Zaloguj się, aby obserwować  
plobek

Żużel lub jak kto woli speedway

534 postów w tym temacie

No i runda zasadnicza za nami. Znane też są pary play-off.... I tak w pierwszej rundzie zmierzą się:
Tauron Azoty Tarnów - Unia Leszno
Falubaz Zielona Góra - Caelum Stal Gorzów
Betard WTS Wrocław - Unibax Toruń

Najłatwiejszą przeprawę powinna mieć Unia Leszno, która raczej wygra obydwa spotkania z Tarnowem. Znacznie większe emocje zapowiadają się miedzy Zieloną Górą a Gorzowem i wydaje mi się że przegrany z tego dwumeczu przejdzie jednak dalej, bo porażka nie będzie wysoka. W ostatniej parze faworytem jest drużyna z Torunia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Gollob mistrzem świata;] Dzisiaj w Terrenzano jest już w finale, choć nie musi tam nawet zdobyć punktu. W Bydgoszczy w ostatnich zawodach MŚ też nie. Dzisiaj miał mieć przewagę co najmniej 6 punktów nad Jasonem Crumpem, ewentualnie 5 nad Jarkiem Hampelem. I zrobił swoje. Serdeczne gratulacje dla pana Tomka, za największy indywidualny sukces dla polskiego speedwaya od czasów Jerzego Szczakiela. Od początku lat 70-tych;o Brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat niestety ucichł, tymczasem wielkimi krokami zbliża się wielki finał drużynowego pucharu świata, który odbędzie się w sobotni wieczór na terenie gorzowskiego stadionu imienia Edwarda Jancarza. W finale wystąpią reprezentacje Polski, Danii, Australii oraz Szwecji. Jakie wyniki przewidujecie na ten finał ? Kto wedle was zgarnie puchar imienia Ove Fundina ? Bezapelacyjnie wierzę w sukces naszej reprezentacji. Nasz mistrz i wice - mistrz świata wsparci doświadczonymi Protasiewiczem, Kołodziejem i Kasprzakiem są faworytami imprezy. Klasa sportowa, ale też i atut własnego toru przemawiają za naszymi orłami. Rywale nie odpuszczą, będzie walka, ale uważam, że ostatecznie to my zostaniemy, po raz trzeci z rzędu, drużynowymi mistrzami świata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chłopaki dadzą radę obronić tytuł. Wierzę że się uda, mimo że ze strony Australii i Danii można się spodziewać bardzo dużej konkurencji. Dania wygrała półfinał w najmocniejszej obstawie, a Australia uległa jednym punktem i dzisiaj pokazała klasę w barażu. Wielka forma Batchelora, Crumpa i Holdera. No nie ma co mówić, będzie bardzo ciężko - finał DPŚ to nie przelewki ale wierzę że mamy dość równy, mocny skład i to pozwoli nam obronić tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech to szlag, w sobotni wieczór nie będzie mnie w domu, więc z finału nici :/ Forma naszych reprezentantów w ostatnich zawodach jest bardzo dobra, z obroną tytułu nie powinno być większych problemów. O której zaczyna się finał? Być może uda mi się skołować gdzieś telewizor na pół godzinki, coby obejrzeć chociaż końcówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 23:34, Gumisiek2 napisał:

Niech to szlag, w sobotni wieczór nie będzie mnie w domu, więc z finału nici :/ Forma
naszych reprezentantów w ostatnich zawodach jest bardzo dobra, z obroną tytułu nie powinno
być większych problemów. O której zaczyna się finał? Być może uda mi się skołować gdzieś
telewizor na pół godzinki, coby obejrzeć chociaż końcówkę.

Prezentacja drużyn zacznie się około godziny 19:00. W sumie to nic straconego, zawsze możesz obejrzeć powtórkę tych zawodów, bodaj po północy w Tvp Info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tej godzinie też nie będzie mnie w domu :P Może w niedzielę po południu będzie jakaś powtórka, tylko muszę jeszcze liczyć na to, że nikt nie zdradzi mi wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 16:24, Gumisiek2 napisał:

O tej godzinie też nie będzie mnie w domu :P Może w niedzielę po południu będzie jakaś
powtórka, tylko muszę jeszcze liczyć na to, że nikt nie zdradzi mi wyniku.

Wiesz, ewentualnie pozostaje znaleźć coś w internecie, pewnie będzie to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza w temacie? Polska drużynowym mistrzem świata po raz trzeci z rzędu ;] Po słabym początku w wykonaniu naszej drużyny Gollob pojechał dwa świetne wyścigi, w których zdobył dziewięć punktów, co uplasowało Polskę na drugim miejscu, a później było już w miarę luźno, choć kilka słabych wyścigów w wykonaniu naszych reprezentantów mogło napsuć trochę nerwów. A "wystrzały z katapulty" Golloba (a później także Hampela) robiły naprawdę ogromne wrażenie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Gollob pokazał klasę mistrzowską. Pod koniec także reszta drużyny się obudziła i zaczęli jechac jak na mistrzów przystało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest fani żużla, zniknęliście już na dobre ? Sezon transferowy rozpoczyna się na dobre. Na dzień dzisiejszy najmocniej wygląda ekipa z Torunia. Trójka liderów w postaci Sullivana, Holdera i Miedzińskiego to spory kapitał. Do tego dochodzi mający za sobą kapitalny sezon Darcy Ward. Czwórka zawodników i każdego stać na wynik ponad 10 punktów na mecz. Robi wrażenie. Silną ekipą powinna być także Unia Leszno, z braćmi Pawlickimi w składzie czy też Unia Tarnów, która to podobna ma się wzmocnić trójką czołowych żużlowców ekstraligi - zasilić szeregi Tarnowian mają Greg Hancock, Janusz Kołodziej a także Rune Holta. Znaczące nazwiska, ale po raz kolejny okazać się może, że same nazwiska nie wystarczą. Niespodziankę może sprawić aktualny mistrz Polski, Falubaz Zielona Góra. Wiele wskazuje na to, że po stracie Grega Hancocka, ekipa myszki miki może uzupełnić lukę Grigorijem Łagutą. Jeśli ten transfer będzie miał miejsce, to siła ognia Falubazu nie ulegnie znaczącej degradacji. Tu pojawia się jednak kwestia KSM, być może zespół przy takim transferze nie zmieści się w określonym limicie. Zupełnie inny biegun to drużyny z Wrocławia, Częstochowy i Bydgoszczy. W pierwszych dwóch ośrodkach, najwidoczniej, nie ma pieniędzy i ciężko będzie skonstruować skład na poziomie ekstraligi. Częstochowę opuszczają bracia Łaguta, być może i Daniel Nermark, natomiast we Wrocławiu niepewna jest przyszłość Macieja Janowskiego a także Kennetha Bjerre. Co się tyczy mojego ośrodka, tego z Bydgoszczy.. najprawdopodobniej z Polonią pożegna się jej kapitan, Grzegorz Walasek. To smutny obraz klubu, ale wygląda na to, że działacze zaczęli liczyć. Sam zawodnik wykazał się chyba zdrowym rozsądkiem - lepiej dostać na start większą sumę pieniędzy, by następnie nie zabijać się o każdą złotówkę na torze. A przecież o to chodziło działaczom Polonii - mniej na start, więcej do zdobycia na torze. Cóż, chłodna kalkulacja. Mimo wszystko, liczę na skonstruowanie młodego, ambitnego składu, który walczyć będzie o każdy metr toru. Śniły się medale, ale po prawdopodobnym odejściu kapitana, plany te będzie trzeba odłożyć na przyszłość. Teraz liczy się spokojne utrzymanie, wszak dosyć balansowania pomiędzy ekstra a pierwszą ligą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
widzę że tu już dawno nikogo nie było :]
Pod zbliżającą się końcówkę sezonu trzeba trochę wrócić z tematem. Co sądzicie o tegorocznych play-offach?
Kto zdobędzie mistrzostwo? Tarnów, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra a może Toruń?
Kto zwycięży w barażach i pozostanie w ekstralidze, Wrocław czy może Gdańsk?
Który zawodnik zabłysnął, a który rozczarował swoją jazdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować