Zaloguj się, aby obserwować  
noobie

Zgubione CD-Key''e

16 postów w tym temacie

Często widze nowe tematy typu "Zgubiłem CD-Key''a". Jako że problem jest "ropowrzechniony" tutaj będzie można uzyskać (w miarę mozliwość) pomoc. Piszcie co się wam stało, możę rozwiązanie się znajdzie.

Na początek dam dwie podstawowe rady co zrobić gdy nam się zawieruszy cd-key:
1. Przeszukać każdy zakamarek, schowek, szawkę, i najciemniejsze dziury naszego pokoju. Byc możę wpad w jakies dziwne miejsce
2. Skątaktować się z wydawcą gry z proźbą o wymianę gry lub przysłanie nowego klucza.


Jeśli temat jest niezgodny z regulaminem lub jest to dubel, proszę o zamknięcie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 17:11, peryfraz napisał:

Często widze nowe tematy typu "Zgubiłem CD-Key''a". Jako że problem jest "ropowrzechniony"
tutaj będzie można uzyskać (w miarę mozliwość) pomoc. Piszcie co się wam stało, możę
rozwiązanie się znajdzie.

Na początek dam dwie podstawowe rady co zrobić gdy nam się zawieruszy cd-key:
1. Przeszukać każdy zakamarek, schowek, szawkę, i najciemniejsze dziury naszego pokoju.
Byc możę wpad w jakies dziwne miejsce
2. Skątaktować się z wydawcą gry z proźbą o wymianę gry lub przysłanie nowego klucza.


Jeśli temat jest niezgodny z regulaminem lub jest to dubel, proszę o zamknięcie. Pozdrawiam

No a w jaki inny sposób można pomóc niż te z powyższych? Przecież my nie możemy pomóc podając tutaj CD KEY na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szawkę, wpad, Skątaktować, proźbą ,


Najpierw polecałbym słownik ortograficzny, a później dawanie rad na forum...


A co do cd-keyów, to jak sie one mogą zgubić? Czy tylko ja każdy klucz trzymam w pudełku z grą i instrukcją?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2009 o 17:49, Esiu210 napisał:

A co do cd-keyów, to jak sie one mogą zgubić?

Skoro bywa że ludzie gubią dowody osobiste czy paszporty, to dlaczego nie CD KEY do jakiejś gierki?

Dnia 19.01.2009 o 17:49, Esiu210 napisał:

Czy tylko ja każdy klucz trzymam w pudełku z grą i instrukcją?

Najwidoczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 17:49, Esiu210 napisał:

A co do cd-keyów, to jak sie one mogą zgubić? Czy tylko ja każdy klucz trzymam w pudełku
z grą i instrukcją?

Maska dla Pirates ^^ Ja też trzymam to wszystko w pudełku i gry traktuje jak największą świętość ;) Nikt nie może dotknąć w domu i dbam o nie jak o własne życie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stać mnie... dzięki za poprawe ;]. Bez komętarza by się obyło cwaniaczku.

I normalnie można zgubić. Nie każdy jest osobą bardzo dbającą o porządek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:00, peryfraz napisał:

Nie stać mnie... dzięki za poprawe ;]. Bez komętarza by się obyło cwaniaczku.

I normalnie można zgubić. Nie każdy jest osobą bardzo dbającą o porządek...

"Komentarza" się pisze tak na przyszłość. To w jaki sposób chcesz pomóc osobie która zgubiła CD KEY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:07, xD ominik napisał:

"Komentarza" się pisze tak na przyszłość. To w jaki sposób chcesz pomóc osobie która
zgubiła CD KEY?


No jak to jak. "sciongnoc z torentuw" ;P A tak na serio to też nie wiem jak ;D Może po prostu ktoś z gramowiczów użyczy mu swojego. Ale wtedy z forum zrobi się warezowisko ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:08, Ancient Lord napisał:

> "Komentarza" się pisze tak na przyszłość. To w jaki sposób chcesz pomóc osobie która

> zgubiła CD KEY?

No jak to jak. "sciongnoc z torentuw" ;P A tak na serio to też nie wiem jak ;D Może po
prostu ktoś z gramowiczów użyczy mu swojego. Ale wtedy z forum zrobi się warezowisko
;|

No, ale ja nie mogę pomóc komuś zdobyć CD KEYa w legalny sposób, musi radzić sobie sam w swoim pokoju. Więc skoro nie możemy pomóc to po co jest ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:07, xD ominik napisał:

> Nie stać mnie... dzięki za poprawe ;]. Bez komętarza by się obyło cwaniaczku.
>
> I normalnie można zgubić. Nie każdy jest osobą bardzo dbającą o porządek...
"Komentarza" się pisze tak na przyszłość. To w jaki sposób chcesz pomóc osobie która
zgubiła CD KEY?

Zastosowanie się do jednej z dwóch "porad". Ewentualnie można iść do sklepu w którym zakupiliśmy grę i trochę pobajerować i jest szansa (nawet wiecej niz 50%) iż gra zostanie wymieniona. Mi się tak raz udało... aczkolwiek nie zgubiłem klucza, w GW był nieczytelny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:14, xD ominik napisał:

No, ale ja nie mogę pomóc komuś zdobyć CD KEYa w legalny sposób, musi radzić sobie sam
w swoim pokoju. Więc skoro nie możemy pomóc to po co jest ten temat?


No właśnie :P Każdy przecież wie, że jeśli się zgubiło CD-Keya to najlepiej walić do dystrybutora, ew, pomoc techniczna może wymagać skanu instrukcji, lub jakiegoś dowodu zakupu gry. Ode mnie tak chcieli w EA, jak kupiłem Battlefield 1942 World War II Anthology i nie działał mi klucz do dodatku Secret Weapons of World War II. Musiałem zrobić skan okładki instrukcji i otrzymałem mailem klucz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zgubiłem instrukcję do "Armies of Exigo". Po remoncie. Może gdzieś jest ale nie mam siły szukać. W pudełku zostało mi drzewko rozwoju jednostek. Nie wiem co jeszcze mógłbym zeskanować dla wydafcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciekawy sposób uzyskałem klucz do NWN. Uzyskałem, ponieważ ten w pudełku był niepoprawny (o 3 znaki za długi, o ile dobrze pamiętam). Napisałem do Atari, oni kazali mi podać jakieś numerki wytłoczone na płytkach z grą i w odpowiedzi przesłali mi działającego seriala. Wszystko to w przeciągu paru dni (3 czy 4), szkoda, że naszych lokalnych dystrybutorów nie stać na tak szybką reakcję (jak raczą w ogóle odpowiedzieć na zgłoszenie, to można to uznać za wielki sukces).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skanowanie nic nie da. Wydafca (a nawet wydawca) nie ma obowiązku podania nowego klucza. Dlaczego? Z tego samego powodu, dla którego w serwisie nikt Ci nie wymieni telewizora po tym, jak spadł z piątego piętra - wina leży po Twojej stronie, i wydawcy nic do tego. W końcu nie ma żadnej gwarancji, że ktoś, kto ubiega się o klucz nie zrobił skanu instrukcji, płyty czy pudełka pożyczonych od kolegi. Grę ściągnie z torrentów, a klucz dostanie za darmo, i już może grać.

Najprostszą i najlepszą radą, jaką można dać, jest: trzymaj wszystko, co jest potrzebne do grania razem z grą. Płyta w pudełku, instrukcja w pudełku, i sprawa załatwiona. Ewentualnie można sobie zapisywać klucze (w jakimś pliku na kompie, w notatniku w komórce, albo tradycyjnie - na jakiejś kartce czy w zeszycie. Wtedy jest kopia zapasowa klucza, i problem znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, poszukałem trochę w sieci i znalazłem. Niemniej wolałbym móc "jak biały człowiek" korzystać z produktu, który legalnie kupiłem bez uciekania się do rozwiązań gdzieniegdzie uważanych za niewłaściwe. Nota bene sprawa byłaby prostsza, gdyby CD-key''e drukowano wewnątrz pudełka albo na nim. Mam dwie gry , w których przyjęto takie rozwiązanie.
Co do porównania z telewizorem, wydaje mi się chybione. Płyta jest cała a ja nie mam tylko instrukcji (nie wydaje mi się żeby CD-key był częścią oprogramowania). Sądzę, że gdybym zgubił instrukcję do TV to by mi ją jednak przesłano, chociażby w formie elektronicznej (miałem taką sytuację z pralką - przesłali).
"Wydafca" to nawiązanie do utworu Kazika Staszewskiego sprzed wielu lat, miłego odbioru.

http://www.youtube.com/watch?v=iss11vxbOGE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować