Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O obniżkach cenowych Intela słów kilka

22 postów w tym temacie

Ja cały czas śledzę ceny sprzętu i żadnej obniżki nie zauważyłem, wręcz przeciwnie. C2D E7300 jeszcze tydzień temu kosztował 380zł, dzisiaj 400zł. A skoro obniżyli cenę E7400, to raczej nie powinny kosztować tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co ceny w Polskich sklepach internetowych nie drgnęły ale za jakiś czas powinno się coś zmienić. Prawdziwa obniżka nastąpi dopiero po zadomowieniu się na dobre Core i7. Dopóki Core 2 Duo i Quad sprzedają się tak dobrze nie ma co liczyć na większe spadki cen. Po cichu liczę też na AMD, bo w chwili obecnej nie stanowią poważnego zagrożenia dla Intela, stąd ten drugi dyktuje ceny. Oby AMD po średnio udanych Phenomach wypuściło na rynek procesor święcący podobne sukcesy jak sędziwy Athlon X2... wtedy dopiero nastąpi prawdziwa obniżka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obniżka Q9650 0 40% to miła wiadomość dla kupujących nowe procesory, ale my chyba musimy jeszcze poczekać troszku, aż u nas spadnie cena .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 11:40, Hansin napisał:

Póki co ceny w Polskich sklepach internetowych nie drgnęły ale za jakiś czas powinno
się coś zmienić...

Nie drgnęły, a niektóre ceny wręcz poszły w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

asamer; Ja cały czas śledzę ceny sprzętu i żadnej obniżki nie zauważyłem, wręcz przeciwnie. C2D E7300 jeszcze tydzień temu kosztował 380zł, dzisiaj 400zł. A skoro obniżyli cenę E7400, to raczej nie powinny kosztować tak samo.

Zabierz pod uwage fakt, że jeżeli poprzednie procesory zostały kupione za cenę większa, to zostaną równiez one sprzedane za cenę większa. Dopiero nowa partia procków, kupione po nowej cenie bądzie sprzedawane po innej cenie. Tak jest ze wszytskim - z batonami, czipsami, telewizorami i kartami graficznymi. No, z benzyną nie zawsze... ;-)
Warto równiezż mieć na uwadze wahania kursu walut. Dolar kiedyś był po 2.20zł, a cena produktu przypuścmy 200$, z dzisiejszym kursem 3.20zł to nawet obniżka o kilka-kilkanaście procent i tak nic nie da - produkt bedzie droższyj. Złoty obecnie nie jest najmocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W koszyku na morele.pl mam dwa Athlony - 5200 i 5600 od tygodnia ich cena stale rośnie. Od weekendu zastój ale i tak drogo. Płyty główne, te tanie też zdrożały. Miałem zapsiany zestaw procek i płyta za 380 zł (Athlon 5200 i płyta Gygabyte) teraz ten sam zestaw kosztuje 430,440 zł. Także nie mgoę się doczekać tych obnizek bo chcę kupić zestaw (inny, za nieco wyższą cenę lepszy Asus M2N-SLI + AMD Athlon 64 X2 5600+) zaraz po sesji :D


EDIT: nosz kur*a ! Asus M2N-SLI + AMD Athlon 64 X2 5600+ już za 460, Juhu. jednak drozeje..
tylko karta sieciowa z ceny 70 zł spadła do. 40. (zawsze coś...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 14:43, Bart_GT napisał:

EDIT: nosz kur*a ! Asus M2N-SLI + AMD Athlon 64 X2 5600+ już za 460, Juhu. jednak drozeje..
tylko karta sieciowa z ceny 70 zł spadła do. 40. (zawsze coś...)

To chyba nie najlepszy moment na zakup zestwu. Lepiej trochę odczekać. Ceny muszą w końcu iść w dół to tylko kwestia czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas temu w mojej łepetynie narodził się pomysł na zakup nowego komputera - przeznaczonego głównie do pracy, bo nie zamierzam grać na komputerze. Myślałem właśnie na którymś z Core 2 Duo, także tych, które zostały przecenione - jednak po analizach doszedłem do wniosku, że zakup komputera w tej chwili nie ma sensu. Kupie platformę, która za jakiś rok będzie już zaliczana do "poprzedniej generacji". Niedawno mieliśmy debiut Core i7 - obecnie ceny są kosmiczne, ale nie ma co kupować sprzętu w okresie "przejściowym" - wolę poczekać i zakupić coś na nowej podstawce, ale później. Ten rok jeszcze przeżyje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 18:05, Bart_GT napisał:

I znów podrożało wszystko. Jak myślicie, ile jeszcze czekać trzeba będzie?

Możliwe, że nawet kilka miesięcy. Na wzrost wartości złotówki nie ma raczej co liczyć zbyt prędko. Jedyna nadzieja w nowych produktach, które wypierają i powodują spadek cen tych starszych. Myślę, że wiarygodnie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie. Rynek jest zawsze nieprzewidywalny. Na twoim miejscu czekałbym cierpliwie i obserwował ceny. Sam też planuję zakup sprzętu, ale póki co trzeba się wstrzymać. Dla przykładu- wystarczy cofnąć się pamięcią trochę wstecz, by przypomnieć sobie jak niemal niespodziewanie spadały ceny Geforce 8xxx po wypuszczeniu chociażby Geforce 9xxx itd. Wygląda na to, że "tylko spokój nas uratuje" hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 12:03, Hansin napisał:

> I znów podrożało wszystko. Jak myślicie, ile jeszcze czekać trzeba będzie?
Możliwe, że nawet kilka miesięcy. /..../ Wygląda na to,
że "tylko spokój nas uratuje" hehe...


Tak też myślałem ;) Chociaż wydawło mi sięże można też ocenić taki wariant na podstawie doświadczenia sprzed wielu lat, zawsze przecież na święta są obniżki, potem albo noworoczne końcówki wyprzedaży i promocje albo od razu podwyżki i dalej znów obnizki, tylko to dalej nigdy nie jest bliżej określone... Nie wiem czy czekać do marca czy wcześniej kupić, tak naprawdę zawsze będze tak że jak cokolwiek kupimy to niedługo i tak to stanieje w szybkim tempie, tylko że raz ten spadek cen jest większy raz mniejszy - pytanie, kiedy wyczuć dobrą, opłacalną okazję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 17:27, Bart_GT napisał:

Nie wiem czy czekać do marca czy wcześniej kupić,
tak naprawdę zawsze będze tak że jak cokolwiek kupimy to niedługo i tak to stanieje w
szybkim tempie, tylko że raz ten spadek cen jest większy raz mniejszy - pytanie, kiedy
wyczuć dobrą, opłacalną okazję ;)

Jedno jest pewne- teraz to najgorszy możliwy moment. Zauważ, że spadki cen sprzętu wydają się być liniowe tylko w długiej perspektywie czasu, podczas gdy przyjrzymy okresowi czasu długości jednego roku to zauważymy, że są one skokowe i związane z premierami nowych układów- ja czekam, choć przyznaję, że pokusa jest zawsze, bo każdy chce pograć w najnowsze tytuły-to naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować