Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #34: Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

68 postów w tym temacie

XP.Professional zadzi. Pracowalem 6 miesiecy na W(indows)-V(ista) :P i smiem stwierdzic ze takiego szajsu swiat na oczy wczesniej niewidzial. Zrobilem skan kompa, Vista pociagala 60% pamieci RAM (mialem wtedy 2GB) wciagalo 80-100% procka (2,50GHz Pentium). Vista pozerala to wszystko na samo dzialanie systamu bez odpalania jakiej kolwiek aplikacji a co by bylo jakbym chcial odpalic jakas gre. Zenada. Wad jest tak duzo ze niejestem w stanie teraz ich tu napisac. XP-Prof. jest The Best, mam go od 3-4 lat i nigdy niemialem problemow, zadnej nawet zawiechy przez te lata niebylo. Moim zdaniem jest najlepsza dla graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się odnośnie zajmowanej pamięci RAM. Ale jeśli o procka chodzi to totalne bzdury piszesz kolego. 80-100% zużycia? Chyba w snach. Bez włączenia jakiejkolwiek aplikacji, Vista na moim sprzęcie (C2D 3,4 GHz) zużywa około 0-1 % procesora. Nie wiem co musiałeś robić, albo jak bardzo się starać, aby sam system tak bardzo obciążył twoje Pentium. Jeśli zaś chodzi o pozostałe wady - rzeczywiście istnieją. Jednakże - poza wymienionym łakomstwem na RAM i niekiedy problemami z kompatybilnością (teraz coraz rzadszymi) - nie są one zbyt znaczące i przeszkadzające.
Nie przesadzaj przy okazji z doskonałością Windows XP. Żadnej zwiechy przez 4 lata? Nie uwierzę, choćby nie wiem co. XP też ma wady, w niektórych zadaniach jest od Visty mniej wydajny, w innych zaś szybszy. To w końcu tylko system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stary poczciwy XP Home Edition ;p A tak krótko, Vista jest gorsza od XP mój znajomy miał Viste i zmienił na XP komputer odrazu mu lepiej działa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 12:31, marek5mln napisał:

bredzisz jak mało kto, na xp właśnie błyskawicznie ludzie się przestawili, a ci nawet
co od poczatku nie chcieli to tylko dlatego że 98 był jednym z najlepszych windowsów
a nie, że xp był do dupy (co neistety Visty dotyczy) 98 niestety zrobił się za stary,
nie posiadał wielu przydatnych funkcji i ludzie bardzo szybko przeszli na xp, ponieważ
zadziwiająco vył podobny do 98 i łatwo sie go obsługiwało.

Jeśli pamiętasz między 98 a xp były różne sytemy milenium itp, żaden się nei sprawdził
i to samo dzieje się teraz, jak już powiedziałem mam nadzieje, że 7-demka będzie owiele
lepsza.



miszczu moj.
mialem kazda winde od 3.11 ;]
xp byl warty uwagi dopiero po sp2.
mozliwe, ze vista jest "systemem przejsciowym" (windows 2k byl dobry, wielu ludzi o tym mowi)... ale ciagle nie rozumiem czemu ludzie narzekaja, ze wolno dziala (tak jak powiedziales, ze nie mieli sprzetu zeby sie na xp''ka przerzucic, podobnie jest i teraz.). mi i wielu innym, ktorych znam, vista smiga. xp ma minusy, vista ma minusy, 7 bedzie miala minusy.
problem w tym, ze coraz mniej ludzi widzi minusy w xp.
a zreszta... :D bo sie zaczynamy bawic w fanboyow.

tak jeszcze do wolno dzialajacej visty... eee ;/ moj komp to nie maszynka do mielenia gier czy temu podobnych, ale vista mi wolno dziala? wrecz przeciwnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh....niestety, wciskają tą Vistę, a potem spróbuj się jej z kompa pozbyć, wszytko na głowie staje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego niepisze bzdor bo widze co mi skan pokazal. Wlaczylem kompa bez zadnej aplikacji, sam pulpit i te smieszne glupie zegareczki, animowane ikonki i inne bzdurki tyle mi wciagaly. Poczytaj na necie a znajdziesz wiecej takich opini. Od 3-4 lat mam Xp-Prof i tam sobie zainstalowalem dodatek zmieniajacy Xp lekko w Viste, procka mialem 1.50GHz okolo... po pokazaniu sie animowanych pierdulek na pulpicie skoki byly do 100% niemyslalem juz nawet o tym aby gre odpalac. Faktem jest to ze XP-Prof jest dopiero niezawodny po Serice Pack 2 ale jest. Fakt jest tez taki ze na XP nigdy nienazekalem na Viste owszem. Jesli ktos ma kompa za kilka tysi to moze sie cieszyc smigajaca Vista i miec w d... XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Windows Vista Home Premium 64 bit i jestem zadowolony. 2 GB RAM mi nie wystarczyło to sobie 4 GB załatwiłem i git. Vista potrzebuje dużo RAMu i dlatego. DX10 mnie poraża, widziałem Crysis''a na max w DX10 i DX9... DX10 mnie najbardziej przekonał i nie widzę powodu do zamiany. Owszem trochę mnie wkurzała na początku ale już pracuje mi się na niej bezproblemowo. Ale gdy wyjdzie Windows 7 to się na niego przesiadam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 12:11, pig.on.the.wing napisał:

> bredzisz jak mało kto, na xp właśnie błyskawicznie ludzie się przestawili, a ci
nawet
> co od poczatku nie chcieli to tylko dlatego że 98 był jednym z najlepszych windowsów

> a nie, że xp był do dupy (co neistety Visty dotyczy) 98 niestety zrobił się za stary,

> nie posiadał wielu przydatnych funkcji i ludzie bardzo szybko przeszli na xp, ponieważ

> zadziwiająco vył podobny do 98 i łatwo sie go obsługiwało.
>
> Jeśli pamiętasz między 98 a xp były różne sytemy milenium itp, żaden się nei sprawdził

> i to samo dzieje się teraz, jak już powiedziałem mam nadzieje, że 7-demka będzie
owiele
> lepsza.


miszczu moj.
mialem kazda winde od 3.11 ;]
xp byl warty uwagi dopiero po sp2.
mozliwe, ze vista jest "systemem przejsciowym" (windows 2k byl dobry, wielu ludzi o tym
mowi)... ale ciagle nie rozumiem czemu ludzie narzekaja, ze wolno dziala (tak jak powiedziales,
ze nie mieli sprzetu zeby sie na xp''ka przerzucic, podobnie jest i teraz.). mi i wielu
innym, ktorych znam, vista smiga. xp ma minusy, vista ma minusy, 7 bedzie miala minusy.
problem w tym, ze coraz mniej ludzi widzi minusy w xp.
a zreszta... :D bo sie zaczynamy bawic w fanboyow.

tak jeszcze do wolno dzialajacej visty... eee ;/ moj komp to nie maszynka do mielenia
gier czy temu podobnych, ale vista mi wolno dziala? wrecz przeciwnie



To porównaj to z Xp, stary weś bo tlyko gadasz w obroie Visty, miałem procka 2 rdzeniowego AMD Athlon 4800+
Geforce 8600GT 512MB DDR3 PCI-Express, 2GB Ram DDR2 533MHz, Dysk Seagate Barracuda 160GB SATA 300mb/s, płyta główna z całkiem wydajnym chipsetem, Najnowsze gry chodziły mi na full detalach, a Vista co? gówno, chodziła jakby miała na plecach 200KG, więc przestań mi gadać, ze Vista działa normalnie bo wkurza mnie takie gadanie, znam się bardzo dobrze na systemach od lat instaluje, składam kompy, zarabiam na tym, i znam się na systemach Vista to jeden z najgorszych systemów jakie widziałem, jak już mówiłem, moze on cieszyć oko, zajebistym wyglądem funkcją wykorzystania DirectX10, i innymi fajnymi rzeczami, ale jeśli chodzi o funkcjonowanie to jeden z najgorszych systemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować