Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie tylko gram... Co nowego w świecie IT? (22.01)

10 postów w tym temacie

Jak dla mnie AMD lipa, od kiedy Intel wypuścił Core 2 Duo to AMD leży, i chce się podnieść ale widać nic im to nie daje jak wypuszczają procki z technologią 65nm (Intel Penryn 45nm) i z pamięcią podręczną nie tak dobrą jak Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD na pokładzie człowieków nie widziałem już dawno, ale widać, że walczy i walczyć będzie. Osobiście się temu nie dziwię, bo czuję, że będzie jeszcze na co popatrzeć u AMD, jak nie dziś, to jutro ;)

Pozdrawiam, Colin mcrae

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pendrive bardzo fajny, ale nie chciałbym takiego posiadać, bardzo łatwo go zgubić. Ogólnie cały rok 2009 pod względem hardware zapowiada się ciekawie. Czeka nas także zrównanie cen pamięci operacyjnych DDR2 i DDR3. AMD goni Intela i powoli dogania. Jakby podnieśli ilość pamięci podręcznej dorównali by Intelowi. Może w tym roku im się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ CyborgX
Wcale nie zgadzam się, że AMD leży... Spójrzmy, iż AMD nie pchało się z nowymi procesorami tak bardzo jak Intel, gdzie porażką były jego pierwsze Intel Core, a AMD puściło spokojnie Athlony X2 potem. Wiadomo, może teraz Intel góruje na rynku procesorowym, ale konkurent nie daje za wygraną i od zawsze prawie robi tańsze procesory i mniej prądożerne. Tutaj Intel przegrywa, jednak większość już jest przeświadczona o jakości Intela (jak i ja również), ale AMD ma fajne pomysły, jak 3- rdzeniowce, czego Intel nie zrobił i pchnął kulkę dalej w 4. Niech AMD konkuruje, to za kilka lat przynajmniej ceny będą znośne i produkty ciekawsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 21:17, Oposing napisał:

@ CyborgX
Wcale nie zgadzam się, że AMD leży... Spójrzmy, iż AMD nie pchało się z nowymi procesorami
tak bardzo jak Intel, gdzie porażką były jego pierwsze Intel Core, a AMD puściło spokojnie
Athlony X2 potem.


Puściło spokojnie Phenomy, które jak się okazało nie dorównują C2D, więc nie śpieszyłbym się tak z opinią, że to pierwsze C2D były porażką [porównując do tego, co "udało się" osiągnąć AMD, nad czym osobiście bardzo ubolewam ze względu na niedawny sentyment do tej firmy, obecnie sam jestem jednak zadowolonym posiadaczem C2D...].
Osobiście czekam, aż AMD zacznie porządnie ścigać Intela, w końcu im większa rywalizacja, tym większe osiągi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten PenDrive ;) taki... ekonomiczny, zarówno w wielkości jak i jego obudowie :P A tak na serio: do czego służą te piny po jednej stronie (nie chodzi mi o tą wysuwaną część do USB), może ten PenDrive może służyć jako pamięć RAM w notebook''u, ale raczej wątpie. Hmm... a może taki nowy krzyk mody :P

Co do zapowiadanych ofert AMD: uważam, że AMD powinno już przestać projektować jakiekolwiek procesory w technologii 65nm, powinni projektować tylko w 45nm. Regor wygląda mi na takiego 2-rdzeniowego Deneba (Phenoma II). Kuma - sam nie wiem, czy to jest dobry pomysł. Propus - tak jakby 4-rdzeniówka w wersji oszczędnej. Ciekawe jeszcze jak ceny będą się kształtować

Teraz powiem coś do tej dożywotniej gwarancji: bzdura. Jak się zepsuje dziesięcioletnia kość np. DDR co kupiłeś w roku 2003 przykładowo, to jak ją będziesz chciał zareklamować w 2013, to już takich kości nie będzie na magazynie, będą już np. takie DDR4 :P I teraz na co producent wymieni? Kasy raczej nie odda, wymienić nie ma na co, no chyba, że na jakąś nowszą DDR''kę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować