Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Każdy może być Obamą

38 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2009 o 11:54, Skwarek pl napisał:

Chodziło mi o to, że wyborów w Polsce nie pokazuje żadna stacja z US /.../


Nie pokazuje, bo niby po co. Tak samo jak wyborom prezydenckim w US zbyt dużo czasu (w porównaniu do narodowych elekcji) w Polsce też się nie poświęca. Chodzi o to, że lokalne stacje zawsze będą poświęcać mnóstwo czasu wyborom w swoim kraju i ludzi takich jak ja czy Budo po prostu to nudzi, gdy non stop w kółko o tym samym nawijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmm, a możesz tam głosować?

btw nie do końca każdy może być Obamą, bo w programie pewnie nie ma zabawy z Michelle xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 12:06, Klimos napisał:

> Chodziło mi o to, że wyborów w Polsce nie pokazuje żadna stacja z US /.../

Nie pokazuje, bo niby po co.

Tak też napisałem, nie twierdze, że mają pokazywać. Wręcz oczekuje, że polskie serwisy też zaprzestaną podsycać tak ten temat bo już nim można wymiototwać.
>Tak samo jak wyborom prezydenckim w US zbyt dużo czasu (w

Dnia 20.01.2009 o 12:06, Klimos napisał:

porównaniu do narodowych elekcji) w Polsce też się nie poświęca.

Oglądałeś dziś jakikolwiek serwis informacyjny? Jakieś "kawy czy herbaty", tvn 24 czy innej stacje tego typu? Co 15-20 minut pokazywali te same materiały z koncertu, wypowiedzi amerykanów, zapraszali gości z którymi gadali tylko o tym. Następnie krótki spis wydarzeń z kraju i bawimy się od początku.

>Chodzi o to, że lokalne

Dnia 20.01.2009 o 12:06, Klimos napisał:

stacje zawsze będą poświęcać mnóstwo czasu wyborom w swoim kraju i ludzi takich jak ja
czy Budo po prostu to nudzi, gdy non stop w kółko o tym samym nawijają.

Errr.... a o czym ja pisze ? Przeczytaj wszystkie moje posty, potem odpowiadaj ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, jak lansują tego socjalistę i już mi się słabo robi. Chyba zapuszczę sobie: Metallica - My Friend of Misery.

"They say the empty can rattles the most"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 12:09, Budo napisał:

Hmm, a możesz tam głosować?

Z tego co się orientuje to prawo głosu przysługuje mi tylko w wyborach do Parlamentu Europejskiego i nie wiem czy nie do lokalnych (z racji bycia obywatelem EU). Do narodowych głosowań potrzebne jest obywatelstwo, a tego chyba jednak się nie doczekam. Trzeba mieszkać nieprzerwanie 9 lat, a aż tyle nie zamierzam tu siedzieć

Dnia 20.01.2009 o 12:09, Budo napisał:

btw nie do końca każdy może być Obamą, bo w programie pewnie nie ma zabawy z Michelle xD

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 12:12, Skwarek pl napisał:

Oglądałeś dziś jakikolwiek serwis informacyjny? Jakieś "kawy czy herbaty", tvn 24 czy
innej stacje tego typu? Co 15-20 minut pokazywali te same materiały z koncertu, wypowiedzi
amerykanów, zapraszali gości z którymi gadali tylko o tym. Następnie krótki spis wydarzeń
z kraju i bawimy się od początku.

Nie oglądałem, z prostego powodu, który podałem wyżej. Informacje z kraju i ze świata czerpię z polskich portali informacyjnych, a tu wcale tego tak nie widać

Dnia 20.01.2009 o 12:12, Skwarek pl napisał:

Errr.... a o czym ja pisze ? Przeczytaj wszystkie moje posty, potem odpowiadaj ;]

Serio aż tak źle jest? Z tego co pamiętam jak Busha wybierali i zaprzysiężali to nikt aż tak się tym nie podniecał.
Ja naprawdę dzieckiem TV nie jestem, prędzej internetu ;)

I tak, strony główne poszczególnych serwisów:
- interia - słowo Obama pojawia się tylko w kontekście ataku mailingowego "Barack Obama has refused to be a President"
- wp - nie znaleziono słowa Obama
- onet - dwa wyniki (jakieś ploty + wiadomość dnia)
- gazeta - wielki Temat Dnia - tu zdecydowanie najgorzej
- tvn24 - dwa wyniki (ploty + link do dyskusji na forum)

Nie jest chyba tak źle i gdyby nie gazeta, to w ogóle można by nie zauważyć informacji, że dzisiaj odbędzie się zaprzysiężenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 12:30, Budo napisał:

O poooolskie wybory mi chodzi man ;]

;]

Mogę i głosowałem. Trzeba było tylko maila do ambasady przesłać, żeby wiedzieli ile kart do głosowania będzie im trzeba. Ale i tak nie było to konieczne. Kolegę z pracy odwiedzała w tamten weekend wyborczy żona i bez problemów wydali jej także kartę, mimo że nigdzie się wcześniej nie rejestrowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 12:45, Klimos napisał:

Z tego co pamiętam jak Busha wybierali i zaprzysiężali to nikt
aż tak się tym nie podniecał.


bush nie jest czarny (slowo afroamerykanin mozemy wlozyc miedzy bajki, jakos u nas w europie nie ma afroeuropejczykow tylko poprostu murzyni). To dla amerykancow duza zmiana, wszyscy sa zachwycenie "jak to stany sie zmieniaja na lepsza i zyja bez uprzedzen" no i jest to pewien sposob by nie patrzec na sprawozdania finansowe co wiekszych przedsiebiorstw - sa tragiczne. Szykuje sie kolejna dokladka do nierentownych galezi przemyslu... socjalizm pelna para - ale na chwile mozna o tym zapomniec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 11:26, NintendoPassion napisał:

Czy rzeczywiście myślisz że cały naród jest głupi?


caly oprocz pewnego lobby ktore pochodzi z bliskiego wschodu - oni mysla az za dobrze ;)

co do samej gry - moze byc niezla, ale obawiam sie sztucznosci - dziwne decyzje beda mialy dziwny wplyw na rozne wspolczynniki. No i wysoki stopien skomplikowania - w grze pewno inaczej niz w zyciu beda dzialaly pewne decyzje, albo wrecz skrajnie losowo. Gierke odpuszczam, chyba ze przeczytam jakies dobre recenzje to sie zainteresuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach walki z tym stereotypem jeden z Amerykańskich dziennikarzy zaczoł zadawać ludziom na ulicy pytania, i odpowiedzi były.... na poziome stereotypu właśnie. Np przy pytaniu o kraj na u dowiedział się że to Utah (to tak jak by u nas pytać o kraj na p i dostać odpowiedź np pomorskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bogu dzięki, że tylko telewizja tym żyje a zarazem nie ma się co dziwić, bo jest to medium mające największą rzesze odbiorców ;] a żeby dana informacja dotarła do wszystkich, trzeba to powtarzać po kilkadziesiąt razy na dobe.
>Ja naprawdę dzieckiem TV nie jestem, prędzej internetu ;)
Ja mam czas niestety tylko na oglądanie TV rano, przed udaniem się do roboty i jest to akurat czas tych serwisów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dużo chętniej wcieliłbym się rolę Prezydenta Polski, naszego kochanego mlaskacza Lecha Kaczyńskiego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, skąd to oburzenie/zniesmaczenie na kanały informacyjne, że mówią o wyborach w USA i o Obamie. No jak mają nie mówić, skoro taka jest ich rola? Wałkują cały dzień najważniejsze newsy. Gdy chwilowo nie ma nic nowego, muszą się nieraz powtarzyć. Im bliżej wieczora, tym więcej rożnorodności, bo się zaczynają programy publicystyczne, są zapraszani goście itd. Tak jest założenie kanałów informacyjnych po prostu - to tak jakbym się oburzał, że na Canal+ Sport non stop pokazują jakieś zawody, mecze czy inne wyścigi pokoju. Gdzie tu sens, gdzie tu logika? ;) A czemu Obama? No w końca przywódca jedynego supermocarstwa. USA jest nim, czy się to komuś podoba, czy nie. Stawianie w tym kontekście wyborów polskich to dobry żart, uśmiałem się. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 17:36, Wintesun napisał:

Nie róbcie sobie jaj z Obamy, tylko on może wyciągnąć nas ze światowego kryzysu ;]


dobrze mowisz, duzo osob robi sobie z niego jaja... np. ile jajek ma obama (obama) ... moze wyciagnac i wyciagnie on jest czarny i juz w usa nie sa w niektorych dzielnicach ,,wstep tylko dla bialych'''' itp rasistowskie ... I prezydent czarny Us''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować