Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

CDProjekt vs. Cenega, LEM i inni

12 postów w tym temacie

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat rywalizacji między wydawcami gier komputerowych.
Pierwsza sprawa to pytanie czy CDP prezentuje nadal ten sam wysoki poziom, który prezentował przez lata. Czy konkurencja (w największym stopniu Cenega) nie wydaje jednak lepszych tytułów (chociaż w gorszym stylu ;-)), mieli w ostatnim czasie takie hity jak Splinter Cell, Prince of Persia, Civilization itd. Trzeba też przyznać, że sam poziom lokalizaci jest coraz wyższy (Splinter), ale z drugiej strony robią nadal wiele błędów, Civilization przeszła praktycznie bez echa (a przecież to gra roku). I w końcu chcę wrócić do tematu "utraty" przez CDP gier Atari na rzecz LEM. Co prawda LEM pokazał, że potrafi dobrze wydać gierkę (SW: KOTOR 1), ale jednak wydaje ich stosunkowo niewiele. Nie tak dawno na łamach CD Action było można przeczytać, że latem tego roku pojawi się Neverwinter Nights 2, tymczasem w planach LEM-u ani słowa na ten temat. Czy to nie przerażające ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coż pewnie to temat w stulu wazelina no ale co tam.
Cenega. Ostatnio olali mnie przy pomocy technicznej. Fakt, że stara gra i do tego kupiona za 14zł ale takie sprzedają więc mogliby się wysilić. Strona internetowa do bani. Strony z grami przez nich wydawanymi też kiepskie i wszędzie linki do gry-online (czy jakoś tak). Malo promocji tak mi się wydaje. I generalnie taki to wydawca jakby nie dla graczy. Mogli by wydawać słowniki :) Na plus trzeba im zaliczy ostatnią serię za 30zł może nie jakieś super gry ale UFO kupiłem odrazu. No i największy ich sukces a zarazem moim skromnym zdaniem największa porażka CDP to TES: Oblivion. Znając życie wyjdzie goła i wesoła po angielsku ale to oni ją mają.
Co do CDP to firma przez F. Jak kupowałem Baldurs Gate to ręce mi się trzęsly, przy Diablo II to samo. Nie przypominam sobie jakiegoś zawodu z ich strony. Teraz czekam na HOMM5 i pewnie też będzie super. Jedno co mi się nie podoba - NIE MA TES: OBLIVION.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że Cenega w marcu (tak przynajmniej podaje) wyda Elder Scrolls IV: Oblivion !!! I jak narazie w planie jest jedynie oryginalna wersja językowe, kto grał w poprzednie części wie, że bez bardzo dobrej znajomości anglika.... pupa zbita. Chyba jedynym sposobem jest przyznać CDP prawa do wyłącznego wydawania gier komp. w Polsce. Powiecie nierealne... przecież PiS rządzi, Kaczki nie takie numery robiły w ostatnim czasie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ust mi to wyjąłeś, ale musisz przyznać, że przepaść między tymi firmami się zmniejsza.
I mam takie wrażenie, że to jedank CDP trochę dołuje, a nie konkurencja tak ostro goni.

Dnia 05.02.2006 o 21:35, sir_amra napisał:

No coż pewnie to temat w stulu wazelina no ale co tam.
Cenega. Ostatnio olali mnie przy pomocy technicznej. Fakt, że stara gra i do tego kupiona za
14zł ale takie sprzedają więc mogliby się wysilić. Strona internetowa do bani. Strony z grami
przez nich wydawanymi też kiepskie i wszędzie linki do gry-online (czy jakoś tak). Malo promocji
tak mi się wydaje. I generalnie taki to wydawca jakby nie dla graczy. Mogli by wydawać słowniki
:) Na plus trzeba im zaliczy ostatnią serię za 30zł może nie jakieś super gry ale UFO kupiłem
odrazu. No i największy ich sukces a zarazem moim skromnym zdaniem największa porażka CDP to
TES: Oblivion. Znając życie wyjdzie goła i wesoła po angielsku ale to oni ją mają.
Co do CDP to firma przez F. Jak kupowałem Baldurs Gate to ręce mi się trzęsly, przy Diablo
II to samo. Nie przypominam sobie jakiegoś zawodu z ich strony. Teraz czekam na HOMM5 i pewnie
też będzie super. Jedno co mi się nie podoba - NIE MA TES: OBLIVION.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdanie ludzi tak szybko się zmienia ;-), zobacz wyniki ostatnich wyborów :-).

Dnia 05.02.2006 o 21:39, TYHE napisał:

> Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat rywalizacji między wydawcami gier komputerowych.


do poczytania ---> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2695&u=391
---------------------> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1077&u=47

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mnie uświadomiono, ale to temat rzeka i dla nas graczy bardzo ważny.

Dnia 05.02.2006 o 21:37, Lailonn napisał:

taki topic juz jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 21:38, Pablor napisał:

Zapomniałem dodać, że Cenega w marcu (tak przynajmniej podaje) wyda Elder Scrolls IV: Oblivion
!!! I jak narazie w planie jest jedynie oryginalna wersja językowe, kto grał w poprzednie
części wie, że bez bardzo dobrej znajomości anglika.... pupa zbita. Chyba jedynym sposobem
jest przyznać CDP prawa do wyłącznego wydawania gier komp. w Polsce. Powiecie nierealne...
przecież PiS rządzi, Kaczki nie takie numery robiły w ostatnim czasie ;-).



nie wiem czy to że kaczki będą sie grami interesować, to dobry pomysł... Na polonizacje mogą kłaść nacisk, tzn nakazać polonizacj, Ale w tedy producentci mogą omijać polske i nie wydawać oficjalnie..

No i jest ryzyko ze kaczki będą cenzurować elementy gier.. (Misja z atakiem na Polske?? wywalić!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hihi... LEM sobie sklepik internetowy z grami otworzył... ale ceny mają tak "przystępne" jak swego czasu Cenega przed reformą... już taniej w MM można kupić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RZecza ktorej najbardziej nie lubie w polskich wersjach gier jest... polska wersja:)
O ile jak jest naprawde sporo czytania, to polska wersje kinowa lykne, bo nie zawsze mi sie che tlumaczyc, czy zastanawiac and tlumaczeniem, to mam alergie na pelne spolszczenia... zwlaszcz jezeli gre widzialem wczesniej w wersji ANG. popprostu mi te glosy nie pasuja, a takie spolszczenia jak Codename panzers sprawiaja, ze gra ktora mi sie itak sredni podoba, podoba mi sie jeszcze mniej:P a patrac po liczbie gier LEM-a i Nicolasa w mej kolekcji powiem, ze oni sie akurat chyab nie bardzo dla mei licza:)LEM chyba 1, albo licze juz jedna ktora chce kupic:) a z Nicolasa chyba 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no, no. Lem mnie dosyć zaskoczył pozytywnie. Marvel Ultimate Alliance w styczniu już i to w dosyć niskiej cenie jak na Lem, 79,90. Może gdzies dostane na allegro za te 60zł ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować