Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kółko dla mas - test kierownicy Speed-Link SL-6697

15 postów w tym temacie

Ja mam kierownicę Logitech Driving Force Pro i mimo, iż na polskiej stronie Logitecha pisze, że jest dla PS2/PS3, to świetnie współpracuje z PC, więcej: ona zachowuje się tak jakby była stworzona dla PC, a to dzięki pobranym z angielskiej strony Logitecha sterownikom, które dają mi możliwość m.in. wyboru stopni skrętu (od 40 stopni do 900 stopni), siłę Force Feedback''u i cośtam jeszcze. ;)
Cóż, przed tą kierą miałem 3 inne: Manta Supressor Compreme - moja pierwsza kierownica z 2003 roku, mimo iż to była kierownica klasy +/- tej co jest recenzowana na gram.pl byłem z niej zadowolony, niestety potem padła przejściówka kiery z PS -> USB, przejściówki nie mogłem żadnej znaleźć i na tym skończyła swój żywot (ale nadal ją mam :P ). Potem miałem Apollo jakąś tam. Ładnie wyglądała, ale oddałem ją drugiego dnia do sklepu. Powód? Zachowywała się tak jakby miała sprzętowo/w sterach przypisaną martwą strefę, jak skręcałem w prawo to tak około 15% martwej strefy było, jak w lewo to 20% tej samej strefy było. Zero kalibracji, nigdzie nie można było jej ustawić, grać się nie dało, w sklepie przyznali mi rację i wymienili na Genius Speed Wheel 3, była już lepsza, ale miała pedały do kitu, a dokładniej: potencjometr w gazie był do kitu i jak wciskałem stopniowo gaz zamiast proporcjonalnie stopniowego zwiększania pozycji gazu, to miałem tak: wcisnąłem fizycznie na 10% gaz, w kompie było 50% wciśnięcia, wcisnąłem 30% - miałem w kompie 10% wciśnięcia. Więc reklamacja, przysłali nową i po miesiącu to samo z nią było co z poprzednią sztuką :/ Straciłem na tym ze 120 zeta :S Dopiero Logitech DFP zamówiony za około 330 zeta + 20 przesyłka okazał się kierownicą spełniającą moje oczekiwania. Jestem z niej zadowolony do dziś :) A to dzięki 900 stopni skrętu, pedałom na oddzielnej osi (ustawiłem se raz zamiast hamulca sprzęgło, ale była jazda w TDU xD ), a także kierownica ta zaskoczyła mnie pozytywnie Force Feedback''iem. Nawet nie sądziłem czym jest FF i ile daje frajdy i możliwości wyczucia pojazdu.
Więc polecam wszystkim kierownicę Logitech Driving Force Pro (a także grę Test Drive Unlimited ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zaszalałem i rok temu kupiłem sobie Logitecha G25. Po prostu miód mi się wylewał z monitora, jak grałem w TDU. I jak se przypomnę, jaka była radocha, gdy kiera w końcu przyszła (była sprowadzana z Paryża przez jakąś stronkę polską za ok. 700zł + 40 zł przesyłka)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj nie ma to jak MOMO 2 roczek ostro tyrana a nic się nie dzieje naprawde solidny i w miarę tani sprzęt używkę za te 250 zł można zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co test w TDU, jak to nie jest sim? szczególnie na HC xD ... i dobrze, że w GRIDzie kiepsko się jeździ na kierze! Już TOCA RD3 jest lepsza pod tym względem :P

A w tej cenie lepiej kupić już Formula EX lub Wingmana od Logiego... za ~ 300 ziko? DFP
A G25 nie ma sensu się interesować, bo to jest praktycznie to samo co DFP, a kosztuje 2 razy drożej O_o
Sprzęgła się raczej nie wykorzysta... szczególnie w simach, a przecież tylko do nich kiera jest stworzona. Na prs.simracing.pl większość gra na DFP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tą kierownicę, i jak za tą cenę jest niezła :)
Nie ma tylko co liczyć na Force Feedback, bo jest żałosny. Za to wygodia jazdy jest bardzo dużo, ta skóra na kółku jest wypas, ręce nie pocą się nawet po 2 godzinach jazdy w GTR2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 21:30, porschak napisał:

A ja zaszalałem i rok temu kupiłem sobie Logitecha G25. Po prostu miód mi się wylewał
z monitora, jak grałem w TDU. I jak se przypomnę, jaka była radocha, gdy kiera w końcu
przyszła (była sprowadzana z Paryża przez jakąś stronkę polską za ok. 700zł + 40 zł przesyłka)...



700 zł vs. 165-170 zł za tą to tak jak mówić o kupnie Golfa III i odpisać że ja właśnie kupiłem mercedesa i jeszcze się dziwić, że jest lepszy :D Tylko czy 5 razy droższa jest 5 razy lepsza ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura wraz z myszką, będące podstawowymi kontrolerami komputera, idealnie nadają się do grania w FPS-y, RPG-i oraz strategie.

... i przygodowe, i logiczne, i edukacyjne i... i...

Nieźle sprawdzają się także przy sterowaniu w zręcznościówkach/platformówkach czy niektórych tytułach sportowych -

Tak, myszka i klawiatura szczególnie dobrze się sprawdza w bijatykach i platformówkach.

Kierownica obłożona jest ekologiczną ekoskórą.

Wha''? Poproszę o powtórzenie pytania.

Dość dobrze zapobiega poceniu się dłoni, za to - szczególnie na początku - wydziela charakterystyczny zapach, do którego da się jednak z czasem przywyknąć.

A wystarczyło napisać, że po prostu śmierdzi tak, że p-gaz się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, miałem podobnego speedlinka, model niższy. Gorszego shitu nie widziałem. Skończył na ścianie. :D

Teraz mam DFP, dałem 350zł, bez porównania ( wtedy za SL dałem ~210zł ). Warto dołożyć do Force Ex''a, bo to porządna kierownica. A dla osób przy kasie G25. Pamiętajcie - TYLKO Logitech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować