
przeszłości. Nie chciałem być bowiem testerem systemu i jeszcze za niego płacić. Teraz
być może przesiądę się na 7 jeśli okaże się dostatecznie dobra.


Masz rację, jednakże ja szukam wrażeń i na Vistę się przesiadłem z racji tego, że XP już nie obsługuję pewnej gamy aplikacji i programów.

A teraz puenta :
2012 rok - Microsoft udostępnia całemu światu biblioteki DX i wszyscy przesiadają się na niezawodnego Linuxa, który (jest) staje się potęgą :). A to mi się udało podsumować cały temat :D Hahaha ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle ramu w 2001?
Hah, to było absulutnie minimum a nie `ogromna ilość`.
Nowsze gry na 256 ramu dostawały zadyszki.
Już w 2002 nowości praktycznie wymagały ~512 ram do spokojnego grania.

BTW, możęsz wymienić 3 programy których nie obsługuje XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie "Siódemka" radzi sobie w grach dosyć średnio. Ale trzeba pamiętać, że to dopiero beta. Wersja ostateczna z pewnością bezie działała lepiej, ponadto NVidia i ATI z pewnością postarają się o wydanie specjalnych, przystosowanych do nowego systemu sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować