• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
The_Assassin

Po czyszczeniu radiatora procesora nieprawidłowo wyświetlany obraz - co robić?

Pytanie

Witam, wczoraj postanowiłem oczyćcic komputer z kurzu, wszystko szło ładnie, pięknie, jak zawsze czycilem radiatory, a że mojego radiatora na procesorze ( razem z coolerem ) nie da sie dokladnie wyczyscic, jak zawsze go zdjąłem, po wyczyszczeniu, wytarłem starą pastę termoprzewodzaca, z planami nałożenia nowej. Niestety moja się skończyła, a już sklepy pozamykane wiec ide do sasiada, po nalozeniu pasty WOKÓŁ ( tak była połozona pasta od nowosci - fabrycznie ) - bodajze - rdzenia. Sprawdzilem, cale okablowanie bylo dobrze podpięte, wiec wlaczylem kompa, zwykle wlaczal się w 20-30 sekund, tym razem wlaczal sie około 1-2 minut, po wlaczeniu pojawily sie takowe "bajery". : http://img230.imageshack.us/img230/2023/wtflu5.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.01.2009 o 20:01, The Assassin napisał:

Witam, wczoraj postanowiłem oczyćcic komputer z kurzu, wszystko szło ładnie, pięknie,
jak zawsze czycilem radiatory, a że mojego radiatora na procesorze ( razem z coolerem
) nie da sie dokladnie wyczyscic, jak zawsze go zdjąłem, po wyczyszczeniu, wytarłem starą
pastę termoprzewodzaca, z planami nałożenia nowej. Niestety moja się skończyła, a już
sklepy pozamykane wiec ide do sasiada, po nalozeniu pasty WOKÓŁ ( tak była połozona pasta
od nowosci - fabrycznie ) - bodajze - rdzenia. Sprawdzilem, cale okablowanie bylo dobrze
podpięte, wiec wlaczylem kompa, zwykle wlaczal się w 20-30 sekund, tym razem wlaczal
sie około 1-2 minut, po wlaczeniu pojawily sie takowe "bajery". : http://img230.imageshack.us/img230/2023/wtflu5.png

IMO to wina karty graficznej a nie procka. Sprawdź czy nie trąciłeś, nie odłączyłeś (nie naruszyłeś złącza), sprawdź też kable od monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tu masz jak zakładać pastę termoprzewodzącą na rożne procesory:
http://www.arcticsilver.com/arctic_silver_instructions.htm
Coś tak czuję, że nie założyłeś jej najlepiej - określenie "wokół" jest bardzo, ale to bardzo alarmujące. Korzystam z tych instrukcji od dawna i jeszcze żaden komputer (w tym mój własny) nie wymagał poprawek.

Jeśli chodzi o błędy na ekranie to czasem pojawiają się takie w przypadku przegrzewania się karty graficznej lub jej uszkodzenia, ale kurde - każdy komputer jest inny i może twój ma problem na CPU. Dla pewności zanim zaczniesz zakładać pastę jeszcze raz pożycz od kogoś kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak od siebie dodam, że nakładanie pasty "wokół" (cokolwiek by to znaczyło) to najgłupsza rzecz jaką dotychczas przeczytałem w temacie grzebania przy sprzęcie. Po prostu oczy mi wyszły i aż się "pacłem" w czoło z wrażenia. To że "oryginalnie" tak było, nic nie znaczy (oprócz głupoty serwisu składającego kompa). Pastę zawsze, ale to zawsze nakłada się na środek procka ilość jest różna,ale nie zbyt wiele, gdyż po dociśnięciu radiatora i "zagrzaniu" po włączeniu sprzętu pasta się nagrzewa, rozpływa i rozprowadza dość równomiernie. "Wokół" może oznaczać że skapnie/dotknie nóżek procka i bajbaj procku a zapewnie i płyto główna...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować