• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Klaus

Zmiana e-maila na koncie

Pytanie

Witam,
Dawno tu nie zaglądałem, przez co moje konto trochę się zdeaktualizowało. Chciałem zmienić adres e-mail, ale wyświetla mi się coś takiego "Ze względów bezpieczeństwa, na Twój stary adres e-mail został wysłany list z prośbą o potwierdzenie zmiany adresu e-mail. Dopiero gdy dokonasz potwierdzenia, adres e-mail zostanie zmieniony" - sęk w tym, iż mój stary adres już nie istnieje!!! Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

40 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

ok. napiszę do Cdprojektu. Czytając post, pod który zostałem odesłany, nieuchronnie nasuwa się stwierdzenie, iż administracja strony powinna wyjść na przeciw użytkownikom, by załatwienie takiej sprawy było czynnością czysto automatyczną, nie wiążącą się z wysyłaniem próśb do Cdprojektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2006 o 21:40, Klaus napisał:

ok. napiszę do Cdprojektu. Czytając post, pod który zostałem odesłany, nieuchronnie nasuwa
się stwierdzenie, iż administracja strony powinna wyjść na przeciw użytkownikom, by załatwienie
takiej sprawy było czynnością czysto automatyczną, nie wiążącą się z wysyłaniem próśb do Cdprojektu.


Ale groziloby to mozliwoscia zarąbania kata przez innego usera~!!
Choc w sumie musialby tez znac haslo do twojego konta a tak musialby znac i do konta i do e maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2006 o 22:24, Tomi_323 napisał:

To co za problem ustawić jakieś silne hasło do konta? Te potwierdzenie na maila jest zbędne.


1) Przeciętny użytkownik NIE ustawi mocnego hasła do konta. Nie myśl o innych przez pryzmat siebie. Podeście "jeśli user zaniedbał to niech się teraz buja" nie jest ani pro-klienckie ani niczego nie rozwiązuje. Tego typu problemom trzeba przeciwdziałać, identyczny wymóg ma każdy znany mi profesjonalny portal i sklep.

2) Na koncie są obecnie przechowywane i WPLNy i dane osobowe. Odgadnięcie cudzego hasłka to małe piwo w sieci lokalnej, obojętnie jak mocne hasło sobie ustawisz. Dziesięc sekund i przejmuję twoje konto, mam twoje dane, robię na twój adres kilka zakupów płatnych przy odbiorze... I w życiu nie udowodnisz potem firmie że tamto konto tak na prawdę należało do ciebie. Chciałbyś tak?

3) Mądry Polak po szkodzie. Zastanawia mnie czy gdyby tobie zakosili konto gram. to też pisałbyś tak jak teraz, czy miałbyś inne podejście pt "olewczy stosunek cd-projekt do bezpieczeństwa danych klientów"

Teraz sobie podsumuj powyższe i zastanów się jak często zmieniasz adres email na koncie że taki w tym wielki problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>1) Przeciętny użytkownik NIE ustawi mocnego hasła do konta.

Przeciętny w Twoim znaczeniu u mnie równa się głupi. Każdy normalny użytkownik powinien wymyślić dobre hasło. Jeżeli nie potrafi to niech skorzysta z dostępnych w sieci generatorów haseł. Jest ich pełno. Potem można takie hasło zapisać na dyskietce lub w zaszyfrowanym pliku.

>Nie myśl o innych przez pryzmat siebie.

Nie przez pryzmat siebie, tylko przez pryzmat normalnego użytkownika.

>Odgadnięcie cudzego hasłka to
>małe piwo w sieci lokalnej, obojętnie jak mocne hasło sobie ustawisz. Dziesięc sekund i przejmuję
>twoje konto

No bardzo ciekawe. Ja mam sieć lokalną i znajdują się w niej osoby, których ja nie lubię i na odwrót. Jakoś nigdy nie ukradli mojego hasła, chociaż wiem, że próbowali. Po prostu mam Firewalla, AntyVirusa, robię Windows Update i mam kompletny spokój. Poza tym na Gram.pl można logować się poprzez https.

>mam twoje dane

Po włamaniu masz je mimo obecnego zabezpieczenia e-mail.

>robię na twój adres kilka zakupów płatnych przy odbiorze...

Po prostu ich nie odbieram albo przed wysyłką natychmiast dzwonię do CDP.

>w życiu nie udowodnisz potem firmie że tamto konto tak na prawdę należało do ciebie.

Oni już mają sposoby na potwierdzenie tożsamości. Przekonałem sie na własnej skórze.

>Chciałbyś tak?

Nie. Wystarczy mieć odpowiednie zabezpieczenia.

>Mądry Polak po szkodzie.

Głupi Polak mądry po szkodzie.

>Zastanawia mnie czy gdyby tobie zakosili konto gram. to też pisałbyś
>tak jak teraz, czy miałbyś inne podejście pt "olewczy stosunek cd-projekt do bezpieczeństwa
>danych klientów"

Nikt mi nigdy nie zakosił nie kosi obecnie ;) i jak tak dalej pójdzie nie zakosi. Nawet jakby się coś takiego stało to miałbym pretensje tylko do siebie bo to, że ktoś odkrył moje konto to tylko moja wina a nie CDP.

>Teraz sobie podsumuj powyższe i zastanów się jak często zmieniasz adres email na koncie że
>taki w tym wielki problem??

Tylko już bardzo dużo osób pisało, ze nie może zmienić maila bo stary adres nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2006 o 23:42, Tomi_323 napisał:

>1) Przeciętny użytkownik NIE ustawi mocnego hasła do konta.

Przeciętny w Twoim znaczeniu u mnie równa się głupi. Każdy normalny użytkownik powinien wymyślić


Wlasnie nie każdy porzadne mocne chaslo to nie musi byc haslo dlugie choc jego dlugosc wplywa na szybkosc dekodu po drugie kazy slownik wykryje ci chaslo ktore skalada sie tylko i wylacznie z liter i ew ma na poczatku lub koncu cyfry ale nie kazdy o tym wie i nie znaczy to ze ktos jest głupi!!!!
Podam prztyklad haslo gosia = haslo latwe g3o778s8i1a = dla lamacza jakies dwa kmiechy ciaglej pracy !!
Zmiana chasla co miech na takioe haslo twarde = niemozliwosc zarabania konta prawda ze proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobrze, że jest mail potwierdzający wysyłany. Moje hasło jest trudne do skadnięcia, ale są tacy co mają jakieś łatwiejsze. Wiesz po prostu CDP nie chce żeby potem były pretensje o to, że ktoś komuś ukradł konto. Przezorność zawsze się opłaca! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>porzadne mocne chaslo to nie musi byc haslo dlugie

Wiem. Przecież nigdzie nie napisałem, że musi być długie. Poprostu poleciłem generator, bo on używa znaków spejcalnych.

>ale nie kazdy o tym wie i nie znaczy to ze ktos jest głupi!!!!

Jak ktoś nie potrafi jeździć samochodem to nie jeździ. Jak ktoś nie potrafi używać PC to niech nie używa. A jeżeli mimo to założy sobie konto ustawi słabe hasło, konto zostanie skradzione i potem użytkownik ma pretensje do całego świata to oznacza, że jest głupi. W sieci jest pełno poradników bezpieczeństwa. Wystarczy poczytać.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 06.02.2006 o 13:08, Tomi_323 napisał:

Jak ktoś nie potrafi jeździć samochodem to nie jeździ. Jak ktoś nie potrafi używać PC to niech
nie używa. A jeżeli mimo to założy sobie konto ustawi słabe hasło, konto zostanie skradzione
i potem użytkownik ma pretensje do całego świata to oznacza, że jest głupi. W sieci jest pełno
poradników bezpieczeństwa. Wystarczy poczytać.

Nie znaczy ze jest glupi tylko ze sie nie zna.
Np dajmy na to przykladowo ktos jest prof. hab. Neurohrurgi ale na kompach sie nie na zalozy sobie haslo jak mu je ukradna to sie staje automatycznie glupi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>Nie znaczy ze jest glupi tylko ze sie nie zna.

Ok. Nie zna się. Siada do PC. Zamiast się najpierw nauczyć czegoś, poczytać darmowe poradniki to odrazu wyrusza na głęboką wodę i zakłada sobie konto ze słabym hasłem. Oznacza to, że jest głupi.

>Np dajmy na to przykladowo ktos jest prof. hab. Neurohrurgi ale na kompach sie nie na zalozy
>sobie haslo jak mu je ukradna to sie staje automatycznie glupi???

Tutaj mnie rozbawiłeś :D Jak to się mówi: Co ma piernik do wiatraka?

Gościu zna się na medycynie, ale nie zna się na bezpieczeństwie PC. Dalej doklej sobie tutaj moją w/w wypowiedź. (Ok. Nie zna się...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2006 o 22:33, D2T napisał:

> To co za problem ustawić jakieś silne hasło do konta? Te potwierdzenie na maila jest zbędne.


1) Przeciętny użytkownik NIE ustawi mocnego hasła do konta.

tak myślisz ? Znam wielu ludzi którzy robią tak jak ja , biorą albo najgłusze możliwe wyrazy które nikomu nie przyszły by na hasło np. "Makler" bądź losowy ciąg liczb i liter np. 5th4093321arnnl - to nie jest mocne hasło ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2006 o 23:42, Tomi_323 napisał:

Przeciętny w Twoim znaczeniu u mnie równa się głupi. Każdy normalny użytkownik powinien wymyślić
dobre hasło. Jeżeli nie potrafi to niech skorzysta z dostępnych w sieci generatorów haseł.
Jest ich pełno. Potem można takie hasło zapisać na dyskietce lub w zaszyfrowanym pliku.


dobra, widzę że nie ma sensu z tobą dyskutować. przedstawiasz pogląd, że firma powinna zrzucić problem bezpieczeństwa danych na użytkownika a samemu się odciąć do minimum. A jak ktoś będzie miał problem to niech się z nim buja. Niestety obawiam się że żadna renomowana firma nie zgodzi się z takim podejściem ale cóż, żyj sobie w takim świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>przedstawiasz pogląd, że firma powinna zrzucić problem bezpieczeństwa danych na użytkownika a samemu się odciąć do minimum

Użytkownik ma obowiązek dbania o swoje konto i o jego bezpieczeństwo więc firma nic tutaj nie zrzuca.

A mi wydaje się, że Ty przdstawiasz pogląd, że użytkownik powinien zrzucić problem bezpieczeństwa danych na firmę a samemu odciąć się do minimum :D


>A jak ktoś będzie miał problem to niech się z nim buja.

A jak firma będzie miała problem to odrazu do sądu z nią :D

>Niestety obawiam się że żadna renomowana firma nie zgodzi się z takim podejściem

A mi wydaje się, że każdy normalny użytkownik nie zgodzi się z Twoim podejściem zrzucenie bezpieczeństwa na firmę. :D

>ale cóż, żyj sobie w takim świecie :)

Wzajemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.02.2006 o 15:15, WorldWar3PL napisał:

tak myślisz ?


Ja to wiem. Od kilku lat po godzinach zarządzam siecią w której jest kilkaset kompów obsługiwanych przez tzw. casual-userów. Hasła typu Ania23 (imię + numer pokoju), 1976-01-30 (rok urodzin / imienin), imię papużki, ulubionego bohatera, nazwa znanej firmy... standard. To są proste hasła, wystarczy podpatrzeć jak ktoś je wpisuje, wyciąć z jego cookie (sprawdź treść swojego - nie jest szyfrowane, wątpię też że logujesz się do gram.pl po https :PPP)

Pomijając same hasło - wystarczy że ktoś nie wyloguje się z konta w kawiarence, w szkole, na uczelni przed wyłączeniem kompa albo zapuści snifferek w sieci lokalnej i masz cudze konto. Konieczność weryfikacji via mail jest tak marginalna, że dodatkowe zabezpieczenie danych jest zerowym problemem, a sporo zwiększa bezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

Nie rozumiem po co te kłótnie Panowie. Tomi - priorytetem w przypadku Waszych kont jest bezpieczeństwo. I tyle :)
Z doświadczenia wiem, że podobnych problemów jest niewiele, zatem po co ten krzyk i lament? :P


Pozdr.

J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 06.02.2006 o 15:04, Tomi_323 napisał:


Tutaj mnie rozbawiłeś :D Jak to się mówi: Co ma piernik do wiatraka?

Gościu zna się na medycynie, ale nie zna się na bezpieczeństwie PC. Dalej doklej sobie tutaj
moją w/w wypowiedź. (Ok. Nie zna się...)

Czym cie rozbawilem przykladem??
Wlasnie ci probowalem udowodnic ze glupota nie ma nic do latwego hasla

wiec ci odpowiem tak jak ty mnie co ma piernik do wiatraka
Ale nie jestem pewien czy zrozumiesz o co mi chodzi tym razem:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Skontaktowałem się z pomocą techniczną CD Projektu. Dostałem e-maila z prośbą o przesłanie listy zarejestrowanych (wraz z kluczami) gier. Odpisałem, spełniając warunek. Szanowni Państwo, jak długo muszę jeszcze czekać na aktualizacje konta, bo nadal loguję się poprzez nieistniejący e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.02.2006 o 16:48, Klaus napisał:

Witam,
Skontaktowałem się z pomocą techniczną CD Projektu. Dostałem e-maila z prośbą o przesłanie
listy zarejestrowanych (wraz z kluczami) gier. Odpisałem, spełniając warunek. Szanowni Państwo,
jak długo muszę jeszcze czekać na aktualizacje konta, bo nadal loguję się poprzez nieistniejący
e-mail.


Spróbuj teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować