Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Darkness w 2010

41 postów w tym temacie

Jako fana systemu Werewolf: Apocalypse zastanawia mnie tylko jedno - czy bedzie to MMO osadzone w realiach "starego" siwata mroku czy "nowego"... Ten nowy jakos do mnie jeszcze nie przemowil, ale tak czy inaczej bede zainteresowany.
Jawi sie tylko jeszcze jeden problem - czy nie bedzie to przypadkiem zwykla siepanko nawalanka jaka stal sie WoW (ktory zly bynajmniej nie jest, w koncu gralem w niego ponad pol roku :) ). Przeciez, jakby nie bylo, systemy WoD`u opieraja sie glownie na fabule i klimacie. A wpakowanie tych dwoch rzeczy do gry MMO jest trudna sprawa. Oczywiscie CCP to ludzie ktorzy nie sa w ciemie bici, w koncu zrobili Eve Online. Poczekamy, zobaczymy...
Tak czy inaczej - jesli bedzie to gra warta uwagi moga liczyc juz na jednego osobnika ktory zasili szeregi obroncow Gai :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany iż bedzie na nowym systemie.
Wkońcu trzeba promować to co obecnie sprzedają.
Niestety Korbhegn, nie sądze że staniemy w szeregach starych wilczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Ty byś chciał? Jesli odniesie podobny sukces jak EVE to z przyjemnoscia bym im zaplacil. I z biegem czasmu pewnie pojawia sie 14-dniowe triale. Na razie panowie z CCP musza jakas przetrwac kryzys w Islandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łapska precz od Świata Mroku! Porażka D&D Online udowodniła, że jedyny dobry sposób na wykorzystanie licencji papierowego RPGa to gra singleplayer. Zamiast MMO z chęcią zobaczyłbym cRPGa osadzonego w realiach Mage lub Werwolfa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 17:32, RedSqll napisał:

I co...? Kolejne MMO. W sumie i tak nie można zaliczyć większej wtopy niż Warhammer.



No nie wiem "Są rzeczy które się Fizjologom nie śniły" tak więc może być wszystko Ale to jeszcze Rok, pożyjemy zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko uważam, że producenci coraz bardziej stawiają na rozgrywkę online gdyż zwabiają one więcej klientów, którzy gdy dostaną grę typową singlową mogą postanowić ją ściagnąć, a żeby skorzystać w pełni z trybu multi musisz mieć oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Syf kiła i mogiła. Są systemy, które powinny zostać tym czym są. I WoD taki właśnie jest. nie można zrobić MMO na podstawie WoD, po prostu się nie da. Bo ten system nie ma nic wspólnego z expieniem, farmieniem... więcej pojęć nie znam nawet z nazwy. Tzn. mogą sobie zrobić MMO z magami, lupusami i łowcami goniącymi za wampirami po ulicach miast, ale wtedy lepiej będzie pasował tytuł "Jaś Fasola w samym środku crapu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię Świat Mroku i chętnie bym pograł w MMO, ale żeby nie był to kolejny klon WoWa.

Dużo bardziej liczę na The Secret World. To dopiero będzie genialne MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nice! Gra idealnie wpasowała się w moje klimaty. O ile wcześniej o tytule nic nie słyszałem, to teraz chętnie będę śledził informacje na jego temat. Mam nadzieję, że nie będzie to gra typu grind/PvP/gold...

Na razie czekam na Darkfall Online - jeśli zapowiedzi twórców są prawdziwe szykuje się nie lada rewolucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda WoW mi sie znudził i nie gram od 3 miechów bo rzygam już questami ale zobaczyć wampirki i wilkołaczki hmmm. Na pewno tą grę wypróbuje. Zależy też jak będą wyglądać postacie jak mało wyględnie to nawet wampiry czy inne tego typu mnie nie przyciągną. Mam też nadzieje że lvl będą wypoziomowane jak w warhammeże a nie jak w wowie że postać 4-5 lvl niżej pokonują postacie o większym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korbhegn - na twoim miejscu zastanawiałbym się raczej nad tym co oni zamierzają zrobić z WoD''a. Pal licho to, czy akcja gry zostanie oparta o nową, lub starą edycję.
Ten RPG zawsze stawiał na storytelling, więc nie widzę tu miejsca dla mas - w tym dzieciaków, które będą się chwalić co rusz to nową pukawką czy czarem...
Jeżeli questy będą się opierać na walce i przynoszeniu, np. 10 szponów wilkołaków, to można zapomnieć o rozwoju umiejętności społecznych, które mogłyby być przydatne w rozmowach z npc''ami.

Aż dziw bierze, że White Wolf się na to godzi, bo jeśli takie mmo powstanie, to będzie zaprzeczeniem ideii Świata Mroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i po raz kolejny wypowiadam się "przeciwko MMO", ale po prostu musiałem napisać poniższe:

A tam MMO, dawać nam tu kolejnego RPGa w stylu Bloodlines! :] To była perełka jakich mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesują tylko 2 rzeczy:
1.Jaki abonament/ czy abonament (pewnie jak każdego)
2. Czy będzie można grać czym innym niż wilkołak/mag/krwiopijca bo osobiście chętniej grał bym rasami "niszowymi": łowcą , prometejczykiem albo odmieńcem (changeling). W mojej opinii te rasy są zdecydowanie ciekawsze i grywalniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 18:42, orzech4 napisał:

Aż dziw bierze, że White Wolf się na to godzi, bo jeśli takie mmo powstanie, to będzie
zaprzeczeniem ideii Świata Mroku.

A ja na twoim miejscu najpierw bym się zastanowił nad tym o jakiej firmie tu mowa. Zagraj w EVE-O, zagraj w WoW i porównaj ze sobą - nie zakładaj, że każda gra MMO opiera się o taka jak WoW mechanikę. Osobiście spodziewałbym się kolejnej niszowej i bardzo hermetycznej produkcji czerpiącej z tego co znamy już z kosmicznego MMO CCP - w końcu nawet silnik ma być zaczerpnięty z tego, który pod koniec tego roku posłuży wprowadzeniu ambulacji w EVE.
Mam tylko nadzieję, że ten projekt nie zmniejszy zaangażowania CCP w dotychczas wydaną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wszystkich pocieszyć, tych którzy obawiają się o ten tytuł a z CCP mieli mało wspólnego. Jestem subskrybentem EVE-Online i stwierdzam, że ta produkcja jest bardzo bardzo dobra i klimatyczna. Myślę, że CCP jeśli naprawdę chce stworzyć grę dobrą to ją zrobi i nie będzie to masowy chłam typu WoW, Warhammer czy Conan.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować