Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD Fusion for Gaming - pierwsza wersja finalna

33 postów w tym temacie

Ta aplikacja AMD Fusion for Game to pic na wodę. Może dla niektórych coś tam pomaga ale w większości przypadków nie zwiększa wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może reklamówka. Jednak chciał bym wiedzieć jak ustawić we własnym profilu AMD OverDrive i co odpowiedzialne jest za Xfire. Nie wiem co wyłącza mi Xf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cofam to co wyżej napisałem. AMD Fusion nie daje żadnego przyrostu wydajności ani nie zwiększa płynności gry a robi coś wręcz przeciwnego - zabiera po kilka FPS''ów pod czas rozgrywki. Nawet przy optymalnym połączeniu AMD/ATI. To jest zwykły chwyt marketingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co ten programik potrafi. Jeżeli doda mi chodź jedną czy dwie klatki w GTA IV to będę go ubóstwiał xD Mam procka AMD i kartę ATI więc myślę że będzie oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały test na GTA IV:

Mój komp: GeForce 8600GE(512mb 128bit ddr3) Procesor AMD X2 4200+ (2,2ghz po OC 2,42ghz) 2x512 goodram 900mhz 2x512 goodram 800mhz [w sumie 2gb ramu], dysk WD 7600rpm.

GTA odpaliłem na takiej konfiguracji:

1280x1024 75Hz
Tekstury Medium
Rendering High
Zasieg widzenia 59

Reszta na max.

Wynik bez fusion:
Tuż po wyjściu z pierwszego domu i spojrzeniu na lewą stronę(bodajże sklep z ciuchami) miałem 14-15FPS

Wynik z fusion:
Ta sama sytuacja ale tutaj już 19-20 FPS (dla mnie wystarczająca ilość do gry xD).

W innych lokacjach podobne wyniki - 5FPSów więcej z FUSION, czyli się opłaca na słabszych kompach, albo słabo zoptymalizowanych grach ;). Pozdrawiam

Dodam że wczesniej wyłączyłem i tak większość programów ręcznie. Fusion odpalałem na ustawieniu Expert.

Może ktoś inny zrobi test na crysisie? :>

BTW Można jakoś zmienić ksywkę? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ponarzekałem ale sprawdzałem tylko na jednym tytule i to mało wymagającym. Jutro przy odrobinie czasu i chęci wezmę się za TDU i Dead Space. Muszę tylko zrobić coś aby przy ustawieniach Ekspert nie gasło mi xfire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie, ja muszę spróbować, bo skoro to aż takie efekty daje to ja będę miał z 20 FPS-ów, a przy tym da się już grać.
BTW. Niestety samemu się nie da :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh zapomniałem napisać że gram na XP 32bit SP3 :>.

@Davw
W czym problem? Po uruchomieniu fusion możesz uruchomić na nowo x-fire, program likwiduje procesy itp. tylko raz, czyli po jego uruchomieniu mozesz sobie włączać co chcesz :D.

A i tak jest napewno gdzies w opcjach ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wytłumaczy jak obsługiwać ten program? Sciągnałem, zainstalowałe, uruchamiam, mam tą okrągłe okienko klikam FUSION, obramowanie programu sie obraca, słysza jakiś dźwiek(niby taki bajer, że program jak z kosmosu xD) i komp myśli... I to wszystko. Nic dalej sie nie dziejeO_o. Tak to wygląda, czy coś musze zrobić innaczej:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować