Zaloguj się, aby obserwować  
amster22

,,M jak Miłośc'' - najlepszy polski serial (przemyślenia i przeżycia)

266 postów w tym temacie

Sam serial w sobie nie jest aż tak bardzo zły tylko nie widzę sensu oglądania czegoś takiego. Dla starszych ludzi ok, ale coraz więcej młodych ludzi to ogląda. Przecież to tylko oglądanie prostych historii, to nic nam nie daje, nie rozwija i nie wzbogaca ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 21:38, Pile napisał:

Sam serial w sobie nie jest aż tak bardzo zły tylko nie widzę sensu oglądania czegoś
takiego. Dla starszych ludzi ok, ale coraz więcej młodych ludzi to ogląda. Przecież to
tylko oglądanie prostych historii, to nic nam nie daje, nie rozwija i nie wzbogaca ;]



Pójdźmy dalej, to tylko maglowanie w kółko wszelkich życiowych perypetii, wzlotów i upadków. Nabijam się zawsze (gdy dziewczyna ogląda), co też to za nowych kłopotów nawymyślali bohaterom. Przecież te rodziny przeżywają więcej niż niejedno miasteczko przez 50 lat. Kto to ogląda, ludzie, którzy swojego życia nie mają? Na co komu oglądanie tego co w koło w rzeczywistości się dzieje? Bleh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 21:45, Pile napisał:

Dokładnie. O wieeeele większy sens widzę w graniu w simsy :D

Tam przynajmniej można spowodować pożar i patrzeć jak płoną ludziki. I to kiedy się chce! Ot wyższość Simsów nad serialami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 21:25, Piciambeer napisał:

> Nazwanie tego serialu najlepszym z polskich to olbrzymie nieporozumienie. Ten serial

> to dno.
To wskaż lepszego polskiego tasiemca:P

Jakby był ranking - M jak Miłość by wygrało. To jest też w moim przypadku jedyne takie
"coś" co oglądałem razem z babcią przez jakiś cza :>

A teraz zlot fanów wew Gdyni ^^ Ciekawe czy będą zamieszki typu MjM vs NW&SŻ :D


Jeśli chodzi o polskie seriale w ogólnym zamyśle to znalazło by się wiele lepszych. Oglądam telewizje sporadycznie i preferuje seriale produkcji zagranicznej (Monk, Haus itp.). Z polskich oglądam tylko Ranczo które ni jak równać do takiej komercyjnej szmiry.

M jak miłość uważam za dno podobnie jak wszystkie seriale obyczajowe (Na Wspólnej się jeszcze trochę broni choć nie oglądałem go 2 lata) głównie dlatego że nie widzę sensu w przyglądaniu się życiu innym. Stworzone jest w takiej formie by przyciągało uwagę widza i dla zarobienia kasy. Wszystko jest sztuczne, nierealne, nie logiczne będąc równocześnie niezamierzonym realizmem magicznym. Nie jest dla mnie to nawet takie istotne bo ogólny zamysł takiego serialu mi nie odpowiada. M jak miłość nie wyróżnia się pod tym względem od tych wszystkich klonów będąc równie głupim i wtórnym. Wole filmy i seriale w których są rozstrzygane różne dylematy moralne, posiadające głębie, a ich twórcy chcą coś przekazać i wyrazić w nich coś. Takie w których są niebanalne postacie i jakiś oryginalny koncept. Tu mamy ten sam schemat w którym zmienia się tylko rodzinka. Reprezentuje on lekką rozrywke. Ja jednak gdy chce na chwile zapomnieć o otaczającej rzeczywistości wybieram komedie czy serial sensacyjny trzymający jakiś poziom.

Rozumiem że komuś może taka szmira przypaść do gustu. Ja sam początkowo myślałem że nazwa tematu to ironia. Jeśli zaś chodzi o ranking to wydaje mi się że większość podziela moją opinie. Nie jest to także forma dobra do ustalenia jakości. Osobiście nie przemawiają do mnie żadne rankingi, wole zaś wypowiedz krytyka który odpowiednio uargumentuje swój wywód.

Trudno mi się wypowiadać w tej kwestii bo ostatni odcinek oglądałem w podstawówce (teraz idę do liceum). Aktualnie mam lepsza alternatywę na spędzanie wolnego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 22:12, Queston napisał:

Jeśli chodzi o polskie seriale w ogólnym zamyśle to znalazło by się wiele lepszych. Oglądam
telewizje sporadycznie i preferuje seriale produkcji zagranicznej (Monk, Haus itp.).

A za chwilę mówisz o tym, że każde jedno to jest dno, hę? Monk i Haus to zupełnie inna liga.

Dnia 10.08.2009 o 22:12, Queston napisał:

Z polskich oglądam tylko Ranczo które ni jak równać do takiej komercyjnej szmiry.

Ranczo fajne jest i basta ^^

Dnia 10.08.2009 o 22:12, Queston napisał:

Stworzone jest w takiej formie by przyciągało uwagę widza
i dla zarobienia kasy.

Jak każdy film/serial.

Dnia 10.08.2009 o 22:12, Queston napisał:

Wszystko jest sztuczne, nierealne, nie logiczne będąc równocześnie niezamierzonym realizmem magicznym.

Eee.... lol? :D
Jeśli dobrze zrozumiałem, to tak jest chyba też z każdym filmem/serialem.

Dnia 10.08.2009 o 22:12, Queston napisał:

Wole filmy i seriale w których
są rozstrzygane różne dylematy moralne, posiadające głębie, a ich twórcy chcą coś przekazać
i wyrazić w nich coś. Takie w których są niebanalne postacie i jakiś oryginalny koncept.

Nie zapominaj że mówimy o tasiemcach. W nich niełatwo wykreować ciekawą postać i ciekawie pokazywać caaałe lata jej życia.
Poza tym targetem takich seriali są babcie i dzieciaki czyli osoby mające bardzo dużo czasu i niekoniecznie oczekujące jakiejś szybkiej akcji, wybuchów czy ciężkich przemyśleń.
Wszystko jest dla ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować