Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD Fusion for Gaming - pierwsza wersja finalna

33 postów w tym temacie

brzmi interesujaco, niestety mam dwa kompu przenosne i jeden stacjonarny i zadne nie jest AMD a szkoda bo duzo gram, ciekaw jestem jak to wyglada w realu te wylaczenie zbenych programow w tle, co sie przez to zyskuje FPS?? watpie to przeciez karta graficzna jest odpowiedzialna za to, moze jedynie plynnosc gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie często korzystam z tego przyjemnego bajeru. Zazwyczaj przy bardziej wymagających tytułach ogranicza przycinanie (w moim przypadku). Ponieważ wyłącza masę niepotrzebnych rzeczy. Ciekawe jak się spisze pełna wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 09:47, Bulgoth napisał:

Może ktoś sprecyzować z którymi dokładnie procesorami ten program działa?


Witam, program amd fusion najlepiej działa z platforma spider lub dragon. Czyli procesor na podstawce AM2, AM+ lub nadchodząca AM3. do tego karta graficzna ATI seria 3xxx lub 4xxx i płyta główna z chipsetem 780 lub 790 :) tyle można przeczytać na pclab.pl
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że tu nie chodzi tylko o procesor :P
Jak sama nazwa (fusion) wskazuje, chodzi o wykorzystanie więcej niz jednego urządzenia, w tym wypadku procesora AMD i karty graficznej ATI (bo już też należy do AMD)
:P

Więc jak się ma tylko procesor, to to chyba zbyt dużo nie da ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przecież zainstalować i uruchomić toto, kliknąć "widok zaawansowany" i edytować dowolny profil...

ten program po pierwsze aktywuje "ficzery" dostępne tylko w sprzęcie AMD/ATI

po drugie zatrzymuje procesy/serwisy systemowe, których lista jest tym dłuższa, im "wyższy" jest wybrany profil

... generalnie wyłączane jest wszystko to, co składa się na "ślamazarność" windowsa (jest to odpowiednik kliknięcia ALT+CTRL+DEL w windowse 98 i ręcznego powyłączania wszystkiego, co tylko się da) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam taką "mniejszą" wersję platformy spider, bo mam: AMD Phenom 9550, ATi/AMD Radeon HD3870 512MB/256bit i chipset AMD 790X z podstawką AM2+ :) więc jak to jest dedykowane takim komputerom jak mój, to zaraz przetestuję to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wydajnościowo procki AMD niestety pozostają w tyle za Intelem ( przynajmniej na obecną chwilę), więc szukają czegoś, czego można się chwycić. Jak dla mnie, zamknięcie paru procesów nie wpłynie znacząco na wydajność w grach, testowałem to już u siebie.

No chyba, że ktoś nie potrafi rozsądnie zarządzać swoim komputerem i ma w tle całą masę programów, o których działaniu nie ma pojęcia- wtedy może się przyda.

Wiele szumu o nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne na podstawowym profilu skok wydajnosci w 3DM06 o 200 punktów zawsze to cos lepiej w grach to wyglada całkiem inaczej i o wiele nawet lepiej, będziemy sie bawic, i polecam instalacje AMD OverDrive 2.1.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować